PDA

Zobacz pełną wersję : Trasa Połonina Równa, Pikuj



regedarek
29-04-2010, 12:59
Cześć, jestem tutaj nowy.
Byłem już raz w Bieszczadach na naszych połoninach.

Jednak tym razem wybieram się na Ukrainę na weekend majowy.

Czy moglibyście zaproponować najbardziej atrakcyjną i optymalną trasę aby wejść na Pikuj i pochodzić po Połoninie Równej?

Wystarczy, że podacie jakiś ogólny kierunek z której strony wyjść, co zobaczyć.

Jedziemy samochodem i chcielibyśmy do niego jakoś wrócić po trasie.

agnieszkaruda
29-04-2010, 13:37
Witaj na forum!!!

Piuja to może z Husnego lub Biełasowiczach możecie zaatakować ogólny kierunek Drohobycz!!

Czekamy na foto relacje jakie tam są widoki!!! Bo my ostatnio mieliśmy mały problem z nimi hihih ! :)

Tu możesz poczytać : http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5880

Pozdrawiam Agnieszkaruda

regedarek
29-04-2010, 13:54
Mi najbardziej podoba się droga na pikuj z Libuchory przez Starostynę. Sama Libuchora to magia, tam czas zatrzymał się. Prosiłam Joorga, może Ci pomoże.

Dostałem też taką podpowiedź, co o tym myślicie ;]

agnieszkaruda
29-04-2010, 14:05
Ze Starostyny prawie cała połonina do przejścia ale tez strasznie ładna trasa. To tez zależy ile macie czasu i jak chodzicie:)

Popatrz na mapę będziesz wiedzieć jakie odległość i prze-piętrzenia będą was czekać.

joorg
29-04-2010, 16:20
Dostałem też taką podpowiedź, co o tym myślicie ;]
Zostałem wywołany do tablicy przez Lucynę nie ze względu na moja wiedzę o tamtych stronach , a dlatego że się znamy osobiście.:lol:
Tu na forum jest wielu Ludzi z naprawdę dużą wiedza o Karpatach Wschodnich, są Przewodnicy i zapewne Ci lepiej podpowiedzą.


.......

Jednak tym razem wybieram się na Ukrainę na weekend majowy

Czy moglibyście zaproponować najbardziej atrakcyjną i optymalną trasę aby wejść na Pikuj i pochodzić po Połoninie Równej?

Wystarczy, że podacie jakiś ogólny kierunek z której strony wyjść, co zobaczyć.

Jedziemy samochodem i chcielibyśmy do niego jakoś wrócić po trasie.

Jeżeli macie zamiar być na Równej i Pikuju , z dojazdem własnym samochodem, to zdecydowanie radzę to zrobić od Zakarpackiej strony.

Można samochodem podjechać od Użoka w kierunku na Perechrestny i dalej do Szerebowiec , skąd możecie wejść na Pikuj i z powrotem zejść do samochodu. Następnie przemieścić się samochodem pod Poł Równą.
A tak naprawdę po co ta Równa , chyba zobaczyć pozostałości po "niezwyciężonej";) armii radzieckiej.:lol:
Lepiej idżcie na Ostrą Horę, zatrzymując się w Perechrestnym, a potem Pikuj z Szerebowiec, przynajmniej nie stracicie czasu na dojazdy.

PS. Proponuję Moderatorowi przenieść ten temat do działu Karpaty Wschodnie .

Basia Z.
29-04-2010, 17:37
Jedziemy samochodem i chcielibyśmy do niego jakoś wrócić po trasie.

Tu napisałeś że wybieracie się samochodem, a na innym forum, gdzie o tą trasę pytałeś nie napisałeś tego i dlatego tam poleciłam Ci start z Przełęczy Użockiej, dokąd jest wygodny dojazd pociągiem.

Samochodem to faktycznie wygodniej od Zakarpacie.
Zależy jeszcze skąd jedziesz, bo z południowej i zachodniej części Polski wygodniejszy dojazd może być przez Słowację.


B.

don Enrico
29-04-2010, 18:05
W Perechrestnym sołtys prowadzi sklep. Tam kupicie piwo, zostawicie pod opieką samochód i możecie się przespać na sianie.
Syn sołtysa jest w służbach specjanych i nikt mu tu nie podskoczy.
Stamtąd trasy : przez Ostrą na Równą jak i na pasmo pikujowe.

Marcowy
29-04-2010, 18:19
Proponuję Moderatorowi przenieść ten temat do działu Karpaty Wschodnie .

Zrobione.

marcins
29-04-2010, 22:34
Najlepiej auto zostawić gdzieś pomiędzy pasmem Starostyna-Pikuj a Ostrą Horę. W jeden dzień można zejść ze Starostyny, wejść na Ostrą Horę i dojść do Połoniny Równej (pomiędzy tymi ostatnimi jest otwarta dolinka, w której można zabiwakować). Auto wiąże, ale spokojnie można zaplanować 3-4 dniową wycieczkę poprzez Pikuj do Starostyny później Ostra Hora i P. Równa i powrót w miejsce wyjściowe.

regedarek
30-04-2010, 00:38
Dziękuję pięknie, zdjęcia wkrótce, a mam zamiar zrobić ładne zdjęcia ;]

wtak
04-05-2010, 09:00
Propozycja - Auto zostawić w W. Bierieznym (albo jeszcze lepiej na Słowacji), pociągiem do Sianek; Starostyna, Pikuj zejść do Perechrestnego; Ostra Hora, przełęcz z polanką (Marcinsa) Połonina Równa. Lutańska Holica i ciążyć do linii kolejowej Użgorod-Lwów... .

przemek p
04-05-2010, 09:42
Ostra Hora, przełęcz z polanką (Marcinsa) Połonina Równa. Lutańska Holica i ciążyć do linii kolejowej Użgorod-Lwów... .

Zdjęcia z takiej trasy: http://picasaweb.google.pl/ulec44/PoOninaRowna#

pioabram
29-05-2010, 12:58
Witam
Apropo podejscia z Sianek,przez Starostynę na Pikuj.Jak tam wygląda z wodą??
Są jakies zrodełka na szlaku?

marcins
29-05-2010, 22:17
Na połoninach stosunkowo niewiele, ale jak się zejdzie trochę w las to sporo. Generalnie problemu nie ma, ale pewnej dawnej suchej jesieni napojeni lokalnymi destylatami płyny uzupełnialiśmy brusznicą, bo źródełka chwilowo wyschły ;)

don Enrico
30-05-2010, 16:52
Jeśli Marcin nie nakrzyczy na mnie to pozwolę sobie wyrazic zupełnie inny pogląd.
Na połoninie pikujowej występują źródła wody co najmniej w kilku miejscach. Jeśli nie idziemy w chmurach to łatwo je wypatrzeć.
Te źródła przechodzą w strumyki z których korzystają krowy i konie wypasane (czyli najwięcej okolice Starostyny i Pańskiej Doliny)
Szukanie wody metodą
jak się zejdzie trochę w las to sporo.
może spowodować że spadniemy 300 metrów (przewyższenia) i potem znów w górę. Wiem bo sam to ćwiczyłem w okolicy Kińczyka Hnylskiego.

marcins
30-05-2010, 18:19
Tam od razu nakrzyczy ;) W tym roku z wodą nie powinno być problemu. Niewielkie źródełka zdarzają się nawet 50-100 metrów poniżej głównej grani na połoninach, ale jak lato suche to trzeba niżej zejść i to nam się przytrafiło pamiętnej wczesnej jesieni...

pioabram
31-05-2010, 19:34
Dzięki za informacje,niebawem się tam wybieram.,Ale jesli bedzie tak dalej padac,to nie my wodę,ale woda nas znajdzie:-P