PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie na ryby na Solinie



Cimek
16-06-2010, 08:38
Witam,
z racji tego że nigdy nie byłem nad Jeziorem Solińskim, a mam ogromną chęć pojechania tam w celu wędkowania potrzebuje małej pomocy. Czy może mi ktoś doradzić ciekawą miejscówkę nad J. Solińskim . Chciałbym połowić głównie leszcza i sandacza. Najlepiej miejscówka pod namiot tak troszeczkę z dalsza od dużej ilości ludzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

admin
16-06-2010, 17:24
Gdzie pojechać? Z dala od tłumów i zgiełku (choć swojego pierwszego sandacza wyciągnąłem z pomiędzy kąpiących się ludzi na cyplu w Chrewcie).

Moimi ulubionymi miejscami były: Chrewt (ujście Czarnego do zalewu oraz mała zatoczka po prawej stronie od "cypla"), Olchowiec (kemping nadleśnictwa lutowiska i nowa część zagospodarowana przez gminę Czarna) no i oczywiście Rajskie (od mostu w górę).

Dawno na rybach nie byłem i zwłaszcza Olchowiec mógł się zmienić ale możesz spróbować wymienione miejscówki.
Co do samych ryb czy raczej ich gatunków. Zalew od dawna nie był(?) porządnie zarybiany. Za to jest sporo ludzi którzy łapią ryby oraz kłusowników którzy hurtowo poławiają sieciami.
O leszcza (zwłaszcza ładnego) to chyba już raczej trudno. Płoć, karaś to to co da się złapać w największych ilościach.

Tutaj było kilka fajnych informacji na temat wędkowania:
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=91

Poszukaj też w archiwum forum.

Cimek
18-06-2010, 15:37
A co myślisz o Polańczyku ??

admin
18-06-2010, 16:07
Nie łowiłem tam ale podejżewam, że to miejsce jak każde inne. Jeśli znajdziesz kawałek brzegu gdzie ludzie nie będą Ci pływać po żyłkach to powinno być ok.

Jak już będziesz na miejscu to porozglądaj się za miejscowymi wędkarzami. Dasz człowiekowi 20 zł na zanęty ;) i pokaże Ci co i gdzie się łapie.

Krzysztof Franczak
18-06-2010, 17:07
Darek ja to jeżdżę do Terki na gotowce:-)

admin
18-06-2010, 17:14
Darek ja to jeżdżę do Terki na gotowce:-)

Nigdy tam nie byłem ale coś w tym musi być bo moja żona cały czas wspomina "jakieś" pstrągi z Terki.

Cimek
21-06-2010, 19:51
Zarezerwowałem domki w Olchowcu gdzieś nie daleko Chrewt. Mam nadzieje że tam będzie dobra miejscówka.

Pozdrawiam

WUKA
21-06-2010, 20:07
W Polańczyku też jest mnóstwo rybnych zatoczek, polecam Rajskie, Zawóz. Najlepsze są ciche zakątki, do których można dotrzeć linią brzegową. Niezłe rezultaty miałam w Teleśnicy. Sporo zależy od stanu wody, ale o tym już wytrawnemu wędkarzowi mówić nie trzeba! Taaaaakiej ryby życzę!

Piskal
21-06-2010, 20:41
Niezłe rezultaty miałam w Teleśnicy. Sporo zależy od stanu wody, ale o tym już wytrawnemu wędkarzowi mówić nie trzeba! Taaaaakiej ryby życzę!
To Ty wędkujesz?

mavo
21-06-2010, 20:45
Rybe lubi zjesc.To pewnie i zlowic potrefi.:-P

WUKA
21-06-2010, 23:08
Odkąd mieszkam w Toruniu, czynię to sporadycznie. W Bieszczadach zdarzało się nawet na nocne po-łowy wyruszać z namiotem. Nie lubię łowić na płynącej wodzie...Bieszczadzkie trofea bywały imponujące (zwłaszcza koleżankom) !

batmanek
21-06-2010, 23:38
..Bieszczadzkie trofea bywały imponujące !

tylko trzeba uważac aby taaakie potwory łódki nie wywróciły...:-P

piotrrz
06-07-2010, 23:59
Z tego co się oriętuję to dużo wędkarzy jest na Werlasie i Zawozie

batmanek
12-07-2010, 01:44
i się czają na okazy ;)....

Kaszeczka
06-12-2012, 13:21
Już od małego zaczyna łowić :) I bardzo dobrze, może kiedyś złowi jakąś grubą rybę :)