PDA

Zobacz pełną wersję : 10 dni w Bieszczadach, sierpień



kasienka9927
01-05-2010, 19:00
Witam,

od dłuższego czasu przeglądam to forum, jednak wczesniej nie udzielalam się.
Planuję spędzić w sierpniu 10 pełnych dni w Bieszczadach, konkretnie w Wetlinie (Piotrowa Polana). Siedzę właśnie nad mapą i staram się zaplanować trasy na kilka dni. Byłabym wdzięczna za opinie, sugestie, komentarze, pomoc. Jedziemy z chłopakiem, oboje mamy dobrą kondycję. W zeszłym roku zaliczyliśmy Wetlińską (przez Smerek), Caryńską, pętlę Wołosate-Przełęcz Bukowska-Halicz-Tarnica-U. Górne, oraz Smerek-Okrąglik-Jasło-Cisna. Dobrze miejsce wyjścia na szlak powinno znajdować się niedaleko Wetliny, ewentualnie w miejscowości, do której można dojechać PKSem lub busem, i najlepiej żeby kończyła się również w takiej miejscowości, z której łatwo dostać się z powrotem do Wetliny.

Oto jakie trasy wymyśliłam (w okolicy Wetliny):

1. w dzień przyjazdu: Piotrowa Polana - Przeł. Orłowicza - Wetlińska - Brzegi
2. Brzegi - Caryńska - Przysłup Caryński - Widełki (czy z Widełek będzie jakiś transport do Wetliny?)
3??? Wetlina - R. Skała - Krzemieniec - UG (czy to jest trasa do przejscia na jeden dzień???)
4. UG - W Rawka - M. Rawka - Dział - Wetlina
5. Wołosate - Halicz - Krzemień - Bukowe Berdo - Bereżki (czy będzie transport do Wetliny?)
6. Wetlina - Przeł. Orłowicza - Sękowiec i z powrotem.

Czy te trasy są do przejścia, czy macie jakieś inne propozycje??? i jeszcze jedno pytanie (wiem, że zadawane już na forum, ale zaryzykuję) jak oceniacie Piotrową Polanę???

Pozdrawiam, i dziękuję z góry za odpowiedzi!

:)

kufel
01-05-2010, 23:59
Witam,

od dłuższego czasu przeglądam to forum, jednak wczesniej nie udzielalam się.
Planuję spędzić w sierpniu 10 pełnych dni w Bieszczadach, konkretnie w Wetlinie (Piotrowa Polana). Siedzę właśnie nad mapą i staram się zaplanować trasy na kilka dni. Byłabym wdzięczna za opinie, sugestie, komentarze, pomoc. Jedziemy z chłopakiem, oboje mamy dobrą kondycję. W zeszłym roku zaliczyliśmy Wetlińską (przez Smerek), Caryńską, pętlę Wołosate-Przełęcz Bukowska-Halicz-Tarnica-U. Górne, oraz Smerek-Okrąglik-Jasło-Cisna. Dobrze miejsce wyjścia na szlak powinno znajdować się niedaleko Wetliny, ewentualnie w miejscowości, do której można dojechać PKSem lub busem, i najlepiej żeby kończyła się również w takiej miejscowości, z której łatwo dostać się z powrotem do Wetliny.

Oto jakie trasy wymyśliłam (w okolicy Wetliny):

1. w dzień przyjazdu: Piotrowa Polana - Przeł. Orłowicza - Wetlińska - Brzegi
2. Brzegi - Caryńska - Przysłup Caryński - Widełki (czy z Widełek będzie jakiś transport do Wetliny?)
3??? Wetlina - R. Skała - Krzemieniec - UG (czy to jest trasa do przejscia na jeden dzień???)
4. UG - W Rawka - M. Rawka - Dział - Wetlina
5. Wołosate - Halicz - Krzemień - Bukowe Berdo - Bereżki (czy będzie transport do Wetliny?)
6. Wetlina - Przeł. Orłowicza - Sękowiec i z powrotem.

Czy te trasy są do przejścia, czy macie jakieś inne propozycje??? i jeszcze jedno pytanie (wiem, że zadawane już na forum, ale zaryzykuję) jak oceniacie Piotrową Polanę???

Pozdrawiam, i dziękuję z góry za odpowiedzi!

:)

Moim zdaniem całkiem optymalnie dobrane trasy.

Noclegi u Niedźwiedzia szczerze polecam. Podczas pobytu w Bieszczadach, jeśli nocuję to najczęściej tam - przemiły właściciel, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby było coś nie tak.

Dojazd z miejscowości, o które pytasz - moim zdaniem dwie opcje:

1. Stopem całą trasę
2. Stopem do Ustrzyk, a potem bus/pks.

barszczu
02-05-2010, 10:37
Witam,

[...]
Oto jakie trasy wymyśliłam (w okolicy Wetliny):


3??? Wetlina - R. Skała - Krzemieniec - UG (czy to jest trasa do przejscia na jeden dzień???)


:)

trasa nr 3 jest "mocna" - radziłbym zejść z Wielkiej Rawki przez Małą na Przełęcz Wyżniańską, niby niewiele krócej ale na przełęczy zawsze łatwiej złapać pod wieczór stopa do Wetliny wśród aut wyjeżdżających z parkingu.

Fiaa
02-05-2010, 21:35
Transport w dniu drugim i piątym lepiej zorganizować w ten sposób, żeby dostać się rano do Widełek, czy Bereżek (Widełków, Bereżków?) i wracać na piechotę. Mniej stresu na szlaku.

Ostatniego dnia zamiast dygać tą samą drogą w te i wewte, radziłbym zorganizować transport do Nasicznego, przejść przez Dwernik-Kamień do Zatwarnicy i wrócić do Wetliny żółtym szlakiem.

kasienka9927
02-05-2010, 21:39
A czy macie jakieś inne propozycje tras do przejścia? Póki co na 10 dni (11 razem z przyjazdem) mamy 6 tras. Może jeszcze jakieś dwie udałoby się wcisnąć - co o tym myślicie, i jakie są Wasze propozycje?

długi
02-05-2010, 23:44
Odwróć się plecami do Połonin, spójrz prosto w słońce i idź. Trafisz w piękne okolice. Osobiście polecam Fereczatą. Ale inne górki, nieco dalej, na szlaku granicznym też nie do pogardzenia. Od Rabiej Skały po Okrąglik.
Pozdrawiam
Długi

lissa
02-05-2010, 23:52
Propozycja Długiego bardzo mi się podoba :) Chyba wybiorę się w te wakacje.

długi
03-05-2010, 10:10
Witaj na forum,
jak już tam będziesz, nie zapomnij zrobić parę fotek i napisać relację
Pozdrawiam
Długi

Maks
06-05-2010, 21:47
3??? Wetlina - R. Skała - Krzemieniec - UG (czy to jest trasa do przejscia na jeden dzień???)



Właśnie wróciłem z ponadtygodniowego wypadu w Bieszcady. Przeszedłem tą trasę, tylko odwrotnie i nie z UG, tylko wystartowaliśmy z Przełęczy Wyżniańskiej (jest trochę bliżej). Powiem Ci, że jest to wyzwanie. Szliśmy 9 godzin, oczywiście spokojnie, napawając się po drodze ładnymi widoczkami. Trasa jest super, polecam. Twarda jesteś to dasz radę :)

kasienka9927
06-05-2010, 23:13
Faktycznie Maks, wędrówka z Przełęczy Wyżniańskiej to będzie dla nas dobre rozwiązanie :)
Dziękuję za poradę, z pewnością się do niej zastosuję :)

kasienka9927
18-07-2010, 00:11
Witam ponownie,
piszę odnośnie postu ponownie, gdyż człek (mój chłopak) z którym miałam jechać do Wetliny, stwierdził, że po 3-ch latach mam S.....dalać........

niestety


ale ja chcę wyjechać w bieszczady w tym czasie (9-23 sierpnia). jeśli możecie, to proszę dajcie mi wskazówki na samotnę wędrówki, a może ktoś będzie chciał razem ze mną powędrować...

:(

długi
18-07-2010, 08:51
W sierpniu jest mniejszy ruch na szlakach, ale bez przesady. Zawsze ktoś będzie szedł w Twoim kierunku. Trudno o samotność na szlakach w okolicy Wetliny. No może na Fereczatą, granicznym. Co do zasad, z zasady nie powinno się wychodzić w góry samemu. Ale jak już wyjdziesz to powiedz komuś dokąd idziesz. Weź telefon ze sobą (wyłącz, to na pewno będzie miał naładowaną baterię "w razie czego"). W plecaku ciuch na zmianę pogody. Coś do picia i jedzenia. Mapa i busola, jeżeli umiesz się tym posługiwać, jeżeli nie, to się naucz. Przyda Ci się ta sztuka do łażenia po krzaczorach.
Pozdrawiam
Długi

kasienka9927
18-07-2010, 23:53
Mapą i busolą potrafię się obsługiwać :) Niejednego harcerza wyszkoliłam w tym zakresie, więc nie będzie z tym żadnego problemu :)

black mamba
22-07-2010, 12:30
ja z chęcią bym ruszył, tylko termin trochę zbyt późny bo od 15 w Tatry Słowackie ze znajomymi ruszam.. nie dałabyś się skusić 2-13? :) ostrzegam, że to moja pierwsza wyprawa w Bieszczady, ale w tym roku zaliczyłem 9 dni pod namiotami przez Beskidy (Krynica-Rabka) więc powinienem dać radę ;)

ewentualnie odezwij się na gygy, możemy ponegocjowac z terminem :P 5941488

Piotrek999
06-08-2010, 22:24
Pisałem już w innym poście, urlop od 15, tydzień w górach, tydzień na rybkach, wszystko w okolicy. Możemy się ustawić, będzie wesoło.
Pozdrawiam!!

Bieszczader
10-08-2010, 12:08
Zapraszam na stronę www.bieszczader.pl tam znajdziesz dużo pomysłów na wycieczki po Bieszczadach i okolicznych pogórzach, jak i wycieczki na Ukrainę, Słowację i Węgry.
Poza tym podpowiem Ci co do tras, które zaplanowałaś:
1. podejdź sobie do sklepu ABC w Wetlinie skąd możesz pojechać busem na Przełęcz Wyżną. Stamtąd szlakiem żółtym do schroniska Chatka Puchatka 1228 m jest tylko godzinka. Dzięki temu przejście po szczycie Połoniny Wetlińskiej będzie znacznie przyjemniejsze! Dodatkowo schodząc szlakiem żółtym z Przełęczy Orłowicza dotrzesz do miejsca skąd wyjeżdżałaś busem. Czas przejścia 5 godzin
2. z Widełek wyłącznie stopem dojedziesz do Wetliny lub do Ustrzyk Górnych skąd kursują busy do Wetliny
3. tutaj również dojedziesz busem z Wetliny na Przełęcz Wyżniańską. Wtedy czas przejścia to 5 godzin. Warto podczas tej wycieczki przejść na Kremenaros 1221 m, aby dotknąć tego jedynego szczytu w Polsce, gdzie stykają się 3 granice państwowe!
4. trasa do przejścia, ale wyłącznie dla bardzo mocnych turystów. Zajmie Ci to między 8 a 12 godzin! Zalecam wyjście o wschodzie słońca.
5. mało ciekawa. Moim zdaniem lepiej wejść na Jasło i dotrzeć do Cisnej skąd możesz na Przysłup przejechać się Bieszczadzką Kolejką Leśną. Ewentualnie wybierz się busem do Wołosatego, żeby zdobyć nasz najwyższy szczyt - Tarnicę 1346m!

Pozdrawiam - Mariusz Janik www.bieszczader.pl i www.mariuszjanik.pl