PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczadzka (dez)informacja



don Enrico
20-06-2010, 08:49
Gdy za oknem deszcz wykapuje swoje krople człowiek zaczyna robić głupie rzeczy.
Zacząłem szukać różnych informacji i wszedłem na znany bieszczadzki portal.
Ponieważ ostatnio interesowały mnie miejsca biwakowe nad wodą, kliknąłem z zaciekawieniem na napis
pola namiotowe i kempingowe.
I co ?
I nic. Wyszukiwarka nie wykazała takich miejsc w Bieszczadach. Nawet kempingu w UG nie wykazało.
Aha ;) potencjalny turysta jadący pierwszy raz już jest wprowadzony w błąd.

Z ciekawości sprawdziłem co się dzieje gdy kliknę na schroniska
Są.
Dowiedziałem się że w Bieszczadach są schroniska turystyczne.
Jest ich cztery : w Mchawie , Górzance, Wetlinie i Jabłonkach (to ostatnie to tzw Bieszczady Wysokie (hi,hi! )
Moje dotychczasowe informacje na temat schronisk były zupełnie, ale to zupełnie inne ale widocznie administratorzy portalu www.bieszczady.pl (http://www.bieszczady.pl) mają bardziej aktualne dane.
Z rozpędu kliknąłem jeszcze na dział przejścia graniczne w Bieszczadach
i tu można przeczytać cuda - niewidy. Szkoda komentować.
Mimo woli pojawiło się pytanie : po co istnieje taki portal który podaje dane niepełne, nieprawdziwe i nieaktualne.
To jest informacja czy świadoma dezinformacja ?

Krysia
20-06-2010, 09:19
Po co istnieje taki portal to jesteś dużym chłopcem i na pewno wiesz :razz:, a dlaczego ma takie, a nie inne "informacje" na stronie to ja rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale to jest chyba pytanie do osoby administrującej ten konkretny portal, tam na pewno jest taka ikonka pt. kontakt;)
Ha, ale wyszło, że masz u nas na forum lepsiejsze i bardziej aktualne informacje, bo o tych polach nad wodą uzyskałeś bardzo ciekawe rady, sama może kiedyś skorzystam, więc dzięki!:smile:

don Enrico
22-06-2010, 08:53
Krysia :

Po co istnieje taki portal to jesteś dużym chłopcem i na pewno wiesz
Jak bum, bum - nie wiem.
Może to jakaś budżetówka ? czyli wyrzucanie kasy w błoto.
Jeśli ktoś wie kto na to płaci - niech powie.

ale to jest chyba pytanie do osoby administrującej ten konkretny portal,
Nie jestem nadinspektorem sprawdzającym funkcjonowanie portali.
To nie mój zakres obowiązków.
Ale wstyd mi gdy ludzie jadący pierwszy raz szukają podstawowych informacji są wyprowadzani w maliny i to przez najlepszy adres www.
Mogę przechodzić obojętnie np. obok zardzewiałej tablicy z napisem LUTOWISKA,
ale nie umiem i muszę zadać pytanie
po kiego taka (dez)informacja i za czyje pieniądze.
Łatwo można przyzwyczaić się do bylejakości.

Krysia
22-06-2010, 10:17
To nie jest budżetówka, portal ma właściciela.
Heniu no proszę Cię wszystko masz na tej www klikając na kontakt, pisałam już chyba o tej ikonce ;-)
http://www.bieszczady.pl/Zasady_korzystania_oraz_polityka_prywatnosci?n=kon takt_email&newsID=162

edit:
i jeszcze to:
Informacje prezentowane w Serwisie zostają ustalone na podstawie oświadczeń i ofert osób trzecich. Informacje te mogą być nieaktualne lub zawierać błędy. Właściciel Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych informacji oraz za szkodę poniesioną w wyniku zamieszczenia w Serwisie lub użycia takich danych przez użytkowników Serwisu.

Wyjaśniło Ci to coś więcej mam nadzieję;-)
z pozostałymi pytaniami to do właściciela portalu na mejla, nie oczekiwałabym jego odpowiedzi na forum...na tym zwłaszcza hahaha

Bamu
22-06-2010, 12:09
Informacje prezentowane w Serwisie zostają ustalone na podstawie oświadczeń i ofert osób trzecich. Informacje te mogą być nieaktualne lub zawierać błędy. Właściciel Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych informacji oraz za szkodę poniesioną w wyniku zamieszczenia w Serwisie lub użycia takich danych przez użytkowników Serwisu.



Najprostszy sposób od wymigania się od jakiejkolwiek "odpowiedzialność"

Krysia
22-06-2010, 12:13
Oczywiście i powszechnie stosowany właściwie wszędzie i w necie, i w prasie.

Stachu
03-08-2010, 12:18
I nic. Wyszukiwarka nie wykazała takich miejsc w Bieszczadach. Nawet kempingu w UG nie wykazało.
Aha ;) potencjalny turysta jadący pierwszy raz już jest wprowadzony w błąd.

Z ciekawości sprawdziłem co się dzieje gdy kliknę na schroniska
Są.
Dowiedziałem się że w Bieszczadach są schroniska turystyczne.
Jest ich cztery : w Mchawie , Górzance, Wetlinie i Jabłonkach (to ostatnie to tzw Bieszczady Wysokie (hi,hi! )
Z rozpędu kliknąłem jeszcze na dział przejścia graniczne w Bieszczadach
i tu można przeczytać cuda - niewidy. Szkoda komentować.
Mimo woli pojawiło się pytanie : po co istnieje taki portal który podaje dane niepełne, nieprawdziwe i nieaktualne.
To jest informacja czy świadoma dezinformacja ?


Dzień dobry

Dziękujemy za zgłoszenie problemu - informacja o przejściach granicznych została zaktualizowana. W przyszłości prosimy jednak o zgłaszanie tego typu istotnych uwag bezpośrednio do naszej redakcji. Niniejsze forum nie jest naszą własnością i nie możemy traktować go jako platformy informacyjnej, ani za jego pośrednictwem kontaktować się z Użytkownikami i Klientami naszego portalu.

Odnośnie informacji o polach namiotowych i schroniskach: jak ktoś słusznie zauważył, portal www.bieszczady.pl jest przedsięwzięciem komercyjnym - wcale się tego nie wstydzimy. W tym przypadku skorzystał Pan z działu, w którym zamieszczane są reklamy najrozmaitszych obiektów turystycznych w Bieszczadach, gdzie zamieszczamy ogłoszenia płatne. Nikt nikogo nie namawia na siłę do reklamowania sie na bieszczady.pl, ale jeśli ktoś nie dba o szerszą reklamę swoich usług (komercyjnych ; ) ...

Jeszcze raz dziękuję za konstruktywną krytykę.

P.S.


Szkoda komentować.

Komentować (w sensowny sposób) zawsze warto.

Z pozdrownieniami

Stanisław Strzyżewski
www.bieszczady.pl

don Enrico
03-08-2010, 16:46
Stachu napisał :

portal www.bieszczady.pl (http://www.bieszczady.pl/) jest przedsięwzięciem komercyjnym - wcale się tego nie wstydzimy.
No i dobrze, dlaczego wstydzić się że zarabiamy ?
Ale jeśli za coś bierze się kasę to warto to robić dobrze.
p.s. ja osobiście, jeśli zdarzyłoby mi się na własnej komercyjnej stronie umieść informację nieaktualną od kilku lat - to użyłbym słowa > przepraszam <

Stachu
03-08-2010, 16:51
Zgadza się, faktycznie nieaktualna informacja mogła wprowadzać w błąd za co przepraszamy.

don Enrico
17-08-2010, 12:51
Oto kolejne ciekawostki bieszczadzkie znalezione na stronie www.bieszczadzki.pl:

SCHRONISKA / POLA NAMIOTOWE


1.Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy , ul. Gombrowicza 37, Ustrzyki Dolne, tel. 461 1104

2.Zespół Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego, Ustrzyki Dolne, ul. Kopernika 4, tel. 461 1306

3.Internat Zespołu Szkół Publicznych Nr 2 Ustrzyki Dolne, ul. Dobra 8, tel. 461 1605

4.Szkoła Podstawowa w Łobozewie, tel. 461 4831

5.Szkoła Podstawowa w Krościenku, tel. 461 2405

6.Szkoła Podstawowa w Równi, tel. 461 1533

7.Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II Ustrzyki Górne, tel. 461 0662

8.Schronisko Turystyki Kwalifikowanej- Bacówka, PTTK "Pod Małą Rawką"- Ustrzyki Górne, tel. 0502 234 501 lub przez GOPR- 461 06 06

9.Schronisko Studenckie Politechniki Warszawskiej "Koliba" Przysłup Caryński, Ustrzyki Górne, tel. Tylko przez GOPR 461 0606

10.Harcerskie Schronisko Turystyczne "Ostoja" Suche Rzeki, 38-715 Dwernik

11.Schronisko Turystyczne Bieszczadzkiego Parku Narodowego stacja terenowa - Wołosate, tel. 461 0050

12.Górskie Schronisko PTTK "Kremenaros" Ustrzyki Górne, tel kom. 0502 234 501

13.Stacja Ratunkowa GOPR Ustrzyki Górne, tel. 461 0106, 463 2204

14.Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego - Suche Rzeki tel. 461 1091 cent. 461 0110

15.Szkoła Podstawowa w Czarnej, tel. 461 9045

16.Szkoła Podstawowa w Polanie, tel. 461 9010

17.Stacja PTTK na Wańka Dziale, 38-700 Polana



Podkreśliłem tylko trzy pozycje, nawet nie chcę reszty sprawdzać.

bertrand236
17-08-2010, 13:18
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100816/BIESZCZADY/21400257

Turysta skoczył z Zapory na Solinie, żeby wygrać zakład

Ewa Kurzyńska, KWP
23-latek skoczył z solińskiej Zapory do jeziora z wysokości ok. 10 metrów. Z wody wyłowili go ratownicy WOPR i policjanci patrolujący akwen.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=NW&Date=20100816&Category=BIESZCZADY&ArtNo=21400257&Ref=AR&border=0&MaxW=500 (http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=NW&Date=20100816&Category=BIESZCZADY&ArtNo=21400257&Ref=AR) (Fot. Krzysztof Kapica)

Jak się okazało, młody mieszkaniec Janowa Lubelskiego skoczył z zapory, by wygrać zakład z kolegami. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie.

"Skoczka" zauważył jeden z turystów, który natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy policji. Na pomoc 23-latkowi ruszył ratownik WOPR i policjanci, patrolujący wody jeziora.

Mężczyznę udało się wyciągnąć z wody. Mimo skoku z wysokości 10 metrów nic mu się nie stało.
Policjanci ukarali go mandatem karnym.


Tak się zastanawiam w którym miejscu z zapory do jeziora jest 10 metrów?

Niedowiarków odsyłam tutaj: http://bieszczady24.pl/solina/

Tak na oko wychodzi mi jakieś 5 m.

Pozdrawiam

Ajger
18-08-2010, 15:00
[Tak na oko wychodzi mi jakieś 5 m.
Zdecydowanie jest więcej. IMHO te 10 m jest realne.

kamil.zeglarz
18-08-2010, 18:20
http://www.polskiekrajobrazy.pl/images/stories/big/7825Solina_zapora_tyl.jpg
zrodlo: www.polskiekrajobrazy.pl

przy obecnym stanie wody jest wiecej niz "dycha"...

pzd->kamil

admin
18-08-2010, 19:03
Może bertrandowi chodziło o fotografię? Zamiast pokazać zaporę od strony wody Nowiny dały od strony gdzie jest 90m w pionie :)

bertrand236
18-08-2010, 21:19
O.K. Zawsze byłem na zaporze, kiedy naprawdę był wysoki poziom wody i wtedy napewno nie ma 10 metrów. Darku! Wiem, że z drugiej strony jest ździebko więcej niż 10 m. Nie lubię tego miejsca....
Pozdrawiam

don Enrico
29-08-2010, 19:30
Tam gdzie Bieszczady zaczynają się przełęczą wybudowano parking z piękną wiatą
19966

a obok postawiono tablicę
19967
Na wypłowiałej tablicy jest (dez)informacja o jakimś szlaku. Za Chiny nie mogłem skumać o co idzie.
Czy ktoś może odpowiedzieć po co takie tablice są stawiane ?
i co mają przekazywać ?
i czyje pieniądze są wyrzucane w błoto ?

Marcin
16-10-2010, 18:41
w Karpatach można mniej

kufel
19-10-2010, 17:55
Tam gdzie Bieszczady zaczynają się przełęczą wybudowano parking z piękną wiatą
19966

a obok postawiono tablicę
19967
Na wypłowiałej tablicy jest (dez)informacja o jakimś szlaku. Za Chiny nie mogłem skumać o co idzie.
Czy ktoś może odpowiedzieć po co takie tablice są stawiane ?
i co mają przekazywać ?
i czyje pieniądze są wyrzucane w błoto ?

Tak patrząc na tego Warhol'a na dole to wydaje mi się, że tej samej serii tablica stoi w Zagórzu koło PKP, ale jest trochę mniej wypłowiała.

don Enrico
14-02-2011, 12:19
Ciągle jestem zaskakiwany swoją niewiedzą.
Pomóżcie proszę !!!
Dlaczego po wstukaniu adresu
www.stolicabieszczad.pl
wyskakuje informacja "Gdańsk jest miastem położnym w północnej Polsce,"
Czy Gdańsk został może stolicą Bieszczad ?

agnieszkaruda
14-02-2011, 12:38
Dobre a nawet bardzo, pewno Długi się cieszy :)

Heniu możemy to zawsze poddać pod głosowanie jak sobie życzysz :)

don Enrico
14-02-2011, 13:00
a może przenieśli Bieszczady na północ Polski, a my tu nic o tym nie wiemy.

agnieszkaruda
14-02-2011, 13:05
kurde teraz to naprawdę nic nie wiem... idę po mapę zobaczę jak to zrobili ;)

Piskal
14-02-2011, 14:24
No to o jakieś 400 km. będę miał bliżej.Nieźle.

Polej
14-02-2011, 19:14
Długi na pewno musiał w tym „maczać palce” ;)

Pyra.57
14-02-2011, 19:25
To ci dopiero wash and go.

Krysia
14-02-2011, 19:54
Dlaczego po wstukaniu adresu
www.stolicabieszczad.pl (http://www.stolicabieszczad.pl/)
wyskakuje informacja "Gdańsk jest miastem położnym w północnej Polsce,"
Czy Gdańsk został może stolicą Bieszczad ?
Bo Gdańszczanin (albo tylko wielbiciel Gdańska) sobie kupił tę domenę na tzw. wolnym rynku???

Pierogowy
14-02-2011, 23:25
przepraszam,
ale, ja jestem za dostępem Bieszczad do morza ( Bałtyk,Czarne czy Sargassowe - nieważne ,to szczegół ...)
rada starszych forum -zamiast dzielić napoje i umawiać się na przystawki itd. - juz dawno powinna stworzyc regulamin, wytypować posłów i przygotować sie do oblężenia siedziby GOOGLEMAPS, celem wpisania granic biesów na trwałe, w almanachy wiedzy...

regaty Open Polonina wyobraźcie sobie...;
molo pod Rawką...;
marina Wetlina...;

na co jeszcze czekamy...!

sługa uniżony Pierogowy

może to ma związek z nadchodzącym 2012 rokiem?
ktoś dmucha na zimne?

długi
15-02-2011, 07:31
W zasadzie... trudno odróżnić... tu, czy tam.. ale wolę tam
Długi

don Enrico
17-03-2011, 12:02
Forum internetowe o Bieszczadach. jakich wiele.
Na jednym z nich klient pyta czy warto odwiedzić Bóbrkę :
w odpowiedzi :\

Bóbrka troszkę daleko moim zdaniem od tych najbardziej "bieszczadzkich" Bieszczad. Ale za to jest muzeum przemysłu naftowego, jedyne jakie kojarzę w środku lasu http://www.national-geographic.pl/forum/images/smilies/biggrin.gif Nie, żeby nie warto było zajrzeć będąc w okolicy, zwłaszcza, że bilety zawsze kosztowały tam grosze, a muzeum jest całkiem sensowne. Nawet część pomp naftowych jeszcze była czynna i pracowała na terenie muzeum i w okolicy, jak tam byłem bodajże w zeszłym roku.

Ale chyba zboczyłem z tematu http://www.national-geographic.pl/forum/images/smilies/wink.gif Podsumowując, polecam Polańczyk, bądź inne miejscowości dookoła Jeziora Solińskiego.
.
p.s forum ze znaczkiem national geografic

Marcin
18-03-2011, 00:05
W tym roku ma powstać jedna wielka dyspozytornia pogotowia dla Bieszczadów (do tej pory każdy powiat miał swoją)... Za każdym razem kiedy dzwonicie z Dołżycy, Rabego, Kalnicy, Smolnika, Lisznej, Tarnawy, czy Bystrego przypomnijcie na wszelki wypadek dyspozytorce w którym powiecie...

asia999
18-03-2011, 21:14
a może przenieśli Bieszczady na północ Polski, a my tu nic o tym nie wiemy.

i przygotować sie do oblężenia siedziby GOOGLEMAPS, celem wpisania granic biesów na trwałe, w almanachy wiedzy
pierwsze przydreptały Połoniny już jakiś czas temu i zostało to odnotowane:mrgreen::
http://maps.google.pl/maps?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&q=Po%C5%82oniny+warmi%C5%84sko-mazurskie&lr=&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Po%C5%82oniny&gl=pl&ei=f7eDTfGcEM6zhAfC4sC6BA&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBcQ8gEwAA


regaty Open Polonina wyobraźcie sobie...;
jak widać na powyższym obrazku - da się zrobić (woda wprawdzie zalewowa ale przecież prawie Bałtycka);)

trzykropkiinicwiecej
13-04-2011, 18:56
ze strony Pracowni: (http://pracownia.org.pl/aktualnosci,739)

Stanowisko Pracowni na rzecz Wszystkich Istot w sprawie publikacji na portalu regionalnym esanok.pl na temat rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza

W związku z opublikowaniem na portalu regionalnym esanok.pl informacji na temat rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza, która w złym świetle przedstawia nasze stowarzyszenie, prezentujemy nasze stanowisko w przedmiotowej sprawie.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot pismem z dnia 14 lipca 2010 r. złożyło do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Rzeszowie uwagi i wnioski do prowadzonego postępowania, wskazując na konieczność przeprowadzenia procedury oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) dla przedsięwzięcia pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 892 Zagórz – Komańcza km 0+000 – 28+706 i drogi wojewódzkiej Nr 897 Tylawa – Komańcza – Radoszyce – Cisna – Ustrzyki Górne – Wołosate – Granica Państwa, odcinek Komańcza – Radoszyce km 33+000 – 39+300”. Wniosek ten uzasadniony był faktem, iż przedmiotowa inwestycja jest elementem znacznie większego przedsięwzięcia. Wymaga ona zatem odpowiedniej analizy oddziaływań skumulowanych i długoterminowych związanych z docelową rozbudową układu ruchu drogowego w Bieszczadach. Stowarzyszenie wskazało, że brak takiej analizy będzie stanowił rażące naruszenie prawa.

Mimo tego, RDOŚ w Rzeszowie nie nałożył obowiązku przeprowadzenia OOŚ. W dniu 14.10.2010 r. RDOŚ wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot w dniu 29.10.2010 r. odwołało się od tej decyzji do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Odwołanie to do dziś nie zostało rozpatrzone, mimo upływu blisko 6 miesięcy od daty jego wysłania do GDOŚ.

Zasadniczym powodem wniesienia odwołania był brak przeprowadzenia OOŚ dla przedmiotowej inwestycji, co naszym zdaniem było niezgodne z prawem. Na konieczność przeprowadzenia OOŚ wskazywaliśmy już w lipcu 2010 r. i ostrzegaliśmy o możliwych konsekwencjach. Nasze wnioski zostały jednak zignorowane.

mówi Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot
Przypominamy, że w ciągu całej procedury inwestycyjnej nie wyraziliśmy sprzeciwu wobec planowanej inwestycji. Zwracaliśmy uwagę jedynie na konieczność zapewnienia odpowiedniej analizy środowiskowej, która uwzględniałaby szerszy kontekst inwestycji związany z rozbudową układu ruchu drogowego w Bieszczadach. Naszym zdaniem takie pozorne uproszczenie procedury inwestycyjnej było bezpodstawne, a w konsekwencji doprowadziło do niepotrzebnego opóźnienia całej inwestycji. Gdyby bowiem jesienią 2010 r. stwierdzono obowiązek przeprowadzenia OOŚ, decyzja środowiskowa najprawdopodobniej już dawno byłaby uprawomocniona.

Odpowiedzialność za odstąpienie od procedury OOŚ ponosi Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie, a pośrednio także inwestor – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Obydwie instytucje miały świadomość podejmowanego ryzyka. Zaistniały problem nie jest czymś wyjątkowym, ponieważ nieuzasadnione odstąpienie od procedury OOŚ utrudniło lub wręcz uniemożliwiło realizację inwestycji w co najmniej kilkudziesięciu przypadkach w Polsce.

dodaje Radosław Ślusarczyk
Na marginesie podkreślamy wysoce nieprofesjonalne i tendencyjne przygotowanie materiału informacyjnego przez dziennikarzy portalu esanok.pl, którzy nie raczyli nawet skontaktować się z nami by zasięgnąć szczegółowych informacji i poznać rzeczowe argumenty.

Gandalf
13-04-2011, 21:55
Ludzie, tylko nie wrzutki o pseudoekologach !!!

don Enrico
06-06-2011, 13:25
Przeglądałem ofertę noclegową w gminie Cisna.
Szczególną uwagę zwraca ten PENSJONAT :

Studencka Baza Namiotowa w Łopience pensjonat http://cisna.pl/noclegi/graf/telefon.gif 692 496 153 więcej... (http://cisna.pl/noclegi/index.php?strona=nocleg&id=bazalopienka)
www.cisna.pl (http://www.cisna.pl)

agnieszkaruda
06-06-2011, 13:38
Kurcze nie napisali czy w Pensjonat w namiotach posiada zimą ogrzewane.... i czy są łazienki.... ;) czy czynny jest cały rok ??? ;/

don Enrico
27-03-2012, 22:42
Zupełnie nie wiem po co mi to ?
Przecież ja nie korzystam z tej (dez)informacji. Ale ciągle sprawdzam jak są wyprowadzani w pole przeciętni turyści.
Dzisiaj będzie o schroniskach.
Na stronie Koliby w Caryńskiem (http://koliba.bieszczady.pl/oferta/) jest bardzo ładny cennik dla studentów i pracowników Po.Warsz.
ale ani słowa o cenniku dla normalnych ? Czyli jak już przyjdą to zapłacą każdą cenę ? a może jest to informacja poufna ?
Inny portal (bieszczady.pl) tam okazuje się że jest bardzo mało schronisk (5) , nie ma nawet tego na Połoninie Wetlińskiej,
nie ma też informacji że wymienione są tylko te schroniska które zapłaciły kasę za reklamę.
Przeciętny czytelnik tego portalu pomyśli sobie że resztę schronisk wyburzono.
(naj)Lepsza jest informacja na portalu (twojebieszczady.pl) bo tam można się dowiedzieć ile kosztował nocleg w nie działającej już dwa lata Latarni Wagabundy. Jest to bezcenne dla turysty planującego spędzić wolny czas w Bieszczadach.
Można tam się również dowiedzieć że nie ma schroniska Ostoja i że spalone schronisko na lotnisku nie funkcjonuje.
Co prawda są to informacje ujemne, ale są.
Można też uzyskać numer telefonu do gospodarza schroniska "na końcu świata" z tym że Łukasz nie jest już tam gospodarzem
ponad pół roku, ale cóż to szkodzi.
Ważne żeby wkoło było wesoło.

Corka_Browara
28-03-2012, 00:26
na stronie koliby w caryńskiem z teco co widzę to pierwsza kolumna w cenniku jest dla osoby normalnej (choć można pomyśleć że jest to faktycznie cena po zniżce dla grupy). jeżeli jest grupa pow. 10 osób spełniająca jakieś tam warunki to ma dodatkowo 20% zniżki od tej kwoty. ale i tak irytują mnie informacje rozbite - nie wiadomo co dodawać. do ceny noclegu dodać nalezy opłatę za media i jeszcze opłate klimatyczną

don Enrico
28-03-2012, 09:04
na stronie koliby w caryńskiem z teco co widzę to pierwsza kolumna w cenniku jest dla osoby normalnej (choć można pomyśleć że jest to faktycznie cena po zniżce dla grupy). jeżeli jest grupa pow. 10 osób spełniająca jakieś tam warunki to ma dodatkowo 20% zniżki od tej kwoty. ale i tak irytują mnie informacje rozbite - nie wiadomo co dodawać. do ceny noclegu dodać nalezy opłatę za media i jeszcze opłate klimatyczną
Masz rację.
Ja niedomyślny , nie wiedziałem że cena 2/3 oznacza cenę dla normalnych ;)

don Enrico
06-05-2013, 20:27
Uparcie szukam noclegów w Bieszczadach za pomocą netu. Tym razem wybrałem stronkę www.BieszczadyPolska.pl (http://www.BieszczadyPolska.pl)
która ma wyszukiwarkę więc skorzystałem z niej. Popatrzmy na typ obiektu "pola namiotowe" Hura ! jest jedno,
a schroniska ? Niestety schronisk nie ma w ogóle. Toż to prawdziwe dzikie Bieszczady.
A skąd klient odwiedzający tą stronkę ma wiedzieć że to nie jest pełna informacja ?
Jak dla mnie to jest dezinformacja
Pozostałe informacje np na temat rezerwatów, są tak samo ułomne.
p.s to że jest tam odnośnik do naszego forum nie zwalnia z krytyki

felek89
07-05-2013, 00:26
Oczywiście. Zwłaszcza, że jest dużo stron w internecie, które mając w nazwie człon Bieszczady, czy Beskid Niski raczej odstraszają niż zachęcają...

Miejscowy
08-11-2013, 18:39
a myślałem, że kojarzę wszystkie petetekowskie bacówki w Bieszczadach,
dopóki nie znalazłem na stronie PTTK Bacówki w Jaworze:
http://www.pttk.pl/zycie/przetargi/index.php
jakoś umknęła mi ta bacówka,
podobnie jak "DOM TURYSTY PTTK w PUŁAWACH",
no chyba, że Lubelskie w peteteku podlega pod Bieszczady

trzykropkiinicwiecej
08-11-2013, 21:48
no chyba, że Lubelskie w peteteku podlega pod Bieszczady Tak , Lublin podlega pod spolke Bieszczadzkie Hotele i Schroniska PTTK od kilku miesiecy

komisaRz von Ryba
07-06-2016, 21:49
znaczy ile tych metrów jest ? :) pomnik przyrody 200 m kamień Orlecki 100m
40770