PDA

Zobacz pełną wersję : Ksiazki



Anonymous
08-01-2003, 22:23
Kilkudniowy pobyt w Poznaniu, i kupilam sobie dwie nowe ksiazki: album "Karpaty wschodnie" i przewodnik "Bieszczady" (wyd. Rewasz). Ach, bede miala co czytac i ogladac w zimowe wieczory...

asiczka
09-01-2003, 10:52
martewa - czy to Mara z W-wy?

martewa, świetny wybór! "Karpaty Wsch" - zawierają lepsze zdjecia od albumu "Bieszczady", bo tam mam wrażenie jakby autor umiescił odrzuty z "Karpat Wsch". Rewasz jak zwykle niezawodny, a w spisie pt. "Bieszczady w Internecie" nasza stronka jest na pierwszym miejscu - mała rzecz, a cieszy;-)

wasza

Anonymous
09-01-2003, 21:14
Witam!

Właśnie - zasadnicza sprawa - jaki przewodnik po Bieszczadach jest najlepszy?

Ja mam dwa typy:
1) To Rewasz
- plus za dobre potraktowanie tematu
- minus za reedycję bez większych zmian

2) Pascal - wydanie 1999
- plus za przejrzystą formę
- minus za duże skróty i ogólnie "odwalenie" roboty

marekm
09-01-2003, 23:11
witam
Ja również uważam, iż Rewasz wydał na dzień dzisiejszy najlepsze
wydawnictwo dotyczace Bieszczad , i nie tylko.
Natomiast Pascala należałoby potraktowac jako tabletkę typu "trzy
w jednym i jesteś zdrowy".
W dziale - mapy turystyczne - mam jednego faworyta:
-Mapa wydawnictwa Compass w skali 1 : 50000

pozdroowka

Stachu
10-01-2003, 10:43
Witam

trudno porownywac te 2 przewodniki tj. Rewasza i Pascala bo to 2 rozne ksiazki skierowane do 2 roznych odbiorcow.

Ten rewaszowski - adresowany jest do turysty-pasjonata, ktory stara sie zglebiac swoja juz posiadana wiedze na temat Bieszczad. Nudza go opisy w stylu 'prawie ze wszystkich polonin zobaczysz wspaniale panoramy gor', a zaciekawia np. losy nie istniejacej juz miejscowosci Łuh.

A Pascala - moim zdaniem dla osoby, ktora pierwszy raz jest w Bieszczadach i dopiero zaczyna je poznawac lub dopiero tam sie wybiera. Dla zupelnego laika dawka informacji, ktora znajduje sie w tym przewodniku na poczatek imho wystarczy.

Dostalismy zgode obydwu wydawnictw na publikacje obszernych fragmentow obydwu przewodnikow na naszej nowej stronie, ktora juz niebawem ujrzy swiatlo dzienne. Wiecej szczegolow nie zdradze bo to niespodzianka :)))

Bywajte

Stachu

sofron
10-01-2003, 10:48
Cze!
Jest jeszcze przewodnik Tomasza (Tadeusza?) Darmochwała, wydany w Baiłymstoku (?). Specyficzny i inny od pozostałych. Trudny do oceny. Pascal jest dla weekendowych turystów. Rewasz b.dobry (jego "Powroty w Czarnohorę" są po prostu świetne), choć zgadzam się z adminem w jego drugim punkcie odnośnie tego przewodnika.
Odnośnie innych ciekawostek, to w tym roku w Ustrzykach nabyłem album "powiat Leski na dawnych pocztówkach"; to dopiero "rarytet"!
pozdrawiam
sofron

Stachu
10-01-2003, 11:27
Tak ten album jest rewelacyjny.... Szkoda tylko, ze troche skopali druk i sa za ciemne. Ale autor wspominal mi, ze bedzie reedycja z poprawionymi reprodukcjami - rewelka! minam minam...

Aleksandra
10-01-2003, 12:37
Hej,
Darmochchwała to rzeczywiście Tomasz, a wydany jak najbardziej w Białymstoku. Ja dałabym mu ocenę dobrą, ale nie miała jeszcze w ręku zachwalanego przez Was przewodnika, zobaczymy czy to się nie zmieni.
U Darmochwała znajdzie się trochę ciekawostek, troche historii... choć milośników zdjęć nie zachwyci.

marekm
10-01-2003, 16:56
Hej!!
Po przeczytaniu Waszych postów, odnośnie Pascala , zapewne macie rację.
A ja może jestem lekko " zboczony " hihihi , ale wydawnictwo jako takie nie
leży mi i nic na to nie poradzę. Może dlatego, że nie przepadam za pigułkami ot co. A p. T. Darmochwały w "ręku " nie miałem więc czas nadrobić zaległości, co uczynie niebawem.

pozdroowka

Anonymous
10-01-2003, 19:18
A mi sie akurat przewodnik Pascala bardzo podoba. I nie uwazam ze potraktowal temat ogólnikowo, wrecz przeciwnie. Jest duzo wstawek np. o wilkach, zubrach, wydarzeniach historycznych lub legendach. Bardzo mi sie tez podoba osobiste podejscie autora do tematu, opis niektórych miejsc np. Ustrzyk Górnych jest bardzo kolorowy. Tego mi troche brakuje w Rewaszu, jest bardziej bezosobowy.