PDA

Zobacz pełną wersję : X KIMB Jubileuszowy



bertrand236
09-08-2010, 10:09
Doszły mnie słuchy, że Zajazd Pod Caryńską ma być rozebrany i w to miejsce ma powstać nowy duży obiekt. Gdzie zatem KIMB się podzieje? Czy ktoś może potwierdzić tą informację?
Pozdrawiam

manio
09-08-2010, 12:01
Zajazd pod Caryńską będzie rozbudowywany od września tego roku.Czas zakończenia prac październik 2011. Z tego co się orientuję organizacja X KIMBu w tym miejscu niemożliwa

mAAtylda
09-08-2010, 20:06
Propozycje czas zacząć składać.

Piskal
09-08-2010, 21:43
Poczekajmy co napisze nam Sjug.
Pewnie wrócimy do starej zasady zgłaszania propozycji i głosowania, ale tu przewiduję niemałe zielone kłopoty.:-|

bertrand236
10-08-2010, 19:52
Piskalu! Myślę, że my bez problemu wypracujemy kompromis. My nie politycy....

Piskal
11-08-2010, 17:54
Będzie okazja, żeby problem obgadać we wrześniu z samym prezydentem. Jak przypuszczam, przy flaszce ukraińskiej gorzoły. Potem wrócimy do tematu na forum.

Krysia
11-08-2010, 18:42
Wszystko jedno gdzie, bylebym dała radę dojechać i wrócić znowu na kilka godzin;-)))))))))))
A w ogóle to mi się śniło, że Kazik się odobraził i znowu zaczął z nami pisać...piękny sen!

darkangel79
11-08-2010, 21:09
Kryska ja mam nadzieje,że to będzie troszkę więcej godzin niż ostatnio:)))

A co do miejsca,to każde będzie dobre przy tak dobrym towarzystwie:))))

tidżej
24-08-2010, 09:20
Choć do Ustrzyk G. mam spory 'sentyment', bo tam zaczynała się moja przygoda z Bieszczadem, to myślę, że miejsce to sprawa wtórna. Zawsze najważniejsi są ludzie. A ja chętnie Was poznam :) Szkoda, że tyle trzeba czekać.

Marcowy
27-08-2010, 11:56
Może ktoś z lepszą pamięcią wesprze: czym tradycyjnie KIMB-u odbywa się w trzeci WEEKEND maja czy trzecią SOBOTĘ maja? Bo w 2011 roku to nie będzie to samo, a niektórzy muszą myśleć o urlopie z dużym wyprzedzeniem :)

Edit - znalazłem taką wypowiedź (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/5639-IX-Kongres-IMB?p=91390&viewfull=1#post91390) Andrzeja, ale fajnie by było, gdyby jeszcze ktoś potwierdził :)

Piskal
27-08-2010, 19:41
Przypuszczam ,że będzie to weekend 20-22 maja. Skonsultuję to z Prezydentem KIMBu.

don Enrico
27-08-2010, 20:08
A może by tak zamiast konsultacji z pseudo-prezydentem zapytać o głos ludu.
Jest chyba funkcja ankiety na forum i niech się społeczeństwo określi .

agnieszkaruda
28-08-2010, 00:14
jestem ZA !!!!!

Piskal
28-08-2010, 10:06
Nie możemy przecinać pępowiny, która łączy nas, czy to się komuś podoba, czy nie, z zielonym forum. I tak, zdaje się, w tym roku trzeba będzie deliberować nad miejscem KIMBu. Można więc i nad datą. A konsultacja z Kaziem na pewno w tym nie przeszkodzi.

Recon
28-08-2010, 11:31
Do bywalców (bez podtekstów!) tylko i wyłącznie(!!!) "Zielonego Forum" to kto należy i przyjeżdża(!!!) na KIMB? Coś czuję, że dyskusja tutaj i tam jest dyskusją schizofreników! Mylę się?... hmmm, może się i mylę... nie zaglądam tam przecież.

Wojtek Pysz
28-08-2010, 13:04
Do bywalców (bez podtekstów!) tylko i wyłącznie(!!!) "Zielonego Forum" ...
Przepraszam, a co to jest zielone forum? Bo "gugiel" wynajduje: http://forum.pomorska.pl/zielone-forum-tylko-dla-rolnikow-i-mieszkancow-gminy-chelmza-t20653/ ale tam nie ma nic o Bieszczadach ;)

Piskal
28-08-2010, 13:16
To jest bieszczadzkieforum.pl od koloru zwane zwyczajowo "zielonym", w przeciwieństwie do naszego "brązowego".

Krysia
28-08-2010, 13:57
Jakiej pępowiny???
Heloł???
Chcieli sobie iść to se poszli i już.
Mnie tam z nimi, żadna ale to żadna pępowina nie łączy.
Popieram Don Enrico;-)

Browar
28-08-2010, 14:51
Henek i Krysia
Wprawdzie na KIMB nie jeżdżę więc może nie powinienem się odzywać w tym wątku ale...
Jeszcze chwila i się okaże że kto z zielonego forum (lub innego) to wróg,a to przecież nie tak.
Zbastujcie troszkę ;)

Krysia
28-08-2010, 14:58
Nie wróg, będą bardzo mile widziani, ale no sorki-chcieli sobie iść, bo... to sobie poszli.
Jak ja zdecyduję się zamieszkać w innym kraju to też stracę (choć teoretycznie nie, bo prawo pozwala, no ale sumienie nie) prawa wyborcze w Polsce-to logiczne przecież. No i jak sobie wyobrażasz np. głosowanie na powsimordy na 2 fora może?

Browar
28-08-2010, 15:03
No i jak sobie wyobrażasz np. głosowanie na powsimordy na 2 fora może?

Na Powsimordy to może nie,ale przecież można robić uzgodnienia międzyforumowe np sumowanie głosów z obu forów itp

Krysia
28-08-2010, 15:06
I wszystko tylko dla Kazika i Lucyny???
czy jeszcze ktoś z "zielonego" był na Kimbie, a ja nie zauważyłam?
Toż to groteska!
(te osoby co są na obu się nie liczą, bo mogą tu głosować)

bartolomeo
28-08-2010, 15:19
Krysiu, nie bądź taka pryncypialna :wink: Piskal chce sobie z nimi pogadać to niech gada. Jakoś tegoroczny KIMB dało się w ten sposób zorganizować to może i z następnym się uda. A na głosowania (czy to jedno- czy dwuforumowe) ja osobiście czekam z wielką niecierpliwością - takiej rozrywki na forum przy innej okazji nie uświadczysz :twisted:

Tylko Powsimord to tego nie mieszaj bo to jest czysto "miejscowe" przedsięwzięcie.

darkangel79
28-08-2010, 17:18
Z tego co mi wiadomo to KIMB znaczy:

Kongres
Internautów
Miłośników
Bieszczad

Nie jest w tej nazwie uwzględnione jakiekolwiek forum,wiedz nie ma problemu,spotkać tam się wszyscy mogą:)))))
A Kryska jak to nasza Kryśka pogadać musi...hihiih

I rzeczywiście lepiej zastanowić się nad tym nie z kim a gdzie KIMB się odbędzie!!!!!

Piskal
28-08-2010, 17:38
KIMB jak zawsze wzbudza emocje. I dobrze. Powsimordy będziemy bronić jak niepodległości, ale jeśli Marcowy chciałby się wynieść do sąsiadów, to nikt nie ma prawa mu tego zabronić. Tak się nigdy, mam nadzieję, nie stanie i nie musimy się martwić o Powsimordy. Głosowanie będzie TUTAJ na osoby z NASZEGO forum.
Gorzej z wyborem miejsca KIMBu i samego porządku obrad. Jednak niedawna przeszłość pokazała, że i tak wszystko, z wyjątkiem wycieczki do Lwowa, odbywało się u nas. Bądźmy więc dobrej myśli. Jest jeszcze trochę czasu.
Browar ma rację.

Krysia
28-08-2010, 17:42
Mi tam rybka gdzie-jak ktoś będzie chciał to wszędzie dojedzie.
Ale...właśnie mi taka myśl przyszła...a na Przysłupiu Caryńskim?wtedy już chyba schronisko będzie stało?;-)

Piskal
28-08-2010, 18:01
Mi tam rybka gdzie-jak ktoś będzie chciał to wszędzie dojedzie.
Ale...właśnie mi taka myśl przyszła...a na Przysłupiu Caryńskim?wtedy już chyba schronisko będzie stało?;-)
Jeśli uzyskasz zgodę właściciela, w stosownym czasie zgłosisz propozycję i zostanie przegłosowana, to KIMB będzie właśnie tam. Mnie pomysł bardzo się podoba.

Marcowy
28-08-2010, 19:15
A na głosowania (czy to jedno- czy dwuforumowe) ja osobiście czekam z wielką niecierpliwością - takiej rozrywki na forum przy innej okazji nie uświadczysz :twisted:

Pozwolę sobie dodać, że w tym roku spektakl ten zaczął się wyjątkowo wcześnie. Czyżby to oznaka wczesnej i mroźnej zimy? :-D Wiem, że sam zainicjowałem dyskusję, ale zupełnie niechcący - prosiłem jedynie o przypomnienie zasady ustalania KIMB-owego terminu. Zasada ta (trzeci weekend albo trzecia sobota maja) jest bardzo praktyczna i - o ile wiem - nadal obowiązuje, więc jaki jest sens nad nią głosować? Choć warto byłoby sprecyzować, czy w grę wchodzi sobota 14 czy 21 maja 2011. Zapytał mnie o to mailowo (znany niektórym) Steven, który powrócił był już "na starej Anglii brzeg", ale dwa lata temu spodobało mu się - i w Biesach, i na KIMB-ie - więc chciałby przyjechać ponownie w roku przyszłym. Musi jednak już powoli myśleć o kupnie biletów lotniczych, bo może sporo oszczędzić.


Powsimordy (...) to czysto "miejscowe" przedsięwzięcie.


(...)nie musimy się martwić o Powsimordy. Głosowanie będzie TUTAJ na osoby z NASZEGO forum.

Rajt. Jedyny związek Powsimord z KIMB-em jest taki, że kongres jest dobrą okazją do wręczenia nagród czy sfinalizowania całej kilkumiesięcznej akcji. Z czysto praktycznych i logicznych względów trudno mi sobie wyobrazić, żeby głosowanie np. na Forumowicza Roku dotyczyło osób spoza "pomarańczowego" forum.

Piskal
28-08-2010, 19:59
P Zasada ta (trzeci weekend albo trzecia sobota maja) jest bardzo praktyczna i - o ile wiem - nadal obowiązuje, więc jaki jest sens nad nią głosować? Choć warto byłoby sprecyzować, czy w grę wchodzi sobota 14 czy 21 maja 2011.





Według mojego kalendarza w kompie i telefonie 1 maja 2011 roku przypada w niedzielę. Czyli pierwsza sobota przypada 7-go maja, a trzecia 21-go maja. Trzeci weekend zaś 20-22 maja.

mAAtylda
01-09-2010, 22:58
Ale fajnie, gadanie, gadanie..... a potem i tak się wszyscy spotykają w 1 miejscu i jest dobrze i wesoło!

Zbyszek
26-09-2010, 22:54
Tak..... Miejsce ważna rzecz ale spotkanie, ludzie? Tylko to jest magnesem KIMB.
Koniec maja??? Tak daleko!!!!

Krysia
26-09-2010, 23:04
mam nadzieję, że NIE będzie żuczków ha ha ha

Zbyszek
28-09-2010, 00:03
Szkoda, że nie widziałaś oryginalnego postu. Żuczki ???? majowe???? kochane:evil:
Jak ja tęsknię za tymi górkami. Samotność....................

Krysia
28-09-2010, 07:12
Dobrze, że nie widziałam oryginału hahaha
już ja sobie wyobrażam co chciałeś napisać;-))))))))))
Oj tam, oj tam...już za pół roku będziesz miał te chrabąszczyki;-)))

Zbyszek
10-10-2010, 00:51
Dobrze, że nie widziałam oryginału hahaha
już ja sobie wyobrażam co chciałeś napisać;-))))))))))
Oj tam, oj tam...już za pół roku będziesz miał te chrabąszczyki;-)))
Ee, chrabąszczyki. Spotkam Was:))))) no może i Ciebie..... jak wpadniesz na pięć minut;)

andrzej627
13-10-2010, 22:51
Potwierdzam, ze nie jest możliwe zorganizowanie przyszłorocznego KIMBu w Zajeździe Pod Caryńską, chyba że w październiku.


http://www.youtube.com/watch?v=_KfcPfqyLQE

mAAtylda
14-10-2010, 10:37
Moja propzycja
http://www.bieszczadywetlinka.pl/index.htm

krawc
14-10-2010, 19:26
Amfiteatr jeszcze stoi???

kobieta_bieszczadzka
20-10-2010, 12:05
Pomyślałam sobie, że może jednak ośrodek Wisan w Bystrem weźmiemy znów pod rozwagę ? Dwa lata temu było sporo osób za tą lokalizacją, więc może teraz będzie to odpowiednie miejsce. Wokół znajduje się baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie, więc każdy mógłby sobie wybrać to co mu odpowiada najbardziej rzecz jasna. Na terenie ośrodka znajduje się dymna chata czy jakoś tak, gdzie mogłyby się odbyć obrady główne, aczkolwiek raczej nie widziałam tam powiedzmy klubu czy knajpki na podobieństwo Mantragony.

http://www.pensjonat.wisan.pl/wypoczynek.html

andrzej627
26-10-2010, 21:06
A więc jak na razie tylko data jest pewna. Początek obrad - trzeci piątek maja. Najlepiej zapisać to w swoim kalendarzu jako coroczne wydarzenie. Podaję daty na najbliższe 10 lat:



20-22 maja 2011
18-20 maja 2012
17-19 maja 2013
16-18 maja 2014
15-17 maja 2015
20-22 maja 2016
19-21 maja 2017
18-20 maja 2018
17-19 maja 2019
15-17 maja 2020

mAAtylda
26-10-2010, 21:31
Andrzeju myślisz że dotrwa z nas chociaż garstka?

Krysia
26-10-2010, 21:34
Już sobie zapisałam, dziękuję!;-)

andrzej627
26-10-2010, 21:44
Andrzeju myślisz że dotrwa z nas chociaż garstka?
Podałem tylko daty na najbliższe lata, ale do mojego kalendarza w Outlooku wpisałem to jako wydarzenie trwające do końca świata. Ciekawe ile lat wytrzyma nowy Zajazd Pod Caryńską?

Polej
27-10-2010, 07:09
Ciekawe ile lat wytrzyma nowy Zajazd Pod Caryńską?
W 2012 zapowiadają koniec świata, ale tak coś… pod koniec roku chyba, koło grudnia, więc KIMB zdążymy zorganizować ;)

Piskal
27-10-2010, 17:37
W 2012 zapowiadają koniec świata, ale tak coś… pod koniec roku chyba, koło grudnia, więc KIMB zdążymy zorganizować ;)
Może nie będzie tak źle.
Koniec świata przesunięty! Majowie popełnili błąd

Wiele osób wciąż wierzy, że koniec świata nastąpi w 2012 r. W roku kojarzącym się wielu Polakom z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, ma też rzekomo nastąpić Armageddon. Skąd takie przypuszczenia, graniczące u niektórych z pewnością? 21 grudnia 2012 r. jest ostatnim dniem wg kalendarza Majów (czy jak wolą niektórzy, zapowiada koniec kolejnego cyklu w dziejach świata). Czy powinniśmy się bać? Cześć ekspertów uspokaja, że 21 grudnia 2012 r. wcale nie musi oznaczać schyłku. Skąd takie opinie?
Wiele wskazuje na to, że do procesu konwersji kalendarza Majów do kalendarza gregoriańskiego, mogła zakraść się pomyłka wynikająca z wzięcia pod uwagę błędnych założeń. To powoduje, że błąd w obliczeniach może wynosić 50 albo nawet 100 lat. Oznacza to, że ostateczny czas, który wg zapowiedzi ma nadejść za nieco ponad 2 lata, może nastąpić znacznie później albo... wcale. Istnieje tez bowiem pewne prawdopodobieństwo, że w trakcie transformacji kalendarza dokonano przeszacowania. A to oznaczałoby, że czas wskazywany przez Majów jako schyłkowy, już dawno mamy za sobą.

Tutaj cały artykuł (http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Koniec-swiata-przesuniety-Majowie-popelnili-blad,wid,12775791,wiadomosc.html)

bertrand236
27-10-2010, 19:30
Ufffff

WUKA
27-10-2010, 20:29
Bertrandzie, aż tu było słychać jak Ci ten kamień z serca spadł na...nogi!

andrzej627
27-10-2010, 20:53
My tu gadu gadu, a temat wyboru miejsca KIMBu stoi w miejscu.

marcins
27-10-2010, 20:55
Zawsze KIMB można zrobić nigdzie jeśli już takie problemy z miejscem są.

długi
27-10-2010, 21:42
Na przykład w Duszatynie?
Jestem za. A nawet bardzo za.

Krysia
27-10-2010, 21:43
Na przykład w Duszatynie?
Jestem za. A nawet bardzo za.
a pytałeś gospodarzy bla bla bla itd?;-)

bertrand236
27-10-2010, 22:01
My tu gadu gadu, a temat wyboru miejsca KIMBu stoi w miejscu.

Andrzeju! Spokojnie, jeszcze dużo czasu jest... Jest parę ciekawych miejsc w Bieszczadzie, gdzie możemy się spotkać...

Pozdrawiam

Browar
28-10-2010, 09:22
a pytałeś gospodarzy bla bla bla itd?;-)

Spokojnie,tam nie będzie KIMB-u bo nie ma dostatecznej ilości pokojów z łazienkami :twisted:

długi
28-10-2010, 22:36
Jest łazienka i to z masażem. Na zakolu zwanym Łokieć. A pokoi będzie ile zechcecie ... rozstawić:lol:
Dla tych co wolą dach stały w okolicy jest dość kwater o różnym standardzie
Długi

maciejka
28-10-2010, 23:38
Wiesz jak ściągnąć turystki ze stolicy:mrgreen:
Tak, masaż i bąbelki!
Pewnie okłady z błota tyż będą.

Zbyszek
01-11-2010, 20:01
Hymmmm błotko i chrząszczyki gdzie to cudne miejsce no gdzie??????

długi
01-11-2010, 20:24
no przecie pisałem!!!
w Duszatynie!!
Długi

Krysia
01-11-2010, 20:28
Hymmmm błotko i chrząszczyki gdzie to cudne miejsce no gdzie??????
obiecaaaaaaaaaaaaaaałeś;-)
ja pamiętam!!!
i będę Cię pilnować;-)

Zbyszek
02-03-2011, 22:31
Krysiu, obecnie jestem w takim stanie ducha, że te chrząszczyki mogę przytulić. Ale szcęście nie trwa wiecznie:))))

bertrand236
07-03-2011, 22:45
Napisałem obok:
"Stało się. W głosowaniu wszystkich, którzy mieli na to ochotę wybrano miejsce obrad X KIMBU. W zasadzie wszyscy już wiedzą, ale żeby było jasne oficjalnie ogłaszam - X czyli Jubileuszowy KIMB odbędzie się w Bieszczadzie w dniach 20-22 maja 2011 roku. Obrady Główne rozpoczną się w dniu 21 maja o godzinie 19:00 w "Bazie Ludzi z Mgły" w Wetlinie. Jeżeli macie jakoweś propozycje, co do programu na każdy dzień, to proszę je zgłaszać w tym wątku. Postaram się je skoordynować z ... Wy już wiecie z kim i gdzie... W imieniu Rady (jak zwał tak zwał) zapraszam WSZYSTKICH, którym sercu bliski jest Bieszczad do spotkania w gronie Miłośników, przyjaciół i sympatyków Bieszczadu. Mam cichą nadzieję (to już osobista dygresja Bertranda), że plany związane ze zwiedzaniem bliskich i dalszych Karpat zostaną przez organizatorów tych wyjazdów tak skoordynowane, aby wszyscy chętni do wzięcia udziału w tych wyjazdach i KIMBIE mieli możność to uczynić. Szukajmy tego, co nas łączy...W dupie miejmy podziały, tytuły i przede wszystkim ambicje. O nic więcej Was nie proszę."

Tutaj nie mam nic więcej do dodania.
Czekam na propozycje
Pozdrawiam

Marcowy
08-03-2011, 12:15
A ja mam taki problem: zostałem poproszony o dokonanie niezbędnych uzgodnień z właścicielami Bazy, ale gospodarze są jako ci ludzie z mgły - nie odbierają telefonu, nie odpowiadają na maile, ignorują SMS-y. Możliwe, że mam nieaktualne namiary, więc jeśli ktoś miałby z nimi inny kontakt niż adres i telefon podane na stronie www.bazaludzizmgly.pl , proszę o podzielenie się na PW.

Recon
09-03-2011, 11:32
A ja mam taki problem: zostałem poproszony o dokonanie niezbędnych uzgodnień z właścicielami Bazy, ale gospodarze są jako ci ludzie z mgły - nie odbierają telefonu, nie odpowiadają na maile, ignorują SMS-y. Możliwe, że mam nieaktualne namiary, więc jeśli ktoś miałby z nimi inny kontakt niż adres i telefon podane na stronie www.bazaludzizmgly.pl , proszę o podzielenie się na PW.

Napisałem wcześniej: http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6519-X-KIMB-g%C5%82osowanie!/page3
Przekazuję bezpośrednią informację jaką otrzymałem z Bazy ludzi z mgły...
" Witam, mamy problem ze stroną internetową i nie każdemu się ona otwiera podaję adres pod którym za każdym razem wchodzi: www.bazaludzi.ncse.pl "

Marcowy
09-03-2011, 11:43
Sama strona Bazy się otwiera - i pod http://www.bazaludzi.ncse.pl/, i pod standardowym http://www.bazaludzizmgly.pl/ - ale podane na stronie adres mailowy i telefon są albo nieaktualne, albo gospodarze nie są do nich specjalnie przywiązani. Gdyby ktoś wybierał się wkrótce do Wetliny, to bardzo proszę o sprawdzenie tych namiarów u źródła. No i wyciągnięcie od Pani Olimpii obietnicy, że nas 21 maja przyjmie :-)