PDA

Zobacz pełną wersję : Duszatyn- dojazd do miejscowości



stuartus
30-03-2011, 14:19
Witam.

Na początku chciałbym zaznaczyć że jestem tu nowy i wiem że był tu już taki wątek lecz dość dawno patrząc na daty postów.

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest na dzień dzisiejszy możliwość dojazdu większym samochodem osobowym do miejscowości Duszatyń, gdyż kiedyś gdy mieszkałem trochę w Cisnej pamiętam że była możliwość dojazdu przez Mików. Chciałbym wiedzieć, ponieważ aktualnie jestem z Sandomierza i planuje z kolegami odwiedzić po latach te okolice, zobaczyć jak dziś to wygląda.

mAAtylda
30-03-2011, 14:22
Witam "krajanie" :)

Wojtek1121
30-03-2011, 16:07
Najpewniejszy jest dojazd od Komańczy ponieważ nie trzeba przekraczać brodów co przy wezbranej Osławie może być problemem dla samochodu osobowego.

don Enrico
30-03-2011, 19:05
Ale trzeba dodać że tam stoi zakaz ruchu. Co prawda nikt nie goni za złamanie tego zakazu, ale jeśli sobie uszkodzisz samochód na tamtej dziurawej drodze, to nie tylko nie dostaniesz odszkodowania, ale na pewno dostaniesz wówczas mandat.

machoney
30-03-2011, 20:47
Ale trzeba dodać że tam stoi zakaz ruchu.
Na wakacjach jak byłem to znak leżał w krzakach :)

długi
30-03-2011, 21:09
I na wszystkich mapach i w przewodnikach ta miejscowość nazywa się Duszatyn, nie Dusztyń. Miejscowi też to potwierdzają, więc mapy nie kłamią.
Dojazd jest z każdej strony. Brody są wyłożone płytami drogowymi, więc kłopot z przejazdem jest tylko po deszczu.
Pozdrawiam
Długi

AnaB.
15-08-2015, 01:03
Witam,
pozwolę sobie skorzystać z istniejącego już wątku i zapytam o to, jak dzisiaj wygląda droga do Duszatyna, dokładniej do tego rezerwatu "Przełom Osławy pod Duszatynem"?
Czytałam, że są jakieś zakazy, wyżej jest, że znak w krzakach leży, na którymś forum pisali, że stanowisko Nadleśnictwa jest takie, że można jechać... Więc jak to dokładnie wygląda?

długi
15-08-2015, 09:17
Wygląda jak w poprzednich latach, nic się nie zmieniło. Od strony Komańczy jest dojazd do Duszatyna. Przy przełomie, osuwisku (tzw Zwiezło) jest duży plac, można zaparkować.
W samym Duszatynie parking i bar z pysznymi pierogami domowej roboty (nie tylko pierogi są warte spróbowania).

uszatek_mis
29-10-2015, 09:01
Pozwolę sobie trochę odświeżyć temat.
Usiłowałem dojechać do Duszatyna jakoś tak dwa tygodnie temu.
Od strony Rzepedzi - zaraz za Zakładami Drzewnymi - zakaz ruchu.
Od strony Komańczy, na górce - świeżo postawiony na drodze (nie obok, ale na) - zakaz ruchu.
Od strony Smolnika, zaraz za rozwidleniem dróg na Mików i Duszatyn - zakaz ruchu (w kierunku Duszatyna).

Czy istnieje legalny sposób dotarcia do Duszatyna na czterech kółkach?

sir Bazyl
29-10-2015, 16:45
Czy istnieje legalny sposób dotarcia do Duszatyna na czterech kółkach?
To taki paragraf 22 - możesz skorzystać z parkingu w Duszatynie jak tam dojedziesz, ale nie masz prawa tam dojechać gdyż ze wszystkich stron stoją zakazy :)

slawek71
30-10-2015, 09:38
Legalnego dojazdu raczej nie ma , wszyscy jadą na własne ryzyko. Rozmawiałem dwa tygodnie temu z kierowcą na parkingu w Duszatynie który przyjechał od Rzepedzi mimo zakazu i nie był jedyny tego dnia , a droga z Komanczy z tego co mówił jest zamknięta z powodu remontu.

BieszczadniętyW
03-11-2015, 11:39
To ten remont chyba od niedawna, bo w sierpniu od strony Komańczy zakazu jeszcze nie było (albośmy go nie zobaczyli;-)

Recon
04-11-2015, 12:26
Remont drogi Komańcza - Prełuki ma trwać do 15.09.2016 i do tego czasu będą poważne utrudnienia przejazdu tą drogą. Więcej informacji o przebudowie w części SIWZ http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_krosno/nadl_komancza/zamowienia_publiczne/pg_201506120471631446759

Jest w całkiem dobrym stanie droga od strony Rzepedzi, ale tam jest znak zakazu i nie wiem jak jest egzekwowany.

Seba
05-11-2015, 16:11
Tego lata jechałem drogą Rzepedź-Prełuki trzykrotnie, "złapany" nie zostałem, po drodze mijałem auta z różnymi rejestracjami a jedno z RSA beztrosko stało sobie przy drodze koło brodu, podczas gdy pasażerowie zażywali kąpieli w Osławie. Z relacji mieszkańca Rzepedzi wiem jednak, że jak przejedzie się tą drogą straż leśna i napotkają nieuprawniony samochód to wlepiają mandat.
Pozdrawiam

Recon
04-04-2016, 10:10
Jeśli ktoś wie jak wygląda aktualny przejazd samochodem drogą na odcinku Komańcza - Prełuki to proszę o info jeszcze przed 1 maja br. Chodzi mi o praktyczne utrudnienia przejazdu w związku z trwającą przebudową drogi.

Szkutawy
04-04-2016, 18:28
Na początku grudnia stało kilka maszyn drogowych z boku drogi... przejechać się dało, choć śniegu trochę było... szliśmy na własnych nogach. Nie jest to informacja w prawdzie z naciskiem na przejazd aktualny, ale nie ma co się przejmować. Zawsze można od strony Rzepedzi ( są brody), albo od Smolnika. Jak się dobrze umotywuje w razie co... np. koniecznością przejazdu na miejsce noclegu, to nie powinno być problemów. W końcu jest święto pracy, więc raczej nie będą pracować jeśli jeszcze nie skończyli, a droga powinna być przejezdna.

LABOREC
04-04-2016, 18:52
jak by sie ty zapytal wczoraj to dzijaj ja tam juz mohol byc..jutre nemoze mam robotu .. streda by sie dalo..ale pogoda na 6.4 asi bedzie deszc ..
.

Recon
04-04-2016, 22:29
Przemolla... jak ostatnim razem byłem w Mikowie to tuż za nim w stronę Duszatyna stał zakaz ruchu. No i te brody, które na Osławie są zgubne, bo raz są do połowy koła a raz do połowy samochodu. Niski samochód i jest kiepsko, lepiej wtedy nie ryzykować. Planuję podjechać do Duszatyna, ale tam już jak widziałem jest dobra droga https://www.youtube.com/watch?v=Y0rDo3jjnfY
Planuję taka trasę objazdową i chcę też podjechać do Duszatyna by przejść się do jeziorek, ale już po tych świętach.

LABOREC... to do maja jest jeszcze trochę dni :-P nie musi być już :)

LABOREC
21-04-2016, 17:07
dzisaj ja byl zobaczic jaka droga komancza.preluki..dalej mne juz nebylo treba ty juz zobaczil video..dal ja rowerem okolo oslawy..po lewej i prawej strone..potom tez do lesa kolo rzeky kolodzialny czi jak se nazywa ..powrot do komanczi i dalej na lupkow..zobaczic szwejkowo.tez chatu na koncu swiata po modrym szlaku w dol na maniow..kolo rzeky roztoka do lesa..ciekawa droga ..powrot i wola michowa przesz kolej droga leszna magur..wyzne..ale duzo blota nedalo sie..powrot na smolnik..zagroda..i dalej na mikow po perwy brod na duzatyn..i domu .
zima u was ..fotky slabe..ale cosz tam zobaczis :)
http://pokec.azet.sk/rymanow/fotoalbumy/jalovy-odpor-reaktancia
http://pokec.azet.sk/rymanow/fotoalbumy/zdanliva-vodivost-admitancia
http://pokec.azet.sk/rymanow/fotoalbumy/telam
pozdrawiam.

Maks
27-04-2016, 19:55
Jeśli ktoś wie jak wygląda aktualny przejazd samochodem drogą na odcinku Komańcza - Prełuki to proszę o info jeszcze przed 1 maja br. Chodzi mi o praktyczne utrudnienia przejazdu w związku z trwającą przebudową drogi.

Dwa dni temu szedłem ze Smolnika do Komańczy. Droga z Komańczy do Prełuk jest przejezdna. Pracuje sprzęt, ale jak będzie trzeba, to przepuszczą.

Recon
29-04-2016, 09:57
Dzięki wszystkim, info przekazałem bratu a on ma sprawdzić w realu w sobotę. Będę miał więc info też od niego, chociaż sobota to może być innym dniem niż powszedni. Ja planuję tam wjechać po długim weeku, ale przed sobotą.

Przy okazji brat otrzymał od leśniczego z Duszatyna takie info "Trawa remont drogi. Droga jest przejezdna. Występują okresowe utrudnienia jeżeli pracuje sprzęt - trzeba chwilę czekać. Leśniczy tą drogą dojeżdża codziennie do pracy w trakcie trwania remontu. Nie wie czy pracują w soboty."

Heniek
03-08-2016, 12:46
Dzień dobry , witam wszystkich na forum .
A jak na dzień dzisiejszy wygląda dojazd do Duszatyna ? . Pytam gdyż może są jakieś nowe wieści . Nie ukrywam że chciałbym się tam wybrać z małą przyczepą kempingową i spędzić spokojnie weekend . Może macie jakieś info gdzie można na miejscu zakotwiczyć ? . Potrzebuję jedynie kawałek łąki z której nikt mnie nie pogoni .
Pozdrawiam
Heniek

długi
04-08-2016, 07:12
W Duszatynie masz dawne pole namiotowe obok mostu kolejowego. Na polu jest wiata, a za potokiem Olchowaty (wygodny mostek) jest kibelek. Śmietnik - kontener stoi przy drodze obok leśniczówki.
tu: http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/8928-Drony-nad-Bieszczadami?p=167626#post167626 zobaczysz jak wygląda pole

Heniek
04-08-2016, 09:44
Ten wątek i filmiki widziałem , to one właśnie spowodowały ze chcę tam pojechać :-D . Martwi mnie tylko ten dojazd . Zakazy , nakazy - nie chciałbym ryzykować i płacić . Czekam dalej , może ma ktoś jakieś najnowsze info o możliwości dojazdu na to pole .

długi
05-08-2016, 07:00
Verid dojechał z dzieckiem, żoną i dronem, to i Ty dojedziesz

Alchem
08-08-2016, 07:51
W zeszłym tygodniu (dokładnie we wtorek) dojazd z Komańczy był zamknięty - układali nowy asfalt. Można było dojechać przez Rzepedź.

Heniek
08-08-2016, 08:49
W zeszłym tygodniu (dokładnie we wtorek) dojazd z Komańczy był zamknięty - układali nowy asfalt. Można było dojechać przez Rzepedź.
Ok , czekam na kolejne informacje . Wyjazd planowany jest na 19-21.08 . Jest jeszcze troszeczkę czasu .

długi
08-08-2016, 19:09
Dziś była przejezdna i wygląda na to, że już nie będą lali asfaltu.
Przetestuję w najbliższą sobotę, ale relacji nie będzie, bo nie zabieram kompa

Heniek
18-08-2016, 23:23
Wszystko to jakieś niepewne , ale jak wszystko się ułoży to jutro po południu spróbuję uderzyć w kierunku - Duszatyn .
Jak dojadę i wrócę napiszę coś więcej .

Heniek
24-08-2016, 18:31
Byłem , sprawdziłem i
Komańcza - Duszatyn jest przejezdne . Droga poprawiona , bardzo malownicza . Osobiście zakazu nie widziałem .
Pole namiotowe też cieszy się wzięciem . Byłem zaskoczony ilością Bieszczadników .
Długi , fajnie się było spotkać i poznać osobiście .

41332


https://www.youtube.com/watch?v=yyH0QUsu4_A

don Enrico
24-08-2016, 21:30
Wszystko fajnie ......tylko ten celownik ????

Heniek
24-08-2016, 21:53
No jakoś tak niefortunnie się złożyło :cry:

Yosarian
25-08-2016, 13:26
Bez gwiazdy nie ma jazdy.Dzięki za info chyba nie za długo skorzystam.

Jimi
25-08-2016, 19:47
Tak jakoś dziwnie mi oglądać tę drogę zrobioną :)

uszatek_mis
26-08-2016, 13:48
Fajna droga. Na razie bez zakazów.. Z Rzepedzi też była na początku bez zakazów. No, ale obym był złym prorokiem.

długi
04-09-2016, 13:20
Droga przez Rzepedź z zakazem w Prełukach, ale czasowo ignorowanym, gdy robotnicy zamkną drogę na Komańczę. Cały czas trwają prace i bywa, że w godzinach do 15.00 jest zamknięta. Ponieważ dojazd do Duszatyna zrobił się wygodny, miejsce straciło swój cichy, "na uboczu" charakter. Szczególnie na sobotę i niedzielę zwalają się tłumy.

Heniek
17-03-2017, 16:53
Od kilku już lat jeździmy w Marcu z żoną w Bieszczady na 3-4 dni. Tak myślę czy właśnie nie odwiedzić ponownie Duszatyna. Na tłok na polu raczej nie ma co liczyć :-D

bieszczadzka kuna
17-03-2017, 18:03
Na bar u Bożenki i pierogi z dziczyzną też nie :-D. Koniecznie prześlij zdjęcia, dawno już tam nie nocowałam.

długi
17-03-2017, 22:19
Tort od Szelca pod wiatą też nie o tej porze...:roll:

Heniek
20-04-2017, 22:39
Niestety ale pojechaliśmy w innym kierunku. Ale też było super.

LABOREC
21-04-2017, 07:38
ceszc..cosz tam bedzie:
http://www.zbik-komancza.pl/
pozdrawiam.