PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie "techniczne" do Admina



T.B.
07-02-2003, 21:37
Dlaczego po wpisaniu i wysłaniu odpowiedzi mam wszystkie wiadomości (calutkie forum) oznaczone jako nieprzeczytane?

I drugie:
kiedy - chcąc zadać powyższe pytanie - kliknąłem na "nowy temat", musiałem się na nowo logować?

admin
07-02-2003, 22:23
T.B. napisał/a:

> Dlaczego po wpisaniu i wysłaniu odpowiedzi mam wszystkie
> wiadomości (calutkie forum) oznaczone jako nieprzeczytane?

Hmmm. Mechanizm ten opiera się na cookies więc odpowiedź musi brzmieć - jakimś sposobem cookies o wiadomościach przeczytanych jest usuwane z Twojego kompa.
Może tak być gdy masz wyłączoną obsługę cookies w przeglądarce, lub używasz jakiejś przeglądarki która błędnie interpretuje cookies.

Czy problem ten dotyczy także innych uzytkowników?


>
> I drugie:
> kiedy - chcąc zadać powyższe pytanie - kliknąłem na "nowy
> temat", musiałem się na nowo logować?

To drugie zdanie utwierdza mnie w przekonaniu że masz wyłączoną obsługę cookies lub odznaczyłeś podczas logowania opcję "zapamiętaj mój login".

Podsumowując - do poprawnej pracy forum niezbędna jest obsługa cookies przez przeglądarkę. W przypadku problemów - najczęściej albo cookies są wyłączone albo poziom zabezpieczeń (IE6) ustawiony jest na niestandardowy.

Aleksandra
07-02-2003, 23:16
Pierwszy problem jest u mnie podobny.

T.B.
07-02-2003, 23:39
Obsługę cookies mam włączoną.

T.B.
07-02-2003, 23:45
Za to teraz nie odznaczyłem (podejrzewałeś słusznie) "zapamiętaj mój login" (tylko nie wiem, czym to grozi?) i teraz było tak:

parę najświeższych wiadomości zaznaczyło znów jako nieprzeczytane (ale już nie całe forum),

pomiędzy poprzednią i tą wiadmością musiałem jednak ponownie się logować.

T.B.
07-02-2003, 23:48
Do trzech razy sztuka?

Teraz już nie musiałem logować się po raz trzeci.
Czerwona zrobiła się już tylko jedna wiadomość.

Może coś się oczyszcza?

Nie zawracam więcej głowy.
Dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam

admin
08-02-2003, 12:52
Witam!

Zerknąłem w dokumentację i sprawa cookies jest tam opisana dość mętnie.

Generalnie można wysnuć pewną hipotezę, którą postaram się zweryfikować w najbliższym czasie. Otóż cookie o przeczytaniu wiadomości zostaje zapisane na Twoim kompie po pewnym czasie - w dokumentacji jest sugestia że jest to 30 sekund po otwarciu wiadomości - podsumowując czasem można zerknąć tylko na wiadomość i jeśli to nie zajmie więcej niż 30s to cookie informujące mechanizm forum o przeczytaniu wiadomości nie zostaje zapisane.

Kwestia logowania.

Po zalogowaniu w systemie na na Twój komputer zapisywane jest cookie o wartości: verify=1 (jeśli nie jesteś zalogowany: verify=0). Na dysku nie przechowywane jest hasło i login a jedynie informacja o wyniku procesu uwierzytelniania. Oczywiście powyżej nakreśliłem zasady mechanizmu w dużym uproszczeniu mając na celu jedynie przybliżenie jego zasad.

Podsumowując dzięki temu, iż zaznaczamy opcję zapamiętania loginu "system" forum widzi nas dwojako: raz jako zalogowanego użytkownika i wtedy to określa co zostało przeczytane, a drugi jako użytkownika nieznanego dla którego "prowadzi" niejako odrębną statystykę "czytania" :)

Stąd mogą wynikać problemy o których dyskutujemy w tym wątku.

vm2301
10-12-2008, 11:38
Odkąd zacząłem używać Firefoxa mam problem z "wiadomościami nieprzeczytanymi".

Gdy pojawi się jedna choćby wiadomość nowa to wraz z nią zostaje oznaczonych jako nieprzeczytane kilka innych, które czytałem już np. kilkanaście minut wcześniej.

Czy coś można na to poradzić?

Pozdrawiam:)

Piotr
10-12-2008, 14:52
Czy coś można na to poradzić?
FF sobie z tym nie radzi w niektórych przypadkach (a może i we wszystkich; btw: czyszczenie cache, cookies, itp nie pomaga).
Ja znalazłem tylko jedna radę - półśrodek: jak już wszystko przeczytasz, to daj koniecznie "Zaznacz Przeczytane Fora" na stronie głównej forum, pod spisem działów. Wtedy po opuszczeniu forum i kolejnym wejściu będziesz miał jako nowe zaznaczone tylko rzeczywiście nowe wiadomości.

vm2301
10-12-2008, 15:06
Tak robię Piotrze, zresztą problem ten nie dotyczy tylko forum bieszczadzkiego.

Lepiej radził sobie z tym Avant Browser, którego uzywałem wczesniej, ale ...naczytałem sie jaki ten FF dobry i połatany;)

Podobnie mam problem na niektórych stronach internetowych, gdzie jest "przewijanie" tekstu - fragment przewijany "skacze".

Trza sie przyzwyczaić...albo znaleźć nową super-przeglądarkę;)

Dzięki za odzew

Pozdrawiam:)

Browar
10-12-2008, 15:45
Trza sie przyzwyczaić...albo znaleźć nową super-przeglądarkę;)


Działałem już na Operze,FF,IE, świetnej Safari...
Teraz walczę na Google Chrome i jestem pod wrażeniem szybkości,nie-wieszania się,nie-skakania,nie-szarpania,nie-mielenia itp :smile:
Mimo że to beta jest ok,ponoć ma nieciekawą licencję ale nie chce mi się jej czytać.

vm2301
10-12-2008, 16:44
Ano coś mi się obiło o uszy...jakoś mam opory przed wersjami beta, ale przetestuję.

admin
14-12-2008, 03:34
Chrome rocks :)
Instalować i testować. Beta nie beta. Wygląda na to że będzie to najlepsza przeglądarka www.

vm2301
14-12-2008, 09:23
Jeszcze mi tu wielu funkcji brakuje...albo ich nie widzę, więc nie o funkcjonalność chodzi...

A szybka na oko jak FF;) - ja tu różnicy nie widzę raczej.

Dlaczego najlepsza?

Pozdrawiam:)

admin
14-12-2008, 17:23
Prostota i szybkość działania.

bies..
26-07-2009, 04:22
Mam maly problem!
Otrzymuje cala poczte,ktora zostala napisana na forum?????
Prosze to skorygowac.
Dzieki

admin
27-07-2009, 04:00
Mógłbyś wyjaśnić bardziej szczegółowo o co Ci chodzi?

Może chodzi Ci o to że otrzymujesz skróty z wątków w których pisałeś jakieś swoje posty?

bies..
31-07-2009, 09:18
Tak jak juz napisalem,otrzymuje wszystkie wpisy na forum na moja poczte E-mailowa-automatycznie????

vm2301
31-07-2009, 09:28
Zapewne masz na myśli, to, że automatycznie jestes mailowo informowany o nowych postach na forum.
Jest to tzw subskrypcja wątków.
Wejdź w panel użytkownika, po lewej stronie, na dole znajdziesz pstryczek i sobie wyłączysz;)

asia999
31-07-2009, 22:33
o VM-ie dzięki!! bo ja przy okazji tez skorzystałam z Twojej podpowiedzi :-D

vm2301
31-07-2009, 23:07
Drobiazg:)

admin
05-08-2009, 04:52
Wlasnie. VM napisal to co trzeba i co bylo walkowane dziesiatki razy.

PS
Sry za zwloke w odpowiedzi ale mialem kilka dni off od kompa ;)

Piskal
21-04-2010, 20:09
Może już o tym było, ale...
Jak zrobić, aby nie podawać całych adresów linków, tylko zamienać je na słowa, zdania, na które można najechać kursorem i tak się połączyć z pożądaną stroną. Np. szczegóły znajdziecie tutaj, i pod "tutaj" będzie adres strony. Mam nadzieję, że wyrażam się jasno.

bartolomeo
21-04-2010, 20:25
W czasie tworzenia postu piszesz treść odnośnika (np. tutaj), po czym zaznaczasz i klikasz na belce narzędziowej nad postem w przycisk "Wstaw link" (globusik z łańcuchem). Wprowadzasz w okienku dialogowym adres internetowy i zatwierdzasz.

Można też wszystko wpisać "z palca", ale to w drugiej lekcji :mrgreen:

Piskal
21-04-2010, 20:28
Dzięki, będzie okazja, to se wypróbuję.

Marcowy
21-04-2010, 20:36
Albo tak:

[url = skopiowany link ] nazwa, która ma być widoczna [ /url]

Tylko bez spacji! :-)

bertrand236
23-07-2010, 23:00
He, he. Takie pytanie mam. Czy napisany post, wykasowany przez Moderatora lub Admina jest dodawany do statystyki danego usera, czy nie? Pytanie głupie, ale czekam na odpowiedź.

admin
24-07-2010, 03:52
Nie. Krótko tym razem ;)

vm2301
24-07-2010, 10:03
He, he. Takie pytanie mam. Czy napisany post, wykasowany przez Moderatora lub Admina jest dodawany do statystyki danego usera, czy nie? Pytanie głupie, ale czekam na odpowiedź.


Bertrandzie! Do nalewki się dobrałeś, czy w Bieszczadzie za mocno praży?;):mrgreen:

bertrand236
25-07-2010, 18:28
Dwano mnie nitk tak nie pokasował, to pytanie się nasunęło. I nie po nalewce, tylko po browarkach. ;)

diabel-1410
25-07-2010, 18:44
Czy jest możliwośc że mój adres e-mail został podany do chyba forum bieszczad pl. lub coś podobnego?

admin
25-07-2010, 21:35
Nie. Nie udostępniłem i nie udostępnię nikomu danych osobowych naszych userów.

Browar
16-11-2010, 08:40
Na górnej belce forum jest w rozwijanym menu "opcje forum" przycisk "zaznacz przeczytane fora".Czy nie dałoby się wyciągnąć tej opcji bezpośrednio na tą belkę?

admin
17-11-2010, 00:48
da sie ale przy mniejszych rozdzielczosciach ekranu rozwali to gorne menu. Pomysle jak to przeorganizowac.

WUKA
30-01-2011, 20:31
Witam! Chciałabym wiedzieć dlaczego otrzymuję na mailowy adres tylko "grę w skojarzenia" (która mnie nie interesuje), natomiast wszystkie inne wątki z Forum są pominięte. Jak to działa? Przed "rekultywacją" przychodziło wszystko!

admin
30-01-2011, 23:04
Wejdź na tę stronę: http://forum.bieszczady.info.pl/subscription.php?folderid=0
i ustaw sobie subskrypcje tak jak potrzebujesz.

Najlepiej usuń wszystko z listy i dodaj wątki te które chcesz subskrybować od nowa.

bertrand236
07-04-2011, 23:14
Może to gdzieś jest napisane ale leniwym jest i nie chce mi się szukać. ;) Co to znaczy "gorący wątek"? Znalazłem taki opis przy ikonie wątku...

pozdrawiam

tidżej
20-02-2012, 23:40
Adminie, nie dostaję wiadomości na PW. Piskal bije się w piersi (chyba własne), że wysyłał, a ja nie mam powodu Mu nie wierzyć. Skrzynkę mam "zapchaną" w ok. 10%. IE9. Jakieś sugestie?

Piskal
21-02-2012, 06:42
Piskal wysłał i nic u niego nircwskazuje, żeby coś nie dotarła, tzn, ja nie mam żadnego komunikatu u siebie, że coś nie tak.

bartolomeo
21-02-2012, 06:58
Na forum mamy dwóch użytkowników o podobnych nickach, różnią się tylko drobnym drobiazgiem :wink:
Ostatni Mohikanin
Ostatni_Mohikanin
Sprawdź Piskalu, do którego wysłałeś i do którego chciałeś wysłać.

tidżej
21-02-2012, 08:37
No tak, to może być to :) Na liście zamówień koszulek też Piskal wpisał mnie bez podkreślenia, stąd pewnie pomyłka. Bartolomeo wysłał mi wiadomość testową i tę dostałem.
Piskalu, się popraw (koszulki wyślij pod właściwy adres) ;)

Piskal
21-02-2012, 17:59
A skąd mam wiedzieć,że jest dwóch, skoro wszystkie nicki są podkreślone i nie widać podkreślenia pod podkreśleniem. Mohikanin, jeśli dostałeś wszystkie dane na maila. to daj znać, a jak nie to mam wysłać do Ostatni_Mohikanin?

diabel-1410
12-03-2012, 14:56
Może ktoś wie dlaczego kiedy napisałem posta wyskoczył mi komunikat że wiadomość za krótka i proszę ją przedłużyć do minimum 3 znaków?

bartolomeo
12-03-2012, 15:09
Pytasz o samą zasadę mówiącą, że posty na forum mają mieć min. 3 znaki, czy też miałeś sytuację, że dłuższego postu nie dało się wysłać i pojawił się taki właśnie komunikat?

diabel-1410
12-03-2012, 16:27
Miałem właśnie taka sytuację że post był długi-odpowiedź z cytatem i wyskoczył mi komunikat że post jest zbyt krótki.Spróbowałem bez cytatu i właśnie poszło

bartolomeo
12-03-2012, 16:35
Cytat nie jest liczony do tych trzech znaków, to mają być trzy autorskie znaki :wink: Jeżeli jednak coś od siebie napisałeś (więcej niż trzy znaki) to nie potrafię wyjaśnić przyczyny kłopotów. Jeżeli sytuacja nie będzie się powtarzać to radzę ją zbagatelizować.

diabel-1410
12-03-2012, 16:52
Cytat nie jest liczony do tych trzech znaków, to mają być trzy autorskie znaki :wink: Jeżeli jednak coś od siebie napisałeś (więcej niż trzy znaki) to nie potrafię wyjaśnić przyczyny kłopotów. Jeżeli sytuacja nie będzie się powtarzać to radzę ją zbagatelizować.
Dzieki wielkie-tak uczynię:-)

creamcheese
01-07-2012, 07:52
W jaki sposób kasuje się wiadomości w profilu? Pozdrawiam

Piskal
01-07-2012, 10:14
Klikasz na kwadracik obok wiadomości, a potem rozwijasz na dole takie cóś:
Moderation Tools


Delete Messages
Approve Messages
Unapprove Messages
Deselect All Messages

Zaznaczasz pierwsze , klikasz na proceed, będzie jeszcze trza potwierdzić i gotowe.

creamcheese
01-07-2012, 18:59
Piskal!! To byłoby za proste!! Ja nie mogę zaznaczyć wiadomości w kwadraciku!! Po prostu jest nieaktywny. Pozdrawiam

Chwila chwila!! Coś się udaje. Dzięki. Pozdrawiam

długi
08-07-2012, 12:44
Przy próbie otwarcia strony forum pojawia się komunikat:

Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!

Strona forum.bieszczady.info.pl została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.[/I]

Bać się?

bartolomeo
08-07-2012, 16:21
Podaj proszę więcej szczegółów. Jaki system operacyjny, jakie oprogramowanie antywirusowe, jaka przeglądarka, jaki program zgłasza incydent bezpieczeństwa (przeglądarka, program antywirusowy?). Modzi nic tu nie pomogą (poza informacją, że u nich wszystko działa jak należy) ale jak Admin będzie miał pełną informację to łatwiej będzie mu odpowiedzieć.

PS Może być na PW do Admina jak nie chcesz tutaj.

asia999
08-07-2012, 16:51
Ja mam od wczoraj to samo. Pojawia się za każdym razem przy próbie wejścia na stronę (i jest troszkę irytujące). Jeśli Adminowi w czymś to ułatwi diagnozę to wysyłam PW.

Wojtek Pysz
08-07-2012, 17:03
Jaki system operacyjny, jakie oprogramowanie antywirusowe, jaka przeglądarka, jaki program zgłasza incydent bezpieczeństwa (przeglądarka, program antywirusowy?).
Wszystkie systemy operacyjne. Przykład z Firefox w Ubuntu, to samo zgłasza Firefox oraz Chrome w Windows 7.

29524 29523

bartolomeo
08-07-2012, 17:13
Dzięki za odzew. Myślę, że wiadomości do diagnozy już są, kolejnych PW proszę już nie wysyłać bo skrzynkę Adminowi zablokujemy :wink:

Piskal
08-07-2012, 17:14
Teraz wydaje się być wszystko w porządku. A w ogóle wyglądało to na zewnętrzny atak.

Dlugi
08-07-2012, 18:36
U mnie nadal ostrzeżenia się pojawiają.

Hero
08-07-2012, 18:58
Ja mam to samo.

admin
08-07-2012, 23:36
Dzialam w temacie.

Forum jako takie jest czyste.
Joomla ktora byla zainstalowana na bieszczady.info.pl polegla pod naporem ruskich hakierow :) Joomla juz jest przeszloscia, mail do Google zostal wyslany. Komunikat w googlach powinien zniknac w ciagu kilkunastu godzin.

andrzej627
31-07-2013, 20:13
Czy to normalne, że powiadomienia o nowych postach przychodzą z adresu lesko@globalrealestate.pl?

admin
02-08-2013, 01:40
Lol zdecydowanie przekombinowalem :) Prawidlowy email to admin@bieszczady.info.pl