PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na jakieś fajne zimowe przejście



Petefijalkowski
08-04-2010, 17:42
Hej, tak sie zastanawiam nad jakimś fajnym przejściem w Karpatach Wschodnich na przyszły rok, najchętnie Ukraina. W tym roku przeszliśmy z kumplem Hryniawami do Hnitessy,w zeszłym roku zrobiliśmy kółko
Osmołoda - Płyśce - Popadia - Wlk Kieputa - granica - Ruszczyna - Sywula- Osmołoda

takim innym pomysłem jest
Dilowe - Marmarosze - Czywczyny - Hnitessa
lub Dzembronia - Pop - Czywczyny - Hnitessa - i jakieś tam zamknięcie,

ale wolałbym na najbliższy czas odejść od tego zakątka. Może byście coś mogli doradzić?
Po głowie mi kotłują jakieś takie pomysły - nie ukrywam że bardziej zależy mi na rozciągłości przejścia aniżeli "kółkowaniu". Czas na wyjazd około tygodnia.

Tatarów - Doboszanki etc - Sywule etc - Arszyca - odwrót
albo jakiś pomysł (gorszy komunikacyjnie) z Marmaroszami po stronie rumuńskiej

może macie jakieś swoje zamysły - pomysły etc którymi moglibyście mnie np. natchnąć? Wyjazd miałby być narciarski.

dzięki, Piotrek

buba
09-04-2010, 08:10
najgorsze ze nie mam pojecia jakie odleglosci pokonuje sie przez tydzien na nartach..

coby bylo daleko od hryniaw to moze z wolowca przez borzawe, kuk, krasna, strimbe, piszkonie, negrowiec i zeby wrocic do wolowca dalej wioskami? jakby ci nie zalezalo na kolku mozna by jak z krasnej zjedzie sie na ust czorna dalej uderzyc na swidowiec z wariantem zjazdu do wyboru: przez apecke, opresze(chyba tak sie to nazywa) do kobyleckiej polany czy bliznice

Basia Z.
09-04-2010, 09:09
może macie jakieś swoje zamysły - pomysły etc którymi moglibyście mnie np. natchnąć? Wyjazd miałby być narciarski.

dzięki, Piotrek

A musi być Ukraina ?

Może Rumunia - Pop Iwan Marmarski - Farkaul - Pietros Budyjowski, lub odcinki z tej trasy.

B.

Petefijalkowski
09-04-2010, 13:01
No właśnie nie musi być Ukraina, te Marmarosze bardzo mnie nęcą, nie powiem, choć to ciut dalej dojazdowo i powrotowo. Tę trasę - w oparciu o Nia robiła ekipa chyba z Lublina m.in. Pan Jan Cytawa:
http://hektor.umcs.lublin.pl/~cytawa/karpatymarmaroskie/index.htm

Buba - w tamtych terenach nie byłem i to nie byłby zły pomysł, ale muszę najpierw usiąść nad mapą i ogarnąć odległości :) Co do nart i ile można przejść - You never know, jak ze wszystkimi aktywnościami zimowymi :) Można sobie coś tam ustalić, pomyśleć, ale i tak potem może być duuuża korekta, prawie jak na giełdzie, hehe :)

dziękuję Wam bardzo za pierwsze pomysły - tylko kuna do tej Borszy to dojazd kitowy jest :(

Basia Z.
09-04-2010, 14:16
dziękuję Wam bardzo za pierwsze pomysły - tylko kuna do tej Borszy to dojazd kitowy jest :(

Nie do Borszy a do Repede lub Ruskiej Polany, chociaż to i tak nie wiele bliżej.
(dysponuję adresami agroturystyki, na priv mogę podać).
A dojazd - tylko przez Słowację i Węgry.
Dalej, ale drogi znacznie ale to znacznie lepsze, również i w samej Rumunii.


B.

Petefijalkowski
09-04-2010, 14:32
jasne że do Ruskiej Polany, zakręconym dziś jest od rana... W kwestii Agro to bym się odezwał jak już by się coś konkretnego kleiło. Zawsze fajnie jest wygrzać sie "na do widzenia" :D

P.

Basia Z.
09-04-2010, 14:36
jasne że do Ruskiej Polany, zakręconym dziś jest od rana... W kwestii Agro to bym się odezwał jak już by się coś konkretnego kleiło. Zawsze fajnie jest wygrzać sie "na do widzenia" :D

P.

Właśnie się ukazał przewodnik. Wczoraj byłam na promocji, piłam rumuńskie wino i będę reklamować, bo jest dobry:

http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dane_szczegolowe.php?do_kosza=rum_pn