PDA

Zobacz pełną wersję : Terka - noclegi



sarmata
20-02-2010, 10:22
Czy szanowny forumowicz może mi pomóc w charakteryzacji gospodarstw agroturystycznych w Terce.
Podobno są trzy. Oczekuję kilku słów o nich, no czy można kupić śniadanko, czy pyszne, czy kominek jest, jacy gospodarze, czy mają własną krówkę czy kurkę, czy wyposażona kuchnia itp.
I jeszcze takie dodatkowe pytanko czy smażalnia pstrągów jest teraz czynna?

rafcinek
08-05-2010, 19:49
Ja z bywam tylko w jednym - Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Bocianami. Krówkę mają i kurki, a nawet posiadają certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Można wykupić obiadek - naturalnie, że pyszny, bo przygotowują go z własnych produktów. Gospodarze mili, chętnie doradzą i wskażą drogę po bieszczadzkich bezdrożach.

sarmata
17-07-2010, 23:27
No niestety, nie polecam żadnej agroturystyki w Terce, a już szczególnie Pod Bocianami - pełno jakiś dzieci biega, zwyczajny dom (nie oddzielny) gdzie się śpi z gospodarzami.
Terka to fajne miejsce wypadowe w stronę Tworylnego lub na Sine Wiry, super się też szuka miejsca po klasztorze na Monasterze lub błądzi po Tołstej ale mojego wymarzonego noclegu tam nie znalazłem.

Capricornus
18-07-2010, 15:14
Sarmato, odnoszę wrażenie, że w gospodarstwie "Pod Bocianami" nie byłeś. Piszesz, że można znaleźć tam jedynie "zwykły dom, w którym się śpi z gospodarzami". Prawda jest nieco inna, bowiem właściciele obiektu (nota bene bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie) oferują gościom - obok wspomnianego przez Ciebie "zwykłego" domu - także dwa całkiem dobrze wyposażone drewniane domki... i tyle w temacie. Życzę powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego noclegu...

sarmata
27-07-2010, 12:59
Ja spałem w tym białym domu.

rafcinek
02-08-2010, 20:32
Witam,
W całej rozciągłości zgadzam się z wypowiedzią Capricornusa. Drogi Sarmato, prosiłeś o opinie, więc ci ją przedstawiłem. Ale jak widzę ty sam nie wiesz, czego chcesz. Po pierwsze popełniasz rażący błąd pisząc, że w gospodarstwie agroturystycznym śpi się z gospodarzami i co wg ciebie jest nacechowane negatywnie. Z tego powodu specjalnie dla ciebie wyszukałem definicję gospodarstwa agroturstycznego. Obecnie funkcjonuje definicja stwierdzająca, „że dom posiadający pokoje przeznaczone do wynajmu dla gości, w którym mieszkają osoby zajmujące się działalnością rolniczą, na terenie do 5 tys. mieszkańców można nazywać gospodarstwem agroturystycznym.” Więc jak widzisz nie da się być w gospodarstwie agroturystycznym, nie mieszkając razem z gospodarzami. Oczywiście regułka jest do wyuczenia i zapamiętania, abyś na drugi raz wiedział, o czym piszesz.
Po drugie dom Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Bocianami nie jest biały ( jak by się mogło wydawać z fotografii), ale jasno-żółty. Ale jak byś tam naprawdę był to byś to na pewno zauważył. Po zestawieniu twoich wypowiedzi z rzeczywistością wg mnie wynika tylko jedno – ty tam jednak nie byłeś.