PDA

Zobacz pełną wersję : Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci



buba
13-10-2010, 23:19
poszukuje jak w temacie czy ktos wie gdzie i kiedy we lwowie odbywaja sie jakies bazary, gieldy staroci, tzw "pchle targi" miejsca gdzie mozna kupic rozne starocie, szpeja,. Gdzie trafiaja sie zarowno zawodowi handlarze jak i babuszki sprzedajace domowe sprzety czy menelki uplynniajace to co wlasnie "buchneli" zeby miec na wino ;)

w odessie np. spotkalismy taki handelek za dworcem kolejowym, w paru innych miastach tez wpadlam przypadkiem- we lwowie nigdy- a przypuszczam ze w tak duzym miescie musza takie miejsca istniec i takie handle musza sie odbywac.

nie chodzi mi o komercyjne targi "dla turystow" gdzie mozna kupic koszulke z napisem lwow ,haftowana huculska koszuke za pieciokrotna cene i chinski chłam jak na zakopianskich krupowkach.


druga rzecza jakiej szukam to czy we lwowie sa jakies sklepy wojskowe, z militariami typu mundury, kociolki, chlebaki, plecaki itp. najlepiej jakby to byly rozne rzeczy z demobilu.

Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc w lokalizacji.

WUKA
15-10-2010, 17:41
Parę lat temu, będąc we Lwowie, trafiliśmy zupełnie przypadkiem na wielkie bazarzysko staroci, książek, malarstwa itp.Usiłuję sobie od wczoraj przypomnieć jakiś charakterystyczny punkt po sąsiedzku tego placu. Spróbuję jeszcze podpytać znajomych, z którymi wtedy byłam.Szkoda, ze nie mam foty, byłoby łatwiej. Zresztą, mogło się coś zmienić!
Nawiasem mówiąc, to są moje najfajniejsze miejsca w każdym mieście!

trzykropkiinicwiecej
15-10-2010, 17:57
...o tak... ja tez chcę wiedzieć.. pytałem znajomej co mieszka we Lwowie i zna tylko sklepy ze starociami.. całe szczęście w Krakowie co niedzielę rano pod Halą Targową można się zgubić w szumie...

buba
15-10-2010, 18:18
... całe szczęście w Krakowie co niedzielę rano pod Halą Targową można się zgubić w szumie...
zawsze jak jade odwiedzic babcie w krakowie to nie omieszkam pod hale zajrzec :) jaki klimatyczny kozuszek tam ostatnio wyszperalam! juz moze byc zima - 30 ;)


wuka!!! przypomnij sobie!!! plisssss

Duch_
15-10-2010, 18:47
We Lwowie zaraz koło Opery po prawej stronie jest pchli targ można tam zawsze coś ciekawego kupić. Są tam także militaria do kupienia.

Marcin
15-10-2010, 19:03
Parę lat temu, będąc we Lwowie, trafiliśmy zupełnie przypadkiem na wielkie bazarzysko staroci, książek, malarstwa itp.Usiłuję sobie od wczoraj przypomnieć jakiś charakterystyczny punkt po sąsiedzku tego placu. Spróbuję jeszcze podpytać znajomych, z którymi wtedy byłam.Szkoda, ze nie mam foty, byłoby łatwiej. Zresztą, mogło się coś zmienić!
Nawiasem mówiąc, to są moje najfajniejsze miejsca w każdym mieście!

Pewno chodzi o targ koło teatru na ulicy Targowej... regularnie (nie wiem w jaki dzień) działa tam właśnie taki bazar.

joorg
15-10-2010, 21:03
... czy ktos wie gdzie i kiedy we lwowie odbywaja sie jakies bazary, gieldy staroci, tzw "pchle targi" miejsca gdzie mozna kupic rozne starocie,.... szukam to czy we lwowie sa ..., z militariami typu mundury, kociolki, chlebaki, plecaki itp. najlepiej jakby to byly rozne rzeczy.... za pomoc w lokalizacji.
Buba , jak tu już Inni pisali , stajesz twarzą do opery przed fontanną, następnie skręcasz w prawo i idziesz troszkę pod górkę i po chwili jesteś już na targu.
Ja od dwóch lat z pewnych względów ;) mam tam zakaz chodzenia, jest tam szeroki wybór "różnego dobra" ,czynny jest co dziennie.

WUKA
15-10-2010, 21:20
O, widzisz! Dokładnie tak! Tak się idzie, dzięki za obudzenie pamięci. I jest tam "bohato"! Aż żal opuszczać!