PDA

Zobacz pełną wersję : Reklama TPSA z bieszczadkim "elementem"



Marcin
18-08-2011, 15:26
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=me0pSgVd_dg

Jakieś takie dziwne odczucie mam jak to oglądam... Ta reklama z założenia miała chyba śmieszyć (tak mi się wydaje)... Wyszło jakieś takie dziwne zestawienie signifié, lub signifiant (jak kto woli...):
- Punki to imbecyle,
- Bieszczady są Punkowe,
- kryzys wieku średniego jest związany z Punkiem i Bieszczadami (ucieczka w "dzicz"?)
- KSU jest dla imbecyli w wieku średnim

Burza mózgów nad tą reklamą musiała wyglądać chyba tak: http://www.youtube.com/watch?v=3r1-jhWasXw

:-P

Marcowy
18-08-2011, 16:55
Heh, widziałem tę reklamę parę razy w TV i nawet mnie rozśmieszyła, ale dopiero teraz (oglądając na Youtub'ie) zajarzyłem, że Rozum na początku śpiewa o Ustrzykach i Bieszczadach :razz: No i teraz rozpoznałem fragmencik jakiegoś bliżej niezidentyfikowanego kawałka KSU, który się pojawia w tle.

Mimo wszystko nie mam absolutnie takich skojarzeń, jak Ty powyżej :-)

Marcin
18-08-2011, 18:47
Gusty gustami, ale najważniejsze pytanie: za ile sprzedali się TeleKomunie? I czy nie gryzie się to z idea fix KSU...?

Gandalf
19-08-2011, 10:36
[url]Jakieś takie dziwne odczucie mam jak to oglądam...
:-P Dla mnie to już absolutne czepianie się. Byłem daleki od wniosków Marcina, naprawdę !!

hucu
19-08-2011, 15:00
skasowałem co napisałem bo się 2 razy kliknęło

hucu
19-08-2011, 15:01
Mnie też ta reklama nie przeszkadza. Ideami to można się kierować jak ma się lat 18-20. Wtedy wszystko wydaje się oczywiste. A Siczka ma 50 lat. Czas buntu już dawno się skończył. Pewnie było fajnie,ale trzeba się dostosować. Nie da się żyć i zapewnić bytu najbliższym ideami. To samo można by powiedzieć o najlepszej punkowej załodze(moim zdaniem) jaka pojawiła się w tym kraju-Siekiera.Budzyński i Adamski już od dawna nic ich z punkiem nie łączy.Zresztą czy w ogóle jeszcze punk istnieje?Pytam bo nie wiem.Też mnie to nie interesuje.Owszem lubię posłuchać starych kawałków,ale glanów i ramoneski nie zakładam. Tak jak wspomniałem nie mam nic do reklamy, ani nie widzę nic złego w tym,że KSU parę złoty przytuli przy tej okazji. Mojego podejścia do Nich i Ich muzy to nie zmieni.

Krysia
19-08-2011, 17:42
Eeeee, więcej luzu Marcinie;-)
Nie mam TV także nie widziałam wcześniej, ale ot reklama po prostu;-)
całkiem zabawna jak na reklamę.

admin
20-08-2011, 01:45
Gusty gustami, ale najważniejsze pytanie: za ile sprzedali się TeleKomunie? I czy nie gryzie się to z idea fix KSU...?

Nie sledze kariery KSU ale czy to nie jest tak ze jak utwor muzyczny ma wiecej niz 25 lat to juz artysta nie pobiera od niego tantiemow?
Pierwsze pytanie czy tak faktycznie jest, a drugie to czy Ustrzyki maja wiecej jak 25 lat.

Marcin
21-08-2011, 18:02
Tak tylko podpuszczam... nie moja wina że sporo osób na tym forum ma podobne poglądy... Trzeba czasami sprowokować juzerów żeby rozruszać forum ;)

żubr
25-08-2011, 09:02
Nie sledze kariery KSU ale czy to nie jest tak ze jak otwór muzyczny ma więcej niż 25 lat to już artysta nie pobiera od niego tantiemow?
Pierwsze pytanie czy tak faktycznie jest, a drugie to czy Ustrzyki maja więcej jak 25 lat.

Wykorzystany fragment ma dokładnie 1 rok. Jest to specjalna wersja numeru Ustrzyki przygotowana i nagrana do filmu mającego promować Bieszczady. Więc muzycznie jest to świeżutkie. Słownie natomiast pochodzi gdzieś z okolic 1977 roku. Tantiemy pobiera wykonawca, kompozytor i autor słów. Tak przynajmniej jest w prawach autorskich.


Co do samej reklamy no to "sorry Winnetou" jak mawiają starożytni Indianie ale samymi tzw. ideałami nikt się nie naje, szczególnie wtedy jak żyje z muzyki. I to nie KSU poszło do TPSA tylko TPSA do KSU. No ale to zupełnie inny temat.