PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o weryfikacje trasy dla pierwszaka



Owocowa
18-08-2011, 04:10
Witam,

Wiem, że pewnie tego typu tematu już Was mogą nudzić, ale mimo to chciałabym żeby ktoś doświadczony zerknął na mój krótki szkic wyprawy po raz pierwszy w Bieszczady:-)

Jedziemy we dwie osoby i pierwsze dwa noclegi mamy w Wetlinie, później planujemy szukać na bieżąco( czyt. gdziekolwiek, jakkolwiek byle tanio:-)) I ogólna długość wycieczki to ok. 4 do 6 dni.

Więc plan jest taki:

1 dzień - wyjazd z Krakowa o godz. 5:10, planowany przyjazd do Cisnej ok. 12:00. Wyruszamy czerwonym szlakiem Cisna-Jaslo-Fereczata-Smerek ze Smereka stopem czy pksem do Wetliny.

2 dzień - Przeł. Wyżniańska-Rawki-Kremenaros-( i teraz właśnie czy iść dalej niebieskim szlakiem na Riabą Skałe i zejść żółtym szlakiem przez Jawornik do Wetliny czy po prostu wrócić się i iść przez Dział. Czy pierwszy wariant jest za długim odcinkiem? )

3 dzień - I tutaj też pojawia się pytanie, gdyż chcialiśmy przewędrować połoniny i czy radzicie przejść Wetlińską i Caryńską do Ustrzyk górnych (zahaczając o Smerek) w jeden dzień czy rozbić to na dwa dni? W pierwszy Wetlińska + Smerek, drugi Caryńska do Ustrzyk Górnych.

4 lub 5 dzień - z Ustrzyki-Tarnica-Wołosate i potem ewentualnie przetransportować się nad jezioro na jeden dzień:)

Będę wdzięczna za podpowiedzi i wskazówki, chodzi głównie o dzień 2 i 3.

Pozdrawiam:wink:

Wojtek Pysz
18-08-2011, 09:08
2 dzień - Przeł. Wyżniańska-Rawki-Kremenaros - i teraz właśnie czy iść dalej niebieskim szlakiem na Riabą Skałe i zejść żółtym szlakiem przez Jawornik do Wetliny czy po prostu wrócić się i iść przez Dział. Czy pierwszy wariant jest za długim odcinkiem?
Jeżeli dniówka (7 - 9 godzin) tuptania nie stanowi dla Ciebie problemu, to ten dłuższy wariant polecam.

Marcowy
18-08-2011, 09:58
3 dzień - I tutaj też pojawia się pytanie, gdyż chcialiśmy przewędrować połoniny i czy radzicie przejść Wetlińską i Caryńską do Ustrzyk górnych (zahaczając o Smerek) w jeden dzień czy rozbić to na dwa dni? W pierwszy Wetlińska + Smerek, drugi Caryńska do Ustrzyk Górnych.


Obie połoniny są jak najbardziej do zrobienia w jeden dzień, jeśli macie przyzwoitą kondycję i czas Was goni. Jednakowoż jest to dość wyczerpujące, tym bardziej (jak rozumiem) z plecakami, więc ja bym odradzał :) Jeśli macie taką możliwość, przejdźcie lajtowo w pierwszy dzień Wetlińską i wróćcie do Wetliny na piwo, a nazajutrz podjedźcie czymś do Berehów i przejdźcie z plecakami do UG.

Gandalf
18-08-2011, 15:22
3 dzień - I tutaj też pojawia się pytanie
Osobiście polecam jednak przejściu obu Połonin, spokojnie do zrobienia w jeden dzień, a browar już lepiej odpalić w Ustrzykach, niż robić nawrotki do Wetliny. Taka przynajmniej jest moja opinia. Tak czy inaczej zazdroszczę !!

Owocowa
19-08-2011, 15:22
Dzięki wielkie za odpowiedzi.

I skoro są to trasy do przejścia to wstępnie założymy, że je przejdziemy a wiadomo, że wszystko wyjdzie w praniu w zależności od pogody czy naszego zmęczenia:) I jeszcze z tego co wyczytałam w przewodniku to pisze, że szlak graniczny (Kremenaros- Riaba skala) jest mniej bogaty widokowo niż Dział. Prawda to? Bo jeśli tak to chyba wybierzemy dział, lepsze widoki mniej chodzenia:-D

Pyra.57
19-08-2011, 21:30
Pod względem widokowym to Dział to raj dla oczu. Są tam chyba jedne z piękniejszych panoram połonin. Jak nie byłaś to idź, warto.

bertrand236
19-08-2011, 22:57
A może Wołosate, Tarnica, Bukowe Berdo, Widełki?
Powodzenia w Bieszczadzie

Owocowa
22-08-2011, 00:14
Dobra, więc wybieramy dział, a co do połonin to jeszcze zobaczymy. Dzięki wszystkim za odpowiedź i do zobaczenia na szlaku!:)

diabel-1410
22-08-2011, 05:21
Dobra, więc wybieramy dział, a co do połonin to jeszcze zobaczymy. Dzięki wszystkim za odpowiedź i do zobaczenia na szlaku!:)
Więc czekamy na relację:-)

tuśka
03-09-2011, 01:42
Witam,
wraz z kilkoma znajomymi wybieramy się 7 września na swoją pierwszą wycieczkę"z garbem" w Bieszczady, prosiłabym bardzo o weryfikację zaplanowanej trasy, to dla mnie bardzo ważne, bo wyjazd już tuż tuż
pozdrawiam ciepło

oto trasa:
1 dzień- Cisna „Pod Honem”- Dolżyca( asfalt)-(czarny szlak)- Bacówka PTTK Jaworzec „Moskalówka”

2 dzień- Bacówka PTTK Jaworzec „Moskalówka”-->(czarny szlak) Przełęcz Orłowicza-->(żółty szlak) Wetlina i tu: albo nocleg w Wetlinie albo… (czerwony szlak) Połoniną Wetlińską do schroniska i nocleg w Chatce Puchatka

3 dzień- "Chatka Puchatka--> Brzegi Górne--> Połonina Caryńska--> Ustrzyki Górne albo: jeżeli nocujemy nocujemy w Wetlinie to dojeżdżamy do Brzegów Górnych i stamtąd przez Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych
Nocleg w Ustrzykach Górnych w Kremenarosie

4 dzień- Ustrzyki Górne--> (szlak niebieski) Wielka Rawka--> (żółty szlak) Mała Rawka--> schronisko pod Małą Rawką

5 dzień- schronisko pod Małą Rawką--> busem--> Wołosate( zostawić plecaki w schronisku)--> (niebieski szlak) Przełęcz pod Tarnicą--> czerwony szlak na Halicz--> Rozsypaniec--> Przełęcz Bukowska--> powrót do Wołosatego

Winnetou
03-09-2011, 04:11
Witaj,
w zeszłym roku przebyłem całkiem podobną trasę tyle że startowałem w Ustrzykach

Pierwszego dnia możesz w Dołżycy odbić w lewo w stokówkę i dochodząc w okolice Łopiennika przejść oznaczona ścieżka do bazy namiotowej Łopienka, a potem zejść do samej Łopienki - miejsce naprawdę warte zobaczenia. Stamtąd można przejść przez Polanki i rezerwat sine wiry do Jaworca. Spacer trochę długi i w większości po mniej lub bardziej utwardzonej drodze ale ja osobiście Łopienki bym nie ominął;)

2 dnia polecam Chatkę Puchatka

3 Z Połoniny Wetlińskiej poszedłbym raczej przez Brzegi Górne i Caryńska odbijając w prawo na Bacówkę pod Mała Rawka -spokojnie wystarczy Ci czasu żeby przejść przez całą Caryńską i potem dojść do bacówki, a wszystko po to, żeby kolejnego dnia móc wejść na Rawki od strony bacówki, bo od strony Ustrzyk podejście z plecakiem jest dużo cięższe- takie moje odczucie

4 Bacówka-Rawki-Kremenaros-Ustrzyki

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku, bo w tym samym okresie też będę się kręcił po Bieszczadzie:grin:

tuśka
03-09-2011, 22:31
dzięki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź;) co do Łopienki dziękuję za wskazówkę, jeżeli zaś chodzi o weryfikację dnia trzeciego jednak dzisiaj razem z koleżanką musiałyśmy skrócić wyjazd o jeden dzień wykasowując tym samym dzień czwarty. Po poprawce nasza trasa wygląda tak, że dnia trzeciego nocujemy w Kremenarosie, zostawiamy tam plecaki i rano wyruszamy trasą Ustrzyki Górne--> Szeroki Wierch --> Przeł. pod Tarnicą --> Halicz--> Rozsypaniec--> Wołosate--> Ustrzyki Górne i znowu Kremenaros

również pozdrawiam i do zobaczenia!

p.s. być może to głupie pytanie, ale nie ma sensu chyba wcześniej dzwonić do schronisk, przecież nie zarezerwuję podłogi, na niektórych forach czytałam, że bywają takie sytuacje, w których mogą nam po prostu podziękować, choć nie za bardzo chce mi się w to wierzyć

Fiaa
03-09-2011, 22:37
Zamiast asfaltować z Cisnej, podjedźcie kawałek dalej do Dołżycy.