PDA

Zobacz pełną wersję : Karkonosze - zimowo



Polej
25-01-2010, 23:17
Zima panuje w całym kraju i nie trzeba jechać w góry, aby jej zasmakować. Jednak na nizinach, to nie to samo…
Znowu pozazdrościłem Kolegom z Krosna i zainaugurowałem sezon zimowy w … Karkonoszach.

kamil.zeglarz
25-01-2010, 23:25
Polej, piękne foty. Klasa, światło -w ogóle MAX:)!

pzd.->kamil

maciejka
26-01-2010, 00:12
Ale ładne zdjęcia!!!
Tobie tez można pozazdrościć talentu, warsztatu i wycieczki!

joorg
26-01-2010, 01:43
Zima panuje w całym kraju i nie trzeba jechać w góry, aby jej zasmakować. Jednak na nizinach, to nie to samo…

Przemek, pięknie tam, kościółek jak na "świątecznej kartce"... jak z bajki.
Teraz to my Tobie zazdrościmy, ale z tej zazdrości to same plusy są.:grin:

Krysia
26-01-2010, 08:32
Przemku przepięknie!!!
I nawet mnie nie przeszkadza, że to Karkonosze :mrgreen:
Jak Janusz napisał-wyszło jak w bajce.
Jak masz więcej to poprosimy o więcej;-)

WUKA
26-01-2010, 10:01
Fantastyczne.Te środkowe jak podrasowane tło do baśni jakiejś filmowej.Dzięki!

dziabka1
26-01-2010, 10:19
Umarłam. Jak łatwo się zachwycić ;)
Ale z tego, co widzę, praktycznie, da się tam już na nartach pospacerować. To może ten rejon stanie się celem na weekend?

komisaRz von Ryba
26-01-2010, 13:25
Przemek, pięknie tam, kościółek jak na "świątecznej kartce"... jak z bajki.

Świątynia Wang z XII/XIII w przywieźona od Wikingów, śliczna.
Śnieżka z tymi chmurami niesamowita.

Krysia
26-01-2010, 13:52
Znajomy był w tej miejscowości skąd ten kościół został zabrany, w jego miejscu postawiono taki lichy bardziej kościółek, a w miejscu tego ślicznego postawiono tablicę co sie stało z tamtym, więc oni się nie przyznawali, że są z Polski, bo by ich zjedli :mrgreen:

Polej
26-01-2010, 15:41
Kościoła nie zabrano lecz zakupiono, a Polacy nie mieli z tym nic wspólnego. Więcej szczegółów: http://www.wang.com.pl/index.php?D=51

Marcowy
26-01-2010, 15:54
Świątynia Wang z XII/XIII w przywieźona od Wikingów, śliczna.

Siedziba parafii ewangelicko-augsburskiej, więc jednak kościółek ;) Przy okazji - bardzo fajna wspólnota z energicznym proboszczem. Parę lat temu razem z joannitami założyli stację ratunkowo-socjalną, czyli coś pomiędzy pogotowiem i DPS-em :)

Fotki pikne. Karkonosze to moje pierwsze góry, więc się rozmarzyłem :)


Edit - tutaj (http://diec.wroclawska.luteranie.pl/pl/HISTORIA/hist_dwang.htm)więcej o działalności społecznej parafii.

Derty
26-01-2010, 18:33
Umarłam. Jak łatwo się zachwycić ;)
Ale z tego, co widzę, praktycznie, da się tam już na nartach pospacerować. To może ten rejon stanie się celem na weekend?
Z nartami to ostrożnie...jest mało śniegu na stokach. Górne części nartostrad na Szrenicy są zamknięte, są już truposze i ciężko ranni, którym się zachciało złamać zakaz jazdy na górze. Ale widoki są jak na Poleja fotach - bajeczne. Można też w miarę bezpiecznie kursować czerwonym szlakiem, górą. Czyli skitury w ruch:D
Pozdrawiam,
Derty
PS: Poleju - gdybyś zajrzał do Sobieszowa, to jest szansa na spotkanko:)
O fotach nie mówię nic - zatkało i już:)

Krysia
26-01-2010, 18:45
Kupiono czy nie, ale w jego miejscu stoi tablica informująca, że jest w Polsce, a pozostał na jego miejscu lichy taki :-D, więc też bym się nie przyznawała, że jestem z Polski :mrgreen:

PS-właśnie Derty a gdzie Twoje fotki?

dziabka1
26-01-2010, 18:59
Z nartami to ostrożnie...jest mało śniegu na stokach. Górne części nartostrad na Szrenicy są zamknięte, są już truposze i ciężko ranni, którym się zachciało złamać zakaz jazdy na górze. Ale widoki są jak na Poleja fotach - bajeczne. Można też w miarę bezpiecznie kursować czerwonym szlakiem, górą. Czyli skitury w ruch:D


Ale ja własnie o skiturach mówię. Zjazdówki to se odłożę na lepsze czasy. Czyli, możliwe, ze w najbliższy weekend skitury w ruch! :)

Monika
26-01-2010, 19:15
Ślicznie :) mało fotek - poprosimy o jeszcze ;)
pierwsza nasza wycieczka w góry to właśnie w Karkonosze ;)
och fajosko tam jest, ale bieszczady jednak bardziej nas urzekły 8-)

Pyra.57
26-01-2010, 20:57
Przemek piekne fotki. Klimaty super. Chyba bedę musiał się też zmobilizować na wypad do Karpacza lub Szklarskiej.

Polej
26-01-2010, 23:08
PS: Poleju - gdybyś zajrzał do Sobieszowa, to jest szansa na spotkanko:)


Mam nadzieję na kilka noclegów w marcu na Szrenicy, jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, z przyjemnością wpadnę po drodze pod Chojnik. :-D

Jeszcze kilka fotek:

Monika
27-01-2010, 09:55
Dzięki Polej za fotki :) chcemy się wybrać za około miesiąc do Samotni :) mam nadzieję że pogoda też nas porozpieszcza ;)

don Enrico
27-01-2010, 10:42
Panie, pięknie.
a śniegu to więcej niż w Bieszczadach.

cierpliwy
14-06-2014, 13:32
Wendrowalem po karkonoszach luty/marzec.2014.
Polecam


rejon przesieki



3478734788



i dalej na zach. Jagniatkow-czarna przelecz


3478934790



troszke na pld- zamek chojnik


3479134792



i szklarska por.


34793