PDA

Zobacz pełną wersję : Kwietniowy wypad w Bieszczady Wysokie



lucius
05-03-2010, 15:30
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem. W kwietniu wybieram się w Bieszczad, jeszcze nie wiem dokładnie czy będzi to 10-16 czy 17-23. Był ktoś w Was w kwietniu, jakie są warunki w tym okresie?
Oczywiście jeśli są chętni wspólnie pochodzić ze mna to zapraszam, w planie standard: Caryńska, Wetlińska, Bukowe Berdo, Gniazdo Halicza i Tarnicy, wypad do Ustrzyk Dolnych. Nocleg planuję w bacówce pod Rawkami, bądź w Ustrzykach Górnych. Będę jechał wlasnym środkiem transportu z Opola.

PiotrB
05-03-2010, 16:36
Był ktoś w Was w kwietniu, jakie są warunki w tym okresie?

Witaj na forum.
Bieszczady, zapewne o tym wiesz, to takie góry, które o każdej porze roku mają co innego do zaoferowania.
Np w kwietniu jest to błoto do pasa :-) na podejściach, w partiach szczytowych powinny być jeszcze płaty śniegu.
Ale ogólnie i tak jest super i słoneczko już przygrzewa i mrozik w nocy i pewnie będzie wiało i śniegiem sypnie, jak to w kwietniu.
Powodzenia.

taxus10
05-03-2010, 19:50
dzisiaj na przykład jak zaczął padać śnieg w nocy tak sypało non top i to ostro, w okolicach matragony czyli kilka km od balnicy do godziny 13 spadło kilkanaście centymetrów śniegu, ja po całym tygodniu pracy ewakuowałem się bliżej cywilizacji :) ale niestey po niedzieli trzeba pewnie będziebrodzić w śniegu po kolana