PDA

Zobacz pełną wersję : Tworylne



Olo
02-06-2011, 20:38
Witam wszystkich. Zamieszczę zdjęcia z roku 1940-41 zrobione w Tworylnym.Może ktoś kogoś pozna?

tomas pablo
02-06-2011, 20:56
Witaj !
a jak Twoja wyprawa na Tworylne ? ..doszła do skutku ??
Fotki są rewelacyjne ! Skarb- bo w tamtych terenach i tamtych latach- aparat foto. był rzadkością

joorg
02-06-2011, 21:05
...
Fotki są rewelacyjne ! Skarb- bo w tamtych terenach i tamtych latach- aparat foto. był rzadkością
Zwłaszcza te z SS i gestapo.

tomas pablo
02-06-2011, 21:20
Zwłaszcza te z SS i gestapo.
...no , trochę makabryczne...ale ten facio w czarnym to essman ? czy grenzschutz ? Słabo się wyznaje na szwabskich kapotach :?
Myślę , że obecność tych panów tłumaczy moment wojny z ZSRR .
Dla mnie - ważne to ost. zdjęcie- widać kawałek panoramy Tworylnego. Ciekawe co to za uroczystość ?

joorg
02-06-2011, 21:34
...no , trochę makabryczne...ale ten facio w czarnym to essman ? czy grenzschutz ?..
ten w czarnym na pewno nie grenzschutz, oni nie mieli czarnych mundurków.To zdjęcie wygląda mi na wspólną fot z .....miejscową " komórką organizacji U.." a przynajmniej z ich zwolennikami.
To by było na tyle z mojej strony w tym temacie.
ps.ss nie miało czarnych mundurów , tak jak i grenzschutz...ale gestapo i policja


...
Myślę , że obecność tych panów tłumaczy moment wojny z ZSRR . ?
Nic nie tłumaczy , faszyści jeszcze nie wiedzieli w tym czasie ,że "napadną" na stalina, ale U...się już bratało wtedy.

tomas pablo
02-06-2011, 22:19
na ost. fotce facet na koniu ma opaskę ...myślisz że to OUN' wiec ?
To że nie wiedzieli że pójdą na sowietów, to się mylisz. Pakt Ribbentrop- Mołotow nic w sumie nie oznaczał.Poza chwilowymi profitami. Wystarczy przekartkować '' Mein kampf ''

Pyra.57
03-06-2011, 23:25
Olo nie wiem czy posiadasz orginały tych zdjęć ale te fotki są zamieszczone w publikacji Pawła Kusala "Zapomniane Bieszczady" wydane przez wydawnictwo Ruthenus. "Twoje fotki" są tam zamieszczone na stronach 85 - 93. Jeżeli nie jesteś właścicielem fotografii to warto podawać źródło z którego się korzysta bo tak jest uczciwie i nie naraża się człek na nieprzyjemności.

sir Bazyl
04-06-2011, 00:20
...te fotki są zamieszczone w publikacji Pawła Kusala "Zapomniane Bieszczady" wydane przez wydawnictwo Ruthenus. "Twoje fotki" są tam zamieszczone na stronach 85 - 93. Jeżeli nie jesteś właścicielem fotografii to warto podawać źródło z którego się korzysta bo tak jest uczciwie i nie naraża się człek na nieprzyjemności.
A nie prawda - mam ten "album" i w moim wydaniu ich nie ma. Ale ja mam taki wybrakowany, jeszcze nie uzupełniony i nie poprawiony :) Pewnie dopiero później je zrobili :)))
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wtedy jeszcze pewnie nie były w posiadaniu autora publikacji (nie żeby taki wydawniczy marketing) :)

Pyra.57
04-06-2011, 15:14
Ja posiadam wydanie III z 2008 r. i tam te fotografie są.

Olo
04-06-2011, 15:35
Witam.Widzę że masz dziwne pojęcie uczciwości.Od 3- ch lat szukam informaqcjii o Tworylnym, Tworylczyku.Nigdzie nie trafiłem na informację, że posiadasz takie informacje, że dysponujesz publikacją P.Kusala" Zapomniane Bieszczady " w której jest masa zdjęć Bieszczad z przed wojny. Jeśli jesteś taki uczciwy , to dlaczego nie poinformowałeś na forum, że istnieje coś takiego.
Ja nie napisałem, że to są moje zdjęcia, tylko,że umieszczam je i żeby zainteresowani mogli obejrzeć. Warto się zastanowić nad sobą najpierw , a póżniej wytykać komuś nieuczciwiść.

bartolomeo
04-06-2011, 19:10
Olo, czy możesz jaśniej? Do kogo piszesz? Jeżeli do Pyry to po mojemu to właśnie Pyra ma rację - jeżeli zamieszczone zdjęcia sfotografowałeś z albumu Kusala to do dobrego zwyczaju należy podawanie w takiej sytuacji źródła. No i na forum była mowa o tym albumie, przyznaj że nie przeglądałeś tylko walnąłeś tym zarzutem w ciemno, prawda?

Uspokój się, nie najeżaj i nie pręż tylko wyjaśnij gdzie znalazłeś te zdjęcia (a albumie?). A zanim komuś zarzucisz, że ukrywa jakieś informacje, to sprawdź, czy się przypadkiem nie wygłupisz.

Pyra.57
04-06-2011, 19:50
Witam.Widzę że masz dziwne pojęcie uczciwości.Od 3- ch lat szukam informaqcjii o Tworylnym, Tworylczyku.Nigdzie nie trafiłem na informację, że posiadasz takie informacje, że dysponujesz publikacją P.Kusala" Zapomniane Bieszczady " w której jest masa zdjęć Bieszczad z przed wojny. Jeśli jesteś taki uczciwy , to dlaczego nie poinformowałeś na forum, że istnieje coś takiego.
Ja nie napisałem, że to są moje zdjęcia, tylko,że umieszczam je i żeby zainteresowani mogli obejrzeć. Warto się zastanowić nad sobą najpierw , a póżniej wytykać komuś nieuczciwiść.

Twoja odpowiedź pasuje do przysłowia "Zawinił kowal powiesili cygana". Piszesz, że od trzech lat poszukujesz informacji o Tworylnym - mogę to skonkludować, że marnie szukasz. Moją winą jest, że nie podzieliłem się informacją, że stałem się posiadaczem ksiązki którą można kupić w oficjalnym obiegu (nie jst to książka na indeksie jest powszechnie dostępna i doczekała się kilku wznowień a i na forum o niej pisano). Co wspólnego ma uczciwość z dzieleniem się wiadomościami o posiadanym księgozbiorze? Powiem szczerze nie bardzo rozumię. Jeżeli zamieszczasz zdjęcia nie podając żródła ich pochodzenia to wybacz ale samo przez się nasuwa się przypuszczenie, że Jesteś właścicielem tych zdjęć lub Jesteś ich autorem. Ja tylko wskazałem źródło w którym takie same zdjęcia zostały zamieszczone. W tym momencie rodzi się pytanie to skąd Ty wszedłeś w posiadanie tych zdjęć?

don Enrico
04-06-2011, 23:26
Olo !
nikt nie wytyka Ci nieuczciwości.
To jest zwykłe sprostowanie.

barszczu
04-06-2011, 23:40
Witam wszystkich. Zamieszczę zdjęcia z roku 1940-41 zrobione w Tworylnym.Może ktoś kogoś pozna?

Zdjęcia, które zamieszczasz są "przefotografowane" z książki Pawła Kusala "Zapomniane Bieszczady" wyd. III lub IV. Ich autorem jest żołnierz III Rzeszy, być może Austriak, który przebywał w 1940 i 1941 roku w Tworylnem. Jedyny opis do 38 fotografii zamieszczonych w tej książce jest mojego autorstwa. Fotografie te ich autor wkleił do pamiątkowego albumu, niestety wpisał tylko daty (rok) i żadnych więcej szczegółów. W owym albumie sporo było zdjęć z Wiednia, więc tam albo stacjonował, albo był wiedeńczykiem. Oryginalny album z wszystkimi zdjęciami jest w posiadaniu Pawła Kusala.

bieśdziad
05-07-2011, 23:31
40-41 ss/gestapo mieli jeszcze czarne mundury wg mnie to funkcjonariusz tych służb, ciekawe, że tam byli w sumie na głębokiej prowincji...chyba, ze j.w. robili już robote swoja we współpracy z OUN...

bieśdziad
05-07-2011, 23:36
...nie w temacie, choc o fotografiach starych: czy ktos kojarzy książkę, w której zamieszczone były zdjęcia z Zawoju (przedwojenne) z połowu ryb na Sinych Wirach i z Buku zaraz po wojnie robione, albo pod koniec z panoramą wsi?

Kataryna
08-07-2011, 05:26
Ja posiadam wydanie III z 2008 r. i tam te fotografie są.

Czy moglbys mi wyslac kopie zdjec z tego wydania? Moja babcia jest z Tworylnego z jej opowiesci wiem, ze byla ustawiona do roztrzelania przez Niemcow.Ale nie zostala zabita.
Moj email grycek@interia.eu
Dziekuje
Kasia

Pyra.57
08-07-2011, 20:12
Postaram się przez wekend sfotografować te strony i Ci przesłać.

Kataryna
09-07-2011, 06:00
Postaram się przez wekend sfotografować te strony i Ci przesłać.

Dzieki Wielkie

Kasia

scandic
07-12-2012, 15:10
Dzięki za zdjęcia. Nie widziałem ich wcześniej.
Na ostatnim zdjęciu, za drzewami - pole mojego dziadka.
Popytam tworylniaków, może ktoś co skojarzy.
Pozdrawiam

Petefijalkowski
07-12-2012, 15:46
Film nt Tworylnego i zubrow tamze. Autorem jest Lukas z Czech, pasjonat karpacki, m.in. przeszedl samotnie od doliny Wazeru przez Hnitesse az po PIM
(relacja na Summitpost).

http://www.youtube.com/watch?v=0lfp5dnvgwk&feature=plcp

joorg
07-12-2012, 17:47
Film nt Tworylnego i zubrow tamze. Autorem jest Lukas z Czech, pasjonat karpacki, m.in. przeszedl samotnie od doliny Wazeru przez Hnitesse az po PIM
(relacja na Summitpost).

http://www.youtube.com/watch?v=0lfp5dnvgwk&feature=plcp
Bardzo dobre , dzięki Piotr za namiar...ale jak długo On tam siedział żeby to nakręcić?.... a może miał takiego farta.

krzychuprorok
07-12-2012, 18:17
Czasem się ma farta joorgu https://picasaweb.google.com/115601060772660601448/Bieszczady02#5463477614766584162 :razz:
Choć to nie temat o żubrach.

Wojtek z Zielonki
09-12-2012, 18:09
Piękny film,piękne zdjęcia.Trzeba mięć szczęście żeby spotkać dziko żyjące żubry.W tym roku byłem dwa razy w Tworylnym i tylko odchody [chyba żubrów ]
były na łąkach a żubrów ani śladu.Jak Bozia da to na wiosnę w maju znów zagoszczę w tej przepięknej dolinie.

markot
14-11-2014, 10:24
Czy moglbym tez prosic o kopie zdjec z Tworylnego.Moi rodzicice sa stamtad.Bardzo prosze.Pozdrawiam. Moj email: makot1952@wp.pl

delux
14-11-2014, 13:54
Ja po Tobie, Wojtku w czerwcu......:razz:

markot
14-11-2014, 22:04
Panie PYRA.57,bede bardzo wdzieczny za zdjecia z Tworylnego. Mail jest wyzej.Dziekuje.

don Enrico
14-11-2014, 22:47
Droga Pani / Drogi Panie ... Markot
Witamy na forum bieszczadzkim.
Widzę , że nie znane Ci są obyczaje forumowe, więc podpowiadam , że zwracając się do kolegi Pyra najlepiej napisać mu wiadomość prywatną.
Robimy to w ten sposób , że klikamy lewym przyciskiem myszy na danego użytkownika
i wówczas pojawia się opcja " prywatną wiadomość"
Piszemy np prośbę o zdjęcia
On jak wejdzie (zaloguje się) na forum , to wówczas odczyta ją.

myssulu
26-09-2017, 04:58
Witam ! Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada jakieś fotografie Tworylnego sprzed akcji wisła ? Od lat jestem zafascynowany tym miejscem i szukam czegokolwiek na jego temat, tj. zdjęć, pamiątek, opowieści o zwyczajach i codzienności mieszkańców, wszystkiego co może mnie zbliżyć do tej pięknej doliny. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc !