PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Dyplomowy SCHRONISKO W BIESZCZADACH



fifel
20-03-2011, 18:46
Witam moi drodzy,
W tym roku nadszedł czas aby bronić swojego projektu inżynierskiego na wydziale architektury. Nad wyborem miejsca na projekt jak się domyślacie długo nie musiałem się zastanawiać, wytypowałem krainę wilka :grin:. Jako temat wybrałem schronisko turystyczne, ze względu na to, że jeśli chodzi o architekturę małej użyteczności publicznej jest najmniej inwazyjna w strukturę tych okolic. Robię ten projekt pod batutą profesora Dygi, który nieodpłatnie wykonał projekt odbudowy Chaty Socjologa po pożarze, zatem jestem we właściwych rękach. Założyliśmy, że ma to być schronisko wysokogórskie, tak więc ulokowane w okolicach szczytów. Moim motywem przewodnim ma być energooszczędność budynku, zakładając, że jest on w pełni samowystarczalny i przyjazny dla środowiska. Mam problem jeśli chodzi o dokładniejszą lokalizację tego projektu. Wstępnie założyłem sobie trzy miejsca. Pierwszym z nich był Dwernik-Kamień od strony Jawronika http://i1.trekearth.com/photos/52884/na-dwerniku.jpg kolejnym okolice Przełęczy Orłowicza (ze względu na krzyżówkę szlaków), bądź Smerek. Może macie jakieś sugestie odnoście umiejscowienia tej koncepcji, może brakuje wam gdzieś takiego schroniska? :-)

W przyszły weekend wybieram się zrobić dokładnie zdjęcia wybranej już lokalizacji, z tym, ze zależy mi, aby były zrobione w śniegu, co by budynek ładnie się komponował. Jeśli nie będzie biało to ktoś mnie poratuje zdjęciami ustalonego statecznie miejsca zimą.
Mam nadzieję, ze rozpęta się z tego przyjemna dyskusja. Deklaruje się zainteresowanym tym tematem, że na bieżąco będę dostarczał rysunki, szkice, wizualizacje i przedstawiał kolejne etapy projektu.
Pozdrawiam gorąco!
Filip

:wink:


/Prośba do administracji, jeśli niewłaściwym miejscu umieściłem temat, proszę o przeniesienie go do właściwego działu, dziękuję/

don Enrico
20-03-2011, 20:16
No to przybywa man wirtualnych schronisk.
Rok temu rosło tu :
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6327-Lokalizacja-schroniska-g%C3%B3rskiego-pro%C5%9Bba?highlight=miejsce+na+schronisko

Browar
20-03-2011, 20:33
Zdecydowanie brakuje nam schroniska pod Tarnicą.Mogłoby powstać na przełęczy Goprowców,ew. na Szerokim Wierchu.Halicz ma kiepski dojazd,Krzemień,Bukowe też.Można by pomyśleć nad Caryńską,ona jest skandalicznie pusta(niewykorzystana).

fifel
20-03-2011, 23:15
W zasadzie w ogóle nie pomyślałem o Caryńskej, zupełnie nie wiem czemu, a miejscówka w sam raz, chyba lepiej niż mnożyć je na Wetlińskiej. A które miejsce najlepiej, bo zaraz jest znowu nowa Koliba na przysłupiu