PDA

Zobacz pełną wersję : Odznaka Siedmiomilowe buty :)



Monika
18-01-2010, 21:14
Witam, chcialabym prosić o pomoc w zdobyciu przez moje dziecko (5 lat) powyższej odznaki :) Żeby mógł ją zdobyć muszę znać ilość kilometrów jakie przeszedł :-? a prawdę mówiąc jadąc w Bieszczady w ogóle nie myślałam o kilometrach w nogach a o widokach jakie rozpościerają się ze szczytów :grin: i nie tylko.
Niestety Pan w PTTK powiedział że nie mogą to być punkty ujęte w Trasach punktowanych do GOT PTTK gdyż tam punkt zdobywa się za 1 km przejścia oraz za każde 100 metrów podejść a do odznaki siemiomilowe buty otrzymuje się punkt tylko za 1 km przejścia (uważam to za dyskryminację w koncu Mały też musiał się pomęczyć aby tam wejść) - ale do rzeczy - poniżej wypisałam trasy którymi szliśmy, czy mogłabym prosić o orientacyjne podanie ilości km jakie przeszlismy??? boję się że wyliczając je ze skali mapy coś poknocę i skrzywdzę Młodego, a poniekąd już mu obiecałam że coś takiego mu załatwię :( - to zawsze jakaś motywacja ;) podaję trasy:
1. Brzegi Górne - Półonina Caryńska - Ustrzyki Górne
2. Lutowiska - Chata Socjologa - Chmiel
3. Przełęcz Wyżnianska - Mała Rawka - Wielka Rawka - Kremenaros i powrót tym samym szlakiem
4. Przełęcz Wyżna - Chatka Puchatka - Przełęcz Wyżna
5. Wołosate - Tarnica - Wołosate
z góry dziękuję za pomoc 8)

don Enrico
19-01-2010, 08:57
Piękne traski.
Wiem że na forum jest kilku specjalistów od siedmiomilowych butów.
Jak tylko wejdą na forum na pewno pomogą.

sir Bazyl
20-01-2010, 21:15
Specjaliści milczą, więc może ja Ci troszkę pomogę:
Ad.1 9 km
Ad.3 z przełęczy do W. Rawki 4km
Ad.4 4 km
Ad.5 8 km
Powyższe podaję za przewodnikiem S.Kłosa, a traskę nr 2 i odcinek do Kremenarosa z Rawki trzeba obliczyć z mapy - jak znajdę kawałek jakiegoś metra to się wezmę :)

Monika
21-01-2010, 08:14
Serdeczne dzięki sir Bazyl :) Mały na pewno się ucieszy ;)
Pozdrawiam

komisaRz von Ryba
21-01-2010, 21:05
ad2 8.5 km
ale dziennie możesz chyba tylko 8 km wpisać, musisz sprawdzić w książecze. 7milowe możesz zdobywać na terenie całego kraju, czyli np. w górach i nad morzem dlatego przyjmuje sie km a nie punkty jak w GOT.
Sir jesteś expert bo jak pamietam już przerobileś tą odznakę :roll:

sir Bazyl
22-01-2010, 20:30
ad2 8.5 km
ale dziennie możesz chyba tylko 8 km wpisać, musisz sprawdzić w książecze. 7milowe możesz zdobywać na terenie całego kraju, czyli np. w górach i nad morzem dlatego przyjmuje sie km a nie punkty jak w GOT.
Sir jesteś expert bo jak pamietam już przerobileś tą odznakę :roll:
Rafał ma rację - na srebrną można tylko 8 km, na złotą 12 - takie drętwe ograniczenia regulaminów PTTK-owskich. Do niedawna w PTTK-u sądzili, że np. zimą się po górach nie chodzi, ale w końcu ktoś ich przekonał, że jest inaczej i zmienili zdanie :mrgreen:, a do tej pory sądzą, że dzieci w góry zabiera się dopiero po ukończeniu przez nie 8 lat (regulamin GOT) i jeśli nie skończą lat 10 to nie mogą pierwszych dwóch stopni zdobyć w jednym roku (dlaczego? - nie wiadomo). Powodzenia przy weryfikacji ;)
Ad. trasa z przeł. przez Rawki do Kremenarosa w obie strony ok. 11,5 km

Monika
23-01-2010, 19:54
dzięki, mam nadzieję że weryfikator nie będzie robił problemów z tym ograniczeniem do 8 km ;) w końcu przecież nie braliśmy go tam na siłę :evil: ;) na każdą z tych tras przeznaczaliśmy cały dzień, a byliśmy w czerwcu więc dni były długie ;)
odpoczynki były na każde zawołanie Młodego :razz:

WUKA
23-01-2010, 20:05
Młody jest cool! Gratulacje!

Monika
27-01-2010, 17:07
dzięki WUKA ;)
jutro jadę do PTTK, zobaczymy co powiedzą na kilometry :grin: mam nadzieję, że nie będą robić pod górkę ;) dam znać jak poszło :???:

komisaRz von Ryba
09-02-2010, 17:58
...
jutro jadę do PTTK, zobaczymy co powiedzą na kilometry :grin:...dam znać jak poszło :???:
no i jak poszło ?
na punkty czy kilometry ?

Monika
10-02-2010, 11:27
W poniedziałek odebrałam książeczkę :) Zweryfikowaną pozytywnie, aczkolwiek weryfikator nie omieszkał mi wytknąć i w uwagach napisał że dzienna wędrówka nie powinna przekraczać 8 km ;)
Odznaki niestety nie dostałam bo Pan w PTTK-u stwierdził iż już wszystkie wyszły i nie ma pojęcia kiedy będą :evil: bo na razie nie ma zamiaru ich zamawiać :evil:
Nie wiecie przypadkiem czy takie odznaki można gdzieś zamówić ? Może w jakimś innym oddziale by mieli :cry:? Pięciolatkowi raczej nie wystarczy pokazać zweryfikowanej książeczki bo chyba nie o to mu chodziło :cry:

Marcowy
10-02-2010, 12:28
Zajrzyj tutaj (http://www.pttk.com.pl/Pl/show_podgrupa.php?podgrupa=4).

Barnaba
10-02-2010, 12:47
tak na wesoło....
http://www.youtube.com/watch?v=HlCsbKPRIoM&feature=related
5:53- widać odznaki są cenione nie od dziś :) Uwielbiam ten fragment...