PDA

Zobacz pełną wersję : IX KIMB- rozkład jazdy



Piskal
17-02-2010, 12:19
Co:
IX Kongres Internautów Miłośników Bieszczad

Gdzie:
Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Kiedy:
14-16 maja 2010 roku

Obrady główne:
Sobota, 15 maja, godz. 19.30



Pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek, bo tamten jest już za bardzo zaśmiecony. Może by go przykleić?
Chciałbym żeby tutaj zgłaszano propozycje dotyczące KIMBu. I tylko na to przeznaczyć ten wątek. Zwłaszcza, że u sąsiadów cisza. Na razie mamy:

-Rozdanie nagród Powsimordom (dyktator Marcowy)- obrady plenarne

- Dwie propozycje wycieczek: Tarnica i Rawki- Kremenaros- UG, któraś połączona z wykładem o florze Bieszczadów (marcins)- piątek lub/i sobota

- Pokaz zdjęć z Ukrainy (Don Enrico)- obrady plenarne

-Uwaga! Minirecital!
WUKA- czytająca wiersze WUKI i Czossi( a może i całe Calcjumfolii)- śpiewające wiersze WUKI- obrady plenarne

- I zgłaszam jeszcze do rozważenia- przejazd kolejką bieszczadzką sobota lub niedziela

don Enrico
17-02-2010, 13:17
dobry pomysł Piskalu z tym uporządkowaniem.

andrzej627
17-02-2010, 15:29
u sąsiadów cisza
U sąsiadów faktycznie cisza, ale jest tam jeszcze propozycja piątkowej wycieczki do Lwowa, ale na razie jeszcze nie wiadomo "co" i "za ile". Aby znowu nie było, że "storpedowałem" Lwów, jako pierwszy zadeklarowałem chęć uczestnictwa. Magda tez chce pojechać do Lwowa.

Piskal
17-02-2010, 15:36
Czyli mamy jeszcze:

-Wyjazd do Lwowa (piątek)

-Wręczenie KIMBowych plakietek- obrady plenarne.

WUKA
17-02-2010, 22:38
Dla niektórych pewnie przerażające wydaje się tyle "WUKI w WUCE"! Uspokajam-jak wszystko gładko się złoży i tym razem uda mi się osobiście zawitać na KIMB,postaram się tylko troszkę,troszeńkę pozanudzać.Pieśni satyryczno-turystyczno-bieszczadzkie wychodzą spod pióra Piskala i to one w wiadomym wykonaniu mogą ( i powinny! ) uszy tam obecnych pocieszyć!

darkangel79
17-02-2010, 23:01
WUKI w WUCE nigdy dość,a co do dalszej cześć to zgadzam się z Tobą i to w 100%,jeżeli chodzi o teksty no a o wykonaniu to nie wspomnie:)

don Enrico
18-02-2010, 10:44
Jako jeden z punktów Piskal wymienł :

- Pokaz zdjęć z Ukrainy....Przygotuję więc taką prezentację, która będzie trwała od 40 min - do max 60 pod roboczym tytułem Bieszczady bez granic
Jeśli będzie obecna któraś z osób ze wspólnych wyjazdów, wówczas poprowadzimy ją wspólnie.
Dlaczego "Bieszczady bez granic" ? Po pierwsze , bo ten obszar mnie bardziej interesuje niż dalsze pasma.
Po drugie, bo jest to forum bieszczadzkie a aktualna granica jest zbiegiem przypadków a nie rzeczywistym podziałem.
Marzy mi się aby na takie spotkanie zaprosić któregoś z kolegów zza wschodniej granicy, takiego bieszczadnika w wydaniu ukraińskim.
Bynajmniej nie po to aby snuć dywagacje pseudo-historyczne, ale po to aby pełniej pokazać wschodnią stronę medalu.
Co Wy na to ?

Piskal
18-02-2010, 10:55
Jako jeden z punktów Piskal wymienł :
Przygotuję więc taką prezentację, która będzie trwała od 40 min - do max 60 pod roboczym tytułem Bieszczady bez granic
Jeśli będzie obecna któraś z osób ze wspólnych wyjazdów, wówczas poprowadzimy ją wspólnie.
Dlaczego "Bieszczady bez granic" ? Po pierwsze , bo ten obszar mnie bardziej interesuje niż dalsze pasma.
Po drugie, bo jest to forum bieszczadzkie a aktualna granica jest zbiegiem przypadków a nie rzeczywistym podziałem.
Marzy mi się aby na takie spotkanie zaprosić któregoś z kolegów zza wschodniej granicy, takiego bieszczadnika w wydaniu ukraińskim.
Bynajmniej nie po to aby snuć dywagacje pseudo-historyczne, ale po to aby pełniej pokazać wschodnią stronę medalu.
Co Wy na to ?
Moim skromnym to bardzo zacny pomysł.

Krysia
18-02-2010, 11:18
Bardzo dobry pomysł, ale...
Pojawia sie problem-wizy szengeńskie. Dla Ukraińców to chyba spory wydatek. Już pomijam to jak są traktowani w tym Lwowie:evil:
A może zaprośmy Kubę z Czarnohory?Ale to nie Bieszczady

Zbyszek
20-02-2010, 02:04
Don Enrico pomysł jast świetny. Spojżenie z ich strony jest tak odmienne od naszego, że do dziś jestem zauroczony obrazem, którm zostałem obdarowany podczas wizyty w tamtych stonach. Ten pejzaż stał się przyczynkiem do mojego powrotu wędrowania gdzie oczy poniosą

bertrand236
22-02-2010, 19:14
Szanowny Panie! ;) Pomysł popieram w całej rozciągłości. Mozesz szykować prezentację.

agnieszkaruda
23-02-2010, 13:27
Mnie też się ten pomysł podoba jak by co dysponuje paroma fotkami z tamtej strony naszych górek i mogę się podzielić :)

don Enrico
23-02-2010, 19:28
Agnieszko ! Miałem okazję zobaczyć próbkę Twoich zdjęć i chętnie obaczyłbym więcej ale...
Ale jest pewne ALE, przed którym już mnie przestrzegał Bertand sugerując skrócenie prezentacji coby nie zanudzić towarzystwa.
Nie da rady skrócić czas z 40 min do 30-stu i jeszcze przyjąć inne zdjęcia.
Zaproponowałem na wstępie czas ok 40 min, bo udowodnione jest naukowo że czas trwania godziny lekcyjnej jest optymalny aby kojarzyć i przeżyć czyjeś tworzenie.

agnieszkaruda
23-02-2010, 20:46
Don Enrico rozumiem rozumiem tyle zdjęć a tak mało czasu :) jakby co to już wiesz gdzie się zgłosić :)

bertrand236
23-02-2010, 22:59
Pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek, bo tamten jest już za bardzo zaśmiecony. Może by go przykleić?
Chciałbym żeby tutaj zgłaszano propozycje dotyczące KIMBu. I tylko na to przeznaczyć ten wątek. Zwłaszcza, że u sąsiadów cisza. Na razie mamy:

-Rozdanie nagród Powsimordom (dyktator Marcowy)- obrady plenarne

- Dwie propozycje wycieczek: Tarnica i Rawki- Kremenaros- UG, któraś połączona z wykładem o florze Bieszczadów (marcins)- piątek lub/i sobota

- Pokaz zdjęć z Ukrainy (Don Enrico)- obrady plenarne

-Uwaga! Minirecital!
WUKA- czytająca wiersze WUKI i Czossi( a może i całe Calcjumfolii)- śpiewające wiersze WUKI- obrady plenarne

- I zgłaszam jeszcze do rozważenia- przejazd kolejką bieszczadzką sobota lub niedziela

Marcin proponuje bardzo ciekawą wycieczkę ale w masywie Chryszczatej. Coś mówił, że długa...Może ją w piątek uskutecznić?
pozdrawiam

marcins
24-02-2010, 22:18
Eee tam długa. Taki sobie spacerek po lasach, łąkach i bagnach ;) Szczegóły w maju na miejscu, jesli chętni się znajdą...

Piskal
24-02-2010, 22:47
Eee tam długa. Taki sobie spacerek po lasach, łąkach i bagnach ;) Szczegóły w maju na miejscu, jesli chętni się znajdą...
Jeśli to rzeczywiście miałby być piątek,to się znajdą .

bertrand236
24-02-2010, 22:51
Ja już się znalazłem ;)

don Enrico
24-02-2010, 23:27
A ja gromadzę chętnych do kąciku WSCHODNIEGO.
Chętnych do oglądania zdjęć ze wschodnich klimatach przez dwie godziny (w kąciku) wschodnim.

Piskal
25-02-2010, 10:04
Plany powoli się krystalizują, może więc małe resume.

Piątek:

- Nijaki marcins twierdzi, że zna w okolicach Chryszczatej ścieżkę, gdzie rzekomo występuje flora, a i podobno fauna może się zdarzyć, i pragnie się tym podzielić.

- SB organizuje drużynę, która miała by sprawić powrót Lwowa do macierzy.

Sobota:

-Osiągnięcie szczytu (na) Tarnicy
-albo też (do czego ja się skłaniam) na styku trzech granic (przełęcz wyżniańska- Rawki- Kremenaros- Rawki- UG)

Sobota- obrady plenarne:

Część oficjalna
- Marcowy wręcza powsimordowe nagrody, gratulacje, łzy szczęścia
- Wręczenie KIMBowych plakietek - Hero (?)
-Pokaz zdjęć przygotowany przez don Enrico ( nick sugeruje, że będą to zdjęcia z Hiszpanii ;))
- WUKA czyta wiersze WUKI, czossi śpiewa dopóki jest trzeźwy

Część nieoficjalna
- Tańce hulanki, swawole do białego rana, ledwie karczmy nie rozwalą, ha ha, hi hi !

Niedziela:

- Jedzie pociąg z daleka, a konkretnie z Majdanu. Tym razem to ja zbieram chętnych.

dziabka1
25-02-2010, 10:44
Czy mamy się zgłaszać publicznie?
To ja, zakładając, ze w ogóle będę, w piątek chcę w krzaki z Marcinem, w sobotę na Tarnicę, w niedzielę znów gdzieś w krzaki.
Mogę wysunąć kontrpropozycję do Piskalowej pociągowej?
Gdyby komuś było mało łażenia, to chętnie bym jeszcze połaziła (może Caryńska?). W niedzielę rano można też zorganizować wycieczkę poznawczą do tak zwanego Zielonego Domku w UG, celem zapoznania się z ekspozycją (przyznam, że bardzo ciekawa, a jej treść to mój konik).

Piskal
25-02-2010, 11:04
Czyli dochodzi jeszcze na niedzielę Caryńska i Zielony Domek w UG ( http://muzeum.ustrzykigorne.pttk.pl/ ). Czekamy na dalsze propozycje. wszystko może się zdarzyć. Tylko chyba Powsimordy są pewne.

darkangel79
25-02-2010, 16:37
Wszystko ładnie,pięknie:) A czasu nam na to wszystko wystarczy??:)

agnieszkaruda
25-02-2010, 17:56
wiesz czas jest z gumy będziemy go rozciągać :)

Piskal
25-02-2010, 19:18
Wszystko ładnie,pięknie:) A czasu nam na to wszystko wystarczy??:)
Kaśka, to tylko propozycje. Wiadomo, że nie ma obowiązku iść tu czy tam. Poza tym to nierealne, żeby wszyscy poszli razem. Po co zresztą chodzić w tłumie. Zbieram propozycje po to, żeby ci co przyjadą mogli wybrać co i z kim chcą robić.
Ja chciałbym w piątek w krzaki z Marcinem, w sobotę Kremeneros, czyli styk granicy polskiej, słowackiej i ukraińskiej a w niedzielę może przejażdżka bieszczadzką ciuchcią.

darkangel79
25-02-2010, 20:24
wiesz czas jest z gumy będziemy go rozciągać :)


No tak:) A my go jeszcze bardziej rozciągniemy:) Też chcę w te krzaki,bo bardzo mnie to ciekawi co tak wszyscy za Marcinem w te krzaki chcą iść:):twisted:

Krysia
25-02-2010, 21:14
Ja nie chcę :mrgreen:

Basia Z.
25-02-2010, 21:16
No tak:) A my go jeszcze bardziej rozciągniemy:) Też chcę w te krzaki,bo bardzo mnie to ciekawi co tak wszyscy za Marcinem w te krzaki chcą iść:):twisted:

Trudno ukryć, że pójście w krzaki za Marcinem jest największą pokusą tego spotkania :-)


B.

andrzej627
25-02-2010, 23:00
Ja nie chcę :mrgreen:
Jak nie chcesz w piątek w krzaki, to może pojedziesz do Lwowa?

darkangel79
25-02-2010, 23:10
A można krzaki do Lwowa zabrać??? Bo ja bym chciała to i to:):)

Krysia
25-02-2010, 23:10
Dzięki, ale Lwów będę odwiedzać dość często coś mi się wydaje, więc nie potrzebuję tam jechać specjalnie. Zobaczę to co chcę przy tzw. okazji.

don Enrico
26-02-2010, 22:21
Wybrałbym się na wycieczkę z Marcinem, ale nie znam łaciny.
I tak nic z tego nie zrozumiem (podobnież jak nie rozumiem - co rośnie w Bieszczadach)

marcins
27-02-2010, 21:51
Henio kurcze dwa razy na podwórko wyjdź, a łaciną biegle nauczysz się władać i żaden Ips curvidens nie będzie Ci straszny, a i Phallusa się nie ulękniesz ;)

Piskal
13-03-2010, 20:10
14 maja,Piątek:

- Nijaki marcins twierdzi, że zna w okolicach Chryszczatej ścieżkę, gdzie rzekomo występuje flora, a i podobno fauna może się zdarzyć, i pragnie się tym podzielić.

- SB organizuje drużynę, która miała by sprawić powrót Lwowa do macierzy.

15 maja,Sobota:

-Osiągnięcie szczytu (na) Tarnicy
-albo też (do czego ja się skłaniam) na styku trzech granic (przełęcz wyżniańska- Rawki- Kremenaros- Rawki- UG)

Sobota- obrady plenarne:

Część oficjalna
- Marcowy wręcza powsimordowe nagrody, gratulacje, łzy szczęścia
- Wręczenie KIMBowych plakietek - Hero (?)
-Pokaz zdjęć przygotowany przez don Enrico ( nick sugeruje, że będą to zdjęcia z Hiszpanii ;))
- WUKA czyta wiersze WUKI, czossi śpiewa dopóki jest trzeźwy

Część nieoficjalna
- Tańce hulanki, swawole do białego rana, ledwie karczmy nie rozwalą, ha ha, hi hi !

16 maja, Niedziela:

- Jedzie pociąg z daleka, a konkretnie z Majdanu. Tym razem to ja zbieram chętnych. __________________
-Caryńska i Zielony Domek w UG ( http://muzeum.ustrzykigorne.pttk.pl/ ).

Poprzyjmy również inicjatywę Marcowego. Przywieźmy książki dla dzieciaków z Komańczy, aby podarować im prezent od naszego forum.
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5905

marcins
13-03-2010, 20:14
zna wszystko, ale nie ścieżkę ;)

don Enrico
14-03-2010, 19:58
Piskalu drogi !
Czytam trzeci raz ten rozkład i zaczyna mi czegoś brakować.
Czy nie udałoby się wkręcić w sobotnie obrady plenarne jakiegoś elementu rozrywkowego ?
Nie wiem,
- może konkurs ?,
- może zgadywanka??,
- może zręcznościówka ???
Tak, w sam raz czasowo (15-30 min) jako piereryw.

Piskal
14-03-2010, 20:03
Będzie minirecital. Poza tym część stricte rozrywkowa będzie po oficjalnej. Ale proszę bardzo, zaproponuj coś. Przecież nie ode mnie to zależy. Ja tylko samozwańczo usystematyzowałem wątek.

marcins
14-03-2010, 20:14
Konkurs miss bieszczadniczek oraz zawody szachowe bieszczadników ;)

Krysia
14-03-2010, 20:15
W sensie miss mokrego podkoszulka?
No ten turniej szachowy to będzie fascynujący :mrgreen:

wp.krzysztof
14-03-2010, 20:17
W sensie miss mokrego podkoszulka?
No ten turniej szachowy to będzie fascynujący :mrgreen:

pieprzyć podkoszulek

dziabka1
14-03-2010, 20:23
Proszę, oto definicja miss:

TURYSTYCZNA DZIEWCZYNA
( Muzyka i słowa: Sylwek Szweda 13.08.2007
dedykuję wszystkim parom, które spotkały się i spotykają na szlaku )

a e F e
Turystyczna dziewczyna, czy jest lato, czy zima,
a e F e
Turystyczna dziewczyna, ona wszystko przetrzyma,
d7 e d7 e
By ognisko nie zgasło, czujnie stoi na warcie,
a e F G
Turystyczna dziewczyna, ona jest nie do zdarcia.

Turystyczna dziewczyna, możesz iść z nią na spacer,
Turystyczna dziewczyna wiele ci wytłumaczy,
A w namiocie, gdy czas przyjdzie słodko pomarzyć,
Z turystyczną dziewczyną wszystko może się zdarzyć.

Gdy za dużo wypiją turystyczne chłopaki,
Turystyczna dziewczyna zbiera z pola ich wraki,
Potem w łóżku cię kładzie i pot z czoła ociera,
Gdy nad tobą się schyla wszystko w tobie aż wzbiera.

Turystyczna dziewczyna to nie made in China,
To jest stal hartowana, którą można wyginać.
Turystyczna dziewczyna, gdy ją spotkasz na szlaku,
Nie zapomnij głuptasie, żeby dać jej choć kwiatek.

Turystyczna dziewczyna może wypić dzban wina,
Może nie pić też wcale, bo niejeden ma talent.
Turystyczna dziewczyna, ty się lepiej jej trzymaj,
Z turystyczną dziewczyną nigdy chłopie nie zginiesz.

A gdy przyjdzie ci kiedyś taka myśl, by na stałe
Związać się z jakąś panną, wtedy tylko nie szalej,
W swej pamięci przypomnij sobie chwile te błogie,
Kiedy z nią bez ryzyka wyruszało się w drogę.

Turystyczna dziewczyna to jak wino najlepsze
Zostawione na koniec aż po samą wieczność.
Turystyczna dziewczyna, czy jest lato, czy zima,
Tylko z nią, tylko z nią możesz wszystko przetrzymać -
Turystyczna dziewczyna !!!
Turystyczna dziewczyna !!!
Turystyczna dziewczyna !!!...

Piskal
14-03-2010, 20:47
Pomysł z wyborem miss Bieszczadów, czy miss forum uważam za świetny, ale wybory zdecydowanie lepiej przeprowadzić w drugiej części KIMBu:-D

Krysia
14-03-2010, 20:56
A może mistera również!!! :twisted:

don Enrico
14-03-2010, 21:15
Jeśli mistera to ....[piepszyć podkoszulek /?}
ważne coby było z jajem.

darkangel79
14-03-2010, 21:30
Jaaaa hihi ale pomysł,to może zróbmy jeszcze bal Kimbowy i wybierzmy,króla i królową balu:):) heheh

don Enrico
14-03-2010, 23:11
Jeśli król i królowa miała by wymiar bieszczadzki ?
to dlaczego nie ?
Jeśli standartowe popłuczyny - to be.

agnieszkaruda
14-03-2010, 23:22
A na balu będzie orkiestra?? bo nie wiem czy się urywać na KIMB ze szkoły ??

długi
15-03-2010, 00:05
Popieram inicjatywę Marcowego, książki przywiozę
Długi

Basia Z.
15-03-2010, 00:16
Jeśli mistera to ....[piepszyć podkoszulek /?}
ważne coby było z jajem.


Miałeś chyba na myśli " był z jajami".

(mam nadzieję ze to nie jest niecenzuralne).

B.

Piskal
23-03-2010, 09:02
14 maja,Piątek:

- Nijaki marcins twierdzi, że zna w okolicach Chryszczatej ścieżkę, gdzie rzekomo występuje flora, a i podobno fauna może się zdarzyć, i pragnie się tym podzielić.

- SB organizuje drużynę, która miała by sprawić powrót Lwowa do macierzy.

15 maja,Sobota:

-Osiągnięcie szczytu (na) Tarnicy
-albo też (do czego ja się skłaniam) na styku trzech granic (przełęcz wyżniańska- Rawki- Kremenaros- Rawki- UG)
- Jazda drezyną, czyli zadrezynuj dzisiaj z nami (http://www.podsemaforem.pl/wypozyczalnia_drezyn.html)

Sobota- obrady plenarne:

Część oficjalna
- Marcowy wręcza powsimordowe nagrody, gratulacje, łzy szczęścia
- Wręczenie KIMBowych plakietek - Hero (?)
-Pokaz zdjęć przygotowany przez don Enrico ( nick sugeruje, że będą to zdjęcia z Hiszpanii ;))
- WUKA czyta wiersze WUKI, czossi śpiewa dopóki jest trzeźwy

Część nieoficjalna
- Tańce hulanki, swawole do białego rana, ledwie karczmy nie rozwalą, ha ha, hi hi !

16 maja, Niedziela:

- Jedzie pociąg z daleka, a konkretnie z Majdanu. Tym razem to ja zbieram chętnych. __________________
-Caryńska i Zielony Domek w UG ( http://muzeum.ustrzykigorne.pttk.pl/ ).

Poprzyjmy,proszę, również inicjatywę Marcowego. Przywieźmy książki (nowe) dla dzieciaków z Komańczy, aby podarować im prezent od naszego forum. Akcja niezobowiązująca i nieobowiązkowa, ale liczymy na duży odzew!
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5905

Propozycję drezynową wpisałem pod sobotę, ponieważ w niedzielę po KIMBie różnie może być, a jednak trzeba dojechać na miejsce samochodem. Ale data też jeszcze do rozważenia. Temu właśnie służy ten wątek.

bartolomeo
24-03-2010, 19:48
15 maja,Sobota:

Jazda drezyną, czyli zadrezynuj dzisiaj z nami (http://www.podsemaforem.pl/wypozyczalnia_drezyn.html)

Mała sugestia: troszkę to będzie męczące. Z Ustrzyk G. jest do Dynowa najkrótszą drogą ok. 120km. Wydaje mi się, że jeżeli drezyna ma popędzić to powinna podczas dojazdu w Bieszczady lub podczas wspólnego powrotu.

asia999
28-03-2010, 20:57
Takie mam pytanie ogólnoorganizacyjne:
czy obrady KIMBowe oraz imprezy wałęsajaco-towarzyszące wymagają wcześniejszych deklaracji o przybyciu czy można tak sobie last minute "wykupić" w ostatniej chwili?;)

Piskal
28-03-2010, 21:25
Takie mam pytanie ogólnoorganizacyjne:
czy obrady KIMBowe oraz imprezy wałęsajaco-towarzyszące wymagają wcześniejszych deklaracji o przybyciu czy można tak sobie last minute "wykupić" w ostatniej chwili?;)
Wycieczki last minute. A jeśli chodzi o obrady, założymy stosowny watek, w którym będzie można wstępnie się dzielić radością z przyjazdu.

asia999
28-03-2010, 21:37
acha. dziękuję za wyjasnienia. :-D rozumiem to tak, że nawet jeśłi nie uda mi sie podzielić radością z przyjazdu to drzwi mi w razie czego nie zatrzaśniecie?:mrgreen:

Marcowy
28-03-2010, 22:06
Eeee, nigdy nie było obowiązku anonsowania się. Jak kto może, to się zapowiada, ale jak woli mieć nieoczekiwane entree, to też dobrze ;) Nie wiem, jak będzie w tym roku ze zwyczajową opłatą konsumpcyjną (bo pewnie znów bijemy się o Złotą Patelnię), ale zazwyczaj można było wnieść ją w każdej chwili, nawet już w trakcie zbiorowej konsumpcji.
Rok i dwa lata temu plakat KIMB-owy z zaproszeniem był wywieszony na płocie przed "Zajazdem", więc na KIMB wejść mógł każdy. Nawet niektórzy się nie bali i w paszczę lwu wchodzili :-)

sjug
30-03-2010, 23:02
Witam

Przepraszam za przesunięcia w czasie i że dopiero teraz się odzywam ale .....................

Podczas rozmowy ustaliśmy stawkę z SB za bilet 30 zł .
W tej cenie proponuję:
Piwko 0,5 l, kiełbaska, golonko drobiowe, karkówka, pajdy ze smalcem (oczywiście dodatki pieczywo, musztarda itp.)
Całość z grilla będzie do wykorzystania od godz 18-23.30 w sobotę.
Bilety proponuję zakupić po przyjeździe (oszczędzi to kolejek, jak i pozwoli Nam się odpowiednio przygotować do ceremonii IX KIMB'u)
Oczywiście bilety będą do nabycia w barze już od początku tygodnia.
Ceremonia oficjalna ma zacząć się o godzinie 19.00 do ...............................

Myślę że jest to kwota do przyjęcia dla każdego a i menu jest syte.

Co do piątku to na pewno będzie rezerwacja dużego stołu dla osób z forum od godziny 19.00, aby spokojnie można było wrócić z wycieczek i miejsce żeby się znalazło :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na miejscu Jacek S/ku nowej przygodzie :)

PS: Jeśli by miało coś się zmienić proszę SB o kontakt telefoniczny

andrzej627
31-03-2010, 00:39
golonko drobiowe
Co to jest?

wp.krzysztof
31-03-2010, 08:23
Warto poczekać. Może się okazać, że oferta "last minete" jest w tym całym szaleństwie najbardziej atrakcyjna :)

tomekpu
31-03-2010, 12:04
No nie wiem, a jak braknie? Na to golonko mogą się wszyscy rzucić i co wtedy?

Krysia
31-03-2010, 13:27
Wtedy zostanie opcja dla wegetarian-golonka z kabaczka np :grin:

wp.krzysztof
31-03-2010, 13:41
Wtedy zostanie opcja dla wegetarian-golonka z kabaczka np :grin:

i parówki ..... specjalnie dla Krysi :)

don Enrico
09-04-2010, 23:35
Pomysł mi się zrodził co by przeprowadzić w czasie KIMB-u zmagania gigantów.
Czyli konkurs pomiędzy głównymi ośrodkami miłośników bieszczadzkich.
Wyszło mi że są cztery główne ośrodki :
- PÓŁNOCNY z centralą w Toruniu
- CENTRALNY z siedzibą w Warszawie
- POŁUDNIOWO-ZACHODNI czyli połączone siły krakowsko-śląskie
- POŁUDNIOWO-WSCHODNIE złączone podkarpacie z ośrodkami w Krośnie i Rzeszowie

Jeśli by byli chętni reprezentować poszczególne ośrodki moglibyśmy zrobić zmagania GIGANTÓW w formie zabawowo-rozrywkowo- kwizowej
Cztery grupy startują do zawodów ..... są chętni ?
Nie chodzi o wygrane, chodzi o zabawę ...
czekam na opinie ......??????????

don Enrico
09-04-2010, 23:38
dla jasności .... nie chodzi o adres zameldowania
każdy mógłby się przypisać do dowolnej grupy na zasadach sympatii ...... przecież to tylko zabawa.

darkangel79
09-04-2010, 23:43
Ja uważam że pomysł super!!!! I może być super zabawa przy tym:)

bertrand236
09-04-2010, 23:50
Nie na darmo masz ten tytuł.... :-)
Piszę się. Tylko nie wiem, do której grupy. Ale się zdecyduję do maja

WUKA
10-04-2010, 00:14
Przeciąganie liny? Czy wciąganie czegoś?

Piskal
10-04-2010, 09:37
Może coś z tradycją i duchem KIMBu- picie piwa. Czossi, dziadzia, ja,no i... cesarz Tyskiego, Bertrand. Zapraszamy do nas. Silna Grupa pod Wezwaniem Gambrinusa.
A tak na poważnie, to może coś na zasadzie artystyczno- humorystycznej autoprezentacji.To baaardzo szerokie pojęcie.

andrzej627
26-04-2010, 22:32
A jak się człowiek zapisze, a potem nie przyjedzie to będzie na czerwono na liście?:razz:

Krysiu, nie było głosowania, nie będzie więc powodu, aby zaznaczać niektórych na czerwono. Poza tym w tym roku jest mniej emocji przed KIMBem, a więc chyba też tak będzie po KIMBie.

W tym roku wybrany został mniej ambitny wariant wyjazdu na Ukrainę. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie niespodzianek. A może też pojedziesz do Lwowa? Miejsca są.

Krysia
26-04-2010, 22:43
A dziękuję za zaproszenie, ale jakoś nie widzę tu żadnych ogłoszeń w tym temacie, pewnie coś przeoczyłam :shock:

darkangel79
26-04-2010, 22:48
Krysiu jest ale tu:)

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5851

Krysia
26-04-2010, 22:50
eeeee dzięki, ale....widzisz tam gdzieś program tego Lwowa?bo ja nie bardzo...

darkangel79
26-04-2010, 23:02
eeeee dzięki, ale....widzisz tam gdzieś program tego Lwowa?bo ja nie bardzo...


Nie :razz:

Krysia
26-04-2010, 23:08
No to wszystko w tym temacie Andrzejku, dziękuję za zaproszenie :twisted::evil:

bertrand236
27-04-2010, 13:13
Zdaje mi się, że program tej wycieczki zna Stały Bywalec...
pozdrawiam

Jaro
27-04-2010, 23:04
Program wycieczki najprawdopodobniej taki
www.krainawilka.pl/lato/wycieczki_jednodniowe/lwow_miasto_lwa/

Zapisy są na drugim forum, ale myślę że nie będzie problemu żeby zapisywać się również tutaj. Do skompletowania grupy na wyjazd brakuje 4 osób.

Krysia
27-04-2010, 23:17
A ja uważam,że skoro tu organizator nie ogłosił wyjazdu to dla mnie przekaz jest jasny i przejrzysty:razz:

don Enrico
28-04-2010, 00:32
Krysiu ! to jasne - ten wyjazd jest przeznaczony dla innych.

andrzej627
28-04-2010, 01:19
Krysiu ! to jasne - ten wyjazd jest przeznaczony dla innych.
Bez przesady. Sytuacja wygląda rzeczywiście niezręcznie dla tych, którzy nie są na zielonym forum, ale przecież nikt nikogo nie wyklucza z wyjazdu. Osobiście byłoby mi bardzo przyjemnie, gdyby w wyjeździe wzięła udział jak największa ilość uczestników, ale jak pojedziemy w bardziej intymnym składzie - jak na razie zapisało się 12 osób - też będzie fajnie.

Myślę, że temat planowania "rozkładu jazdy" - kto, na jakim forum i dlaczego - będzie szeroko dyskutowany w kuluarach KIMBu. Przynajmniej ja będę chciał na ten temat pogadać.

Piskal
28-04-2010, 10:15
Od początku chciałem stworzyć jakąś płaszczyznę porozumienia. Bez odzewu z zielonego forum. Ale już nie rozdrapujmy ran, nie temu służy ten wątek. Umieściłem tutaj informację o wycieczce lwowskiej i mam nadzieję, nikt nie z stamtąd nie powie: To nasza wycieczka, wy organizujcie sobie swoją.
Mnie i tak to nie dotyczy, bo nie jadę do Lwowa.

u.k.kamaj
30-04-2010, 23:13
Co:
IX Kongres Internautów Miłośników Bieszczad

Gdzie:
Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Kiedy:
14-16 maja 2010 roku

Obrady główne:
Sobota, 15 maja, godz. 19.30



Pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek, bo tamten jest już za bardzo zaśmiecony. Może by go przykleić?
Chciałbym żeby tutaj zgłaszano propozycje dotyczące KIMBu. I tylko na to przeznaczyć ten wątek. Zwłaszcza, że u sąsiadów cisza. Na razie mamy:

-Rozdanie nagród Powsimordom (dyktator Marcowy)- obrady plenarne

- Dwie propozycje wycieczek: Tarnica i Rawki- Kremenaros- UG, któraś połączona z wykładem o florze Bieszczadów (marcins)- piątek lub/i sobota

- Pokaz zdjęć z Ukrainy (Don Enrico)- obrady plenarne

-Uwaga! Minirecital!
WUKA- czytająca wiersze WUKI i Czossi( a może i całe Calcjumfolii)- śpiewające wiersze WUKI- obrady plenarne

- I zgłaszam jeszcze do rozważenia- przejazd kolejką bieszczadzką sobota lub niedziela[/quote]


Wybieramy się w tym czasie w Bieszczady. Jak można dołączyć do Was?

Piskal
30-04-2010, 23:17
Wybieramy się w tym czasie w Bieszczady. Jak można dołączyć do Was?
Witaj!
14 maja w Zajeździe pod Caryńską w Ustrzykach Górnych od 19 mamy zarezerwowany stół, 15 maj od 19 Obrady Główne (czyt. spotkanie towarzyskie)w tym samym miejscu, z tym że na dole,w Matragonie,a poza tym wszystkie informacje na bieżąco na forum.

Krysia
04-05-2010, 11:54
A czy w sobotę miałby ktoś ochotę pokeszować po Bieszczadach?tak sprawdzam grunt;-) bo samej mi się nie chce jak coś

andrzej627
04-05-2010, 12:47
A czy w sobotę miałby ktoś ochotę pokeszować po Bieszczadach?tak sprawdzam grunt;-) bo samej mi się nie chce jak coś
Renata będzie?

Krysia
04-05-2010, 13:03
bo samej mi się nie chce jak coś
;)

ps-musze coś dopisac, bo samo oczko nie wchodzi, że niby za krótki pościk.

andrzej627
04-05-2010, 13:31
W niedzielę 16 maja proponuję wycieczkę na Brenzberg (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5982).

Krysia
04-05-2010, 13:40
Dziękuję, to z pewnością jest interesujace miejsce, ale w niedzielę muszę/chcę zwał jak zwał, być w Olsztynie :smile:

Zbyszek
09-05-2010, 00:30
W sobotę chętnie połażę ale w granicach możliwości powrotu na obrady:)

marcins
09-05-2010, 01:17
Chętnych do połażenia za wszelkim ziołem po Bieszczadach zapraszam w piątek do Rabego (pod Baligrodem) na godzinę 10.00 pod leśniczówkę. Plan wycieczki ustalimy na miejscu, w zależności od chęci uczestników.

długi
09-05-2010, 08:39
Lucyna zgłosiła następującą propozycję:
"Jest taka sugestia abyśmy jeden dzień pobytu w Bieszczadach spędzili na pracach użytecznie pożytecznie społecznych. (...) Serce mi się kraje, gdy wchodzę na leski kirkut. Tam jest dużo drzew, panuje bardzo wilgotny mikroklimat, bardzo dużo macew jest pokrytych grubymi warstwami mchu. One pod tymi poduchami niszczeją. Tak niewiele trzeba aby temu zapobiec. Kilka osób, nawet 3-4, szpachelki i szczotki. Szpachelkami należy zedrzeć mech i porosty, a szczotkami doczyścić. Bardzo Was proszę o pomoc."
Ja jestem gotów, a Wy?
Pozdrawiam
Długi

Piskal
09-05-2010, 13:13
Za tydzień o tej porze IX KIMB będzie już historią. Czas zatem na podsumowanie programu, rezygnując już z literackiej formy. Ino suche fakty.
Otóż padły następujące propozycje dotyczące IX KIMBu.

Piątek 14 maja

-Wycieczka krojoznawczo- edukacyjna, prowadzi marcins. Chętni spotykają się przy leśniczówce Rabe koło Baligrodu o godzinie 10. Program trasy do ustalenia.
- Wyjazd do Lwowa. szczegóły u sąsiadów. (http://bieszczadzkieforum.pl/post5177.html?sid=26b6e9cc4ec09aa0076062b0ec5705d9 #p5177)
- Spotkanie przed KIMBowe, Zajazd pod Caryńską, godz. 19.

Sobota, 15 maja

-Wycieczka na Tarnicę
-Wycieczka na Kremenaros
- Przejażdżka drezyną. Problem z drezyną jest taki, że trzeba podjechać 120 km, ale link mogę podać.

(http://www.podsemaforem.pl/wypozyczalnia_drezyn.html)

Sobota, 15 maja Obrady Główne.

Część oficjalna

- Powitanie i autoprezentacja uczestników
- Wręczenie Powsimordowych nagród- Marcowy
-Wręczenie KIMBowych plakietek- Hero
- Pokaz zdjęć- Don Enrico
-Wykład Andrzeja 627 o przydatności gps w górach
- Chwila z poezją- WUKA
- Minirecital zespołu Calcjumfolii

I od tego wydarzenia możemy uznać początek części alkoholowo-towarzysko- rozrywkowej

Należy dodać, co napisał sjug, czyli Jacek właściciel ZpC

Podczas rozmowy ustaliśmy stawkę z SB za bilet 30 zł .
W tej cenie proponuję:
Piwko 0,5 l, kiełbaska, golonko drobiowe, karkówka, pajdy ze smalcem (oczywiście dodatki pieczywo, musztarda itp.)
Całość z grilla będzie do wykorzystania od godz 18-23.30 w sobotę.
Bilety proponuję zakupić po przyjeździe (oszczędzi to kolejek, jak i pozwoli Nam się odpowiednio przygotować do ceremonii IX KIMB'u)
Oczywiście bilety będą do nabycia w barze już od początku tygodnia.
Ceremonia oficjalna ma zacząć się o godzinie 19.00 do ...............................

Myślę że jest to kwota do przyjęcia dla każdego a i menu jest syte.

Co do piątku to na pewno będzie rezerwacja dużego stołu dla osób z forum od godziny 19.00, aby spokojnie można było wrócić z wycieczek i miejsce żeby się znalazło :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na miejscu Jacek S/ku nowej przygodzie :)

Niedziela 16 maja

- przejażdżka bieszczadzką ciuchcią
- szukanie leśniczówki Brenzberg
- Wycieczka na Caryńską i wizyta w zielonym domku (http://forum.bieszczady.info.pl/%28%20http://muzeum.ustrzykigorne.pttk.pl/%20%29.)
Poprzyjmy,proszę, również inicjatywę Marcowego. Przywieźmy książki (nowe) dla dzieciaków z Komańczy, aby podarować im prezent od naszego forum. Akcja niezobowiązująca i nieobowiązkowa, ale liczymy na duży odzew!
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5905

Poza tym jest jeszcze propozycja Lucyny, o pomocy w uporządkowaniu cmentarza. Dobrze by było, gdyby Lucyna pojawiła się na KIMBie, i opowiedziała więcej, gdzie i kiedy. Można by wtedy zorganizować jakiś dzień po KIMBowy. Szczegóły również u sąsiadów.
(http://bieszczadzkieforum.pl/topic525-20.html)

WUKA
09-05-2010, 13:54
http://carynska.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=1

Piskal
09-05-2010, 17:10
Lucyna zgłosiła następującą propozycję:
"Jest taka sugestia abyśmy jeden dzień pobytu w Bieszczadach spędzili na pracach użytecznie pożytecznie społecznych. (...) Serce mi się kraje, gdy wchodzę na leski kirkut. Tam jest dużo drzew, panuje bardzo wilgotny mikroklimat, bardzo dużo macew jest pokrytych grubymi warstwami mchu. One pod tymi poduchami niszczeją. Tak niewiele trzeba aby temu zapobiec. Kilka osób, nawet 3-4, szpachelki i szczotki. Szpachelkami należy zedrzeć mech i porosty, a szczotkami doczyścić. Bardzo Was proszę o pomoc."
Ja jestem gotów, a Wy?
Pozdrawiam
Długi
Lucyna ma być na KIMBie, to sprawę obgadamy. Ja też byłbym chętny do pomocy, zwłaszcza, że leski kirkut darzę szczególnym sentymentem. Tylko, że w środę po KIMBową, wieczorem wyjeżdżamy. Ale wcześniej why not? No, ale to już obgadamy na KIMBie.

trzykropkiinicwiecej
09-05-2010, 20:53
???


Obowiązuje wykupienie bonu konsumpcyjnego w cenie 30 zł/os.

W cenie 30 zł/os. za bon konsumpcyjny proponuje się:
1) piwo 0,5 l,
2) kiełbaska,
3) golonko drobiowe,
4) karkówka,
5) oczywiście dodatki: pieczywo, musztarda, itp.,
6) pajdy chleba grubo posmarowane smalcem (wskazane dla osób spożywających alkohol wysokoprocentowy)

Żadnego z powyższych nie jadam ghrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...dyskryminacja
chyba wybiorę się na ognisko gdzie indziej....:/

marcins
09-05-2010, 20:59
Nie no piwo, pieczywo i musztarda, a w lesie nazbiera się jakigoś zioła i da się wyżyć...

No ale rzeczywiście organizator nie pomyślał o jaroszach.

Krysia
09-05-2010, 21:45
czy w rozkładzie jazdy można uwzględnić odnalezienie mojej zeszłorocznej nagrody???ktokolwiek widział ktokolwiek wie gdzie malkontent kryje się :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krysia
12-05-2010, 21:00
Macie wszyscy gorące pozdrowienia od Anieła. Kimbowe spotkania już trwają, wczoraj na Dwerniku było 15 osób :grin: i Bertrand podobno obiecał wkleić jakąś fotkę spod wiaty :grin:

bertrand236
13-05-2010, 10:53
Proszę bardzo

mAAtylda
13-05-2010, 11:24
Jeszcze prosimy o prezentację w/w towarzyszy.

marcins
14-05-2010, 19:25
Czekałem w leśniczówce do 10:30 i nikt się nie zjawił, a pogoda była wypasiona - kilkaset storczyków samiczych znalazłem ;) i sporo stoplamków szerokolistnych.

don Enrico
14-05-2010, 20:28
No, nie.
Jak to nikt się nie zjawił, może pomyliłeś miejsca ?

marcins
14-05-2010, 20:55
No, nie.
Jak to nikt się nie zjawił, może pomyliłeś miejsca ?

;) Chyba tak

Aleksandra
15-05-2010, 00:22
Czekałem w leśniczówce do 10:30 i nikt się nie zjawił, a pogoda była wypasiona - kilkaset storczyków samiczych znalazłem ;) i sporo stoplamków szerokolistnych.

Przynajmniej tłum oszczędził storczyki ;)

marcins
16-05-2010, 00:31
Tłum grzecznie radzi i bawi w Ustrzykach Górnych.

Fiaa
16-05-2010, 18:23
Grzecznie? Cóż za rozczarowanie ;)

Aleksandra
16-05-2010, 21:00
a wieści ani słychu ani widu... dobrze chociaż, że Krysia wróciła z "rajdu" tam i z powrotem.

marcins
16-05-2010, 21:18
No mam kilka ujęć, ale jeszcze nie zrzuciłem. Było jak było i już sie skończyło. Trzeba myśleć o przyszłym roku ;)

Aleksandra
16-05-2010, 21:35
O Ekspercie - rozwiń relację :roll: