PDA

Zobacz pełną wersję : Maria Nurowska "Nakarmić wilki"



laszlo
22-12-2010, 22:21
Polecam miłośnikom Bieszczadu na zimowe wieczory. Nowe wydawnictwo. Nie jest to książka historyczna ani naukowa ale taka fajna powieść utrzymana w bieszczadzkich realiach. Czytał ktoś?

maciejka
23-12-2010, 00:06
I owszem, bo to babska książka:-D w zasadzie na jeden wieczór, powieść obyczajowa.
Tak dużo Bieszczadów w niej nie ma, albo inaczej są, ale wybiórczo, pod kątem jednego problemu.
Pochłonęłam ją szybko, właśnie ze względu na te w tytule...lektura do poduchy dla lubiących dzikie bestie i dzikie chatki;)

klopsik
23-12-2010, 10:30
Smiechu warta , szczegolnie te ich obserwacje nory wilczej , ktos widac naczytal sie za duzo literatury Kanadayjskiej, i przeniosl je zywcem na grunt bieszczadzki.

Czarek pl
27-10-2014, 11:54
Dzisiaj wypożyczyłem,poczytamy,ocenimy:-).

Czarek pl
29-10-2014, 09:43
Doczytałem do 50tej strony i pożałowałem,że zrobiłem wcześniejszy wpis na forum,ponieważ wiedziałem ,że dalej czytać nie będę a zgodnie z obietnicą wypada książkę ocenić.
Książki oceniać nie będę,ale czytać również nie.Pani Nurowska wplotła do swojego opowiadania tragedię Kamisy,Czeczenki,której trzy córki zmarły w okolicach Wołczego Berda,zrobiła to w sposób wyjątkowo nieudolny,na poziomie brukowca.
Pewnie dobry pisarz potrafiłby wpleść taki wątek w sposób taktowny i umiejętny.Popularny jak widać tego nie potrafi.