Zobacz pełną wersję : Prośba o weryfikacje trasy dla pierwszaka
Witam,
Wiem, że pewnie tego typu tematu już Was mogą nudzić, ale mimo to chciałabym żeby ktoś doświadczony zerknął na mój krótki szkic wyprawy po raz pierwszy w Bieszczady:-)
Jedziemy we dwie osoby i pierwsze dwa noclegi mamy w Wetlinie, później planujemy szukać na bieżąco( czyt. gdziekolwiek, jakkolwiek byle tanio:-)) I ogólna długość wycieczki to ok. 4 do 6 dni.
Więc plan jest taki:
1 dzień - wyjazd z Krakowa o godz. 5:10, planowany przyjazd do Cisnej ok. 12:00. Wyruszamy czerwonym szlakiem Cisna-Jaslo-Fereczata-Smerek ze Smereka stopem czy pksem do Wetliny.
2 dzień - Przeł. Wyżniańska-Rawki-Kremenaros-( i teraz właśnie czy iść dalej niebieskim szlakiem na Riabą Skałe i zejść żółtym szlakiem przez Jawornik do Wetliny czy po prostu wrócić się i iść przez Dział. Czy pierwszy wariant jest za długim odcinkiem? )
3 dzień - I tutaj też pojawia się pytanie, gdyż chcialiśmy przewędrować połoniny i czy radzicie przejść Wetlińską i Caryńską do Ustrzyk górnych (zahaczając o Smerek) w jeden dzień czy rozbić to na dwa dni? W pierwszy Wetlińska + Smerek, drugi Caryńska do Ustrzyk Górnych.
4 lub 5 dzień - z Ustrzyki-Tarnica-Wołosate i potem ewentualnie przetransportować się nad jezioro na jeden dzień:)
Będę wdzięczna za podpowiedzi i wskazówki, chodzi głównie o dzień 2 i 3.
Pozdrawiam:wink:
Wojtek Pysz
18-08-2011, 09:08
2 dzień - Przeł. Wyżniańska-Rawki-Kremenaros - i teraz właśnie czy iść dalej niebieskim szlakiem na Riabą Skałe i zejść żółtym szlakiem przez Jawornik do Wetliny czy po prostu wrócić się i iść przez Dział. Czy pierwszy wariant jest za długim odcinkiem?
Jeżeli dniówka (7 - 9 godzin) tuptania nie stanowi dla Ciebie problemu, to ten dłuższy wariant polecam.
3 dzień - I tutaj też pojawia się pytanie, gdyż chcialiśmy przewędrować połoniny i czy radzicie przejść Wetlińską i Caryńską do Ustrzyk górnych (zahaczając o Smerek) w jeden dzień czy rozbić to na dwa dni? W pierwszy Wetlińska + Smerek, drugi Caryńska do Ustrzyk Górnych.
Obie połoniny są jak najbardziej do zrobienia w jeden dzień, jeśli macie przyzwoitą kondycję i czas Was goni. Jednakowoż jest to dość wyczerpujące, tym bardziej (jak rozumiem) z plecakami, więc ja bym odradzał :) Jeśli macie taką możliwość, przejdźcie lajtowo w pierwszy dzień Wetlińską i wróćcie do Wetliny na piwo, a nazajutrz podjedźcie czymś do Berehów i przejdźcie z plecakami do UG.
3 dzień - I tutaj też pojawia się pytanie
Osobiście polecam jednak przejściu obu Połonin, spokojnie do zrobienia w jeden dzień, a browar już lepiej odpalić w Ustrzykach, niż robić nawrotki do Wetliny. Taka przynajmniej jest moja opinia. Tak czy inaczej zazdroszczę !!
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
I skoro są to trasy do przejścia to wstępnie założymy, że je przejdziemy a wiadomo, że wszystko wyjdzie w praniu w zależności od pogody czy naszego zmęczenia:) I jeszcze z tego co wyczytałam w przewodniku to pisze, że szlak graniczny (Kremenaros- Riaba skala) jest mniej bogaty widokowo niż Dział. Prawda to? Bo jeśli tak to chyba wybierzemy dział, lepsze widoki mniej chodzenia:-D
Pod względem widokowym to Dział to raj dla oczu. Są tam chyba jedne z piękniejszych panoram połonin. Jak nie byłaś to idź, warto.
bertrand236
19-08-2011, 22:57
A może Wołosate, Tarnica, Bukowe Berdo, Widełki?
Powodzenia w Bieszczadzie
Dobra, więc wybieramy dział, a co do połonin to jeszcze zobaczymy. Dzięki wszystkim za odpowiedź i do zobaczenia na szlaku!:)
diabel-1410
22-08-2011, 05:21
Dobra, więc wybieramy dział, a co do połonin to jeszcze zobaczymy. Dzięki wszystkim za odpowiedź i do zobaczenia na szlaku!:)
Więc czekamy na relację:-)
Witam,
wraz z kilkoma znajomymi wybieramy się 7 września na swoją pierwszą wycieczkę"z garbem" w Bieszczady, prosiłabym bardzo o weryfikację zaplanowanej trasy, to dla mnie bardzo ważne, bo wyjazd już tuż tuż
pozdrawiam ciepło
oto trasa:
1 dzień- Cisna „Pod Honem”- Dolżyca( asfalt)-(czarny szlak)- Bacówka PTTK Jaworzec „Moskalówka”
2 dzień- Bacówka PTTK Jaworzec „Moskalówka”-->(czarny szlak) Przełęcz Orłowicza-->(żółty szlak) Wetlina i tu: albo nocleg w Wetlinie albo… (czerwony szlak) Połoniną Wetlińską do schroniska i nocleg w Chatce Puchatka
3 dzień- "Chatka Puchatka--> Brzegi Górne--> Połonina Caryńska--> Ustrzyki Górne albo: jeżeli nocujemy nocujemy w Wetlinie to dojeżdżamy do Brzegów Górnych i stamtąd przez Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych
Nocleg w Ustrzykach Górnych w Kremenarosie
4 dzień- Ustrzyki Górne--> (szlak niebieski) Wielka Rawka--> (żółty szlak) Mała Rawka--> schronisko pod Małą Rawką
5 dzień- schronisko pod Małą Rawką--> busem--> Wołosate( zostawić plecaki w schronisku)--> (niebieski szlak) Przełęcz pod Tarnicą--> czerwony szlak na Halicz--> Rozsypaniec--> Przełęcz Bukowska--> powrót do Wołosatego
Winnetou
03-09-2011, 04:11
Witaj,
w zeszłym roku przebyłem całkiem podobną trasę tyle że startowałem w Ustrzykach
Pierwszego dnia możesz w Dołżycy odbić w lewo w stokówkę i dochodząc w okolice Łopiennika przejść oznaczona ścieżka do bazy namiotowej Łopienka, a potem zejść do samej Łopienki - miejsce naprawdę warte zobaczenia. Stamtąd można przejść przez Polanki i rezerwat sine wiry do Jaworca. Spacer trochę długi i w większości po mniej lub bardziej utwardzonej drodze ale ja osobiście Łopienki bym nie ominął;)
2 dnia polecam Chatkę Puchatka
3 Z Połoniny Wetlińskiej poszedłbym raczej przez Brzegi Górne i Caryńska odbijając w prawo na Bacówkę pod Mała Rawka -spokojnie wystarczy Ci czasu żeby przejść przez całą Caryńską i potem dojść do bacówki, a wszystko po to, żeby kolejnego dnia móc wejść na Rawki od strony bacówki, bo od strony Ustrzyk podejście z plecakiem jest dużo cięższe- takie moje odczucie
4 Bacówka-Rawki-Kremenaros-Ustrzyki
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku, bo w tym samym okresie też będę się kręcił po Bieszczadzie:grin:
dzięki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź;) co do Łopienki dziękuję za wskazówkę, jeżeli zaś chodzi o weryfikację dnia trzeciego jednak dzisiaj razem z koleżanką musiałyśmy skrócić wyjazd o jeden dzień wykasowując tym samym dzień czwarty. Po poprawce nasza trasa wygląda tak, że dnia trzeciego nocujemy w Kremenarosie, zostawiamy tam plecaki i rano wyruszamy trasą Ustrzyki Górne--> Szeroki Wierch --> Przeł. pod Tarnicą --> Halicz--> Rozsypaniec--> Wołosate--> Ustrzyki Górne i znowu Kremenaros
również pozdrawiam i do zobaczenia!
p.s. być może to głupie pytanie, ale nie ma sensu chyba wcześniej dzwonić do schronisk, przecież nie zarezerwuję podłogi, na niektórych forach czytałam, że bywają takie sytuacje, w których mogą nam po prostu podziękować, choć nie za bardzo chce mi się w to wierzyć
Zamiast asfaltować z Cisnej, podjedźcie kawałek dalej do Dołżycy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.1 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.