PDA

Zobacz pełną wersję : Pola namiotowe w Bieszczadach



beczis
24-05-2003, 12:54
WItam.
Tegoroczne wakacje chcialbym spedzic w bieszczadach nad zalewem w Solinie. Czy jest ktos kto moglby mi udzielic informacji na tema pol namiotowych, cenny za dobre itp. Zaznaczam ze pole nie musi byc przy samym zalewie. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

asiczka
24-05-2003, 13:50
http://www.bieszczady-s.fr.pl/noclegi/n_solina.html
http://www.bieszczady-s.fr.pl/noclegi/n_polanczyk.html

Ja jako tubylec nie spałam tam... ale może inni coś wiedzą. Generalnie w sezonie niespodziewaj się tam wypoczynku, chyba, że jedziesz po dzikie przygody...

beczis
24-05-2003, 20:34
Wielkie Dzieki!!
Co to znaczy zeby nie liczyc na wypoczynek? Niebezpiecznie jest czy jak? Chcialbym po prostu moc w spokoju zostawic namiot i isc sie pobawic, nie interesuje mnie bierny wypoczynek ! Jeszcze raz dzieki za odpowiedz:) Pozdrawiam

Piotr
24-05-2003, 22:09
Cen aktualnych nie znam, bo one zmienne są jak pogoda...
Co do wypoczynku na polach namiotowych, to bywa z tym róznie - skłaniałbym się ku temu co pisze As (czy jest jakiś sposób na wyrażenie myśli tak, aby nie sprowadzało się to do jednego: TWA? ;-))

Solina - ruch, ścisk, gwar, hałas, śmietnik - mowa o tym najbardziej znanym polu. Ale przeżyć się da.
Solina - taki kamping + pole po lewej jak sie wjeżdza do Soliny od Myczkowa, wiekszy spokój, duzy ruch, dalej do jeziora.

Polańczyk - pole przy promie zawsze było przyjemne, choć z czasem coraz bardziej ludne i hałaśliwe. Przyciasnawe, może lepiej na wyspę się dostać i tam poszukać. Ale pól tam jest od groma, jak wszędzie nad zalewem.

Wołkowyja: jedno pole przy zatoce która podchodzi pod skrzyzowanie. Poza weekendami raczej spokój. Obok "kapielisko" więc przychodzi sporo "gości" z poza pola. Trochę śmieci, wc jak w Kazachstanie (bez obrazy), albo w Średniej Wsi (to żart, jakby co ;-)). Przy brzegu muł. Jak jest niski poziom wody to duży muł.
drugie pole - zjazd w prawo jak sie wjeżdza do Wołkowyji od Bukowca. Jeszcze przed smażalnią na zakręcie. Mniej ludzi, większa zatoka. WC zawsze było j/w chyba że sie coś w pprzednim sezonie zmieniło. Niski stan wody = kąpiele błotne (gratis - nie doliczają do ceny noclegu ;-))

Bukowiec - było (chyba nadal jest) takie dość przyjemne pole pomiędzy dwoma mostami, po prawej jak się jedzie z Wołkowyi. Standard bywał jak wyżej, ale spokój był znacznie większy. W dzień turystyka aktywna, więc śmigające 30m od namiotu samochody nie powinny zbytnio przeszkadzać :-)

Chrewt - kultowe dla niektórych pole namiotowe ;-) Dawniej bywało całkiem, całkiem, ale teraz ścisk niesamowity. WC, prysznice, itp są. Wypożyczalnia sprzętu, jakiś brodzik toże. Drewna na ognisko brak - przez te lata wyzbierali i wykarczowali nawet jagody ;-) Zatoczka płytka, ale przyjemna.

Zawóz, Werlas - imho dużo wiekszy spokój niż gdzie indziej, byłem też kiedyś pod namiotem przed Olchowcem, zjeżdza się w lewo w dół w stronę zalewu. Tam był zdecydowanie najmniejszy ruch, ale to było ze 4 lata temu, więc się mogło pozmieniać.

W/w i pare innych testowałem wielokrotnie. Nie wybieram się już w tym wcieleniu nad zalew pod namiot, ale też nie odradzam, można spędzić tam również parę miłych chwil.

iwciapl
23-06-2003, 15:47
Witajcie :)
Okazało się że jakimś cudem uda nam się złapać parę dni urlopu w lipcu i może nawet uda się znależć środki na wyjazd w Bieszczady których nie widziałam już n lat... w związku z brakiem dużych funduszy musimy znależć sobie jakieś miejsce pod duży 4-osobowy namiot... znalazłam w serwisach kilka ciekawych adresów, ale może uda się posłuchać relacji z pierwszej ręki.
A zatem - poszukiwane jest pole raczej blisko szlaków na połoniny, miło byłoby gdyby niedaleko w zasięgu było coś do kąpania i może koniki?
Z warunków koniecznych to porządne sanitariaty i ciepła woda pod prysznicem. Jak również trochę spokoju (zatem chyba "największe pole namiotowe w Wetlinie" odpada"). Dobrze by było gdyby to pole nie było też totalną patelnią...
Być może ktoś powie że najlepiej pojechać w ciemno i pytać się o możliwość ustawienia namiotów "u gospodarza", ale my będziemy jechać z Trójmiasta i wolałabym po całej nocce nie martwić się o to czy znajdę jakieś miłe miejsce czy nie.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w poszukiwaniach?
Pa
Iwcia

stefankmiot
24-06-2003, 01:01
jesli o mnie chodzi to nie mialem jeszcze problemu z tanim rozbiciem namiotu w Bieszczadach. no, moze za tanim to nie, ale tak kolo 3zl za osobe. po prostu nie pcham sie na typowe pola namiotowe, tylko tak jak slusznie zauwazylas "u gospodarza". nie trzeba wcale duzo szukac, a nawet jest jeszcze latwiej, niz znaleac odpowiednie pole.

Mauro
11-07-2005, 23:34
[Wetlina] Pola i POLA namiotowe

potrzebowałbym wykazu pól z minimum komfortu, czyli prysznicem - czy ktoś posiada takie przydatne cudo? jest mi to potrzebne do opracowania trasy - tak, ja ceper z Łodzi chcę zapewnić swojej kobiecie godziwe warunki przetrwania w bieszczadzkiej czeluści :wink:

z góry dziękuję i pozdrawiam

Mauro
12-07-2005, 14:16
to ja zacznę: Piotrowa Polana w Wetlinie

czekam na następne :roll:

Jaro
12-07-2005, 15:30
To i ja cos dorzuce.
Kilkaset metrow od Piotrowej Polany w stronę Ustrzyk Górnych pole namiotowe przy PTTK. Nad sama Wetlinka :)

Mauro
13-07-2005, 17:17
a myślałem że kto jak kto, ale miłośnicy Biesów nie stronią od pomocy

misiekjakub
13-07-2005, 17:36
Nie stronię, ino nie mam takich danych... Ja zawsze miałem noclegi pół na pół - pierwsza połowa pobytu w schroniskach, a druga pod namiotem rozbitym na dzikca :D Również jak byłem z kobietą. Dość solidnie wyposażone pole masz w Ustrzykach Grn, ono oficjalnie uchodzi za camping. Są prysznice i co tam jeszcze. W jakim stanie, to nie wiem, bo dawno tam nie spałem. Generalnie jest mało pól "z wyższym standardem" - przybywa głównie agroturystyki i pensjonatów.

A co do braku odzewu na Twoje posty - nie dziw się, wszyscy już w Biesy pojechali, tylko my jeszcze kiblujemy w mieście :( :D

Mauro
13-07-2005, 18:43
ustrzyki, wetlina ......

jeszcze ze 2 chociaż mi dajcie 8)

naive
13-07-2005, 19:49
a myślałem że kto jak kto, ale miłośnicy Biesów nie stronią od pomocy

Przypadkiem tak się składa że dane, których potrzebujesz znajdziesz sobie sam, na każdej z bieszczadzkich stron np. tu:
http://www.bieszczady.info.pl/17,15,0,0,noclegi.html

i tu
http://www.bieszczady.info.pl/17,3,0,0,noclegi.html

Mauro
13-07-2005, 23:04
a myślałem że kto jak kto, ale miłośnicy Biesów nie stronią od pomocy

Przypadkiem tak się składa że dane, których potrzebujesz znajdziesz sobie sam, na każdej z bieszczadzkich stron np. tu:
http://www.bieszczady.info.pl/17,15,0,0,noclegi.html

i tu
http://www.bieszczady.info.pl/17,3,0,0,noclegi.html

przypadkiem tak sie zlozylo ze niektorzy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem 8)

naive
13-07-2005, 23:27
przypadkiem tak sie zlozylo ze niektorzy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem

Zauważyłeś to wreszcie ? No to teraz już sobie poradzisz.

Mauro
14-07-2005, 11:40
przypadkiem tak sie zlozylo ze niektorzy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem

Zauważyłeś to wreszcie ? No to teraz już sobie poradzisz.

moze lepiej wyjedz juz na wakacje to przestaniesz byc uszczypliwy

ps: na stronach ktorych linki wkleiles nie ma opisow pol namiotowych

KAHA
14-07-2005, 12:53
ps: na stronach ktorych linki wkleiles nie ma opisow pol namiotowych

opisow moze i nie ma ale sa podane namiary...

Mauro
14-07-2005, 13:51
KAHA - i teraz mam wszędzie dzwonić i pytać czy mają prysznic na polu? 8)

miałem nadzieję że ktoś mi pomoże, zwłaszcza ze polowie z was pola namiotowe nie sa obce, jak mi ...

no nic, jade na zywiol w takim razie

halina
14-07-2005, 13:52
kiedys byly prysznice z ciepla woda przy schronisku mlodziezowym w Kalnicy...

KAHA
14-07-2005, 15:51
pytać czy mają prysznic na polu?

no skoro to dla Ciebie jest najwaznejsze to TAK

zreszta z reguly jak pole jest koło schroniska to są prysznice

ale jak chcesz takie wygody to moze jednak ZAKOPANE??
:lol: :lol:

Mauro
14-07-2005, 18:38
halina - dzięki :D

kaha - uwierz mi, ze jezeli o mnie by chodzilo to nawet namiotu bym nie bral, z reszta wszystko wyjasnilem w 1.poscie

Michał
14-07-2005, 19:01
Witaj


uwierz mi, ze jezeli o mnie by chodzilo to nawet namiotu bym nie bral, z reszta wszystko wyjasnilem w 1.poscie

Pozwoliłem sobie zacytować akuratnie ten fragment. Możesz (możecie) spokojnie ruszyć w trasę. Dla orientacji cenowej http://www.ptsm.pl/jablonki/bazanoc.htm (to chyba najniższe ceny). Przy każdym schronisku nikt nie powinien Wam odmówić prawa do rozbicia namiotu ani dostepu do ciepłej wody (koszt dodatkowy to z reguły 2 zeta). Wszelkie dostępne noclegownie nawet na terenie parku narodowego czy krajobrazowego nie mogą w ramach swojego dostępnego terenu pod turystykę odmówić Wam rozbicia namiotu.
Jednak ze względu na fakt, że wybierasz się z kobietą - proponuję Ci uwzględnić na Waszej trasie przystanki typowo babskie. Nie znam niestety Waszej marszruty wię c podaję tylko ogólne nfo.

Pytajcie ludziki o szczegóły!!

Pozdrówka chwilowo z Opólka

Mauro
14-07-2005, 23:30
dzięki za odzew
a jakież to są typowo babskie przystanki 8)
pozdr

KAHA
15-07-2005, 09:52
potrzebowałbym wykazu pól z minimum komfortu, czyli prysznicem - czy ktoś posiada takie przydatne cudo? jest mi to potrzebne do opracowania trasy - tak, ja ceper z Łodzi chcę zapewnić swojej kobiecie godziwe warunki przetrwania w bieszczadzkiej czeluści


to może schronisko jakies?? tam masz zawsze wiecej wygod, a ceny wcale nie sa az tak odstraszajace...

negra
15-07-2005, 20:55
To mój pierwszy post więc witam wszystkich!!
Czesto jeżdze w Bieszczady pod namiot
pola na których sie zatrzymuje z ciepala wodą to:
Cisna Pole namiotowe Tramp- polecam mili właściele fajne ogniska pod wiatą, ciepla woda za dodatkową opłatą a z beczki ze słońca gratis
Wetlina: pole PTTK(drogie ale ładne) oraz przy schronisku PTSM(średni teren) Za Zajazdem Połonina ciepla woda za dodatkową opłatą. Ustrzyki Górne przy Schronisku Kremenarosa( polecam nalesniki z Jagodami).
zmam też inne pola ale tam nawet kranu niema!! więc nie pisze o nich[/b]

Doczu
16-07-2005, 08:24
to może schronisko jakies?? tam masz zawsze wiecej wygod, a ceny wcale nie sa az tak odstraszajace...
... zwłaszcza że ceny noclegów nie sa wiele wyzsze niz niektórych pól namiotowych

Bison
18-07-2005, 00:57
Cisna Pole namiotowe Tramp- polecam mili właściele fajne ogniska pod wiatą, ciepla woda za dodatkową opłatą a z beczki ze słońca gratis
Taa...Ktoregos razu Poszedlem tam ze znajomym azeby sie odchamic przed wyjazdem z bieskow. Skusil mego kolege napis o prysznicu ale nie doczytal ze cieply jest platny ..ale mniejsza z tym. Spalismy tam na wozie pod wiata i nie polecam tego nikomu. Po powrocie z Siekierezadu w noicy okazalo sie ze wiata nie jest tak szczelna na jaka wygladalo iwszystko nam zapoklo od deszczu.Ale towarzystwo i wlasciciele mili...

lucyna
18-07-2005, 16:14
Jeżeli chodzi o pola namiotowe to temat ten jest wg mnie kontrowersyjny. Mam złe wspomienia. Zajmuję się zawodowo turystyką. Znam ceny. Polecam gospodarstwa agroturystyczne i ptsm. Ceny są niewiele wyższe, a komfort wypoczynku o wiele większy. Tu też mozna mówić o niektórych ośrodkach oferujących noclegi już od 15 zł. Polecam PTSM Lesko tylko musisz sprawdzić czy mają wolne pokoje. Tam obłożenie jest bardzo wysokie. Jeszcze jedna uwaga. Przerażają mnie ceny usług w schroniskach. Ostatnio zapłaciłam za kawę tyle samo co za o wielę smaczniejszą kawę w kawiarni. Ceny przerażają

Rambo John
18-07-2005, 16:20
Serdeczne polecam pole namiotowe "Czaków" mieszczáce sié pomiédzy Wolkowyjá, a Bukowcem. Dawny wlasciciel pewno juz nie zyje (rak zoládka), ale zona napewno dba o interes. Spedzilem tam swego czasu kilka lat z rzedu i nie narzekalem. Kibelek je, do prysznica tez niedaleko... No i sklep z piwem pod reka.
Pozdrawiam serdecznie i zycze milego pobytu!!!
(umierajac jednoczesnie z tesnoty za Bieszczadami jako ze los rzucil mnie do Walii...)

KAHA
19-07-2005, 10:24
Ceny przerażają

oj zgadza sie... w zeszlym roku za wode z biedronki (cena ok 60-70 gr) kazano placic 3,5 zl

Miszaskc
02-07-2006, 23:29
Witam,

Czy wiecie gdzie mógłbym dowiedzieć się o położeniu pól namiotowych, ponieważ w połowie lipca wybieram się z dziewczyną w bieszczady pod namiot a nie chcemy siedzieć w jednym miejscu.
Polecacie jakieś przewodniki z mapami lub same przewodniki i mapy (laminowane)

Dzięki

Anyczka20
02-07-2006, 23:36
Mapy nie llaminowane ;) bo jedyna mapa Bieszczadów laminowana jest najogólniej mówiąc beznadziejna. Polecam osobiście Compas lub Ruthenus, tam masz zaznaczone wszystkie aktualne pola namiotowe.

Doczu
02-07-2006, 23:47
Mapy nie llaminowane ;) bo jedyna mapa Bieszczadów laminowana jest najogólniej mówiąc beznadziejna.
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Mapa ExpressMapu może ustępuje Ruthenusowi, ale za to jest bardzo czytelna. Przyznam że najczęściej korzystam właśnie z niej, a z Ruthenusa, jak szukam jakiegoś szczegółu. Compass tez niezły, ale nie sprawdza sie noszony w kieszeni cargo spodni, podczas deszczów, czy przedzierania się przez krzaczory rankiem, gdy sa zroszone. Po prostu mapa się rozpływa, a ExpressMap trzya się nieźle :-)

Anyczka20
02-07-2006, 23:50
Wiesz Doczu, kwestia gustu. Jeżeli chodzi o EkspressMap to ma mało szczegółów i to mnie akurat odpycha, ale baby takie są, że zwracają uwagę na szczegóły ;) Osobiście używam najlepszej mapy na świecie ;D

Doczu
02-07-2006, 23:56
Nie no oczywiście, jednak widzę, że kolega jest raczej poczatkujący i myslę, że powinien zacząć od mapy, która nie oferuje natłoku informacji, bo przez to staje się mniej czytelna. W miarę zdobywania doświadczenia poprzeczkę można podnosić.
Zresztą to nie tylko moja opinia. Co oczywiście nie ujmuje nic z dokładności i przydatności mapy Ruthenusa.

Anyczka20
03-07-2006, 00:01
Masz racje, że dla początkujących jest najlepsza przejrzysta mapa. Przepraszam, ale czasem pewne sprawy wydają mi sie oczywiste i często sie zapominam;) Pozdrawiam i życze udanego wypoczynku pod namiotem.

malo
03-07-2006, 01:08
bo jedyna mapa Bieszczadów laminowana jest najogólniej mówiąc beznadziejna.
Podobnie jak Doczu mam opinię i nie zgodzę się jednozmcznie z tym stwierdzeniem.
Wystarczy powiedzieć że to chyba jedyna mapa która ma na przykad zaznaczoną chatkę pod H.
Choć ExpressMapie drażnii mnie zasadniczo grafika drożni (generalizacja skrętów) - ale to osobisty szczegół. Jakby nie było - z pozostałych map robia sie szmaty na wędrówce, prędzej niz póxniej.
Ja osobiście twierdzę że każde wydawnictwo ma defekty i nie ma najlepszej mapy (poza ta która miała Astra:) hihi.

Doczu
03-07-2006, 07:04
Wystarczy powiedzieć że to chyba jedyna mapa która ma na przykad zaznaczoną chatkę pod H.
Aaa - tu byś się zdziwił. Jak trafisz na wydanie pierwsze, to nie ma chatki pod H :-P
No i nie jedyna. Jest jeszcze mapa Demartu.
A jeszcze wracając do mapy ExpressMapu, to dodam,że chyba ma najładniejszą plastykę terenu, czyli cieniowanie. Na żadneij innej mapie Bieszczadów cieniowanie ne jest tak dobrze zrobione. To równiez ułatwia orientację.

Miszaskc
03-07-2006, 10:11
Dzięki za błyskawiczną reakcję i waszej strony. Teraz już mam pojęcie, jeśli chodzi o mapy. Tylko gdzie je mogę kupić - może w Empiku? W Sanoku gdzieś? W każdym Punkcie Informacji Turystycznej na szlaku?
A co możecie powiedzieć o polach namiotowych? Czy jest ich w miarę dużo, aby spokojnie przemierzać Bieszczady?

P.S. To będzie mój 3 raz w Bieszczadach - poprzednie 2 razy maszerowałem wokół Soliny (hehehe - prawie Bieszczady) i nie miałem tam żadnych problemów - teraz chciałbym wybrać się Sanok (Muzeum Historyczne) - Ustrzyki Dolne - Ukraina - Solina - Ustrzyki Górne - Wetlina - Słowacja (być może Koszyce - mam tam przyjaciół) - Wetlina - Powrót. Wyjeżdżam z moją dziewczyną 17 lub 18 lipca, powrót 29 lipca.

Pozdrawiam

Doczu
03-07-2006, 10:23
Miszaskc >>> kup najpierw mapę i sam ocenisz jak sprawa wygląda z polami namiotowymi. Na pewno nie braknie Ci miejsca do rozbicia namiotu. Jak nie na polu nam. to u jakiegoś gospodarza. Mape ExpressMapu kupisz w Empiku lub sklepie Podróznika. Mapę Ruthenusa tez w Sklepie Podróżnika kupisz lub przez internet.

Miszaskc
03-07-2006, 10:43
Dzięki Wielkie

Pozdrawiam

malo
03-07-2006, 17:36
Aaa - tu byś się zdziwił. Jak trafisz na wydanie pierwsze, to nie ma chatki pod H :-P
No i nie jedyna. Jest jeszcze mapa Demartu.
Aż musiałem sprawdzić wydanie.
Na ExpressMapie nie widzę wydań!!!!!! (szczerze mówiąc - mnie to rybka)
Na mojej mam wpiasane jedynie: Warszawa 2005r. (A o jakim ty wydaniu piszesz?)
Mapy Demartu nie posiadam.


A jeszcze wracając do mapy ExpressMapu, to dodam,że chyba ma najładniejszą plastykę terenu, czyli cieniowanie. Na żadneij innej mapie Bieszczadów cieniowanie ne jest tak dobrze zrobione. To równiez ułatwia orientację.
Ja osobiście nie zwaracam uwagi na cieniowanie, choćbyć może nieświadomie też odczytuję ten zakres informacji.
Osobiście ze względu na rysunek terenu preferuję szczegółowość warstwic - czyli mapę Compassa (choć nie w każdym względzie tę mapę - od razu zaznaczam.)

Miszaskc
03-07-2006, 20:59
A co z tymi polami namiotowymi, hmmm?
Bo mapy Bieszczad znamy nawet w subiektywnych odczuciach dotyczących cieniowania. Spox

Pozdrawim

Doczu
03-07-2006, 21:18
Malo - bo nie ma wydań. Ja mam tez poprzednią z 2003 roku i tam nie ma tej chaty zaznaczonej, ale to już i tak nie ma znaczenia, bo chata i tak zniknie z powierzchni ziemi w tym roku :-(
Pisząc o cieniowaniu miałem na myśli osoby poczatkujące.

buba
03-12-2006, 23:44
Kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

hej! czy ktos zna fajne miejsca noclegowe, namiotowo- stodolowe w tych miejscowosciach i ich okolicy?? przytulne pole namiotowe, gospodarzy co biora do stodoly, albo polanke gdzie nie powinien sie napatoczyc straznik. Ja tam wierze ze fajny nocleg wszedzie sie znajdzie ale czasem zal ze czlowiek pominal jakies kapitalne miejsce. Dajcie znac jak cos tam znacie :D

i jeszcze mam pytanko jak wyglada polana nad kulasznem zwana Pohary- czy jest tam czyjes pole uprawne ,stoja domki kempingowe, albo jest ulubione miejsce mysliwych?? ;) albo moze mila polanka na namiocik? :)

Jabol
03-12-2006, 23:55
Na wschodnim zboczu Poharów jest gminne wysypisko smieci... Na szczycie stoi niedokończona ambona mysliwska. Przez szczyt przebiega niebieski szlak przez Suliłę na Chryszczatą. Szczytowe partie górki pokryte sa mówąc fachowym językiem: sosnową uprawa leśną z 70% wypadów... Chcesz tam zabiwaczyć na sylwka?

Piotr
04-12-2006, 00:32
hej! czy ktos zna fajne miejsca noclegowe, namiotowo- stodolowe w tych miejscowosciach i ich okolicy??
W Kulasznem - idziesz szosą w góre, szosa wchodzi w las i przecina szlak niebieski. Skręcasz na szlak w kierunku Suliły (w prawo), po kilkuset metrach powinno być pole biwakowe (jak się nic nie zmieniło), a nawet jak nie ma już oznakowań,to raczej uwagi nikt Ci nie zwróci. Będzie to polanka po lewej stronie szlaku.

p.s - na dole serpentyn, mniej więcej od pierwszego domu idzie droga polna. Całkiem niedaleko (idąc tą drogą) misiek ma gawre w jej pobliżu. Dobrej zabawy :)

buba
04-12-2006, 17:20
na sylwka raczej nie, troche mi daleko na dwa dni. Robie rekonesans na kolejne wyjazdy :D miska postaram sie ominac ;)

dzieki wielkie za info !!

a w pozostalych miejscach czegos nie znacie fajnego??

Floydd
04-12-2006, 21:16
Szedłem w sierpniu niebieskim szlakiem z Kulasznego na Chryszczatą. Piękne, dzikie tereny, pusto. Na Poharach wspaniała polana (hala) z widokami na Beskid Niski i Bieszczady. Trzeba tylko faktycznie uważać by nie patrzeć za bardzo na wschód, gdyz widac wspomniane wysypisko śmieci. Nie wiem jak tam jest z wodą. Pola namiotowego przy drodze szutrowej z Kulasznego w kierunku wysypiska i Seredniego nie widziałem (jest faktycznie jakaś zarastająca polanka bez widoków), zresztą tam przy drodze nie jest ciekawie.
O ile dobrze pamiętam, to przy zejściu z Poharów w kierunku Suliły przy granicy lasu jest jakiś szałas czy inna budka. Mały schron ( a może budka drwali, można wejść do środka) jest między Poharami a Suliłą w miejscu gdzie niebieski szlak wchodzi na drogę z Kulasznego do Seredniego.
Pohary to naprawde piękne miejsce, tak jak i Suliła, choc tam już mozna spotkać ludzi no i jest maszt.

Iskierka
05-08-2007, 15:02
Dwernik-Zatwarnica-Nasiczne

Wybieram sie niebawem w te okolice, szukam pola namiotowego w miejscu niezbyt przeludnionym ale tez nie w totalnej głuszy (mile widziany sklep z żarełkiem w okolicy, no i od czasu do czasu kawalek wody do umycia :smile:

długi
05-08-2007, 18:14
Pole namiotowe w Dwerniczku, Nasicznem (baza ZHP), Berehy G. W Zatwarnicy nie ma pola, jest schronisko Ostoja. Sąsiadko, mapę kupisz w Gdańsku bez problemu, a na mapie są oznaczone pola namiotowe. Zanim zainwestujesz w mapę to na www.bieszczady.pl znajdziesz mapę i posprawdzasz to, co napisałem i znajdziesz jeszcze więcej. W Dwerniczku do kąpieli jest San, w Nasicznem potok, sklepy w zasięgu kilkunastu minut marszu.
Długi

naive
05-08-2007, 18:18
Nasicznem (baza ZHP),... w Nasicznem potok, sklepy w zasięgu kilkunastu minut marszu.
Długi

Baza ZHP w Nasicznem zabita dechami na głucho.

Iskierka
05-08-2007, 23:57
Hmmm... szkoda z tym Nasicznem, to miejsce jakos najbardziej mi pasowalo. Co do Berehow to te takie namiociki mam zaznaczone na mapie hehe ;) ale czy duzo tam narodu?
pozdrawiam sasiadow blizszych i dalszych :-D

długi
06-08-2007, 12:54
Cóż, miejsc gdzie pola są nieczynne jest więcej w Bieszczadach. W większości wypadków nikt nie robił problemów, gdy tam się rozbijałem z namiotem. Wyjątkiem był teren prywatny. Warunek - zachować się porządnie, nie robić bałaganu. Na mapie nie pisze "już nieczynne". Dotyczy to pól będących w gestii nadleśnictw, baz studenckich, stanic harcerskich. Nocowałem na terenia bazy Rabe w listopadzie (nieczynna) i nikt się nie czepiał. Pole w Duszatynie też jest nieczynne od kilku lat i nikt nie robi z tego powodu problemu. Najlepiej zapytaj na miejscu leśniczego.
Długi

krysp
07-08-2007, 16:49
Gdybyś miał chęć nieco zboczyć z trasy, to polecam Suche Rzeki i tamtejszą Ostoję ZHP. Nie wiem co prawda jak teraz, ale jeszcze niedawno można było się tam rozbić.

Piotr
07-08-2007, 16:57
jeszcze niedawno można było się tam rozbić.
Można. Jedyny minus to 5km do sklepu w Zatwarnicy - no i ewentulanie dochodzenie do zatwarnicy jeśli robi si wycieczki w tamtym kierunku.
Zawsze można zapytać jeszcze w Sękowcu - na tej łące poniżej ośrodka czasem stoją namioty. Do sklepu wystarczy przejść przez rzekę.

Iskierka
08-08-2007, 23:33
Sękowiec fajny, bardzo mozliwe ze na chwile zapuszcze tam korzonki a raczej sledzie ;) to bedzie dobre miejsce na poczatek, a co dalej to pewnie sie okaze na miejscu. A Suche rzeki tez leza w zakresie moich zainteresowan, wiec pewnie tez tam zawine.
pozdrawiam
iskierka (lub ognik w wersji w spodniach hehe ;) )

pieter
10-08-2007, 00:04
Kiedyś miałem okazję nocować na łące należącej do ośrodka BARR w Zatwarnicy. Świetne miejsce zaraz obok potoku. Do sklepu jest także kilka kroków. Z całą pewnością panie pracujące w ośrodku (z resztą bardzo miłe) nie powinny mieć nic przeciwko rozbiciu się na jedną noc, tym bardziej że owa łąka nie znajduje się za ogrodzeniem ośrodka tylko po drugiej stronie drogi.

Iskierka
16-08-2007, 18:23
Dzieki za wasze cenne uwagi i byc moze do zobaczenia gdzies w okolicy.
Iskierka

stary zgred
18-08-2007, 17:36
Wkrótce jadę w Bieszczady.Ostatni raz byłem tam jakieś dwadzieścia pięć lat temu:neutral:.W pamięci utkwił mi pomnik generała Świerczewskiego(wtedy bohatera narodowego)Zamierzam odwiedzić te miejsce raz jeszcze.Moją bazą wypadową będzie ośrodek wczasowy Sękowiec8-)Wybrałem te miejsce bo lubię ciszę i spokój.

ps.
Jest to mój pierwszy post na forum,więc witam wszystkich serdecznie8-)

Alusia
22-08-2007, 10:29
Na skrzyżowaniu w Dwerniku jest miejsce, gdzie trochę osób rozbija namioty- nie jest to pole namiotowe, ale wszyscy je tak traktują. Do sklepu-baru masz...50 metrów. :)

tomekpu
22-08-2007, 12:42
Moją bazą wypadową będzie ośrodek wczasowy Sękowiec8-) Wybrałem te miejsce bo lubię ciszę i spokój.



I dobrze wybrałeś, lubię tam być.

buba
26-03-2008, 23:06
czy obecnie (latem) jest w ustrzykach dolnych czynne jakies pole namiotowe?? tzn. miejsce gdzie mozna postawic namiot i nie nawiedzi w nocy pan policjant ;)

czy w obrebie miejscowowsci jest to niemozliwe i trzeba po okolicznych pagorkach i zaroslach szukac miejsca??

Krzysztof Franczak
26-03-2008, 23:24
Kidyś było przy letnim basenie ale teraz to nie wiadomo bo hodują tam pstrągi.

buba
27-03-2008, 11:18
nie mialabym nic przeciwko towarzystwu pstragow, jezeli na nich by sie skonczylo ;)

Trauma
22-07-2008, 01:11
Odświeżam tutaj jakiś wątek o polach nad Soliną. Jedziemy w piątek nad Soline spać(po raz pierwszy od 15 lat chyba...), boję się tego co zastanę na miejscu hehehe ale co tam dla kajaczka poświęce się i posiedzę w hałasie :)

Henek
23-07-2008, 14:45
Trauma napisała

ale co tam dla kajaczka poświęce się i posiedzę w hałasie
Pal go licho jeśli to będzie hałas w dzień.
W ubiegłym roku miałem wątpliwą przyjemność nocować na polu namiotowym w Polańczyku na którym przez całą noc trwały obrady na temat niezbyt zacnego prowadzenia się przodków osób dyskutujących (twoja matka była .... /a ja cię zaje... chwila przerwy i odgłos łamanych desek i dyskusja powracała)
nad ranem skończył się im alkohol a mnie cierpliwość.
Od tej pory unikam tanich pól namiotowych

Trauma
23-07-2008, 18:51
A jak tam wygląda Zatoka w Wołkowyji? NA tej stronce: http://gory.wojcik.org.pl/polska/bieszczady/bieszczady.html bardzo pozytywnie oceniono to pole (podejrzewam ze jakieś prywatne). Jakiś czas temu byliśmy na polu koło Wołkowyji schodziło się do wody po takich "betonach" (na północy). Czy ktoś ma informacje o tym polu? Jak się nazywa i czy ktoś tego pilnuje?

przem1972
27-02-2009, 13:12
Witam !
Na forum jestem nowy ,choć Bieszczady nie są dla mnie nowością.Swego czasu (1994) byłem w tych pięknych górach-od Komańczy do Ustrzyk Dln.Niezapomniane wrażenia.
Czasy się zmieniły.W tym roku wybieram się z rodziną samochodem plus namiot.I stąd moje pytanie.Zna ktoś pola namiotowe z możliwością parkingowania samochodem na nich.Najlepiej w rejonie Wetliny ,Ustrzyk Grn.,Cisnej.? Mogą być oczywiście inne lokalizacje (w końcu będzie samochód).Kilka tras oczywiście mam już zaplanowanych.Przejrzałem kilkanaście podobnych wątków na forum i nic.Myślę ,że znawcy Bieszczad znajdujący się na forum pomogą.;).Sam w sieci też nie mogę nic znaleźć-jedyne to CAMPING "Górna Wetlinka".

vm2301
27-02-2009, 13:23
Hej,

Jak czegoś nie ma w googlu, to nie istnieje;)

Tu 3 propozycje konkretnych lokalizacji dla przykładu:

http://www.wetlinka.nocuj.com.pl/
http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=321&Itemid=152
http://hotel-pttk.pl/pl/camping


Tu oferty, pierwsze, które mi w oczy wpadły:

http://epodkarpacie.com/index.php?page=offers&cat_id=7&distric_id=11
http://www.bieszczady.pik-net.pl/bazanoc/polenam.php

Pozdrawiam:)

TomekG
27-02-2009, 15:32
Witam !
Zna ktoś pola namiotowe z możliwością parkingowania samochodem na nich.Najlepiej w rejonie Wetliny ,Ustrzyk Grn.,Cisnej.? Mogą być oczywiście inne lokalizacje (w końcu będzie samochód).


Cześć!
Hmm, dużo zależy, co rozumiesz pod określeniem "pole namiotowe z możliwością parkowania"?
Bo jeżeli miejsce, gdzie można rozbić legalnie namiot z minimum zaplecza (minimum = łąka, zadaszony stół/wiata, drewniany wychodek, drewniany płot), do którego można podjechać autem, to MSZ jest takich wiele. Można się też rozbić przy ośrodkach agroturystycznych (tego typu, do jakich linki już dostałeś), albo przy stanicach harcerskich.
Ale jeżeli szukasz parkingu chronionego, to zdaje się, masz problem :-)

pozdr - Tomek

lucyna
27-02-2009, 16:04
A pole namiotowe przy Hotelu Górskim w Wetlinie?

Recon
27-02-2009, 16:49
Cisna - pole namiotowe k. Okrąglika,
Duszatyn - pole biwakowe (też tam parkują, ale ciutkę wcześniej jest strzeżony parking), uwaga bo droga jest zakladowa od strony Komańczy, ale od strony Smolnika można :)
jeszcze tutaj http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=57

diabel-1410
27-02-2009, 17:22
mysle ze smialo mozna polecic PTTK w Wetlinie-jak wjezdzasz do Wetliny od Cisnej to pierwsza w prawo za sklepem ABC poza polem namiotowym i miejscem na auto dosc smacznie i tanio mozna tam zjesc-wada jak dla mnie ale to moje odczucia zdarzajace sie tam dosc glosne grupy osob tzn.wycieczki szkolne itp ale poza tym jest ok.A jedzonko naprawde w cenach b.umiarkowanych-cena za prosty 2-daniowy obiad w zeszlym roku w lipcu ok 15-20zl to juz razem z piwem i bardzo mila obsluga.
Wiecej nie pisze bo zaraz bede posadzony o reklame

lucyna
27-02-2009, 18:21
mysle ze smialo mozna polecic PTTK w Wetlinie-jak wjezdzasz do Wetliny od Cisnej to pierwsza w prawo za sklepem ABC poza polem namiotowym i miejscem na auto dosc smacznie i tanio mozna tam zjesc-wada jak dla mnie ale to moje odczucia zdarzajace sie tam dosc glosne grupy osob tzn.wycieczki szkolne itp ale poza tym jest ok.A jedzonko naprawde w cenach b.umiarkowanych-cena za prosty 2-daniowy obiad w zeszlym roku w lipcu ok 15-20zl to juz razem z piwem i bardzo mila obsluga.
Wiecej nie pisze bo zaraz bede posadzony o reklame
Za 15-20 zł to ja mam obiad w każdej bieszczadzkiej restauracji. No prawie każdej. Nie przejmuj się reklamą. To jest forum, gdzie każdy może polecać coś dobrego o ile nie zalogował się tylko po to aby reklamowac swoje uslugi.

Misieg
27-02-2009, 18:30
W Pczczelinach Widełkach kiedyś było fajne pole namiotowe, działa jeszcze?

przem1972
28-02-2009, 00:29
Dzięki za odpowiedzi,jest jeszcze trochę czasu więc myślę że coś się wykrystalizuje.Jak komuś jeszcze się coś przypomni to też będzie ok.Pozdrawiam.

Polej
28-02-2009, 09:02
Polecam Berehy Górne oraz Bereżki.
http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=19&Itemid=54

deszcz1
29-05-2009, 23:47
Tak tytułem informacji; działa już pole namiotowe w Żubraczem.
Zwie się ono " Stacja Bieszczady" - google pomoże znaleźć. A ja osobiście uważam, że warto. Klimatycznie bywa.

andrzej627
29-08-2009, 00:13
Moją bazą wypadową będzie ośrodek wczasowy Sękowiec8-)
Odgrzewam stary wątek, bo też będę miał tam bazę.

Jakie jest inne pole namiotowe w okolicy otwarte we wrześniu, gdzie mógłbym sprawdzić swoją mobilność? Potrzebuję przejść z całym "zestawem sypialnym" na plecach w inne miejsce.

WUKA
29-08-2009, 08:56
http://www.chatki.yoyo.pl/lopienka.html sprawdź bazę studencką W Łopience.Chyba we wrześniu jeszcze czynna.Masz dokąd stamtąd maszerować ze swoim "domkiem na plecach".

Piskal
29-08-2009, 09:26
Jakie jest inne pole namiotowe w okolicy otwarte we wrześniu, gdzie mógłbym sprawdzić swoją mobilność? Potrzebuję przejść z całym "zestawem sypialnym" na plecach w inne miejsce.
Domek nr 1.

andrzej627
29-08-2009, 10:54
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Chodzi mi jednak o to, aby wyruszyć z bazy w Sękowcu na inne pole namiotowe, tam spędzić noc i następnego dnia wrócić do bazy. To ma być próba plecakowej mobilności i samowystarczalności. Na mapie widzę różne pola namiotowe wzdłuż szosy do Dwerniczka. Można chyba też rozbić namiot koło Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej BdPN w Suchych Rzekach (http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=57)? Trasa nie musi być bardzo ambitna.

andrzej627
29-08-2009, 12:21
Można chyba też rozbić namiot koło Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej BdPN w Suchych Rzekach (http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=57)?
Zadzwoniłem tam. Dostałem odpowiedź: nie.

Polej
29-08-2009, 12:45
Andrzej, proponuję wejść przez Suche Rzeki na Przełęcz Orłowicza, dalej przez Wetlińską zejść do Bereh. Tu nocleg na polu namiotowym (tel. (013) 461-06-19; 501-387-003). Co prawda, pole namiotowe czynne do września, jednak myślę, że pani Kapesowa pozwoli bez problemu namiot na jedną noc rozbić. Następnego dnia powrót przez Nasiczne, Dwernik Kamień do Zatwarnicy i Sękowa. Wspaniała trasa. Polecam!

andrzej627
29-08-2009, 16:23
Polej, bardzo dziękuję Ci za pomysł. Jak na razie jestem jedynym spośród wrześniowych kimbowiczów z Sękowca, któremu podoba się spanie w namiocie i na dodatek ma chęć wrzucić go na plecy i z nim wędrować. Aby zachęcić innych kimbowiczów do tej trasy, zamieniłbym pole namiotowe w Berehach na Chatkę Puchatka. Wtedy namiot nie byłby potrzebny. Co o tym sądzicie?

Piskal
29-08-2009, 16:56
Andrzeju, ja mogę z Tobą iść tą trasą i spać w namiocie, już o tym rozmawialiśmy. Za nic nie odpuszę sobie widoku Ciebie z zestawem sypialnym na grzbiecie jak wchodzisz na wetlińską od strony Suchych Rzek ;). Ciężar piwa też doliczyłeś do zestawu?:-D

Polej
29-08-2009, 17:10
zamieniłbym pole namiotowe w Berehach na Chatkę Puchatka. Wtedy namiot nie byłby potrzebny. Co o tym sądzicie?

Pomysł przedni. Szkoda, że nie mogę być z Wami, pewnie poszedłbym z Tobą Andrzeju. Pomyśl o zachodzie Słońca i wschodzie następnego dnia, obserwowane spod schroniska. To niezapomniane przeżycia!

Fiaa
29-08-2009, 17:50
Może przez Dwernik-Kamień do Nasicznego?

Wojtek1121
29-08-2009, 19:31
Ja proponowałbym Ci przejść się z Sękowca do Krywego i tam zanocować sam ale nie wiem czy to nie za trudne dla Ciebie.

Piskal
29-08-2009, 21:15
Ja proponowałbym Ci przejść się z Sękowca do Krywego i tam zanocować sam ale nie wiem czy to nie za trudne dla Ciebie.
Bardzo dobry pomysł. Będziesz mógł, Andrzeju, przejść przez strumień i sprawdzić swoje super-obuwie.

Homo_viator
20-07-2010, 11:07
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :-D
Tuż obok Kalnicy, przy punkcie BPN na czerwonym szlaku na Smerek, w ubiegłym roku funkcjonowało skromne pole namiotowe.
Woda z rzeki, światło z gwiazd i cisza...
Czy to miejsce działa również w tym roku? Jest może jakaś szansa na kontakt z właścicielem?

Teresa45
25-07-2010, 20:55
Pole namiotowe w Kalnicy jest od dawna więc napewno i w tym roku działa

tomasz8
26-07-2011, 14:52
szukam miejsca w Bieszczadach do rozbicia sporego namiotu, 3 x 5 m., cztery osoby, niezbyt daleko od szlaków, ,może być prywatnie przy domu, lub kemping - pole . początek sierpnia, możliwość korzystania z czystego :!:prysznica i WC, z góry dziękuję za info.

calanthe
26-07-2011, 17:59
Wetlina, przy PTTK jest pole namiotowe i dostęp do prysznica i WC i do ABC blisko i na szlaki też blisko i dobrą pomidorową mają też.. :)

Karrollcia6
03-08-2011, 19:10
Witam.
Czy jest osoba orientująca się czy obecnie w miejscowościach Muczne i Wołosate są jakieś pola namiotowe?

Pozdrawiam

don Enrico
08-08-2011, 12:44
Wygląda na to że nikt nie słyszał o polach namiotowych w tych miejscowościach.
Na terenie Bieszczadzkiego Parku istnieją dwa oficjalnie działające pola : w Berehach i Bereżkach.
Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wybudowanie na nich budynków socjalnych z prysznicami.
Bieszczady przestają być dzikie.
Teraz każdy turysta będzie czysty i pachnący.

coshoo
08-08-2011, 13:09
Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wybudowanie na nich budynków socjalnych z prysznicami.


A świetlica z TV też będzie? :D

tomekpu
08-08-2011, 13:54
No i jeszcze Górna Wetlinka, choć to kamping. W Mucznem spałem pod namiotem ale na prywatnej posesji.

don Enrico
08-08-2011, 15:09
jeszcze Górna Wetlinka, choć to kamping
...ha, ha, ha :-P:-P:-P ... kemping.
Zawsze mnie to bawiło.
A jeszcze bardziej to ten kemping w Stasianym.
...ha, ha, ha :razz::razz::razz: ... kemping.

Gandalf
08-08-2011, 16:52
...ha, ha, ha :-P:-P:-P ... kemping.
Zawsze mnie to bawiło.
.
A nie tak się nazywa http://www.bieszczadywetlinka.pl/foto/tabl.jpg

buba
08-08-2011, 19:24
A w wolosatym juz nie ma pola namiotowego? ja tam spalam kilka razy w namiocie na polu ale to juz z 7-8 lat temu.. Teraz tam juz pewnie apartamentowce na tarnice patrza...


.
A jeszcze bardziej to ten kemping w Stasianym.
...ha, ha, ha :razz::razz::razz: ... kemping.

byle w stasianym nie walneli "budynkow socjalnych"... tfu!

maciejka
08-08-2011, 19:43
Witam.
Czy jest osoba orientująca się czy obecnie w miejscowościach Muczne i Wołosate są jakieś pola namiotowe?

Pozdrawiam

Muczne nie jest Parkowe, ale kawałek dalej w Tarnawie Niżnej już oferuje pole namiotowe.


(...)Na terenie Bieszczadzkiego Parku istnieją dwa oficjalnie działające pola : w Berehach i Bereżkach.
Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wybudowanie na nich budynków socjalnych z prysznicami.
Bieszczady przestają być dzikie.
Teraz każdy turysta będzie czysty i pachnący.
Może "papierzaków" będzie mniej...:wink:
Pewnie jestem skażona cywilizacją, ale to miło wykąpać się czasem w ciepłej wodzie;-)
I jeszcze jestem przewrażliwiona, ale jak chodzę po chaszczorach to mam wrażenie, że nie jestem sama i to mnie troszku stresuje;)
A i tak smrodek życia namiotowego jest jakiś taki trudny do wytępienia:mrgreen:

Corka_Browara
26-04-2012, 22:27
na mapie mam zaznaczonych kilka pól namiotowych w okolicy: Teleśnica Oszwarowa, Chrewt, Terka - orientuje się ktoś które z tych pól funkcjonuje (albo funkcjonowało w tamtym roku) a nawet byłaby szansa by było otwarte na majówkę? jeśli nie to pozostaje metoda "na dzika" ale chciałam się mniej więcej zorientować w temacie - byłabym bardzo wdzięczna za informacje :)

Pyska
27-04-2012, 10:14
W Ustrzykach Górnych również masz pole namiotowe PTTK z dostępem do sanitariatów, chyba że nie jesteś na tyle wygodny i wystarczy Ci "prysznic" w Wetlince i wychodek to masz w Wetlinie przy wjeździe od strony Cisnej pole namiotowe w sumie bardzo przyjemne:).

Pyska
27-04-2012, 10:19
Jimi a orientowałaś się w Rajskim, wydawało mi się że widziałam tam jakieś pole namiotowe w okolicy "nowego" mostu, ale nie mam wiedzy czy już będzie czynne.

creamcheese
27-04-2012, 10:22
W Komańczy przy schronisku, jest możliwość korzystania z łazienki z ciepłą wodą. W sierpniu będzie stosunkowo mniej ludzisków niż np w UG( UG są nie do zaakceptowania w wakacje!! Z powodu tłumów dzikich).Pozdrawiam

Pyska
27-04-2012, 10:37
Raczej tak może być UG,raz tam tylko byliśmy w sumie przypadkowo. Zależność rozbijania namiotu powinna być rozważana tym co się chce zobaczyć i jakie punkty chce się mieć dookoła i czy jest się mobilnym. Ja osiadłam w Wetlinie póki co i tam mi dobrze:))

Corka_Browara
27-04-2012, 20:14
dzięki za informacje. w zasadzie to nie zależy mi na żadnych warunkach :P pole nawet nie musi być czynne, chciałam tylko wiedzieć gdzie się mogę rozbić żeby nikt nie krzyczał a przy lesie nie bardzo bo średnio mam ochotę by mnie lisy budziły w nocy :) co do pozostałych miejsc to się orientuję tylko nie wiedziałam jak sytuacja ma miejsce w okolicy Teleśnicy Oszwarowej, Chrewtu czy Terki

don Enrico
27-04-2012, 23:12
(...) tylko nie wiedziałam jak sytuacja ma miejsce w okolicy Teleśnicy Oszwarowej, Chrewtu czy Terki
Dawniej w Teleśnicy funkcjonowały trzy pola namiotowe.
Wszystkie po koleii zdziczały.
Najpierw to "za skałką" , potem to koło "uczitieli" - blizej baru Zatoka.
W ubiegłym roku nawet na tym w obszarze "leśnictwa" przed barem u Bolka nikt nie kosi trawy i nikt nie zbierał opłat.
Ale nikt też nie zabraniał się postawić namiot.
Ot normalne, wszakże to dzikie Bieszczady więc i pola zdziczały.

popawu
15-05-2013, 13:04
witam, nie mogę znaleźć czegokolwiek o polach namiotowych nad Soliną
google maps wyrzuca co prawda jakieś 'miejsca' -> nie ma www, ok, ale telefonów też nie ...
od rana siedzę, ale nic z tego, POMOCY, bo planujemy tydzień nad Soliną, a tydzień w Ustrzykach Górnych

don Enrico
15-05-2013, 13:43
A mnie wyszukiwarka od razu znalazła np to
http://cypel-polanczyk.pl/oferta_campingi.php
Może powinieneś wklepywać słowo kamping (camping) zamiast pole namiotowe, a wówczas powinna wyskoczyć jeszce Solina, Wołkowyja itd
Natomiast w Teleśnicy było takie prymitywe pole, ale w jakim teraz jest stanie ?

popawu
15-05-2013, 14:14
masz rację, mój błąd, powinienem napisać że ten CYPEL jest znajdywalny, jest jeszcze FOKA w Zawozie i co dalej ?

prizes
16-05-2013, 07:27
No jest przecież niezawodny Jawor kemping ze swymi tarasami.

popawu
16-05-2013, 11:48
a jakiś namiar ? chodzi o to że wybieram się z żoną która niestety nigdy pod namiotem nie była i 3 letnim synem, więc warunki muszą być zadowalające (a przez to rozumiemy czysty prysznic z ciepłą wodą)

don Enrico
16-05-2013, 13:50
poczytaj na forum np
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/1660-Pole-namiotowe-quot-Zacisze-quot-Pola%C5%84czyk

popawu
16-05-2013, 20:08
dobra, najpierw pojedziemy w Ustrzyki Górne, przy okazji zrobimy rozeznanie po polach wokół Soliny, także w tym temacie na początku Sierpnia będę wrzucał namiary i zdjęcia ...

qbek
17-05-2013, 15:31
Witaj!
Ja znam tylko Zatokę w Wołkowyji - ale jej bym nie polecał. Chyba że, jest się miłośnikiem muzyki w pokroju Tomasza Niecika do białego rana :)

grzesiek2
11-07-2013, 10:49
Witam.

W poniedziałek wybieram się w Bieszczady. Zdecydowaliśmy się na zakwaterowanie w namiocie, natomiast warunkiem koniecznym jest prysznic i rozsądne sanitariaty.

Czy ktoś z forumowiczów ma może namiary na jakieś pole namiotowe w okolicy Wetliny, Brzegów Górnych itp gdzie nie będzie totalnego tłoku i będą rozsądne warunki (prysznic, kibelek) ? Może być również kawałek pola przy jakimś domu gdzie gospodarze udostępniają sanitariaty.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc wszystkim forumowiczom :)

Pozdrawiam,
Grzesiek

Recon
11-07-2013, 16:16
CAMPING "Górna Wetlinka" http://www.bieszczadywetlinka.pl/
Ustrzyki Górne obok Hotelu http://www.hotel-pttk.pl/pl/camping
Wetlina Dom wycieczkowy PTTK (nie wiem jak tam teraz jest, przed laty tam spałem pod namiotem) http://www.trivago.pl/cisna-110871/hotele/dom-wycieczkowy-pttk-wetlina-1305141

grzesiek2
12-07-2013, 10:35
Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam,
Grzesiek

cuma2436
09-07-2014, 18:36
Witam!

Czy mógłby ktoś wyrazić opinię o polach namiotowych znajdujących się wokół zalewu? Nie byłam tam jeszcze, w tegoroczne wakacje planuję jechać z chłopakiem. Przeglądałam już sporo stron, ale wiele opinii liczy już sobie parę lat, więc wszystko mogło się pozmieniać. Szukam miejsca pod namiot, wokół jezior najlepiej, z tego co widzę jest dość sporo takich obiektów. Interesuje mnie informacja na temat węzła sanitaryjnego (wc, prysznice, czy czyste, umożliwiające korzystanie z nich:)), a także jak bardzo są to miejsca zatłoczone, hałaśliwe (raczej nie preferujemy miejsc gdzie alkohol leje się do białego rana), oraz mniej więcej cenowo jak to wygląda, za co pobierają opłaty. Wszelkie inne informacje także mile widziane:) Spotkałam się na forach z takimi kempingami jak Cypel, Zacisze, Zjawa, Patelnia, Jawor, Patelniak. Który sprosta naszym oczekiwaniom? A może jakiś jeszcze inny? Proszę o pomoc:) Dziekuję.

don Enrico
09-07-2014, 22:56
Witam na naszym forumie !
To chyba niezbyt dobry kierunek pytania ?
Tutejsi forumowicze z rzadka odwiedzają takie miejsca biwakowe, bo oni chodzą po górach a nie plażują się.
Podpowiem :
Kieruj się ogólną zasadą : bardziej znane miejsce (Solina , Polańczyk) to pewność tłumów
druga zasada to > im niższe ceny to klientela niezbyt wybredna
p.s.
Miałem kiedyś okazję w znanym kurorcie czyli Polańczyku spędzić noc na tanim polu namiotowym.
nigdy w życiu nie wysłuchałem w ciągu jednej nocy tylu dyskusji o tym jak prowadziły się matki dyskutantów, o spaniu nie było mowy bo dyskusja była ciekawa.
Osobiście wolę zadupia czyli Wołkowyję albo Teleśnicę Oszwarową, ale kto w danym terminie się zjedzie zawsze będzie zagadką

tkadeo
02-04-2015, 18:48
Witam serdecznie. W lipcu wybieramy się całą grupą w Bieszczady i szukamy pola namiotowego w miejscowościach: Cisna, Smerek, Wetlina i Ustrzyki górna.
Czy ktoś może polecić pole namiotowe w tych miejscowościach.

edutm
11-08-2015, 00:19
Cześć
O i nikt ci nie odpisał , pewnie dlatego ,że jakbyś tak przeczytał cały temat, to pola w miejscowościach przez Ciebie wymienianych były już polecane i to w co trzecim poście :)
Pytanie o pole którego nikt nie wymieniał , a które nie wiem czy istnieje, to mam ja
Czy jest jakieś pole namiotowe w Chmielu?
Niby na mapie są dwa , ale po przeszukaniu całego netu i to przez przypadek trafiłem na relację z wycieczki rowerowej sprzed 2 lat, gdzie jest wzmianka o poszukiwaniach pola namiotowego w Chmielu, a w końcu rozbiciu namiotu w jakimś gospodarstwie agroturystycznym o adresie chmiel 29 , które to gospodarstwo nie jest żadnym z tych pól zaznaczonych na mapie.
Czy tych pól z mapy już nie ma , czy rowerzyści byli rozkojarzeni ?

Swoją drogą to gdzie jak gdzie, ale na forum bieszczadzkim, temat pól namiotowych powinien być przyklejony , te około 20 istniejących pól powinno być wymienionych w pierwszym poście
z coroczną aktualizacją w odzewie na zmiany zgłoszone przez forumowiczów

bartolomeo
12-08-2015, 17:37
Swoją drogą to gdzie jak gdzie, ale na forum bieszczadzkim, temat pól namiotowych powinien być przyklejony , te około 20 istniejących pól powinno być wymienionych w pierwszym poście
z coroczną aktualizacją w odzewie na zmiany zgłoszone przez forumowiczówCzy możesz się zając stworzeniem i aktualizacją takiej listy?

edutm
12-08-2015, 21:06
I już miałem napisać z zadowoleniem wielkie TAK ,ale postanowiłem przeczytać najpierw odpowiedzi na inne proste ( tak myślałem ,że proste) zadane przeze mnie pytanie w innym temacie.
I się speszyłem
Nie piszę już nic i więcej o nic nie zapytam.
Nie czuję się za dobrze w towarzystwie tak niemiłych i przemądrzałych osób.
Zauważyłem że najwięcej odpowiedzi jest na powtarzające się pytania ,na które to pytania jest tysiące odpowiedzi w necie , a pytania ,na które net odpowiedzi jeszcze nie doświadczył nadal pozostają bez odpowiedzi ,hmm. zastanawiam się czy nie dlatego tak chętnie udziela się na te pospolite pytania tyle pospolitych odpowiedzi , że są one w necie ?
a na pytania na które odpowiedzi w necie nikt nie odpowiedział nadal pozostają bez odpowiedzi !
Nie chce generalizować , ale niektórzy z odpowiadających to pewnie nawet ...e nie głupie wnioski .
Życzę miłego, bez nerwowego odpowiadanie na tysiące powtarzających się pytań ,a pytania dziewicze niech dalej takimi pozostaną . CZUWAJ

Derty
24-01-2018, 12:59
hehe...fajny wpis...ten ostatni:D:D:D Ale ja ufam, że mi odpowie ktoś;> Otóż czy pole namiotowe w Terce jest obecnie czynne i czy mogę się tam zadekować w czerwcu? Ma ktoś może namiar na nie? Myślę o polu koło mostu nad Solinką.
Pozdrawiam,
Derty
PS.: obciążenia genetyczne skazały mnie na użycie wielgachnego namiotu na spanie, a więc czerwiec pod gwiazdami;)

sir Bazyl
26-01-2018, 22:50
Otóż czy pole namiotowe w Terce jest obecnie czynne i czy mogę się tam zadekować w czerwcu? Ma ktoś może namiar na nie? Myślę o polu koło mostu nad Solinką.
Pozdrawiam,
Derty
PS.: obciążenia genetyczne skazały mnie na użycie wielgachnego namiotu na spanie, a więc czerwiec pod gwiazdami;)
Hej! Czy obecnie czynne to ciężko stwierdzić ;) W zeszłym sezonie teren był koszony więc chyba funkcjonowało (namiotów nie widziałem albo nie pamiętam, ale kilka lat temu spałem na innym, przed Kołonicami i też nie było żadnych namiotów). Jak nie będzie wykoszone to sobie udepczesz i też będzie gitara!
PS
Ja piszę o tym po prawej stronie jadąc w kierunku Polanek z Terki, o tym koło mostu nic nie wiem.

don Enrico
28-01-2018, 20:38
Przypomnę, że już były prowadzone takie poszukiwania tutaj (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/9673-Pole-Namiotowe-w-Terce)