PDA

Zobacz pełną wersję : Drugi wypad



janek1984
17-07-2010, 12:10
W najbliższym czasie mam w planach 2 dniowy wypad w Bieszczady. Będzie to mój drugi pobyt w tym rejonie Polski. Podczas pierwszego przeszedłem trasę Cisna-Rożki-Worwosoka-Małe Jasło-Szczawnik-Jasło-Okrąglik-Płasza-Rabia skała-nocleg w chacie pod Czerteżem-Czerteż-Kamieniec-Wielka Rawka-Wetlina( http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/5292-Kr%C3%B3tka-relacja-z-pierwszego-wypadu?p=83371&highlight=#post83371 ). Jakie tym razem proponujecie trasy (mogą być wymagające ale przede wszystkim ciekawe widokowo)? Dojazd własnym samochodem.

janek1984
18-07-2010, 11:06
Przeglądnąłem mapę i jedna trasa rysuje się tak: Bereżki (tam zostawiam samochód na jakimś parkingu)- Kopa- Widełki - niebieskim na Tarnice a potem czerwonym do Ustrzyk Górnych. To jest jakieś 8 h. Pytanie tylko ile zajmie czasu przejście szosą z Ustrzyk spowrotem do miejsca startu (samochód)? Niestety na 2 dzień wciąż brak pomysłów ale szukam:)

Aleksandra
18-07-2010, 14:24
Przeglądnąłem mapę i jedna trasa rysuje się tak: Bereżki (tam zostawiam samochód na jakimś parkingu)- Kopa- Widełki - niebieskim na Tarnice a potem czerwonym do Ustrzyk Górnych. To jest jakieś 8 h. Pytanie tylko ile zajmie czasu przejście szosą z Ustrzyk spowrotem do miejsca startu (samochód)? Niestety na 2 dzień wciąż brak pomysłów ale szukam:)

A nie lepiej zostawić samochód w Ustrzykach G a na miejsce startu dojechać busem lub autostopem. W wakacje ani z jednym, ani z drugim nie powinieneś mieć problemu.

Jak chcesz zrobić niecodzienną pętle do samochodu: zostawiasz samochód w Berehach Górnych wchodzisz na P. Wetlińską, połonina, Smerek, wracasz na P. Orłowicza schodzisz do Suchych Rzek Zatwarnica, wodospad, wejście na Dwernik Kamień schodzisz do Nasicznego i możesz już wracać drogą lub stokówkami do samochodu lub sobie jeszcze pochaszczyć w okolicy.

*** Wetlina [zostawiasz samochód] wejście na P. Orłowicza, zejście do Suchych Rzek, Zatwarnica, wejście na Dwernik Kamień, potem [ścieżką z powrotem na Wetlińską z wyjściem koło schroniska, ale poza szlakiem] i powrót Połoniną do Orłowicza [+ Smerek] zejście do samochodu. Oczywiście nie polecam chodzenia poza szlakiem.

sturnus
18-07-2010, 22:26
A może tak:
Zostawiasz samochód w Dwerniku...
i niebieskim przez Magurę i Kolibę (pozdrów Tomka i Karolinę i poklepaj Spirytusa.) dalej na Caryńską a potem zejście na Berehy. Masz trzy możliwości noclegu:
- wiata na Caryńskiej na zejściu do Berechów
- pole namiotowe w Berechach
lub jeśli dasz radę to na Wetlińską i nocleg w Chatce u Lutka. Polecam to ostatnie bo będziesz mógł sie załapać na wschód słońca! POLECAM!
A drugi dzień:
Połoniną na przełęcz Orłowicza potem zejście na Suche Rzeki i przez Zatwarnicę i Chmiel powrót do Dwernika... no chyba że dasz radę Otrytem ;)

Pozdrawiam