PDA

Zobacz pełną wersję : Przejść Karpaty Ukraińskie



Qbajot
10-06-2011, 11:22
Witam.
Zastanawiam się nad przejściem w sierpniu i wrześniu Karpat Ukraińskich i chciałbym się poradzić użytkowników co do zaplanowania trasy. Ogólnie biorąc myślałem nad trasą przełęcz Użocka - Pikuj - Połonina Borżawa - Połonina Krasna - Świdowiec - Czarnohora. O jakie miejsca warto zahaczyć idąc tą trasą? A może warto ją zmienić? Czy ktoś próbował przejść całe Karpaty Ukraińskie za jednym razem? Ile to mogłoby zająć? Trzy tygodnie? Cztery?

bartolomeo
10-06-2011, 11:28
Może w tym wątku (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/2890-Grzbietem-ukrai%C5%84skich-Karpat...-relacja) coś znajdziesz.

buba
10-06-2011, 12:05
Czy ktoś próbował przejść całe Karpaty Ukraińskie za jednym razem? Ile to mogłoby zająć? Trzy tygodnie? Cztery?

zalezy jeszcze co rozumiesz przez "cale karpaty"? bo zeby wejsc na wszystkie szczyty i poeksplorowac wszystkie dolinki to chyba i 5 lat by bylo malo ;)

chyba ze masz na mysli cos takiego:
http://www.lukaszsupergan.com/index.php?action=subsite&id_subsite=4
facet przeszedl łukiem karpat , od jednego konca do drugiego, wiec fragment dotyczacy ukrainskich tez tam jest opisany

Qbajot
10-06-2011, 15:22
zalezy jeszcze co rozumiesz przez "cale karpaty"? bo zeby wejsc na wszystkie szczyty i poeksplorowac wszystkie dolinki to chyba i 5 lat by bylo malo

Faktycznie, mogłem wyrazić się niezbyt jasno. Chcę przejść głównymi grzbietami Karpat Ukraińskich od przełęczy Użockiej do Czarnohory. Nie chcę penetrować każdej napotkanej doliny,m pragnę tylko wybrac najładniesze trasy głównymi grzbietami, dowiedzieć się jaki mają poziom trudności, itd. Trasę, którą naszkocowałem post powyżej traktuję tylko jako punkt wyjścia w planach.

Re: bartolomeo
Dziękuję za wskazówkę, wątek rzeczywiście jest użyteczny, ale autorzy cześc drogi pokonali pojazdem, nie wiem zatem czy długośc wyprawy w moim przypadku nie byłaby dłuższa. Poza tym, raczej nie planuję odwiedzin ukraińkich miast.

coshoo
10-06-2011, 16:23
Sądzę że 3 tygodnie spokojnie wystarczy na przejście.

Qbajot
11-06-2011, 11:43
Dotarłem do przewodnika, który mógłby mnie pokierować po połoninach Krasnej, Borżawej i Świdowcu - chodzi mi o książkę Gudowskiego Ukraińskie Beskidy Wschodnie tom II (cz.2). Czy ktoś szedł z nim po Karpatach? Jak się sprawdził?

coshoo
11-06-2011, 12:52
Mam ten przewodnik od dawna i zabieram go zawsze jak łażę po Ukrainie. Jest w porządku ale ma swoje lata i niektóre informacje mogą już być nieaktualne (np. zabudowania pasterskie itp).

Qbajot
11-06-2011, 16:02
Zastanawiam się nad mapami do przejscia takiej trasy. Wyczaiłem trzy:
Bieszczady Wschodnie, wydawnictwo Ruthenus
Gorgany, Połonina Krasna, Świdowiec, wydawnictwo Compass
Czarnohora, wydawnictwo Ruthenus
Chyba nie ma lepszych nowych map od tych powyższych, prawda?
Są jeszcze WIGówki i radzieckie mapy sztabowe, które wykorzystam do obszarów nie objętych przez powyższe.

bernardyn
11-06-2011, 18:21
Jest jeszcze mapa Gorgany - część środkowo - wschodnia wydawnictwa Compass 2006 ORAZ
East-Carpatians -Swidovets ,Charna Hora rakhivskiy Mountains wydawnictwa Szarvas 2009
http://www.map.hu/index.php?menu=46_47_2&apps=maps_data&id=330