PDA

Zobacz pełną wersję : [ogłoszenie] Zaproszenie do chatki w Lachowicach



Basia Z.
27-01-2010, 22:40
Organizuję w chatce SKPG "Harnasie" w Lachowicach-Adamach imprezę, na którą serdecznie zapraszam.

Wiodącym tematem spotkania będzie turystyka Polaków w górach Ukrainy (a także Rumunii) w okresie "pionierskim" po II wojnie światowej to jest w latach 80 i pocz. 90 XX w.

Zdjęcia z przejścia Łuku Karpat w roku 1980 pokaże Andrzej Wielocha (SKPB Warszawa). W tym roku mija 30 lat od tego legendarnego już przejścia.

Zdjęcia z wędrówek po Gorganach i po Górach Marmaroskich pokaże Piotr Krzywda (SKPG Kraków).

Urszula Janicka-Krzywda (SKPG Kraków, przedstawiać chyba nie trzeba :-) ) opowie o zwyczajach związanych z pasterstwem na Huculszczyźnie.

Darek Dyląg (AKPT Kraków) autor przewodnika po Gorganach przedstawi pokaz zdjęć pod tytułem "Koniec Dawności ?"

Justyna i Piot Kłapyta (SKPG Kraków) przestawią pokaz pod tytułem "Muzyka Huculszczyzny". Będą instrumenty, stroje, zdjęcia i filmy (jeśli ktoś będzie jeszcze miał siłę je oglądać).

Oprócz tego mały wschodniokarpacki poczęstunek.

Impreza odbędzie się w dniach 20-21 marca 2010, początek w sobotę o godz. 18.00, koniec nie wiadomo kiedy.

W związku z tym, że będzie poczęstunek i trzeba zapłacić za wypożyczenie rzutnika koszt imprezy wynosił będzie 10 zł.

Zainteresowanych proszę o mail lub pw do mnie, w odpowiedzi podam konto na które należy wpłacić te 10 zł (w "tytułem" proszę wpisać "Impreza w Lachowicach" lub coś podobnego)
Dopiero po wpłynięciu pieniędzy można uznać że ma się zarezerwowane miejsce na imprezie, co potwierdzę mailem (ta rezerwacja ze względu na osoby, które niestety zgłaszały się a potem rezygnowały, tymczasem trzeba kupić jedzenie dla określonej ilości osób).

Oprócz tego doliczyć należy koszt noclegu w chatce (wg cennika, 10, 8 lub 0 zł) i trzeba mieć własny śpiwór.

Ilość miejsc, ze względu na pojemność chatki ograniczona do 50, kto pierwszy ten lepszy !

Pozdrowienia

Basia

buba
28-01-2010, 08:09
Wiodącym tematem spotkania będzie turystyka Polaków w górach Ukrainy (a także Rumunii) w okresie "pionierskim" po II wojnie światowej to jest w latach 80 i pocz. 90 XX w.

Z

to ja sie zalapalam na ostatni rok "okresu pionierskiego" :mrgreen: dobrze wiedziec! :mrgreen:

dada
01-02-2010, 12:57
Mysle, ze mozemy sie nawet pokusic o ustalenie dokladnego roku, w ktorym zakonczyl sie ten umowny - bo osobiscie uwazam, ze nazwa 'okres pionierski' jest kompletnie chybiona (w Karpatach Wschodnich przez caly okres komunizmu w wydaniu wschodnio-europejskim uprawiano turystyke gorska - w ktorej zreszta mozna bylo nawet uzyskac tytul 'zasluzonego mistrza sportu ZSRS') - 'okres pionierski'. To dopiero po tzw. uzyskaniu przez Ukraine niepodleglosci w 1991 r. (no i oczywscie inne byle republiki postsowieckie) nastapil ok. 10-letni okres kompletnego chaosu, ktory spowodowal niejako wtorne 'zdziczenie' (pod wzgledem infrastruktury turystycznej) tych gor (nie wszedzie zreszta). Sadze, ze za taka date moznaby uznac wyznakowanie pierwszego profesjonalnego szlaku turystycznego - wg standardow i norm polskiego PTTK oraz czeskiego KCT - ktory w roku 2002 pojawil sie w Gorganach na trasie od Przel. Wyszkowskiej przez Gorgan Wyszkowski az do doliny Swicy.

A moze ktos ma jakas inna propozycje tej granicznej daty?

wtak
01-02-2010, 15:42
No cóż, w 2002 roku w Bieszczadach ukraińskich nie było chyba jeszcze żadnego szlaku, więc okres pionierski trwał dłużej ;-)
IMHO - za koniec okresu pionierskiego proponuję rok w którym na Rogodzach Wielkich spotkały się 3 szlaki żółte ROTFL.

A wracając do imprezy na Adamach to prowadzący gwarantują wysoki poziom. Niestety do ostatniej chwili nie będę wiedział czy mogę dotrzeć. Może się wtedy miejsce znajdzie dla mnie ?

buba
01-02-2010, 19:54
No cóż, w 2002 roku w Bieszczadach ukraińskich nie było chyba jeszcze żadnego szlaku, więc okres pionierski trwał dłużej ;-)



zatem moze zdaze jeszcze na "okres pionierski" sie zalapac na gorkach nad bialym czeremoszem ;)
moze zdaze przed znakarzami (choc kto wie bo ten gatunek mnozy sie i rozlazi jak robactwo)



Oprócz tego mały wschodniokarpacki poczęstunek.



samogon?? :mrgreen:


kurcze, ja tez bym wiedziala w ostatniej chwili, szkoda ze ograniczona ilosc miesc... ale chyba przewodnicy nie wyrzuca zblakanego wedrowca ktory sie napatoczy w zimowy wieczor?

Basia Z.
01-02-2010, 22:00
Nikogo nie wyrzucę ale ciii ....

(ale te 10 zł i tak trzeba będzie zapłacić)

machoney
02-02-2010, 00:37
moze zdaze przed znakarzami (choc kto wie bo ten gatunek mnozy sie i rozlazi jak robactwo)
Uważaj co mówisz, tzn piszesz, bo zostaniesz wykorzystana... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: tzn. Twoje cytaty zostaną wykorzystane... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

joorg
02-02-2010, 00:51
Uważaj co mówisz, tzn piszesz, bo zostaniesz wykorzystana... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: tzn. Twoje cytaty zostaną wykorzystane... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Tak jak i Twoje , to znaczy Ty ....hhaa:mrgreen:wykorzystany, że Ty się dałeś. Nie poznaję Cię ;)
ps. Zawadka 2009,.... buba On to z własnego doświadczenia pisze, nie było Go tam ,a był.... ;)

buba
02-02-2010, 10:09
Nikogo nie wyrzucę ale ciii ....

(ale te 10 zł i tak trzeba będzie zapłacić)

nie no jasne ze za nocleg trzeba zaplacic :)


Uważaj co mówisz, tzn piszesz, bo zostaniesz wykorzystana... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: tzn. Twoje cytaty zostaną wykorzystane... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

wiadomo ze takie typki czepia sie kazdych metod aby ich bylo na wierzchu...:?



ps. Zawadka 2009,.... buba On to z własnego doświadczenia pisze, nie było Go tam ,a był.... ;)


ale w jakim stylu tam byl :mrgreen:

Krysia
02-02-2010, 10:16
On line :mrgreen::mrgreen::mrgreen: na rzutniku:-D

Basia Z.
02-02-2010, 10:24
nie no jasne ze za nocleg trzeba zaplacic :)



Nocleg swoją drogą (też 10 zł), a impreza swoją drogą (jakieś żarcie i rzutnik).

B.

wtak
15-03-2010, 11:56
:) termin się zbliża.
Basiu - wiadomo już na bank - program się nie zmienił ?
Jak z frekwencją - zmieści się ktoś jeszcze ewentuell ?

Basia Z.
15-03-2010, 16:14
:) termin się zbliża.
Basiu - wiadomo już na bank - program się nie zmienił ?
Jak z frekwencją - zmieści się ktoś jeszcze ewentuell ?

Doszła prelekcja Staszka Figla "Z Huculszczyzny na ukraińska Bukowinę".

Jest zapisanych około 35 osób, więc ktoś się jeszcze zmieści.

Koniecznie trzeba mieć śpiwór.

B.

wtak
18-03-2010, 15:42
Witaj Basiu Z. :)
heh - dopiero w sb będę wiedzial czy możliwe będzie dotarcie na Adamy.
Rozumiem, że jak dotrę bez zapowiedzi i uiszczę 10 zeta + nocleg to za drzwi jak psa nie wyrzucisz ?
pozdrawiam
wtak

Basia Z.
18-03-2010, 16:53
Witaj Basiu Z. :)
heh - dopiero w sb będę wiedzial czy możliwe będzie dotarcie na Adamy.
Rozumiem, że jak dotrę bez zapowiedzi i uiszczę 10 zeta + nocleg to za drzwi jak psa nie wyrzucisz ?
pozdrawiam
wtak

Oczywiście że nie :-)

Niestety wczoraj się dowiedziałam ze Andrzej Wielocha rozchorował się i nie przyjedzie.
Zawsze przed samą imprezą coś się popsuje :-(

B.

wtak
22-03-2010, 09:02
No i się nie udało dotrzeć :cry:
Możesz napisać parę słów o odbytej imprezie ?

Basia Z.
22-03-2010, 15:27
No i się nie udało dotrzeć :cry:
Możesz napisać parę słów o odbytej imprezie ?


Proszę:

Chatkę w Lachowicach odwiedzili i przedstawili swoje prelekcje:
Piotr Krzywda, Starszek Figiel, Urszula Janicka-Krzywda, Darek Dyląg oraz
Jutryna i Piotr Kłapyta.
Publiczności było 42 osoby.
Było bardzo "naukowo", komu taka formuła spotkań odpowiada (np. mi osobiście) - dla tych było bardzo ciekawie.
Prelekcje i pokazy trwały prawie do 3 rano.
Był też ciekawy pokaz muzyczny.

Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali mamałygą z bryndzą i ze skwarkami.

Zdjęcia będą niebawem.

Pozdrowienia

Basia

wtak
29-07-2011, 12:15
Tak czytając archiwum mam pytanie do Basi - kiedy następne spotkanie na Adamach ? ;)

Basia Z.
29-07-2011, 15:38
Tak czytając archiwum mam pytanie do Basi - kiedy następne spotkanie na Adamach ? ;)

Teraz pytasz ?
Zapewne zacznę coś planować po spotkaniu w Zawadce Rymanowskiej.

Ale w tym roku mam wyjątkowo pechowe lato, jak na razie plany wakacyjne mi się rozsypały, nie wiem gdzie i kiedy pojadę, a tym bardziej nie wiem co będzie w marcu.

B.

wtak
29-07-2011, 16:07
Ten czas tak szybko leci :)