PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy urlop w Bieszczadach, prośba o kilka wskazówek.



rufuskwz
17-09-2010, 13:30
WItam, w przyszłym tygodniu wybieram po raz pierwszy na tygodniowy urlop w Bieszczady, dotychczasz szwędałem się po Sudetach, Tatrach i Pieninach, czas zmienić klimat. W związku z tym mam do szanownych forumowiczów prośbę o kilka rad dla nowicjusza. Do czego zacząć ? Co warto zobaczyć ? Gdzie spać ? w sumie odliczając podróż ( samochodem ze Szczecina) będę miał 5-6 dni. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki .

Pozdrowenia z Północy

Rafał

don Enrico
17-09-2010, 13:55
Witamy, witamy
No to cóż, pewnie wartałoby zaczać od pępka czyli wylądować w Ustrzykach Górnych.
W miejscowych sklepikach jest duży wybór map, sugeruję zakup jednej z nich - a potem śmiało w górę
i pamiętaj !
Usmiechnij się , jesteś w Bieszczadach.

rufuskwz
17-09-2010, 17:25
No dobrze, czyli zacząć od Ustrzyk , coś więcej ?

edytadt
17-09-2010, 18:21
to zależy co się chce zobaczyć... bo z Ustrzyk czy Wetliny jest blisko na Tarnicę, Rawki, połoniny, Smerek. Z Cisnej można pójść na Jasło do szlaku granicznego, lub w drugą stronę na Wołosań czyli w stronę Wielkiego Działu. Pasmo to można też zacząć z drugiej strony, od Komańczy, przez Duszatyn i zobaczyć Jeziorka Duszatyńskie na zboczu Chryszczatej:) Można też pojechać do np. Lutowisk i zwiedzić pasmo Otrytu. W wielu miejscowościach są liczne cerkwie, lub cerkwie pełniące funkcję kościołów warte zobaczenia. Ciekawy jest też szlak do źródeł Saun- do Sianek. Do interesujących można też zaliczyć okolice Bukowca i Terki:) i wiele, wiele, wiele, wiele innych..........

rufuskwz
17-09-2010, 18:38
Rzecz w tym że nie wiem co chcę zaliczyć bo teren jest mi obcy, chciałbym wszystko ale mam tylko 5-6 dni, dlatego proszę o radę jak najlepiej wykrzystać tych parę chwil wytchnienia, to jest mój ostatni urlop w tym roku, i będę musiał porządnie "naładować baterie" bo jest coraz ciężej . Na pewno wdrapię się na Tarnicę bo staram się skompletować całą KGP, ale co dalej ?

robines
17-09-2010, 18:52
UG lub Wetlina na pierwszy raz to idealne miejsca.Zajedź tam i idź gdziekolwiek...do knajpy,na szlak,przystanek,potok,w krzoki.Piszesz że łazisz po górach więc szybko wyczujesz to co Cię najbardziej rajcuje.
W UG wal do księdza lub goprowców ewent.hotel górski(osobiście byłem tylko w tych 3 miejscach ale ponoć i pozostałe są niezłe).W Wetlinie masz zdecydowanie wiekszy wybór miejsc noclegowych.Przerabiałem ich wiele i jak narazie wszędzie było ok ,więc możesz walić w ciemno.
Ja właśnie wróciłem z UG.Byłem tam nty raz ale tym razem z bieszczadzką dziewicą.No i...kolejna białogłowa zakochała sie(w bieszczadach oczywiście)na zabój,pozdrówka.
Zalicz sobie np.takie klasyki jak:
1.UG-Tarnica-Wołosate
2.Brzegi-Caryńska-UG
3.UG-Rawki-Kremenaros-UG
4.Wetlina-Smerek-Chatka Puchatka
Busy jeżdzą przynajmniej do końca września więc za pare złociszy dojedziesz na szlak lub wrócisz do bazy.

rufuskwz
18-09-2010, 11:27
Super dzięki !! Chyba na początek wybiorę Wetlinę, z tego co widzę jest bardziej "po środku", łatwiej będzie się przemieszczać. Znasz jaką dobrą miejscówką ?