PDA

Zobacz pełną wersję : Plan na wtorek (11 pażdziernika), zanim dotrzemy pod Masyw Hyrlatej...



Kusto
22-09-2011, 11:57
Z Kalnicy (tej koło Cisnej) będziemy chcieli dostać się na Górę Krzemienną. Zejść z niej na Przełęcz Przysłup, przeciąć szosę i tory i pod górę na Jasło (z lewej Krupiwiska - tak się nazywa wedle mapy ta cześć lasu, a z prawej w `jarze` strumień o nazwie Pod Boweniem) po drodze szczyt jakowyś (nazwę pewnie posiada, lecz z mapy tylko metry tj. 1047 - jeszcze przed Jasłem oczywista).
Owa ścieżka z Przełęczy Przysłup jest na mapie dość wyraźna i prosto tnie pod górę (w rzeczywistości może ich być trochę więcej:mrgreen:). Celem jest dostać się do Roztok Górnych, i tam postarać się o jeden nocleg, a Masyw Hyrlatej pozostawić sobie na cały dzień następny - wedle `dobrej` rady ;) Z Jasła już szlakiem na Okrąglik i `pasmem granicznym` do Przełęczy Nad Roztokami i do Roztok Górnych -moze uda nam się zaczepić jeszcze o Rypi Wierch, Sinkową i z Manewy w dół do drogina przełęcz pod Kiczerkę i w prawo do Roztok.
Mam w tej chwili w ręku dwie mapy, na każdej z nich niebieski szlak przebiega różnie przez odcinek od Okrąglika do Roztok Grn.. Wedle jednej, pasmem granicznym do Przełeczy Nad Roztokami, a wedle drugiej przez Duży Skaleniec do Roztok Grn.. Choć to nie jest żadna zagwózdka, to ku ścisłości i z ciekawości jak jest naprawdę, kieruję do Was Biesy to pytanie... ;)
Na koniec podstawa ;) JAK Z NOCLEGIEM W ROZTOKACH GÓRNYCH? UDZIELCIE MI PROSZĘ INFORMACJI... Pozdrawiam

Kusto
22-09-2011, 13:21
Już mam informacje o noclegu w Roztokach Górnych, także gra i buczy ...

krzychuprorok
22-09-2011, 13:48
Szlak idzie granicą z Okrąglika nad Przełęcz nad Roztokami.

Kusto
22-09-2011, 14:55
Szlak idzie granicą z Okrąglika nad Przełęcz nad Roztokami.
dzięki ;)
...zorientowałem się po tej mapce
http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...yers=B00000FTF (http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=15&lat=49.17761&lon=22.28587&layers=B00000FTF)
do której dostałem linka od Wojtka Pysza... dobra mapka lecz jak na bakier z GPS`em. Wedle niej szlak prowadzi tak jak mówisz i jak jest w rzeczywistości...