PDA

Zobacz pełną wersję : Powsimordy 2011 - głosowanie



Strony : [1] 2

Marcowy
02-01-2011, 17:04
Jak to na grzybach czas leci… 8-)

Witajcie przy urnach po raz czwarty! Wybory Powsimord 2011 zaczynają się... JUŻ!!!

Zasady w tym roku zasadniczo wyglądają tak:

- Każdy użytkownik zarejestrowany na forum przed 31 grudnia 2010 roku ma czynne prawo wyborcze.
- Każdy użytkownik zarejestrowany na forum przed 31 grudnia 2010 roku ma bierne prawo wyborcze, z wyjątkiem trzech bieszczadzkich indywiduów. Są to:
WUKA – nie głosujemy na nią w kategorii Poeta Roku, bo jako trzykrotna zwyciężczyni (alias Superpowsimorda) w tym roku pauzuje (ale tylko w tej kategorii),
bartolomeo, primo voto bmiller – nie głosujemy na niego w kategorii Fotografik Roku, z powodu i w sposób jak wyżej,
Marcowy – nie głosujemy na niego w żadnej kategorii, bo nie!


- Jeden użytkownik = jedna karta do głosowania.
- Karta do głosowania wysłana = klamka zapadła, poszły konie po betonie, a kobyłka u płota. Karty nie można uzupełnić, zmienić czy anulować. Uprasza się o rozważne decyzje!
- W jednej kategorii można oddać głos tylko na jednego kandydata.
- Kandydata można typować w minimum jednej, a maksymalnie w pięciu kategoriach.
- Można oddać głos na tego samego kandydata w kilku kategoriach.
- Nie ma sztywnych ram ani wytycznych dotyczących wyboru kandydata, ale podstawą oceny powinna być aktywność forumowa przejawiona przez niego w danej kategorii między 1 stycznia 2010 a 31 grudnia 2010.


I tura głosowania:
- trwa od teraz do 16 stycznia 2011 roku,
- polega na oddaniu głosu na dowolnych kandydatów,
- odbywa się poprzez wysłanie do niżej podpisanego Prywatnej Wiadomości o treści:

Tytuł wiadomości: I tura

a potem:

- Forumowicz Roku – nick kandydata,
- Ekspert Roku – nick kandydata,
- Kronikarz Roku – nick kandydata,
- Fotografik Roku – nick kandydata,
- Poeta Roku – nick kandydata.


- Karta do głosowania wypełniona w części nieprawidłowo będzie ważna tylko w części wypełnionej poprawnie. To zdanie ma sens, ale też musiałem przeczytać je kilka razy…
- Po 16 stycznia 2011 nicki finalistów zostaną podane do publicznej wiadomości w kolejności alfabetycznej. Do II tury awansują automatycznie ci kandydaci, na których oddano więcej niż dwa głosy. Jeśli takich kandydatów będzie mniej niż trzech w jednej kategorii, do II rundy awansują także kandydaci, na których oddano przynajmniej dwa głosy. Jeśli kandydatów nadal będzie za mało, to… coś wymyślę.
- UWAGA! Zasady awansowania do II tury mogą ulec zmianie, jeśli rozkład głosów w turze I spowoduje, iż kierowanie się tymi zasadami będzie głupie, absurdalne czy jakieś takie bez sensu.

II tura głosowania:
- trwa od 17 do 30 stycznia 2011,
- polega na oddaniu głosu na jednego z finalistów w każdej kategorii,
- polega na wypełnieniu karty do głosowania według schematu z tury I, ale z tytułem wiadomości: II tura,
- Jeśli II tura nie przyniesie rozstrzygnięcia w którejś z kategorii, zostanie ogłoszona tygodniowa dogrywka według analogicznych zasad.

Ostateczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na forum w pierwszych dniach lutego. Finaliści, którzy trzeci raz z rzędu zostaną wybrani Powsimordą w tej samej kategorii, zostaną równolegle uhonorowani tytułem Superpowsimordy, a więc i roczną karencją.

Jak zwykle wręczenie nagród odbędzie się podczas obrad głównych KIMB-u 2011. Nieobecne Powsimordy zostaną poproszone o dobrowolne podanie nazwiska i adresu do przesyłki lub o wskazanie KIMB-owego zastępcy, upoważnionego do odbioru prezentów. Nagrody łatwo tłukące się nie podlegają wysyłce ani przekazaniu pełnomocnikowi, ale niezwłocznej utylizacji podczas KIMB-u.

Jak zwykle Wasze głosy są tajne tylko do dnia KIMB-u. Wszystkie karty do głosowania zostaną wydrukowane i na KIMB-ie będą do wglądu. Na forum znajdzie się jedynie – aktualizowana na bieżąco – lista osób, które spełniły swój obywatelski obowiązek.

Jak zwykle regulamin może ulec nieznacznym modyfikacjom, stosownie do dynamicznie zmieniających się realiów.

Jak zwykle czekam na Wasze deklaracje odnośnie sponsoringu nagród i będę wdzięczny za każdy gest. Ode mnie są jak zwykle dyplomy i ekskluzywne gadżety.

Zatem - do urn! Pokażcie mi, jak głosujecie, a powiem Wam, kim jesteście!

Pozdrawiam, Ojciec Dyktator :smile:

Piskal
02-01-2011, 18:59
Jak to na grzybach czas leci… 8-)


Chyba lubimy te same kabarety. Wszak to z kabaretu Upupa epops Ale nie o tym chciałem. Otóż wpiszcie do wyszukiwarki Google hasło Powsimorda i wejdźcie w grafikę. Znajdziecie tam wielu dobrych znajomych:-P.

Marcowy
02-01-2011, 21:28
wpiszcie do wyszukiwarki Google hasło Powsimorda i wejdźcie w grafikę. Znajdziecie tam wielu dobrych znajomych:-P.

Heh, permanentna inwigilacja :-D

Mamy pierwszych odważnych - swój obowiązek spełniły dwie anielskie kobiety bieszczadzkie, czyli:

1. kobieta_bieszczadzka
2. darkangel79

Brawo! Niech za Wami pójdą inni!

Marcowy
03-01-2011, 19:13
3. WUKA
4. Piskal
5. Hero
6. michalN
7. Polej
8. tomas pablo
9. Basia Z.

Marcowy
05-01-2011, 12:18
Nie to, żebym Wam groził...

Piskal
06-01-2011, 13:17
Rodacy do urn!

Marcowy
06-01-2011, 14:30
10. bartolomeo
11. trzykropkiinicwiecej
12. Aleksandra
13. bertrand236
14. Pyra.57

Piskal
08-01-2011, 11:44
Już nic ci nie grozi, gdy zagłosujesz. Szajka unieszkodliwiona.

Marcowy
08-01-2011, 12:48
15. długi
16. PiotrekF

Marcowy
10-01-2011, 11:05
Uprzejmie informuję P.T. Elektorat, że rozpoczął się drugi tydzień pierwszej tury wyborów. Tura druga cieszy się zazwyczaj większym zainteresowaniem, ale warto wspomnieć, że jeśli jakiejś kandydatury nie zgłosicie teraz, w finale będzie już na to za późno!

Miło mi również donieść, że pojawił się pierwszy sponsor nagród. Fotografik Roku zostanie uhonorowany wyjątkowym albumem fotograficznym, wykonanym przez najlepszego producenta w krajach UE (czyli firmę Empol), ozdobionym okolicznościowym napisem. Unikatowe, jednostkowe dzieło, nie do kupienia na tzw. wolnym rynku. Sponsorowi, który chce pozostać anonimowy, bardzo dziękuję i czekam na kolejne deklaracje :-P

Przypominam, że w puli nagród dla zwycięzców są także okolicznościowe dyplomy oraz artefakty z powsimordowym symbolem.

Marcowy
10-01-2011, 13:33
I kolejna deklaracja sponsorska:

Piskal uhonoruje każdego z laureatów okolicznościowym wierszem, a do wiersza dorzuci równie okolicznościową niespodziewankę.

Jak znam Piskala... OK, już nic nie mówię :lol:

Wojtek1121
10-01-2011, 19:22
Ja zwyczajowo pół litra wódki do wydobycia z ziemi bieszczadzkiej dla losowo wybranego członka forum głosującego na Powsimordy i biorącego udział w Kimbie. Flaszka już się mrozi na szlaku możliwa zamiana na inny trunek jak również wybór lokalizacji.

Marcowy
10-01-2011, 20:16
Dzięki, dzięki, dzięki! :-)

17. Wojtek1121
18. wtak
19. Floydd
20. Krysia
21. adamr

mavo
10-01-2011, 21:06
W przeciwienstwie do moich zacnych poprzednikow nie moge zaoferofac w formie nagrody nic tak cennego ale...
Odaje do dyspozycji na kilka dni malenki domek w Nasicznym. Termin do uzgodnienia.

Piskal
10-01-2011, 21:37
W przeciwienstwie do moich zacnych poprzednikow nie moge zaoferofac w formie nagrody nic tak cennego ale...
Odaje do dyspozycji na kilka dni malenki domek w Nasicznym. Termin do uzgodnienia.
NO, no..
Dla wszystkich? Dla wszystkich laureatów? Dla laureata konkretnej kategorii?

mavo
10-01-2011, 21:51
Słuszna uwaga.
A moze tylko dla laureatek:-P

Marcowy
10-01-2011, 21:54
Super gift! Sprecyzuj tylko, dla kogo, bo trzeba już zestawienie wykonać :-)

mavo
10-01-2011, 22:15
Myslałem o Poecie Roku ale po przeczytaniu regulaminu muszę sie wycofac :razz:
Niech wiec bedzie dla Fotografa.

Hero
12-01-2011, 20:31
Wzorem lat ubiegłych każdy z laureatów otrzyma ode mnie butelczynę wina lub piwa lub nalewki mojego wyrobu.
Marcowy, jak idzie głosowanie ?

Marcowy
12-01-2011, 22:53
Dzięki wielkie za sponsoring :-)

Głosowanie idzie powoli, ale do przodu ;) Na 4 dni przed zamknięciem urn swój obywatelski obowiązek spełniło 21 osób. W ubiegłym roku w I turze wzięła udział rekordowa liczba 45 forumowiczów, z czego jakaś połowa oddała głosy w ostatni weekend akcji, więc jestem dobrej myśli.

Do urn! Mamy rekord do pobicia! :-)






Edit - o, już 22 osoby na rozkładzie!!! :lol:

22. piotrrz

Krysia
12-01-2011, 23:17
Ale w zeszłym roku to było jakoś rozreklamowane bardziej, a ja trafiłam zupełnie przypadkiem w tym roku;-(

Marcowy
13-01-2011, 10:34
Zeszłoroczne Powsimordy były rozreklamowane dokładnie tak samo - osobny wątek w dziale "KIMB" i dwa wątki przekierowujące, przyklejone w najczęściej odwiedzanych działach. Gdzie spojrzysz, tam Powsimorda ;P

Krysia
13-01-2011, 10:43
No i wiersze pisaliście motywujące;-)))

Piskal
13-01-2011, 11:11
No i wiersze pisaliście motywujące;-)))
Jeśli nie chcesz dostać w mordę,
Zagłosuj na Powsimordę
Tak ja właśnie postuluję.
Czy to was nie motywuje?

Ajger
14-01-2011, 08:05
No ja spełniłem swój obywatelski obowiązek, ale coś Marcowy nie odbiera:roll:

agnieszkaruda
14-01-2011, 11:10
coś wspominał o jakiś górach .... w sensie wyjazd ;)

Piskal
14-01-2011, 12:46
Nie przejmował bym się zbytnio. Marcowy na pewno trzyma oko i ucho na pulsie!

Jaro
14-01-2011, 13:20
Ponieważ laureaci zostaną zasypani nagrodami więc dorzucę nagrodę dla głosujących. Koszulka termoaktywna dla dwóch głosujących.

wtak
14-01-2011, 14:07
Super Jaro motywujesz :)

dorota z krakowa
14-01-2011, 19:07
:lol:We wszystkich kategoriach - moim skromnym zdaniem -
BUBA

sir Bazyl
14-01-2011, 22:06
Coś słabiutko w tym roku z ilością głosujących, oj słabiutko...DO URN DRODZY FORUMOWICZE! Pokażmy, że doceniamy wkład w działalność forum naszych Koleżanek i Kolegów! I że potrafimy się bawić i cieszyć z nagradzania wyróżniających się Forumowiczów!

don Enrico
14-01-2011, 23:28
Doroto ! Poetycznie to ujęłaś !!!
Czy mogę zagłosować na Ciebie w kategorii POETA ROKU ?

Marcowy
15-01-2011, 19:06
Wróciłem i spieszę nadrobić zaległości :-) Oto kolejni forumowicze, którzy wykazali się obywatelską postawą:

23. Ajger
24. joorg
25. Pierogowy
26. mizgar
27. calanthe
28. don Enrico
29. mavo
30. asia999

A tera premiera, czyli:

NAGRODY, NAGRODY, NAGRODY!!!

Oto zestawienie nagród, którymi zostaną uhonorowani tegoroczni finaliści konkursu:

Forumowicz Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,

Ekspert Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,

Kronikarz Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,

Fotografik Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,
- ekskluzywny album fotograficzny z okolicznościowym napisem od anonimowego sponsora,
- kilka dni w malowniczym domku w Nasicznym od Mavo,

Poeta Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,

Dzięki hojności sponsorów mamy też zestaw upominków dla forumowiczów, którzy wezmą udział w głosowaniu:
- pół litra wódki do wydobycia z ziemi bieszczadzkiej od Wojtka 1121,
- dwie koszulki termoaktywne od Jaro.
Przypominam, że aby wygrać jedną z tych nagród trzeba nie tylko mieć sporo szczęścia, ale i wziąć udział w KIMB-ie, jako że tam odbędzie się losowanie.

A teraz wnimanije! Dzięki pomysłowości i hojności kolejnego anonimowego sponsora rozpoczynamy kolejną odsłonę akcji Powsimordowej - już w przyszłym tygodniu rusza

MORDOLOTEK!

Wytypuj poprawnie finalistów oddając głos w II turze i wygraj wartościową (nie tylko sentymentalnie!) nagrodę od anonimowego sponsora. Ciesz się sławą, zdrowiem i pieniędzmi! Jak nie swoimi, to szwagra.

Raz jeszcze dziękuję sponsorom i czekam na jeszcze. Na koniec tego odcinka powsimordowej telenoweli dramatyczne przypomnienie:

Do zamknięcia urn pozostało 29 godzin!!!

mAAtylda
15-01-2011, 22:09
W ramach głosowania POWSIMORDY powinna powstać kategoria - KAOWIEC ROKU!

Krysia
15-01-2011, 22:30
Nie wiem co to kaowiec ale Macowy super to wyszło!
Już się doczekać nie mogę;-)

mAAtylda
15-01-2011, 22:45
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaowiec

Krysia
15-01-2011, 22:49
Tnx, myślałam, że to jakiś slang;-)
a tu proszę-realna postać

asia999
15-01-2011, 23:29
Wytypuj poprawnie finalistów oddając głos w II turze
hmmm...to mamy typować czy głosować, bo to zasadnicza różnica?:roll:

Marcowy
15-01-2011, 23:37
to mamy typować czy głosować,

Masz jeden głos. Wpisując nicki kandydatów kieruj się, czym zechcesz. Nie było i nie ma żadnych wytycznych :roll:

asia999
15-01-2011, 23:47
Marcowy - nie rozumiemy się. Co innego jest wytypowanie wygranych a co innego zagłosowanie na kogoś. Mogę zagłosować na kogoś chociaż wiem, że na pewno nie wygra. A mogę wytypować, że ktoś na pewno wygra, chociaż wolałabym, żeby wygrał ktoś inny.
więc typować czy głosować?

Marcowy
15-01-2011, 23:55
Asiu, rozumiemy się doskonale. Oddajesz głos na kogo chcesz, a jeśli okaże się, że Twój zestaw nicków będzie identyczny z zestawem nicków zwycięzców, możesz wziąć udział w losowaniu. Ale jeśli chcesz oddać głos kierując się NIE swoimi preferencjami, ale kalkulacją (bo np. uważasz, że ktoś inny ma większe szanse wygrać w jakiejś kategorii), to Twój wybór.
Innymi słowy - nie ma "drugiego głosowania". Głosując typujesz. Albo na odwrót :-)

Recon
15-01-2011, 23:58
Asia999 ma rację. Zmieniaj Marcowy zapis o mordolotku. Chociaż jako dyktatorowi... hmmm ;)

asia999
16-01-2011, 00:10
to Twój wybór.
wyjaśnione. Ja zagłosuję. :-)

(Recon - nie naciskaj Marcowego, bo mnie ukarze za wzniecanie zamieszek..;))

Piskal
16-01-2011, 11:13
Asiu, rozumiemy się doskonale. Oddajesz głos na kogo chcesz, a jeśli okaże się, że Twój zestaw nicków będzie identyczny z zestawem nicków zwycięzców, możesz wziąć udział w losowaniu. Ale jeśli chcesz oddać głos kierując się NIE swoimi preferencjami, ale kalkulacją (bo np. uważasz, że ktoś inny ma większe szanse wygrać w jakiejś kategorii), to Twój wybór.
Innymi słowy - nie ma "drugiego głosowania". Głosując typujesz. Albo na odwrót :-)
To nie jest zgodne z regulaminem, wg którego można przecież oddać głos tylko na jednego kandydata w jednej kategorii i głos będzie ważny.A tu powstaje wymóg głosowania na 5 kategorii. Moim zdaniem głosowanie to jedno a typowanie- drugie. Z tym zastrzeżeniem, że żeby typ w Mordolotku był ważny należy prawidłowo zagłosować. Tak to widzę, howk!

Marcowy
16-01-2011, 15:26
Łomatko...
Mordolotek to tylko kolejny element zabawy, który ma dodatkowo zmotywować do oddawania głosów. Jeśli się okaże, że czyjś głos pokrywa się z układem finalistów, to przecież będzie to dziełem przypadku. Nie wierzę, żeby ktoś głosując na Powsimordy wpisywał tylko te nicki, które mają - w jego ocenie - największe szanse wygranej. I to tylko po to, żeby wziąć udział w losowaniu niewiadomej nagrody nieznanego sponsora ;) Choć teoretycznie jest taka możliwość, bo - jak wiadomo - nie ma sztywnych kryteriów wyboru.
Nie widzę też sprzeczności z regulaminem głosowania, bo nie ma w nim zapisu, że wszyscy głosujący mogą czy muszą wziąć udział w Mordolotku.
Nic nie będę zmieniał, howk! ;)

Tylko 9,5 godziny do końca I tury!!!

Edit - kolejne głosy:

31. sir Bazyl
32. Małgocha
33. Capricornus
34. mAAtylda

bertrand236
16-01-2011, 17:06
http://forum.bieszczady.info.pl/images/misc/forum_stats.pngStatystyki Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne

Wątków 5882 Postów 111373 Użytkownicy 4215 Aktywni Użytkownicy 382
Znaczy się co dziesiąty jest Super Aktywny, czy 90% jest leniwych?

;)

Pozdrawiam

dorota z krakowa
16-01-2011, 18:26
Doroto ! Poetycznie to ujęłaś !!!
Czy mogę zagłosować na Ciebie w kategorii POETA ROKU ?

Nie wiem czy patetycznie. Poetką jestem raczej "szufladkową".
Stara jestem, mam jakieś może inne kryteria oceny...
Relacja Buby z wyprawy na Krym zachwyciła mnie pod każdym względem - poezja, poezja wędrówki, krajobrazu, przygód nie zawsze poetyckich (w potocznym rozumeniu), nie zawsze zamyka się w pięknym wierszyku o Połoninie i rozbitej cerkwii...

don Enrico
16-01-2011, 19:46
Marcowy w regulaminie ujął to tak :

Nie ma sztywnych ram ani wytycznych dotyczących wyboru kandydata, ale podstawą oceny powinna być aktywność forumowa przejawiona przez niego w danej kategorii między 1 stycznia 2010 a 31 grudnia 2010.
Można więc głosować na forum bieszczadzkim również za najpiękniejszą relację z Chin
Aktywność forumową możemy wykazać nie biorąc udziały ani w ubiegłorocznym głosowaniu , ani tegorocznym czego przykładem jest .

don Enrico
16-01-2011, 19:50
Bertrand pyta :

czy 90% jest leniwych?

... e tam !, może po prostu wyjechali w górki i spędzają mile czas bez dostępu do netu.
i dobrze im z tym.

Browar
16-01-2011, 20:10
Bertrand pyta :

... e tam !, może po prostu wyjechali w górki i spędzają mile czas bez dostępu do netu.
i dobrze im z tym.

Nieprawda,ja jestem leniwy.

Basia Z.
16-01-2011, 20:11
Łomatko...
Mordolotek to tylko kolejny element zabawy, który ma dodatkowo zmotywować do oddawania głosów. Jeśli się okaże, że czyjś głos pokrywa się z układem finalistów, to przecież będzie to dziełem przypadku. Nie wierzę, żeby ktoś głosując na Powsimordy wpisywał tylko te nicki, które mają - w jego ocenie - największe szanse wygranej. I to tylko po to, żeby wziąć udział w losowaniu niewiadomej nagrody nieznanego sponsora ;) Choć teoretycznie jest taka możliwość, bo - jak wiadomo - nie ma sztywnych kryteriów wyboru.
Nie widzę też sprzeczności z regulaminem głosowania, bo nie ma w nim zapisu, że wszyscy głosujący mogą czy muszą wziąć udział w Mordolotku.
Nic nie będę zmieniał, howk! ;)



Tylko widzisz - trochę niefajnie, że ogłaszasz to w połowie głosowania.
Ja już oddałam swój głos jako jedna z pierwszych - i wstrzymałam się od głosu w jednej z kategorii.
Wobec tego tracę szanse na wygrana, no bo przecież wszystkie kategorie zostaną obsadzone.

Gdybyś ogłosił "mordolotka" przed zaczęciem głosowania - to oddałabym swój głos również na tą kategorię, w której się wstrzymałam.

A gdybyś ogłosił "mordolotka" po zakończeniu głosowania - to wszyscy mieliby równe szanse.

Oczywiście wiem, że to jest tylko zabawa, ale powinna być sprawiedliwa.

B.

bartolomeo
16-01-2011, 20:15
Basiu, Basiu! Przeczytaj zasady Mordolotka zanim będziesz narzekać, OK? :wink: Masz takie same szanse na zwycięstwo jak wszyscy inni.

Marcowy
16-01-2011, 20:19
Dzięki, Bart. Fajnie, że jednak ktoś czyta te wszystkie regulaminy :lol: ;)

35. agnieszkaruda
36. dziabka1

I informacja dla elektoratu stamtąd:

Через 4 с половиной часа выборный пункт будет закрыт!

Hero
16-01-2011, 21:01
Wyniki pierwszej tury ogłosisz o północy czy do rana będzie trzeba czekać ?

sir Bazyl
16-01-2011, 21:05
Można więc głosować na forum bieszczadzkim również za najpiękniejszą relację z Chin
...
O kurka wodna! Alem się pomylił! Do tej pory jakoś tak to odczytywałem, że na forum bieszczadzkim głosujemy na kandydatów, którzy są najlepsi w danych kategoriach, ale biorąc pod uwagę ich "aktywność" właśnie bieszczadzką, czyli ekspert nie norweski, fotografik nie aktów (chyba, że Bieszczady w tle :)), ekspert nie od jedzenia pałeczkami itd., itp. Trzeba się chyba zalogować pewnie na forum tatrzańskim, może tam się głosuje na forumowiczów w kategoriach "bieszczadzkich"?

Marcowy
17-01-2011, 11:15
Wyniki pierwszej tury ogłosisz o północy czy do rana będzie trzeba czekać ?

O północy grzeczni bieszczadnicy śpią, rano zresztą też ;P

Rzutem na taśmę głosy oddali:

37. Recon1
38. jank
39. maciejka

Dziękuję wszystkim! Lokal wyborczy został chwilowo zamknięty, urny się wietrzą, Wysoka Komisja przystępuje do zliczania głosów z I tury.

Marcowy
17-01-2011, 12:14
Drogi Elektoracie, a także Ty, Milcząca Większości! :razz:

Miło mi poinformować, że do II tury wyborów Powsimord 2011 przechodzą (w kolejności alfabetycznej) następujący forumowicze:

w kategorii Forumowicz Roku:
- bertrand236
- buba
- don Enrico
- joorg
- marcins
- Piskal

w kategorii Ekspert Roku:
- marcins
- sir Bazyl

w kategorii Kronikarz Roku:
- bertrand236
- buba
- długi
- trzykropkiinicwiecej

w kategorii Fotografik Roku:
- Krysia
- machoney
- Pierogowy
- vm2301

w kategorii Poeta Roku:
- Lisk
- mniszek
- Piskal

Spieszę donieść, że także w tym roku po I turze ordynacja wyborcza musiała zostać nieznacznie zmanipu... zmodyfikowana. By II tura miała sens, weszli do niej ci kandydaci, którzy w I turze uzyskali więcej niż 2 ważne głosy. Wyjątkiem jest kategoria Poeta Roku - tu do finału awansowali wszyscy zgłoszeni przez Was kandydaci. Więcej grzechów nie pamiętam, żadnego w zasadzie nie żałuję, a jak kto ciekawy szczegółów, zapraszam na KIMB - wszystkie Wasze głosy wraz z zestawieniem zbiorczym będą do wglądu.

A druga tura już się rozpoczęła!

Do 31 stycznia czekam na Wasze PW z tytułem: II tura i nickami kandydatów w pięciu kategoriach.

Forumowicz Roku
Ekspert Roku
Kronikarz Roku
Fotografik Roku
Poeta Roku

Głosujemy oczywiście tylko na któregoś z wyżej wymienionych finalistów, pozostałe zasady jak w turze I.

Urna została ponownie zamknięta i zapieczętowana, dalejże do lokalu! :-P

Marcowy
17-01-2011, 14:08
Oto lista przodowników, czyli głosujący w II turze:

1. mAAtylda
2. Hero
3. WUKA
4. kobieta_bieszczadzka

Gratulujemy Ludziom Dobrej Roboty!

mAAtylda
17-01-2011, 14:12
Żeby robota w robocie szła mi tak dobrze jak to głosowanie.....

Basia Z.
17-01-2011, 17:38
Basiu, Basiu! Przeczytaj zasady Mordolotka zanim będziesz narzekać, OK? :wink: Masz takie same szanse na zwycięstwo jak wszyscy inni.


OK OK - przeczytam regulamin, ale teraz nie mam czasu.

B.

Marcowy
17-01-2011, 19:28
OK OK - przeczytam regulamin, ale teraz nie mam czasu.

Taaa, a pastwić się nad nieszczęsnymi organizatorami to miałaś czas... 8) :wink:

Następni Sprawiedliwi:

5. Wojtek1121
6. Pastor
7. mavo
8. tomas pablo
9. darkangel79
10. michalN
11. trzykropkiinicwiecej
12. bertrand236
13. Pyra.57
14. Krysia
15. Piskal
16. Ajger
17. marcins
18. Aleksandra
19. PiotrekF
20. Floydd


Miło mi też donieść, że mamy kolejnego anonimowego sponsora - wszyscy finaliści zostaną uhonorowani butelczyną zacnej nalewki na dzikiej róży z dodatkiem innych leśnych owoców!

Hero
18-01-2011, 18:29
No proszę, dopiero drugi dzień głosowania a frekwencja przekroczyła już połowę tej z pierwszej tury. Oby tak dalej :)

Marcowy
18-01-2011, 21:20
Ciekawe, czy padnie ubiegłoroczny rekord - 45 głosów w II turze. Mamy już "mniejszą połowę" ;)

21. sir Bazyl
22. Derty

Pierogowy
18-01-2011, 23:41
Drogi Elektoracie, a także Ty, Milcząca Większości! :razz:
Miło mi poinformować...


hallo,
jak to napisała Olga, byłem pewien,że kandyduję w kategorii SIOSTRA MARUSIA 2011...
a tu...
pozdrawiam wszystkich kandydatów na renegatów;

Marcowy,
istnieje matematyczne prawdopodobieństwo ,iż typowanie jednostki może nie pokryć się z głosowaniem wiekszości.
toteż , proponuję w takim przypadku pulę nagród z Mordolotka przekazać ASI 999.
za czujność

Marcowy
19-01-2011, 19:53
proponuję w takim przypadku pulę nagród z Mordolotka przekazać ASI 999.

Li tylko czytając o litrażu puli można popaść w alkoholizm, więc oszczędźmy tego Asi ;)

23. dziabka1
24. Petefijalkowski
25. długi
26. jojo
27. Polej
28. joorg

Marcowy
21-01-2011, 11:10
Ludu pracujący nie tylko stolicy!

Do definitywnego zamknięcia urn jeszcze tylko 2 dni i paręnaście godzin!

A do pobicia ubiegłorocznego rekordu daleeeekooooo... :|

Basia Z.
21-01-2011, 11:38
Ludu pracujący nie tylko stolicy!

Do definitywnego zamknięcia urn jeszcze tylko 2 dni i paręnaście godzin!

A do pobicia ubiegłorocznego rekordu daleeeekooooo... :|

Ech, Marcowy - jak to ?
Miało być do 30 stycznia. A dziś jest 21.

Chyba ze znów przegapiłam jakąś zmianę regulaminu.

B.

Piskal
21-01-2011, 12:03
Ludu pracujący nie tylko stolicy!

Do definitywnego zamknięcia urn jeszcze tylko 2 dni i paręnaście godzin!

A do pobicia ubiegłorocznego rekordu daleeeekooooo... :|
Marcowy naczytał się relacji Długiego i też mu się czasoprzestrzeń zakrzywiła!:-P
Albo to prowokacja!8-)

Marcowy
21-01-2011, 13:04
Bo Długi tak sugestywnie pisze...

Ech, no dobra, szybko przejrzeliście podstęp. Choć parę nowych głosów wpłynęło 8)

Do definitywnego zamknięcia urn jeszcze tylko 9 dni i paręnaście godzin!

maciejka
21-01-2011, 13:41
A ja Ci Marcowy prawie uwierzyłam, ale dwa dni to jeszcze kupa czasu na przemyślenia...:mrgreen:

Marcowy
21-01-2011, 20:58
A ja Ci Marcowy prawie uwierzyłam...

Nie wierz mężczyznom, to ród krokodyli 8)


29. bartolomeo
30. adamr
31. agnieszkaruda
32. wtak
33. asia999
34. Pierogowy
35. rafal

Pyra.57
21-01-2011, 21:22
A ja głupi uwieżyłem Cugowskiem co śpiewał "nie wierz nigdy kobiecie ..."

Piskal
21-01-2011, 23:01
A ja głupi uwieżyłem Cugowskiem co śpiewał "nie wierz nigdy kobiecie ..."
To śpiewał Romuald Czystaw.

asia999
21-01-2011, 23:40
pulę nagród z Mordolotka przekazać ASI 999
o! jak miło:mrgreen:

oszczędźmy tego Asi ;)

ha! i ciekawe co teraz zrobi Marcowy, jeśli NADZWYCZAJNYM zbiegiem okoliczności Asia Mordolotka wygra?:twisted:

(Marcowy - ja mam nadzieję - skoro "doskonale się rozumiemy", że Ty wiesz, że to moje gadanie-pisanie to tylko takie "głaskanie Marcusia pod włos";)a nie ŻADNE POWAŻNE czepianie się):mrgreen:

Marcowy
23-01-2011, 22:08
Już bez żadnego ściemniania - wchodzimy w

ostatni tydzień głosowania na Powsimordy,

które całkiem dobrze żarło, ale ostatnio jakby zdechło. Do urn! Nikt nie będzie się potem mógł tłumaczyć, że "nie ja ich wybierałem"!




(Marcowy - ja mam nadzieję - skoro "doskonale się rozumiemy", że Ty wiesz, że to moje gadanie-pisanie to tylko takie "głaskanie Marcusia pod włos";)a nie ŻADNE POWAŻNE czepianie się):mrgreen:
Ależ "doskonale rozumiem", dziękuję i proszę o więcej! Takie "głaskanie Marcusia pod włos" jest jego jedną z ostatnich przyjemności w życiu, przynajmniej tym wirtualnym :lol: ;)

Pierogowy
24-01-2011, 01:17
Li tylko czytając o litrażu puli można popaść w alkoholizm, więc oszczędźmy tego Asi ;)


hallo,
jako rasowy czy też promenadenmiszungowy kot -Marcowy nie lubi się dzielić...
rozumiem,
zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy produktów naturalnych...hi,hi,hi

Piskal
24-01-2011, 10:02
Skąd wam się wzięła pula nagród i to alkoholowych?



Mordolotek to tylko kolejny element zabawy, który ma dodatkowo zmotywować do oddawania głosów. Jeśli się okaże, że czyjś głos pokrywa się z układem finalistów, to przecież będzie to dziełem przypadku. Nie wierzę, żeby ktoś głosując na Powsimordy wpisywał tylko te nicki, które mają - w jego ocenie - największe szanse wygranej. I to tylko po to, żeby wziąć udział w losowaniu niewiadomej nagrody nieznanego sponsora ;)

Ja to widzę tak: ci, którzy trafią, zostaną powiadomieni smsem i po wysłaniu wiadomości zwrotnej (koszt 4,48+ vat) będą mięli szansę wygrać najnowszy model Audi.

Marcowy
24-01-2011, 12:49
Zestaw nagród rośnie w oczach pełnych Roztocza... czy tam roztoczy.

Miło mi donieść, że Klub Rzeszowski ufundował - niezwykłej urody i wytrzymałości - termos turystyczny z okolicznościowym grawerem, którym zostanie uhonorowany Kronikarz Roku!!! Dziękujemy!!!

NAGRODY, NAGRODY, NAGRODY!!!

Forumowicz Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,
- butelczyna zacnej nalewki na dzikiej róży z dodatkiem innych leśnych owoców od anonimowego darczyńcy,

Ekspert Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,
- butelczyna zacnej nalewki na dzikiej róży z dodatkiem innych leśnych owoców od anonimowego darczyńcy,

Kronikarz Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- termos turystyczny z okolicznościowym grawerem,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,
- butelczyna zacnej nalewki na dzikiej róży z dodatkiem innych leśnych owoców od anonimowego darczyńcy,

Fotografik Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- ekskluzywny album fotograficzny z okolicznościowym napisem od anonimowego sponsora,
- kilka dni w malowniczym domku w Nasicznym od Mavo,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,
- butelczyna zacnej nalewki na dzikiej róży z dodatkiem innych leśnych owoców od anonimowego darczyńcy,

Poeta Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- wiersz i niespodzianka od Piskala,
- zacna butelczyna od Hero,
- butelczyna zacnej nalewki na dzikiej róży z dodatkiem innych leśnych owoców od anonimowego darczyńcy.

Upominki dla P.T. Elektoratu
- pół litra wódki do wydobycia z ziemi bieszczadzkiej od Wojtka 1121,
- dwie koszulki termoaktywne od Jaro.

Dziękujemy!!!

darkangel79
24-01-2011, 19:26
Czytając zestaw nagród to potem wszyscy na terapie odwykową hehehehe

Marcowy
24-01-2011, 22:05
No to na dobitkę i dopitkę:

Upominków dla Elektoratu ciąg dalszy:
- 5 (słownie pięć) litrów doskonałej nalewki imbirowo-korzennej od Pastora.

A teraz wyobraźmy sobie szczęśliwca, którego wybieramy podwójną Powsimordą, zostaje wylosowany spośród elektoratu, a na dodatek ma fart w Mordolotku... :lol:

Krysia
24-01-2011, 22:07
OIOM a Ty kochany-prokurator za próbę zabójstwa hahaha

Polej
24-01-2011, 23:11
OIOM a Ty kochany-prokurator za próbę zabójstwa hahaha

No i przeszczep wątroby może nawet … ;)

Pastor
25-01-2011, 19:02
Napisał Krysia
OIOM a Ty kochany-prokurator za próbę zabójstwa hahaha


No i przeszczep wątroby może nawet … ;)

Dlatego ja, na tzw. wszelki wypadek swoje skromne upominki zadeklarowałem anonimowo! Niestety, Marcowy nie doczytał pm do końca albo Bot sie pomylił.
...................... Pozdrawiam + Pastor ręką własną

mavo
25-01-2011, 19:29
Oby tylko fotograf nie zgarnał wszystkich nagrod:grin:

Marcowy
25-01-2011, 19:55
Dlatego ja, na tzw. wszelki wypadek swoje skromne upominki zadeklarowałem anonimowo! Niestety, Marcowy nie doczytał pm do końca albo Bot sie pomylił.


Pastorze drogi, ani jedno, ani drugie :-) Po prostu uznałem, że przynajmniej w kwestii jednej nagrody należy się imienne, publiczne podziękowanie i wyrazy uznania. A reszta pozostała milczeniem, zgodnie z Twoją wolą ;)

Hero
25-01-2011, 20:00
Są jakieś nowe głosy ?

bertrand236
25-01-2011, 20:03
Cienko, u mnie też tak jest.... ;)
Pozdrawiam

Pastor
25-01-2011, 20:06
..............................Po prostu uznałem, ...................................

FIAT! Ty tu (u) rządzisz!!! + P.....

Marcowy
25-01-2011, 21:14
FIAT! Ty tu (u) rządzisz!!! + P.....

Dzięki, wydrukuję i powieszę przed oczyma Marcowej ;) A co do głosowania - ostatnio głos oddał:

36. don Enrico

Komisja siedzi więc znów bezczynnie, gapi się w sufit, dyskretnie poziewuje...

Edit: może odrobina perswazji pomoże 8)

Marcowy
26-01-2011, 22:31
Z wstępnego podliczenia głosów wynika, że w większości kategorii mamy obecnie remis lub prawie remis! Każdy kolejny głos może wpłynąć na wynik wyborów!

Gdy dziecko zapyta Cię, dlaczego WTEDY nie głosowałeś, co mu odpowiesz?! No co?!

Marcowy
27-01-2011, 12:16
Jak napisała Małgocha: odrobina perswazji pomaga ;)

37. Wędrowiec
38. Małgocha
39. calanthe
40. Duch_
41. Capricornus

don Enrico
27-01-2011, 23:14
a czas nieubłaganie płynie ....
Kumulacja sięga zenitu.
Kto teraz wyciągnie ASA z rękawa i przebije stawkę ?
Jak pisał Marcowy wyścig do mety dobiega w wyrównanej stawce.
Czyje głosy rzucone na koniec pomogą zwycięzcy ?
Jeśli chcecie mieć decydujący głos ? To musicie go oddać !

Piskal
28-01-2011, 10:38
Ja już głosowałem, ale teraz głosuję na to, co napisał Don Heniu!

Marcowy
28-01-2011, 13:21
42. Basia Z.
43. mizgar

O kim powiemy: "a imię jego 40 i 4"? 8)

asia999
28-01-2011, 18:57
może nie głosują bo się obawiają skutków skonsumowania nagrody za wytypowanie?;)
(może by tak zostać "sponsorem dnia następnego" i pojawić się z koszyczkiem aspiryny lub tym podobnych wynalazków łagodzących? - w wyborach pt. "ulubiony sponsor" miejsce na podium z pewnością murowane:mrgreen:)

Marcowy
28-01-2011, 19:27
może nie głosują bo się obawiają skutków skonsumowania nagrody za wytypowanie?;)
(może by tak zostać "sponsorem dnia następnego" i pojawić się z koszyczkiem aspiryny lub tym podobnych wynalazków łagodzących? - w wyborach pt. "ulubiony sponsor" miejsce na podium z pewnością murowane:mrgreen:)

Aspiryna truje, stąd powstała instytucja klina. A klinów ci u nas będzie dostatek :-)

Browar
28-01-2011, 21:24
Aspiryna truje, stąd powstała instytucja klina. A klinów ci u nas będzie dostatek :-)

Żeby tylko Was te kliny nie rozsadziły :twisted:

Piskal
28-01-2011, 22:30
Żeby tylko Was te kliny nie rozsadziły :twisted:
To trzeba będzie je schłodzić. Najlepiej piwem.

asia999
28-01-2011, 22:32
noooo....zaprawieni w bojach to może nie rozsadzą...a poza tym całe szczęście, że w Bieszczadach mewy raczej nie latają i...nie tupią...:mrgreen: konsumenci nagród pewne szanse na przeżycie więc mają ;)
http://www.youtube.com/watch?v=-UABeezFdak
(Pan Wiesław :)))) - całkowicie bez związku z innym wątkiem)

wtak
29-01-2011, 10:34
Ja już głosowałem, ale teraz głosuję na to, co napisał Don Heniu!

Piskalu, to Twoja latorośl ;) ?

Piskal
29-01-2011, 10:43
Piskalu, to Twoja latorośl ;) ?
Moja. Krew z kwi, kość z kości, Piskal z Torunia.

Marcowy
29-01-2011, 11:35
Moja. Krew z kwi, kość z kości, Piskal z Torunia.

W wersji kabaretu Potem: "krew z krwi, kość z kości, Tomczak z Wałbrzycha" :lol:

Szkoda, że Dżunior parę tygodni się spóźnił, miałby prawo głosu w Powsimordach ;)

Ostatnie dwa dni głosowania! Wysoka Komisja zaczyna powoli myć szklanki! W niektórych kategoriach pojawili się liderzy, choć nadal jacyś tacy niewyraźni!

maciejka
29-01-2011, 12:26
Po pierwsze, nie wierzę w te dwa dni:mrgreen:
A po drugie, to ja się boję teraz zagłosować, bo potem wszystko będzie na maciejkę, to za duży ciężar...:???:

długi
29-01-2011, 15:44
Maciejko! Głosuj!, bo mi buty będą przemakać, jak nie zagłosujesz!

maciejka
29-01-2011, 16:00
Długi, Ty mnie nie podpuszczaj, bo co jak co, ale Twoje buty dobrze znam...;-)

A swoich kandydatów muszę jeszcze raz prześwietlić i już, już pędzę do lokalu wyborczego:grin:

dziabka1
29-01-2011, 16:12
Maciejka, głosuj! Bo ci zniżki nie dam! :))))

marcins
29-01-2011, 16:16
Maciejka, głosuj! Bo ci zniżki nie dam! :))))

No i mamy pierwszą aferę wyborczą. ;)

dziabka1
29-01-2011, 16:22
No i mamy pierwszą aferę wyborczą. ;)


zaraz tam afera..
wszystko w rodzinie zostaje ;))

Marcowy
29-01-2011, 17:09
Jużem rwał włosy z głowy i za wieszczem zawodził:

Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
A imię jego będzie czterdzieści i cztery.
Panie! czy przyjścia jego nie raczysz przyśpieszyć?
Lud mój pocieszyć?

No i pojawił się, nie zgadniecie...

44. diabel1410

:grin: :wink:

A zaraz za nim w trop:

45. maciejka

Aleksandra
30-01-2011, 11:55
Jużem rwał włosy z głowy i za wieszczem zawodził:

Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
A imię jego będzie czterdzieści i cztery.
Panie! czy przyjścia jego nie raczysz przyśpieszyć?
Lud mój pocieszyć?

No i pojawił się, nie zgadniecie...

44. diabel1410

:grin: :wink:

A zaraz za nim w trop:

45. maciejka

Pytanie pozostaje, czy będzie 46 ... nowy rekord.

Marcowy
30-01-2011, 12:51
Pytanie pozostaje, czy będzie 46 ... nowy rekord.

To byłoby dopiero wyrównanie rekordu, do pobicia potrzebne byłyby jeszcze 2 głosy :-)

Oto krótkie resume trzech poprzednich głosowań, czyli Morda Story w pigułce :-)

Początki były takie: zasadnicze wybory Powsimord 2008, czyli nagród za rok 2007, trwały na forum od 1 stycznia do 23 marca 2008, a kolejny tydzień został przeznaczony na dogrywkę w kategorii Malkontent Roku. W I turze oddaliście 16 głosów, w II – 26, w dogrywce – 9. Ogłoszenie wyników odbyło się dopiero 17 maja na KIMB-ie, wiec przez półtora miesiąca wyniki były objęte ścisłą tajemnicą. Głosowaliśmy wtedy w 8 kategoriach, a po I turze do ścisłego finału w poszczególnych kategoriach weszli:

Forumowicz Roku
- Bertrand236,
- Derty,
- Piotr.

Doradca Roku
- Basia Z.,
- Bertrand236,
- Jacob.p.pantz,
- Lucyna,
- Piotr.

Detalik Roku
- Barnaba,
- Browar,
- Jabol,
- Piotr.

Korespondent Roku
- Bertrand236,
- Henek,
- Sir Bazyl.

Fotografik Roku
- Buba,
- Bmiller,
- Derty.

Satyryk Roku
- Anyczka20,
- Klopsik,
- Lucyna,
- Pastor,
- Stały Bywalec

Poeta Roku
- Jabol,
- Kriss40,
- Takitam,
- Trzykropkiinicwiecej,
- WUKA.

Malkontent Roku
- Klopsik,
- Lucyna,
- Michał.

Ostatecznie w Zajeździe pod Caryńską ogłoszono, że pierwszymi Powsimrodami w nowożytnej historii świata zostali:

Pastor – w kategorii Satyryk Roku,
WUKA – w kategorii Poeta Roku
Piotr – w kategorii Doradca Roku
Jabol – w kategorii Detalik Roku
Sir_Bazyl – w kategorii Korespondent Roku
BMiller – w kategorii Fotografik Roku
Klopsik – w kategorii Malkontent Roku
Derty – w kategorii Forumowicz Roku

Z ciekawszych rzeczy pamiętam napięcie, jakie „Pod Matragoną” towarzyszyło odczytywaniu zwycięzców oraz kosmiczną liczbę nagród (głównie dzięki Lucynie, Pastorowi i Henkowi była ich ponad setka), którą nie bardzo byłem w stanie ogarnąć, w związku z czym każdy dostał, co tam akurat było pod ręką :) Film Andrzeja627 z wręczenia nagród można obejrzeć tutaj ( http://pl.youtube.com/watch?v=tsDGm63RZfo). Szkoda, że na sali obecnych było jedynie (bodaj) dwóch zwycięzców.


Wybory Powsimord 2009 trwały już krócej, od 1 do 30 stycznia 2009 roku, głosowaliśmy w tych samym ośmiu kategoriach. W I turze oddaliście 20 ważnych głosów, w II – 21. Do finału weszli:

Forumowicz Roku
- Asia999
- BasiaZ
- Bertrand236
- Jabol
- Lucyna
- Marcin Scelina
- Recon1
- Stały Bywalec
- Vm2301

Doradca Roku
- BasiaZ
- Marcin Scelina
- Piotr

Detalik Roku
- Browar
- Henek
- Sir_Bazyl

Korespondent Roku
- Bertrand 236
- Recon1
- Stały Bywalec

Fotografik Roku
- Bmiller
- Machoney
- Marcin Scelina

Satyryk Roku
- Jabol
- Klopsik
- Michał
- Pastor
- Stały Bywalec
- Trzykropkiiinicwiecej

Poeta Roku
- Hern
- WUKA
- Trzykropkiinicwiecej

Malkontent Roku
- Lucyna
- Orsini
- Zefir

Tu także mieliśmy dogrywkę – w kategorii Satyryk Roku, ale trwała ona równolegle z ogłaszaniem wyników pozostałych kategorii, co następowało na forum w kilkudniowych odstępach. Powsimordami 2009 zostali:

Marcin Scelina - Forumowicz Roku,
Piotr - Doradca Roku,
Browar - Detalik Roku,
Recon1 - Korespondent Roku,
Bmiller - Fotografik Roku,
Pastor - Satyryk Roku,
WUKA - Poeta Roku,
Orsini - Malkontent Roku.

Nagrody wręczono oczywiście na KIMB-ie, obecnych na sali zwycięzców było chyba sześcioro. Również utonęli w nagrodach :)


Powsimordy 2010 (wybory trwały od 2 do 31 stycznia 2010) zostały odchudzone, wobec czego głosowaliśmy tylko w 5 kategoriach. Zaostrzono zasady głosowania – nie można już było, jak uprzednio, dosyłać ani zmieniać głosów. W głosowaniu wzięła udział rekordowa (jak dotychczas) liczba użytkowników – 45 głosów w I turze, 46 w II. Dogrywka nie była konieczna.
Do ścisłego finału weszli:

Forumowicz Roku
- bertrand236
- don Enrico
- marcins
- Recon1
- Stały Bywalec

Ekspert Roku
- Browar
- Jabol
- marcins

Kronikarz Roku
- bertrand236
- buba
-długi
- Piskal

Fotografik Roku
- bmiller
- marcins
- Wędrowiec

Poeta Roku
- mniszek
- piskal
- WUKA

Zwycięzcami zostali :

Forumowicz Roku - don Enrico
Ekspert Roku - marcins
Kronikarz Roku - bertrand236
Fotografik Roku oraz Superpowsimorda - bmiller
Poeta Roku oraz Superpowsimorda – WUKA

Potrójnym zwycięzcom zostały przyznane tytuły Superpowsimordy, a Pod Caryńską zawitali wszyscy uhonorowani.

I tyle podróży sentymentalnej, jutro poznamy kolejną odsłonę tej historii :)

bartolomeo
30-01-2011, 13:15
BMiller – w kategorii Fotografik Roku
Bmiller - Fotografik Roku,
Fotografik Roku oraz Superpowsimorda - bmiller

A za co ta Superpowsimorda? Toż za każdym razem zwyciężał kto inny! :mrgreen:

Piskal
30-01-2011, 14:24
A za co ta Superpowsimorda? Toż za każdym razem zwyciężał kto inny! :mrgreen:
Taaa.. To się chyba nazywa "Czary nad urną"?

Marcowy
30-01-2011, 15:58
My ze szwagrem nie takie rzeczy... 8)

Krysia
30-01-2011, 18:57
Serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom!!!

Marcowy
30-01-2011, 20:29
Rekord wyrównany! Ostatnie 4,5 godziny głosowania!

46. piotrrz

marcins
30-01-2011, 21:34
Serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom!!!

Jakiś falstart Krysia, czy zapomniałaś pogratulować w zeszłych latach?

Marcowy
30-01-2011, 21:59
Rekord wzięty!!!

47. Viwaldi68
48. beatawyrwas

mavo
30-01-2011, 22:03
Czy można głosować dwa razy?

Krysia
30-01-2011, 22:07
Jakiś falstart Krysia, czy zapomniałaś pogratulować w zeszłych latach?
Zaraz falstart!
chciałam być pierwsza!;-)))

asia999
30-01-2011, 22:19
Toż za każdym razem zwyciężał kto inny! :mrgreen:
czy przez małe czy przez duże B i M to jakoś częściej nam zdjęcia ten Powsimorda pokazywał...a odkąd przemienił się (niczym Gustaw w Konrada - to nawiązanie do "czterdzieści i cztery":mrgreen:) w bartomodero;) to już tylko regulaminy, porządki, zasady, regulaminy, porządki, zasady, regulaminy, porządki...:-(

bartolomeo
31-01-2011, 00:11
Obowiązki, Asiu, obowiązki! :wink: Ale troszkę się zmobilizowałem i od rana kolorowe zdjęcie wisi. Nowy rok się zaczął to już tak na konto Powsimordy 2011 można pracować :-D Bo jak mnie Marcowy w tym roku z zabawy wykluczył to po co było wieszać? :wink:

długi
31-01-2011, 08:20
Bo jak mnie Marcowy w tym roku z zabawy wykluczył to po co było wieszać? :wink:
Dla samej radości z wieszania. A i gawiedź, znaczy my, chętnie na onego powieszonego popatrzy.

Marcowy
31-01-2011, 11:04
No i po wyborach!

Rzutem na taśmę głos oddała:

49. olgaa

Wszyscy kandydaci wyłonieni, zatem dogrywki nie będzie. Oddaliście 49 głosów, wszystkie ważne, mamy więc rekord! Jeden głos miał defekt (wytypowano 2 kandydatów w jednej z kategorii), ale - zgodnie z ordynacją - w pozostałej części został on uznany. Dziękuję bardzo uczestnikom za uczestniczenie, wspierającym za wspieranie, a sponsorom za sponsorowanie. Mam nadzieję, że mieliście chociaż połowę tej zabawy, którą ja miałem :-)

Dziś o 18.00 ogłoszenie pierwszego zwycięzcy - poznamy POETĘ ROKU. Nie przegapcie tego!

dziabka1
31-01-2011, 11:38
My tu teraz mamy zabawę, niecierpliwie czekając na werdykt.

Aleksandra
31-01-2011, 19:04
No i po wyborach! [/COLOR


Dziś o 18.00 ogłoszenie pierwszego zwycięzcy - poznamy [B][COLOR="DarkGreen"]POETĘ ROKU. Nie przegapcie tego!

i ... i co? Marcowy

Marcowy
31-01-2011, 19:29
Z opóźnieniem - a wiec tak, jak każe tradycja (a tradycja - rzecz święta, nawet ta świecka) - mam zaszczyt ogłosić, że

tytuł Powsimordy 2011 w kategorii POETA ROKU

otrzymuje

PISKAL!!!

Co tu kryć: to było miażdżące uderzenie - Piskal prowadził prawie od początku, by ostatecznie na 49 głosów uzyskać 31 nominacji. Dla podgrzania atmosfery mogę dodać, że liczba 31 nie jest tegorocznym rekordem, jeśli chodzi o głosy oddane na jednego kandydata.

Ale o tym w następnych odcinkach! Nastawcie budziki - jutro o 10 rano poznamy FOTOGRAFIKA ROKU!

A Piskal niech nam żyje i rymuje!:-P

olgaa
31-01-2011, 19:34
Gratulacje Piskalku:)

dziabka1
31-01-2011, 19:35
Noooo, brawo!!! Spadają łaski na Piskala od początku roku, spadają.
Oby tak dalej :)))

Gratulacje!

Krysia
31-01-2011, 19:40
Ja już gratulowałam, ale jeszcze raz GRATULACJE!!!

Aleksandra
31-01-2011, 19:41
Gratulacje dla zwycięzcy w pierwszej kategorii!

Piskal
31-01-2011, 19:50
Nie wiem co powiedzieć...
Powinienem właściwie mową wiązaną, ale na razie zostanę przy rozwiązłej.
Dziękuję tym co za, i tym co przeciw. Tym, co w ogóle- nie dziękuję.
Baaardzo się cieszę! Naprawdę!:razz:
Wracam, już jako tata i Powsimorda, do zmywania naczyń.

Pastor
31-01-2011, 19:51
Gratulacje!
I niech to wyróżnienie będzie bodźcem do .......... tam tego.............!

Z mojej strony będzie coś ponad standard, bo to i poeta i młode piskle........., (nie wiem jeszcze co się tam poskłada i wyklaruje, w najgorszym razie będzie to, z przeproszeniem, pieprzówka)
........................ Pozdrawiam + Pastor ręką własną

Krysia
31-01-2011, 19:52
Wracam, już jako tata i Powsimorda, do zmywania naczyń.
Zmywarka, kupcie zmywarkę.
To plus karta kredytowa to są wynalazki na Nobla!;-)

WUKA
31-01-2011, 19:52
Też się bardzo cieszę i bardzo gratuluję!!!!!

Pyra.57
31-01-2011, 20:05
Gratulacje dla Piskala. Cholerka co ten Toruń ma w sobie, ze tam sami poeci? Może przez aklamację ogłośmy, że w tej kategorii powsimordami zostaja mieszkańcy stolicy pierników.

sir Bazyl
31-01-2011, 20:29
Gratulacje Piskalu! Gratulacje!!!

bartolomeo
31-01-2011, 20:31
Piskal, Mordo Ty nasza! Powsi-mordo! :mrgreen: Gratulacje!

tomas pablo
31-01-2011, 21:06
Gratulacje :!::!::!:

don Enrico
31-01-2011, 21:16
Piskalu ! Cieszę się że jesteś z nami
dzięki czemu mogę śmiało pogratulować.

asia999
31-01-2011, 22:34
Gratulacje!
a biorąc pod uwagę CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI ;) Piskala, pozostaje życzyć Mu, żeby nadal był takim płodnym...artystą (w każdym sensie):-D

Polej
01-02-2011, 00:28
Brawo Piskal ! Gratulacje !

Pierogowy
01-02-2011, 03:49
hej,hej,
pozdrawiam Powsimordę coby ostał się Powsinogą i zawitał na Fotimb...
gratuluję

Ajger
01-02-2011, 10:36
Gratulacje Piskalu! I mam nadzieję, że nie osiądziesz na laurach :)

bertrand236
01-02-2011, 10:40
Chciałem wierszem Ci pogratulować, ale nie umiem... Więc napiszę prozą: Gratulacje Tato Piskalu

Piskal
01-02-2011, 10:46
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, na laurach nie osiądę, na innych imionach też nie, za chwilę poznamy kolejnego Barta W Powsimordzie, szykujmy gratulacje dla następnych!

Marcowy
01-02-2011, 10:58
A oto Powsimord 2011 odsłona druga!

Miło mi poinformować, że

FOTOGRAFIKIEM ROKU

Waszą decyzją został

PIEROGOWY!!!

Konkurencja w tej kategorii była zacięta, a najrówniejszą walkę ze zwycięzcą nawiązała Krysia. Ostatnie dni głosowania należały jednak dla elektoratu Laureata (łącznie ponad 20 głosów!) i rozwiały wątpliwości, kto tu (u)rządzi. Gratulacje, Monsieur Pierogovy! :-D

A jutro rano dowiemy się, kto został Kronikarzem A.D. 2011! Bezpośrednią relację z otwarcia kopert (z wynikami i dowodami wdzięczności) przeprowadzi TVN24 o godz. 10! Nie przegapcie!

Polej
01-02-2011, 11:01
Gratulacje!

Krysia
01-02-2011, 11:07
Gratuluję!
Czyli przyjeżdżasz na Kimb a nie tylko imby rózne inne;-))

Piskal
01-02-2011, 11:15
Gratulacje Bracie Pierogowy!:lol:


A jutro rano dowiemy się, kto został Kronikarzem A.D. 2011! Bezpośrednią relację z otwarcia kopert (z wynikami i dowodami wdzięczności) przeprowadzi TVN24 o godz. 10! Nie przegapcie!

A na forum też będzie, bo ja nie mam telewizji?:grin:

agnieszkaruda
01-02-2011, 11:29
No Pierogowy Gratulacje i widzę Cię na szlaku :)

Ajger
01-02-2011, 11:32
Gratuluję!

bertrand236
01-02-2011, 11:47
Gratulacje!!!

dziabka1
01-02-2011, 12:19
No należało się panu od pierogów :)))

gratulacje

bartolomeo
01-02-2011, 12:23
No to bez wiaderka pierogów proszę się nie pokazywać! Wiaderka bezzwrotnego, ma się rozumieć :wink: Gratulacje!

A, byłbym zapomniał, do wiaderka pierogów najlepiej pasuje pszeniczny Obołon :mrgreen:

WUKA
01-02-2011, 13:27
Huuuurrrrraaa! Niech nam pstryka!!!!!GRATULACJE!

Becia34
01-02-2011, 13:44
GRATULACJE !!!! Pstrykaj ku naszej wielkiej radości :)

Aleksandra
01-02-2011, 19:02
Tak monotematycznie gratuluję kolejnej Powsimordzie :)

don Enrico
01-02-2011, 19:09
Się złożyło że pogratuluję z 1000-cznym numerem, ale tą propozycję aby uczcić zwycięstwo - wiadrem pierogów i jednym przenicznym - to ja bym zamienił
Tomku ! czekamy na wiadro pszenicznego i jednego pieroga. !

asia999
01-02-2011, 22:01
oooo! Gratulacje dla Mistrza:grin:

tomas pablo
01-02-2011, 22:17
Pstrykaj dla chwały !!!! Gratuluje ! ! !

olgaa
01-02-2011, 23:12
Gratulejszyn Pierogowy czekam na foto w kropeczkach;)

sir Bazyl
01-02-2011, 23:35
Vivat Pierogowy! Gratulacje! Ale te Kolegów pomysły:

...aby uczcić zwycięstwo - wiadrem pierogów i jednym przenicznym - to ja bym zamienił
Tomku ! czekamy na wiadro pszenicznego i jednego pieroga. !
...to mi się nie podobają. Wiadro pszenicznego i wiadro pierogów - to jest słuszna linia!

maciejka
02-02-2011, 00:14
Gratulacje!:grin:
Zasłużyłeś sobie!
Będziesz teraz dźwigał wiadro pierogów i pszenicznego, jak zauważył sir Bazyl równowaga w przyrodzie winna być zachowana:mrgreen:

Pierogowy
02-02-2011, 05:21
hej,hej,hej
wybaczcie,że dopiero teraz odpowiadam
czasami pojawia się przerost pracy , a czas , jak te obcisłe jeansy nie pozwala wcisnąć więcej niż się da...
ale do rzeczy.

to naprawdę niespodzianka,chociaż , gdy awansowałem do drugiej tury, to przez myśl nieśmiało przemknął obraz główki ozdobionej w wieniec liści laurowych-
hi,hi,hi.

dziękuje za zaufanie ,jakim obdarzyliście niedzielnego fotografa Biesów i Czad ;

dziękuję za ciepłe słowa : Krysi ,Piskalowi, Agnieszcerudej, Ajger, Bertrandowi236, Dziabce1, Bartolomeo, Wuce, Beci 34, Aleksandrze, Don Enrico ,Asi 999, Oldzee, Tomasowi pablo, Maciejce, Bazylowi ;

jak to mówią na Śląsku :
wszystko ,co zdarza się raz, może już nie przydarzyć się nigdy więcej, ale to ,co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci...
toteż - zapraszam wszystkich ,którzy wzięli udział w zabawie -do pomocy w zutylizowaniu nagród ,a w szczególności konkurentki i konkurentów;

Heniu -gratuluję 1000-ego postu i oby twoje słowa i fotki ,zdobiły forum do końca świata i jeden dzień dłużej,no,może dwa -trzeba dać troszkę czasu na uleczenie kaca...

Mawo-cóż,nie mam niku: Krysia ,ani Buba i nie mam subtelnej urody jak, i krąglejszych kształtów (w odpowiednim miejscu) ,jak wyżej wymienione, ale...może coś wymyślimy;

wiaderko pierogów i pszeniczny obołon plus wiaderko pszenicznego piwa i jeden pierożek daje dwie beczki pszenicznego i dwa wiaderka pierogów ? dobrze liczę ?

nagrodę -dedykuję wszystkim ,fotografującym ,którym się chce !

no,
a teraz zaczynam już lepić(pstrykać) pierogi w towarzystwie weissbiera( niefiltrowanego ,ma się rozumieć );

sługa uniżony PIEROgowy
(awansowałem na fotografika i teraz mogę fikać -POD STÓŁ )

jeszcze raz wszystkim dziękuję

Basia Z.
02-02-2011, 08:51
Nieco spóźnione ale szczere gratulacje dla obu ARTYSTÓW :) przez duże A

B

mavo
02-02-2011, 10:41
Witam Pierogowy.
Spiesze uzupełnic braki w mojej prezentacji.
W sile wieku,185,85.
Zainteresowania- książka, film( ulubiony Brokeback Moutain):-D:mrgreen:
Nagroda do odbioru.GRATULACJE

Marcowy
02-02-2011, 11:00
Hallelujah! Już za chwilę dowiemy się, kogo uhonorowaliście tytułem:

KORESPONDENT ROKU!

Kategoria silnie obsadzona, więc emocji podczas głosowania nie brakowało (przynajmniej mi ;) ). Dość wspomnieć, że pozostali trzej kontrkandydaci uzyskali zbliżoną liczbę głosów, a zwycięzca też nosa poza peleton przez dłuższy czas nie wychylał. Znów o zwycięstwie zdecydowały ostatnie dni głosowania, podczas których uaktywnili się wielbiciele talentu literackiego ze (z)Dolnego Śląska i sprawili, że zaszczytny tytuł Korespondenta Roku zdobywa:

BUBA!!!

Wielkie gratulacje i szacunek! :-)

bertrand236
02-02-2011, 11:05
Gratuluję Powsimordy, a raczej Powsimordki chyba. ;)

mAAtylda
02-02-2011, 11:11
Wiedziałam że tak będzie! Gratulacje!

dziabka1
02-02-2011, 11:22
zasłuzone! gratulacje :)

trzykropkiinicwiecej
02-02-2011, 11:26
...no ba... a jakże by inaczej... Gratulacje! Oczekiwania na następną relację trwają...

adamr
02-02-2011, 12:02
Gratulacje!!!
Kiedy następne relacje z wypraw?

komisaRz von Ryba
02-02-2011, 12:03
Gratulacje dla całej pierwszej Trójcy ! :)

Piskal
02-02-2011, 12:12
No proszę, najbardziej nie bieszczadzkie relacje dostały nagrodę Bieszczadzkiego Forum Dyskusyjnego...
I BARDZO DOBRZE!
Gratulacje!!!

wtak
02-02-2011, 12:15
No to doigrała się buba ;) zasłużone powinszowania - oczywiście dla wszystkich Powsimord

Polej
02-02-2011, 12:34
Gratulacje Buba ! I nie spoczywaj na laurach oczywiście… ;)

don Enrico
02-02-2011, 13:03
Gratulacje Buba ! Będziesz mieć okazję odwiedzić Bieszczady , może dasz się przekonać że nie jest tu tak źle.

wtak
02-02-2011, 13:05
Zdaje się, że buba zakarpackie UA Bieszczady troszkę zna.

WUKA
02-02-2011, 13:49
22352 Gratulacje Buba!

Basia Z.
02-02-2011, 14:19
Ha !

Po raz wtóry wygrywa mój kandydat :)

Gratulacje jak najbardziej zasłużone.
Zawsze z największa przyjemnością czytam opisy przygód Buby, na dodatek tak pięknie ilustrowane :)

I bardzo często są one dla mnie inspiracja dla moich podróży.

B.

don Enrico
02-02-2011, 16:25
wtak :

Zdaje się, że buba zakarpackie UA Bieszczady troszkę zna. Mam nadzieję że nikt w to nie wątpi, nie zmienia to jednak ciekawostki że :
korespondentem roku została koleżanka która nie napisała w ciągu roku ani jednej relacji z Bieszczadów.
Taka była wola większości i bawmy się dalej.

Marcowy
02-02-2011, 20:51
Fruwają jeszcze serpentyny, confetti i korki od szampana dla Buby, a ja zapowiadam kolejną odsłonę:

Już jutro o godz. 10.00 poznamy Eksperta Roku!

Nie zaśpijcie! :-)

Polej
02-02-2011, 20:59
Nie zaśpijcie! :-)

Palpitacji serca przez Ciebie dostaniemy ;)

Krysia
02-02-2011, 21:05
GRATULUJE!!!

ps-czy ja idę na zwycięzcę mordolotka?
na tę chwilę 3 na 3;-))

tomas pablo
02-02-2011, 21:11
:lol: Buba-wierzyłem w ciebie !!! ;) (..i co ?? WYCHODZI NA MOJE ?? !! )

Marcowy
02-02-2011, 21:15
Palpitacji serca przez Ciebie dostaniemy ;)

Zadzwonię do Ciebie o 4.30, żebyś miał czas się psychicznie przygotować ;)



czy ja idę na zwycięzcę mordolotka? na tę chwilę 3 na 3;-))

Powiem tak - mamy kilku kandydatów :-)

Aleksandra
02-02-2011, 21:19
Oj Buba Buba - moc gratulacji i uścisków. :)

beatawyrwas
02-02-2011, 21:43
BRAWO BUBA!!!!!Nawet nie wiesz jak się cieszę że zostałaś doceniona!Teraz bierz się do oblewania zwycięstwa a od jutra do pisania!Taki tytuł zobowiązuje...czekamy na więcej!!!

buba
02-02-2011, 21:44
łosz kurcze!
nie wiem co powiedziec...zatkalo mnie troche...ciesze sie ze opisy sie podobaly! dzieki.. dzieki przewielgasne!!!!!!!!! :-) jestescie kochani! jak tylko los bedzie łaskawy to mam nadzieje i w tym roku nie spoczywac na laurach i przyrzucic troche nastepnych relacji. W koncu wiosna juz bardzo blisko! a i planow sporo, oj sporo.. ;)




korespondentem roku została koleżanka która nie napisała w ciągu roku ani jednej relacji z Bieszczadów.
.
ale w relacji z 2009 roku z gorganow uwzglednilam bar "u kojota" w ustrzykach dolnych :-) i kiedys tez sanockie ławki dworcowe!!!

asia999
02-02-2011, 22:29
Buba - Gratulacje :)

Krysia
02-02-2011, 22:31
Buba to jesteś na Kimbie w tym roku;-)))?
że też nie pamiętam kogo ostatniego obstawiałam, bo jutrzejszego Marcina na bank zgadłam...
;-)))

sir Bazyl
02-02-2011, 23:38
Gratuluję wygranej!
Wszystkim nominowanym w tej kategorii jak również wszystkim pozostałym osobom zamieszczającym swoje relacje/wspomnienia na naszym forum - wielkie dzięki!!!

Pierogowy
03-02-2011, 00:54
GUWNY Śląsk pozdrawia DOBRY Śląsk
no cóż
mamy nowe wyzwania ,hej

Marcowy
03-02-2011, 11:00
No to mamy 10.00! W naszym dramacie w pięciu aktach czas na akt czwarty. W kategorii

EKSPERT ROKU

wybieraliśmy z grupy najmniej licznej, bo dwuosobowej, ale bądźmy szczerzy – była to grupa śmierci: obaj kandydaci mają już na swoim koncie tytuły Powsimord, są to zatwardziali bieszczadzcy recydywiści, nie rokujący nadziei na resocjalizację. Nic więc dziwnego, że sytuacja w grupie zmieniała się jak w kalejdoskopie i mniej więcej co drugi dzień mieliśmy zmianę na stanowisku lidera. Ostatecznie jednak – również głosami zebranymi w ostatnie dni II tury – konkurencję wygrał

MARCINS!!!

Niech mu suchołuska pomyślności nigdy nie zagaśnie! Dziękujemy i gratulujemy! :-D

dziabka1
03-02-2011, 11:03
No przecież nie mogło być inaczej :)))

don Enrico
03-02-2011, 11:08
Mogło.
Marcowy pisał :

sytuacja w grupie zmieniała się jak w kalejdoskopie i mniej więcej co drugi dzień mieliśmy zmianę na stanowisku lidera.
Gratulacje dla Zwycięzcy, chwała Pokonanym

Polej
03-02-2011, 11:10
Gratulacje !

bartolomeo
03-02-2011, 11:24
Gratulacje :-) Dla tej i dla poprzedniej Powsimordy!

Piskal
03-02-2011, 11:41
Serdeczne gratulacje i pozdrowienia dla pana leśniczego i wszystkich mieszkańców Rabego nad potokiem rabskim. Cip, cip, kura! Vivant! (a to wszystko w kolorze leśnym)

bertrand236
03-02-2011, 12:41
Gratulacje i owacje!

Krysia
03-02-2011, 13:19
Gratuluję!!!

Ajger
03-02-2011, 15:14
Gratulacje dla Korespondenta i Eksperta Roku.

sir Bazyl
03-02-2011, 17:29
Marcinie - serdeczne gratulacje i gorące podziękowania za Twój wkład w życie forum!!!
Chylę czoło - Błądzoń Bieszczadzki Bazyl
Wszystkim głosującym na mnie wieeeeeelkie dzięki, a tym którym się ręka omsknęła przy pisaniu i sir Bazyl napisali przez marcins, wybaczam...:lol:;)

bartolomeo
03-02-2011, 17:42
To był pojedynek! Gratulacje :mrgreen:

Pastor
03-02-2011, 18:56
Szczere gratulacje Marcinie!
Wart jestes każdego tytułu, zresztą rzecz nie w tytułach, dobrze że jesteś. + P.....

marcins
03-02-2011, 20:42
Dziękuję za gratulacje oraz sam gratuluję wygranym oraz nie wybranym.

olgaa
03-02-2011, 21:06
Gratulacje Marcinie:)

Viwaldi68
03-02-2011, 21:19
Gratulejszyn

agnieszkaruda
03-02-2011, 21:26
Gratulacje!!! :)

joorg
03-02-2011, 21:41
Szczere gratulacje dla Wszystkich dotychczasowych Powsimordków, ;) zwłaszcza ,że mam do tej chwili 100% trafień:-D

asia999
03-02-2011, 22:17
jakby to powiedzieć, żeby się nie powtarzać...?:wink:
G
R
A
T
U
L
A
C
J
E
!!!
:-D

Krysia
03-02-2011, 22:26
zwłaszcza ,że mam do tej chwili 100% trafień:-D
Ja też;-))
ale zapomniałam na kogo w ostatnim stawiałam.
Kto tam kandydował w ogóle?

Marcowy
04-02-2011, 14:47
Hej, forum po raz kolejny się podniosło z upadku, więc możemy zacząć Wielki Finał, czyli przypieczętować miesięczne głosowanie i tygodniową prezentację Szanownych Finalistów. Kto był na tyle wszechstronnym indywiduum, że zasłużył według Was na ten zaszczytny tytuł? Już za chwilę dowiemy się, kim jest

FORUMOWICZ ROKU 2011.

Kategoria była również obsadzona bardzo mocno – do drugiej tury awansowało 6 utytułowanych pereł w koronie i jeśli poprzednią grupę można było nazwać „grupą śmierci”, to tej wypada chyba nadać miano "grupy śmierci w kilku wcieleniach" 8) Ostateczny zwycięzca przewodził w zasadzie od samego początku, ale dość nieznacznie, dopiero w ostatnich dniach wyborów jego kariera nabrała kolorów – ostatecznie zebrał prawie tyle głosów, co pozostała piątka razem. Co tu dużo gadać – miłościwie nam panujący Forumowicz Roku 2010 doczekał się reelekcji, Powsimordą w tej kategorii ponownie zostaje

DON ENRICO!

Sto lat, Henku!



PS. W weekend podsumowanie i ogłoszenie kandydatów do Mordolotka! Chyba że się sami ujawnią :-D

dziabka1
04-02-2011, 14:48
no gratulacje!!!!!
(znowu jestem pierwsza?)

Basia Z.
04-02-2011, 15:03
Gratulacje i dla Marcina i dla Heńka.

Wg mnie zasłużone tytuły i też na nich głosowałam.

Braaawo !

Basia

Krysia
04-02-2011, 15:14
Gratuluję!!!
To ja chyba inaczej zagłosowałam;-))

marcins
04-02-2011, 15:23
Gratuluję Donie Enricu reerekcji ;)

don Enrico
04-02-2011, 15:41
Gratuluję Marcinku reelekcji.
Przez kilka dzisiejszych godzin forum mi się nie ładowało. Pewnie jakiś wirus grasował i zrobił ten żart z powsimordą :neutral:
Zaloguję się wieczorem, może już będzie usunięty.

komisaRz von Ryba
04-02-2011, 16:11
Gratulacje !!!

Piskal
04-02-2011, 16:18
Heniu, gratulacje!
Zasiadaj nam dzielnie, na tym forumowym, za przeproszeniem, stolcu na wieczną jego chwałę!

bertrand236
04-02-2011, 16:22
Gratulacje!!!!!

sir Bazyl
04-02-2011, 17:00
Gratulacje!!! Vivat!!! Niech żyje nam!!!
Heniu, za relacje, za zagadki, za dyskusje, za integracje, za wyjazdy bliższe i dalsze, za organizację comiesięcznych spotkań klubu rzeszowskiego, za RIMB-y i inne IMB-y, za cały Twój wkład w sprawy forumowe i około forumowe - wieeeeeelkie dzięki!
I na to nie możesz się nie zgodzić! ;)

joorg
04-02-2011, 17:33
Gratulacje dla Wszystkich :
Piskal
Pierogowy
buba
Marcins
don Enrico

Tym bardziej szczere gratulacje, bo to w 100% moi kandydaci w głosowaniu z II tury:-D

ps. zał. z wysłanej wiadomości do Marcowego

Odp: Powsimordy głosowanie.... II tura
Głosowanie II tura

- Forumowicz Roku – don Erico
- Ekspert Roku – marcins
- Kronikarz Roku – buba
- Fotografik Roku – Pierogowy
- Poeta Roku – Piskal

A w pierwszej turze miałem tylko jedno nietrafienie

adamr
04-02-2011, 18:31
Wiwat dla wszystkich Powsimord !!!

kamil.zeglarz
04-02-2011, 18:37
Serdeczne gratulacje dla wszystkich Zwycięzców!:)

olgaa
04-02-2011, 19:09
Wiwat Heniu

Polej
04-02-2011, 19:12
Brawo Heniu !!!

Pierogowy
04-02-2011, 20:29
gratuluję,
Heniu , chciałbym doczekać, nie tylko 1000-go swojego postu w Twoim towarzystwie , hurrrrra;
Marcins, proszę o więcej sugestywnych relacji z lasu i okolic lasu, prawie jak bym tam był, brawo

WUKA
04-02-2011, 20:55
Wszystkim serdeczne gratulacje. W tym roku były kategorie "łączone" lub "skondensowane" , bo kandydaci przeplatają swe umiejętności jak warkocz. Apeluję jednak KOBIETY DO DZIEŁA ! Dobrze, że choć Buba nas jakoś ratuje!

Pierogowy
04-02-2011, 21:15
Apeluję jednak KOBIETY DO DZIEŁA ! Dobrze, że choć Buba nas jakoś ratuje!

o przepraszam...
komisarz von Riba ,gdy nocujemy w namiotach, całuje mnie na dobranoc ze słowami : pa ,rybeńko...!

mavo- bądź czujny !:-D

asia999
04-02-2011, 22:13
no i na koniec - dla Dona Enricona - Powsimordowa korona:-D
Gratulacje oczywiście!

agnieszkaruda
04-02-2011, 22:20
Heniu Gratulacje !!!!!

:-D hip hip hura :mrgreen:

WUKA
04-02-2011, 23:02
A powinien "pa, Pierożku" - to on chiba riba!

Krysia
04-02-2011, 23:20
gdy nocujemy w namiotach, całuje mnie na dobranoc ze słowami : pa ,rybeńko...!

o fuuuuuu!
to ja już Was nie chcę poznać;-))))

don Enrico
04-02-2011, 23:24
Widzę że wirus nie został usunięty i nadal wypycha mnie na głównego Powsimordę,
a przecież jest tu na forum wiele osób bardziej godnych tego zaszczytu ode mnie.
Przyjmuję wybór z pokorą jako inspirację do kolejnych działań.
Serdecznie dziękuje za gratulację i już zapraszam na obiecaną "pastorówkę".

calanthe
04-02-2011, 23:31
Gratuluję i ja... wszystkim WYBRANYM ;))

don Enrico
04-02-2011, 23:31
WUKA napisała :

Apeluję jednak KOBIETY DO DZIEŁA !
Tak mi przyszło do głowy że można by w ramach przedłużenia zabawy
ogłosić głosowanie na >>bieszczadniczkę roku<< ... a okazja się zbliża , bo 8-my marca tuż tuż.
(oczywiście dopiero po uzyskaniu zgody Ojca Dyktatora)

marcins
04-02-2011, 23:58
Bardzo słuszna propozycja Donie Enricu - szybkie wybory na Bieszczadniczkę.

długi
05-02-2011, 01:00
Jestem za , a nawet bardzo za.
A wszystkim dotąd uhonorowanym: SERDECZNE GRATULACJE
Długi

jojo
05-02-2011, 14:02
Gratulacje heniu !!!!!!

Capricornus
05-02-2011, 14:58
"Żyj
Jakiś sens przy tym miej
Bowiem żyć, samo żyć nie wystarczy za sens"
(fragment "Życie" Andrzej Poniedzielski)
Szanowni Tryumfatorzy POWSIMORD 2011 - i ja ;) gratuluję Wam zdobycia zaszczytnych laurów.
Dostrzegając Wasze zamiłowanie do Bieszczadów (przejawiające się między innymi nietuzinkowym zaangażowaniem w życie NASZEGO FORUM) jestem przekonany, że - po części - to one stały się sensem Waszego życia. Tak trzymać:-)!
Korzystając z okazji życzę Wam wytrwałości w pogłębianiu wiedzy na temat tej cudnej krainy, zachęcam do nieustannego dzielenia się nią na forum, oczekuję na kolejne oryginalne zdjęcia, relacje i niebanalne strofy ukazujące piękno NASZYCH BIESZCZADÓW.
pozdrawiam

tomas pablo
05-02-2011, 15:18
Vivat heniu !! :-P

paszczak
05-02-2011, 18:14
Sporą część akcji przespałem, ale mimo to:

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych...i dla każdego z osobna! :mrgreen:

Pastor
05-02-2011, 20:37
Gratulacje dla Forumowicza Roku, don Enrico!!!

Jak wiadomo, Forumowicz Roku jest największą i najważniejszą Powsimordą na Forum, coś jakby tatusiem wszystkich powsimord i powsimordek! Fakt że czasem może być kłopot jak dziecko starsze od tatusia, np. bertandd236 ( w poprzednim roku), albo mocno pyskate jak np. buba (w tym roku).
Jeszcze raz wszystkim wybranym szczerze gratuluje i pozdrawiam
.................................................. ........................................... + Pastor ręką własną

Marcowy
05-02-2011, 21:41
Tak mi przyszło do głowy że można by w ramach przedłużenia zabawy ogłosić głosowanie na >>bieszczadniczkę roku<<

Jakoś nie jestem przekonany... Czym mielibyśmy się kierować wybierając rzeczoną? Wyłącznie płcią i całokształtem działalności? W takim razie dlaczego nie głosowaliśmy na te kandydatki w którejś z istniejących kategorii? Stworzenie kategorii "Bieszczadniczka Roku" sugerowałoby poza tym, że wcześniej podczas głosowania jakoś dyskryminowaliśmy panie ze względu na płeć, a to przecież absurd. Generalnie pachnie mi to parytetem, czyli zjawiskiem - w moim rozumieniu - dla kobiet niezbyt korzystnym :-)

W II turze w czterech na pięć kategorii mieliśmy kandydatury żeńskie, wiec nie jest źle. Myślę, że proporcje damsko-męskie w kandydaturach powsimordowych odzwierciedlają proporcje damsko-męskie w aktywności forumowej, a na żadnego wpływu nie mamy :-)

marcins
05-02-2011, 21:44
Marcowy, ale my planowaliśmy się skupić na tych pozamerytorycznych aspektach ;)

kobieta_bieszczadzka
05-02-2011, 21:57
Jestem nawet skłonna ufundować okolicznościową koszulkę specjalnie dopasowaną do takiej okoliczności :D... Już mam nawet pomysł na wygląd... ale to niech pozostanie niespodziewanką :):razz:...

Krysia
05-02-2011, 21:59
Marcowy, ale my planowaliśmy się skupić na tych pozamerytorycznych aspektach ;)
a to może jakiś konkursik już na miejscu?;-))))

Marcowy
05-02-2011, 22:54
a to może jakiś konkursik już na miejscu?;-))))

Miss Mokrego Tiszerta Forumowego? Wchodzę w to ;)