PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady jesienią



siwy44
18-07-2010, 19:58
Może moje pytanie jest naiwne dla stałych bywalców, ale wybieramy się z żoną w Bieszczady pod koniec września ( ok 20) Będzie to nasza pierwsza wyprawa w te góry. W związku z tym chciał bym spytać czy o tej porze możemy już liczyć na przebarwione (choć częściowo) lasy. Pytanie drugie, to zamierzamy nocować w Wetlinie co byście proponowali. Czy noclegi na Piotrowej Polanie o tej porze mają sens, czy raczej powinniśmy szukać czegoś innego . Myśleliśmy też np. o "Chatce nad rzeką Zofii Ślimak". Jakie szlaki powinniśmy wybrać uwzględniając, że przynajmniej 1 raz w roku jesteśmy gdzieś w górach ale najlepsze lata na wędrówki mamy już za sobą. Oboje mamy po 49 lat. A w ogóle to mój pierwszy wpis na tym Forum więc wszystkich "Forumowiczów" serdecznie pozdrawiam.

joorg
18-07-2010, 21:06
.... chciał bym spytać czy o tej porze możemy już liczyć na przebarwione (choć częściowo) lasy....... Jakie szlaki powinniśmy wybrać uwzględniając, że przynajmniej 1 raz w roku jesteśmy gdzieś w górach ale najlepsze lata na wędrówki mamy już za sobą. Oboje mamy po 49 lat. A w ogóle to mój pierwszy wpis na tym Forum więc wszystkich "Forumowiczów" serdecznie pozdrawiam.
Witaj na forum, i na początek...nie ma takiego pojęcia "najlepsze lata na wędrówki mamy już za sobą. Oboje mamy po 49 lat":-D wierz mi.
Pytanie pierwsze: początek " kolorków" w lasach może już się zacząć, a i trawa na połoninach już przyżółknie.
Na pytanie drugie odpowiedzą Ci inni , ja w Bieszczadach w ośrodkach nie nocuję. Pytanie o szlaki, jako że pierwszy raz będziecie w Bieszczadach to myślę ,połoniny są nieodzowne.
Z Przełęczy Wyżnej wyjdżcie do Chatki , tam herbatka i dalej na przełęcz Orłowicza i zejdżcie do Starego Sioła (Wetlina), w sumie spacer na 5 - 6 godzin.
Któregoś kolejnego dnia przejdżcie Połoninę Caryńską z Ustrzyk Górnych do Berehów , też ok 5 godzin.
Oprócz gór, w Bieszczadach są piękne doliny po byłych wsiach, polecam Hulskie , Krywe ,Tworylne , to na dwa dni,o i została dolina do do żródeł Sanu w tzw. "worek bieszczadzki"
Musisz wziąć przewodnik , mapę i sam popatrz, trudno jest tak opisać.
Pozdrawiam i po powrocie z Bieszczadów napisz tu o Waszych wrażeniach z pierwszego pobytu.

siwy44
18-07-2010, 21:24
Dzięki za informacje. Po powrocie na pewno opiszemy wrażenia.

sturnus
18-07-2010, 22:14
Jeśli chcesz kolorki zastać w całej okazałości to radziłbym tak od 15 października....

Pozdrawiam

Pyra.57
19-07-2010, 19:07
Jeśli chcesz kolorki zastać w całej okazałości to radziłbym tak od 15 października....

Jeżeli będzie powtórka z roku 2009 to dominującym kolorem będzie biel. A październik jest pełen kolorów to fakt wtedy jest naprawde pięknie.

Długi Marek
03-08-2010, 09:32
Hey! Najlepiej poczekaj na pierwsze przymrozki-Lasy liściaste ładnie się przebarwiają.Przynajmniej tak jest Beskidach :))))19568 A tak było w zeszłym roku 25.IX
Pzdr.

jaculo
03-08-2010, 21:23
Witam wszystkich, i pozdrawiam, jako że jestem tu nowy.. :)
odpowiem wam tak, co do kolorów to tak jak piszą koledzy - tylko 2 połowa października - a jak sie powtórzy zeszły rok..... to zobaczycie cudo...!!!!!! Miałem szczęście być tam po 15 pażdż. zeszłego roku - zaledwie jezdnie udrożnili, a szlaki były nie do przejścia.. ale jakie widoki... jesu................ moje fotki wygrywają wszystkie konkursy.... obejrzyjcie je...
http://picasaweb.google.pl/jaculowawa/62_Album_1009Bieszczady#
zapraszam wszystkich - te fotki bez wątpienia was zachęcą.......19574

tomekpu
04-08-2010, 07:14
Kolorki to jak poprzednicy, połowa października, najlepiej po pierwszych przymrozkach. A co do fotek... :mrgreen: no tereny ładne ale technicznie to tak sobie. Pozdrawiam.

Krysia
04-08-2010, 07:56
moje fotki wygrywają wszystkie konkursy.... obejrzyjcie je...
]
wow, to gratuluję!
a konkretnie JAKIE konkursy?chyba nie te organizowane przez żonę rano?;-)
Z tymi kolorkami to co roku inaczej jest, czasem i połowa października to jeszcze nie pełnia ich, a czasem już 15 jest po, jak 2 lata temu.
Mieliśmy zlot forumowy, fotograficzny iiiii... no i niestety gołe drzewa, większość liści już pospadała