PDA

Zobacz pełną wersję : Pieszo/rowerem do grobu hrabiny



Kosinowy Człowiek
27-09-2010, 14:25
Cześć,

czy mogę prowadzić rower w miejscu, gdzie wjazd rowerem jest zabroniony? Zamierzam dotrzeć z obwodnicy przez Muczne, Tarnawę do grobu hrabiny, źródeł Sanu. W okolicach schroniska (chyba nie istniejącego już) w Negrylowie jest wg mapy zakaz wjazdu dla rowerów. Przykuć do drzewa i zostawić? Czy prowadzić? Nie jestem w stanie pokonać pieszo tego dystansu w jeden dzień. Chyba, że jest tam jakieś schronisko, pole namiotowe czynne w tym okresie. Macie jakieś pomysły?

Kosinowy Człowiek

don Enrico
27-09-2010, 14:31
Zawsze mnie intrygował tez zakaz wjazdu dla rowerów.
Postawiony został prawdopodobnie w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów aby nie wpadli pod poruszający się tam ciężki sprzęt leśny do zwózki drzewa.
No bo z jakiegoż innego powodu ?? :wink:

tidżej
27-09-2010, 14:41
Chyba, że jest tam jakieś schronisko, pole namiotowe czynne w tym okresie. Macie jakieś pomysły?
Jest działające Schronisko BdPN (http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=535&Itemid=57) w Tarnawie.
Wybieram się tam w piątek.

Kosinowy Człowiek
27-09-2010, 15:00
Zawsze mnie intrygował tez zakaz wjazdu dla rowerów.
Postawiony został prawdopodobnie w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów aby nie wpadli pod poruszający się tam ciężki sprzęt leśny do zwózki drzewa.
No bo z jakiegoż innego powodu ?? :wink:

Nigdy tam nie byłem. Nie znam tego miejsca. Po mapie widzę, że nie ma tam jakichś stromizm i dziur w ziemi :) Czyli rowerem można byłoby się poruszać. Nie zamierzam zjeżdżać ze szlaku. Nie jeżdżę też jak wariat i nie zamierzam rozjeżdżać ludzi. Zakładam zresztą, że będzie tam dosyć pustawo :) Ale zakaz jest zakazem i nie zamierzam go łamać, a jeśli jest tak, jak Kolega Ostatni_Mohikanin pisze ... ->


Jest działające Schronisko BdPN (http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=535&Itemid=57) w Tarnawie.
Wybieram się tam w piątek.

... to nie ma tematu. Dotrę tam pieszo. Rower zostawiam :) Dziękuję za odpowiedzi :)

Kosinowy Człowiek
27-09-2010, 15:16
Jest działające Schronisko BdPN (http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=535&Itemid=57) w Tarnawie.
Wybieram się tam w piątek.

To może zderzymy się na szlaku. Wyruszę w środę rankiem z Ustrzyk G. do Tarnawy przez Tarnicę, Krzemień i Muczne. Mam nadzieję, że 6-8h wystarczy :) Jak kondycha mi nie siądzie i deszcz nie zleje, to w czwartek do grobu hrabiny ;)

W Biesy wyjeżdżam jutro lub pojutrze. Zależnie od połączeń autobusowych czy PKP. PKP spod Łodzi mam 24h jazdy :D Idę szukać autobusów zaraz.

Pozdrowienia.

tidżej
27-09-2010, 15:34
To może zderzymy się na szlaku. Wyruszę w środę rankiem
Dotrzemy do worka dopiero w piątek wieczorem. Wygląda na to, że tym razem się miniemy. Udanej wyprawy. :)

buba
27-09-2010, 21:50
kolega prowadzil rower przez caly grzbiet karkonoszy (bo ponoc jechac w parku nie wolno) Spotkal straznikow i nic mu nie powiedzieli wiec chyba prowadzic wolno...

skyrafal
26-10-2010, 20:10
Kolego, kładź na to "laskę", bo prowadząc rower jesteś pieszym, a nie rowerzystą. podobnie jak na każdej innej drodze publicznej i tak stanowi polskie prawo.
co innego byłoby, gdyby był wyraźny zakaz wprowadzania rowerów, ale CO NIE JEST ZABRONIONE TO JEST DOZWOLONE. co innego jest zakaz jazdy rowerami, a co innego zakaz prowadzenia roweru przez pieszego.

nawet znak B-1 z tabliczką T-22 (zakaz ruchu w obu kierunkach, tabliczka, że dotyczy rowerów) dotyczy ruchu rowerowego (rowerzystów), a nie prowadzenia roweru przez pieszego.

dla jasności - znak podobny do B-9( zakaz ruchy rowerów) przekreślony ( podobnie np. zakaz używania sygnałów dźwiękowych przekreslona trąbka) JEST ZNAKIEM FIKCYJNYM, ale czasem można go spotkac i nabiera się na to wiele osób. dlatego, na fikcyjne znaki też możesz skokojnie kłaśc "laskę".

prawo jasno określa jak powinny wyglądac różne oznaczenia, informacje itd itd. szczególnie w miejscach publicznych.

grubyszymanek2
05-01-2011, 13:54
Witam. Rower możesz zostawić na parkingu w Bukowcu. W 2009 szedłem pieszo z Bukowca do grobu i z powrotem. Spotkałem jakiś rowerzystów. Nie pamiętam gdzie zaczał się zakaz. Ale dalej są miejsca gdzie z rowerem będziesz miał ciężko przejść. Ja w 2011 planuje rowerem z Ustrzyk Górnych na parking w Bukowcu i dalej pieszo. Pozdrawiam

cuecumber
06-01-2011, 22:43
Witam, ja kilka lat temu jechałem rowerem aż do schronu i prawdę mówiąc bardzo mi się podobała ta trasa, szkoda że jest teraz zamknięta :(

JarroZegarro
29-03-2011, 16:18
A jak z zabezpieczeniem maszyny w Bukowcu na parkingu? Są jakieś zabezpieczenia, parking strzeżony, strzeżony w gospodarza? Planuje w tym roku dotrzeć do Grobu, częściowo właśnie rowerem.

Pyra.57
29-03-2011, 21:06
Parking nie strzeżony jak chcesz aby auto Ci ktoś pilnował to zostaw go w Tarnawie Niżnej.

JarroZegarro
30-03-2011, 09:31
Moja baza wypadowa to polana u Pietrka w Wetlinie, ostatnio podpowiadał mi że rower w auto i do właśnie Tarnawy. Następnie na rower i dokąd się da, a potem rower w krzaki. Tylko nie mógłbym się skupić na podziwianiu przyrody zostawiając maszynę bez odpowiedniego zabezpieczenia. Mój plan zakłada: samochodem gdzieś w pobliże Tarnawy, potem rowerem do Bukowca, reszta z bucika. Tylko ten element z zostawieniem maszyny na parkingu w Bukowcu? Czy można kawałek łańcucha z zamkiem do czegoś zaczepić?

Piskal
30-03-2011, 09:51
Najlepiej samochodem rano do Bukowca i z buta przez Beniową do grobu i dalej, do źródeł Sanu. Obrócisz bez problemu, a rowerem, spójrz na mapę, nie masz wiele opcji.

JarroZegarro
30-03-2011, 10:00
I to jest słuszna koncepcja, dzięki za wskazówkę. Tak trzeba będzie zrobić, bo być tak blisko początku trudno się oprzeć aby tam nie zajrzeć.

Pozdrawiam Jarek.