PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawy, trudny i krajobrazowy szlak - jaki wybrać ??



jokubek
13-02-2010, 10:14
Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie !!!
W marcu jak pogoda pozwoli chciałbym się wybrać w Bieski .Chciałbym pokonać jakiś trudny szlak z ładnymi widokami ? Chciałbym żeby było kilka ciekawych podejść . Na koncie mam już Obie Rawki , Tarnicę i Połoniny wszystko przeszedłem przy -25 i b.silnym wietrze ,lubię dać sobie w du....
I jak pogoda pozwoli w marcu to chętnie bym powtórzył taka wycieczkę .Dlatego proszę o wskazówki gdzie mógłbym sie wybrać .
Pozdrawiam
KUBA.

Misieg
13-02-2010, 11:31
na ile dni? nocleg w jednej miejscowości czy systematyczne przemieszczanie się?

trzykropkiinicwiecej
13-02-2010, 12:59
może przez Jasło-Okrąglik-Fereczatą... się przebić.. (zanim będą tam ustawione budki z hot-dogami) ... w Marcu szlak śniegiem przywalony równo i widoczki genialne jak już dojdziesz do połonin...

jokubek
13-02-2010, 13:23
A więc w grę wchodzą 3 dani raczej 2 .Myślę w piątek sobie tam na wieczór pojechać i od rana w sobotę rozpocząć wyprawę . Nocleg wolałbym w jednym miejscu mam autko tak że mogę się przemieszczać

Misieg
13-02-2010, 20:37
Możesz zrobić sobie bazę w Wetlinie, np. nocleg w PTSM lub PTTK.
Możliwości wycieczek:
1)Smerek - Fereczata - Okrąglik - Płasza - Rabia Skała - Paportna - Jawornik - Wetlina
2)Wetlina - Dział - Mała Rawka - Wielka Rawka - zejście do Ustrzyk, lub cofnięcie się i zejście na Przeł. Wyżniańską
3) przejazd autobusem do Berehów Górnych - Chatka Puchatka - Przeł.Orłowicza - zejście do Wetliny, lub wejście na Smerek - i zejście do wsi Smerek
4) Przejazd autobusem do Kalnicy - wycieczka do Jaworca - szlakiem czarnym na przeł. Orłowicza - zejście do Wetliny
5)klasyka: Wołosate - Przeł.Beskid - Przeł.Bukowska - Rozsypaniec - Halicz - Przeł.Goprowska - Przeł. pod Tarnica - Tarnica - Tarniczka - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne (lub zejście do Wołosatego)
6) Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Przeł.Pod Tarnica - Przeł. Goprowców - Krzemień - Bukowe Berdo - Widełki - Pszczeliny

Wędrowiec
14-02-2010, 00:13
powitać!
Poczytaj o tym: http://www.ino.lublin.pttk.pl/skorpion/2010/skorpion_glowna.htm
Teraz jest już za późno, ale może za rok się skusisz. Słyszałem, że nieźle dają w kość ;)

jokubek
15-02-2010, 15:53
Misieg (http://forum.bieszczady.info.pl/member.php?u=2124) serdeczne dzięki za rozpiskę możliwych tras zaraz biorę mapę w rękę i analizuje

don Enrico
17-02-2010, 09:06
Misieg proponuje w marcu :

3) przejazd autobusem do Berehów Górnych - ....
Obawiam się że ta propozycja z autobusem w marcu może nie wypalić. Liczyć na wycieczki szkolne w marcu ?
Powodzenia !

Misieg
17-02-2010, 11:34
Misieg proponuje w marcu :

Obawiam się że ta propozycja z autobusem w marcu może nie wypalić. Liczyć na wycieczki szkolne w marcu ?
Powodzenia !

Busy, pieszo..opcji jest dużo.
Do tego proponuję Don Ericu najpierw zapoznać się z rozkładem jazdy PKS, a potem pisać.

don Enrico
17-02-2010, 12:27
Jokubek ! nie daj się wpuścić w maliny.
W marcu na trasie Wetlina- Brzegi Górne nie kursują żadne autobusy (również wycieczkowych jak na lekarstwo). Pozostaje "okazja" (jeśli droga będzie przejezdna), BUS pojedzie za zasadach taxi - tylko z tobą jak uprosisz, jedynym pewnym środkiem transportu są własne nogi.

Misieg
17-02-2010, 12:36
Jakubek, wycieczkowe autobusy jeżdżą. a pieszo z Wetliny do Górnej Wetlinki nie jest tak daleko.
Do tego proponuję, abyś zawsze wychodząc w góry, powiadamiał gospodarza miejsca noclegowego , na jaką trasę się wybierasz. Udanego zimowego pobytu w Bieszczadach.