PDA

Zobacz pełną wersję : Autobusy od strony Słowacji



damian
07-06-2010, 11:29
Mam plan dotarcia do Rachowa od str Słowacji :) Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak często jeżdżą autobusy z Michaloviec do Użgorodu? I skąd? Wg rozkładu jazdy słowackiego SAD są tylko dwa (!) dziennie... Może są jakieś inne opcje (busik itp)?

A może ktoś ma aktualny rozkład autobusów z Użgorodu?

Dzięki za pomoc!!!
DP

Basia Z.
07-06-2010, 12:31
Mam plan dotarcia do Rachowa od str Słowacji :) Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak często jeżdżą autobusy z Michaloviec do Użgorodu? I skąd? Wg rozkładu jazdy słowackiego SAD są tylko dwa (!) dziennie... Może są jakieś inne opcje (busik itp)?

A może ktoś ma aktualny rozkład autobusów z Użgorodu?




Jechałam tą trasą w lipcu ubiegłego roku (2009).
Autobusów (nie busików a dużych autobusów) było na pewno więcej niż dwa dziennie, ale niestety nie pamiętam ile.
W każdym razie wyjechaliśmy z Michałowec ok 7 rano, miejsca były tak że 11-osobowa grupa zabrała się bez problemu wraz z bagażami. Na granicy staliśmy chwilę (chyba godzinę).
Ok 12 pojechaliśmy dalej t.j. z Użgorodu do Sołotwiny (autobus był właśnie do Rachowa).

Czy rozkład sprawdzałeś na www.cp.sk (http://www.cp.sk) ?
Autobus który nas wiózł nie był to autobus SAD tylko jakiś prywatny ale na www.cp.sk był.

Poszperam w swoich zdjęciach i może znajdę rozkład jazdy z Użgorodu, bo zwykle robię zdjęcia rozkładom jazdy.

B.

przemek p
07-06-2010, 13:58
Autobusy powinny tez byc z Koszyc i z Preszowa (w tamtym roku jechałem z Użhorodu do Preszowa i do Koszyc autobusami słowackimi, wieć muszą też jechać do Użhorodu).
Z Michałowców jeżdżą autobusy z dworca SAD koło kościoła. Może spod dworca kolejowego też jeżdża.
Widziałem też w tamtym roku na rozkładzie w Użhorodzie autobus relacji Praga-Rachów. Znalazłem też stronę czeskiego przewoźnika z połączeniem: http://www.regabus.cz/bus-linky-odjezdy-z-an-zelivskeho/000350---praha---rachiv-1.htm

Basia Z.
07-06-2010, 14:49
Z Michałowców jeżdżą autobusy z dworca SAD koło kościoła. Może spod dworca kolejowego też jeżdża.


Ja właśnie jechałam spod dworca kolejowego.
Nie widziałam ani fragmentu Michałowiec bo się tylko przesiadałam z pociągu na autobus.

Sprawdziłam zdjęcia, no niestety rozkładów jazdy z Użgorodu nie mam.

B.

przemek p
07-06-2010, 21:13
Ja właśnie jechałam spod dworca kolejowego.
Nie widziałam ani fragmentu Michałowiec bo się tylko przesiadałam z pociągu na autobus.

Właśnie nie wiem czy nie jest tak, ze te przelotowe autobusy jadą przez dworzec kolejowy, a te z/do Michałowców (Michałowiec) jadą z tego SAD. Jak kilka lat temu wracałem z Użhorodu ukr. autobusem do Michałówców to podjeżdżał na dw. autobusowy i tam kończył kurs. A w tamtym roku jechałem autobusem do Użhorodu i jechał z dworca SAD. Natomiast chyba te jadące do Preszowa i Koszyc nie podjeżdżały na ten dworzec autobusowy (ale nie pamietam dokładnie).

Basia Z.
08-06-2010, 11:11
Jeszcze coś dołożę.

Cennik:

http://www.eurobus.sk/public/media/0119/802906_uzgorod.pdf

B.

paszczak
08-06-2010, 11:36
Właśnie nie wiem czy nie jest tak, ze te przelotowe autobusy jadą przez dworzec kolejowy, a te z/do Michałowców (Michałowiec) jadą z tego SAD.
Nie wiem jak jest obecnie, ale w 2008r. próbowaliśmy się zabrać do Użgorodu (i dalej do Rachowa) z dworca SAD, autobus podjechał wypchany po brzegi i kierowca oznajmił, że przez granicę nie może przewozić więcej osób niż jest miejsc siedzących.
Przespacerowaliśmy się na przystanek koło dworca kolejowego i tam bez problemu znalazło się miejsce w następnym autobusie, który przejechał także przez dworzec SAD...

przemek p
08-06-2010, 22:30
Nie wiem jak jest obecnie, ale w 2008r. próbowaliśmy się zabrać do Użgorodu (i dalej do Rachowa) z dworca SAD, autobus podjechał wypchany po brzegi i kierowca oznajmił, że przez granicę nie może przewozić więcej osób niż jest miejsc siedzących.
Przespacerowaliśmy się na przystanek koło dworca kolejowego i tam bez problemu znalazło się miejsce w następnym autobusie, który przejechał także przez dworzec SAD...

Może część jedzie przez oba przystanki a cześć tylko przez jeden, albo drugi. Może przestudiowanie tras autobusów ze strony www.cp.sk by wyjaśniło sprawę.

damian
15-06-2010, 22:39
Dzięki za rady!
Chyba wsiądę w Ołomuńcu do autobusu Praga - Rachów... i po kłopocie :)