PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja nowego działu ("Turystyka nie-bieszczadzka") i jedna drobniejsza uwaga



bartolomeo
23-11-2011, 10:47
Na naszym najbardziej oftopowym forum na świecie pojawia się coraz więcej relacji, wspomnień, zdjęć z najprzeróżniejszych miejsc nie-bieszczadzkich oraz dyskusji o turystyce w ogólniejszym spojrzeniu. Jak przeglądam dział Oftopik to mam wrażenie, że on w całości składa się z takich właśnie wątków. Na pierwszej stronie Oftopika mamy w tej chwili następujące wątki:

Przyklejony: Nowy użytkownik - powitanie
Donbas 2011 część 2- Okolice Doniecka
Humor SPOZA szlaku
Forumowych koszulek edycja trzecia?
Cmentarze ...czyli gdzie zdążamy ?
Mój ślad dla potomnych [wydzielone]
Świnoujście - Hel, krok po kroku...
(nie)bieszczadzkie impresje
Donbas 2011 część 1- Azowskie Wybrzeże
Inwersja i widzialność
nowy miernik szlakow bieszczdzkich..
dla zaostrzenia apetytu foty z wyjazdu niebieszczadzkiego
Gra w skojarzenia
Dzikie kobiety
Miasteczka galicyjskie - szukam i zgaduję
Pyrlandia
Beskid Niski -wiosna, lato ... jesień, zima
Muzyka, której słuchamy
Szukam mieszkania do wynajęcia w Rzeszowie
długi weekend na Pogórzu Kaczawskim
Ptaki

Wytłuściłem te wątki, które moim zdaniem pasowałyby do nowego działu. Ja widziałbym w tym dziale wszystkie wątki związane z turystyką ale nie bezpośrednio i wyłącznie z Bieszczadami. Wątek "leżałby" w "Innych tematach" bo z definicji do "For bieszczadzkich" zaliczyć go nie można.

Proponuję także dział "KIMB" przemianować na "KIMB i inne zloty". Mamy (mieliśmy) RIMB, FotimB, niedawno plener fotograficzny - nie samym KIMBem żyje forumowicz :wink:

Co o tych propozycjach sądzicie?

don Enrico
23-11-2011, 11:32
Proponuję także dział "KIMB" przemianować na "KIMB i inne zloty"
a może po prostu "spotkania forumowe" albo "tematy forumowe" i wówczas mogłaby tam trafić np. koszulka, która nie wiedzieć czemu błąka się poza-topem.
A co do pierwszego wniosku to jestem ZA.

bertrand236
23-11-2011, 21:03
Pkt. 1 Nareszcie
Pkt 2 don ma rację /znowu/
Pozdrawiam

diabel-1410
23-11-2011, 21:18
popieram a nawet jestem za:-)

admin
24-11-2011, 00:56
No to glosujemy. :)

Piskal
24-11-2011, 07:25
A cóż to za moda jakaś na ankiety?

Krysia
24-11-2011, 08:27
super pomysł, bo w OFFie się gubią

Gandalf
24-11-2011, 15:52
Ja jestem na NIE!!! To forum bieszczadzkie i dla innych relacji Oftopic to najlepsze miejsce, zgodnie zresztą z nazwą. Nie ma co "rozmywać" charakteru Forum.
Co o tych propozycjach sądzicie?

sir Bazyl
24-11-2011, 17:34
Ja jestem na NIE!!! To forum bieszczadzkie i dla innych relacji Oftopic to najlepsze miejsce, zgodnie zresztą z nazwą. Nie ma co "rozmywać" charakteru Forum.

W 100% zgadzam się z opinią Gandalfa!

Pyra.57
24-11-2011, 20:43
Mnie pomysł się podoba bo faktycznie w offtopie zaczyna być mętlik. Jestem za.

Wojtek Pysz
24-11-2011, 20:59
Propozycja nowego działu ("Turystyka nie-bieszczadzka")
Co o tych propozycjach sądzicie?
Popieram pomysłodawcę, głosując "ZA". Będzie bardziej przejrzyście.

długi
25-11-2011, 08:20
Jestem za mętlikiem i mętną wodą. Otwieram forum i czytam wszystkie nieprzeczytane. Podział na działy mnie nic nie daje. Jak chcę coś znaleźć, używam wyszukiwarki, która też ignoruje działy.
Pozdrawiam
Długi

Marcowy
25-11-2011, 10:50
Kilka lat temu podobne rozwiązanie już ktoś proponował, wówczas też byłem ZA. Owszem, to forum bieszczadzkie, ale relacjom z innych wędrówek jest i tak jakby bliżej do Bieszczadów niż do offtopu. O ile pamiętam, tamta propozycja dotyczyła utworzenia - obok "Relacji z Waszych wypraw w Bieszczady" - działu: "Relacje z wędrówek pozabieszczadzkich" czy też "Relacje z innych wędrówek". Czy jakoś tak :-)

bartolomeo
30-11-2011, 09:38
Dziś kończymy głosowanie w sprawie nowego działu, ankieta zakończy się kilka minut przed północą. A przy okazji dyskutujemy też sprawę zmiany nazwy działu KIMB na "Spotkania forumowe" (to chyba lepsze niż moje "KIMB i inne zloty").

Swoją drogą ciekaw jestem, czy 27 osób, które głosowały w tej ankiecie, to te same 27 osób, które głosowały w ankiecie dotyczącej nadchodzącego KIMBu.

Mamcia DwaChmiele
30-11-2011, 12:30
Swoją drogą ciekaw jestem, czy 27 osób, które głosowały w tej ankiecie, to te same 27 osób, które głosowały w ankiecie dotyczącej nadchodzącego KIMBu.

Nie, ale już nadrabiam :)

don Enrico
01-12-2011, 19:08
No co tam, Adminie Szanowny ?
Będą jakieś zmiany w tym pezetpeenie ?
Bo tak głosujemy i dyskutujemy , a tu nic. Niby zmiany są ale ich nie widać.
Czekam na zmianę rozszerzającą dział KIMB na szersze wody, bo tak to dochodzi do dziwolągów takich że Piskal musi zakładać wątek koszulkowy w oftopie, tak jakby to była pozaprogramowa dyskusja polityczna albo o Marynie.
Przecież nie samym KIMB-em forum żyje. Śmiem twierdzić że kwestia koszulek jest równie ważna i nie powinna błąkać się poza tematycznie.
A spotkania regionalne ?
Przecież to nie jest KIMB.
Należy zmienić nazwę działu czytelną dla wszystkich. Napisałem.

MORF
01-12-2011, 20:56
Jestem na TAK

bertrand236
01-12-2011, 23:59
No co tam, Adminie Szanowny ?
Będą jakieś zmiany w tym pezetpeenie ?
Bo tak głosujemy i dyskutujemy , a tu nic. Niby zmiany są ale ich nie widać.
Czekam na zmianę rozszerzającą dział KIMB na szersze wody, bo tak to dochodzi do dziwolągów takich że Piskal musi zakładać wątek koszulkowy w oftopie, tak jakby to była pozaprogramowa dyskusja polityczna albo o Marynie.
Przecież nie samym KIMB-em forum żyje. Śmiem twierdzić że kwestia koszulek jest równie ważna i nie powinna błąkać się poza tematycznie.
A spotkania regionalne ?
Przecież to nie jest KIMB.
Należy zmienić nazwę działu czytelną dla wszystkich. Napisałem.

Adminie!

Możesz się zgodzić, możesz się nie zgodzić. Miej jakieś zdanie, proszę...

bartolomeo
02-12-2011, 00:02
Aleście nerwowi są - od czasu zakończenia głosowania Admina jeszcze na forum nie było. Zaglądnie to przeczyta i podejmie decyzję. I albo zrobi nowy dział albo nie :mrgreen:

admin
02-12-2011, 00:58
Przeca wszyscy wiedza ze zgadzam sie z decyzja wiekszosci (zwykle:))

Zrobcie (kontynuujac ten watek) jakis ladny opis do tego nowego podforum. Ja boje sie ze moge pojechac z jakimś "pinglisz" i bedzie skucha.

bartolomeo
02-12-2011, 08:35
To może tak: dotychczasowy dział KIMB przemianowujemy na
Spotkania i sprawy forumowe
Kongres Internautów Miłośników Bieszczad (KIMB) i inne spotkania forumowe. Nagrody forumowe oraz różne sprawy i tematy związane z forum.

a nowy dział w innych tematach:
Turystyka nie-bieszczadzka
Opisy, relacje, wspomnienia, zdjęcia z wypraw pozabieszczadzkich.

sir Bazyl
02-12-2011, 17:36
No co tam, Adminie Szanowny ?
Proszę, proszę, jak to się Don Generał pcha do kabiny! :wink: Darku, nie ulegaj naciskom, może to doprowadzić do katastrofy...


Będą jakieś zmiany w tym pezetpeenie ?
O widzisz?! Już się zarząd komisaryczny co niektórym marzy i Prezesa ze stołka chcą wysiudać!

Bo tak głosujemy i dyskutujemy , a tu nic. Niby zmiany są ale ich nie widać.
Trzymajmy się z dala od polityki!!!:twisted:


A spotkania regionalne ?
Przecież to nie jest KIMB.

Przecież to taki KIMB w comiesięcznych ratach :razz:.


Przeca wszyscy wiedza ze zgadzam sie z decyzja wiekszosci (zwykle:))

Ta mocno naciągana większość próbuje Ci zamydlić oczy tą zmanipulowaną ankietą! Wystarczy popatrzeć na jej konstrukcję: na pierwszym miejscu pojawia się wielkie, prościutkie i strzeliste niczym bieszczadzka jodła Tak (a choćby alfabetycznie Nie powinno być pierwsze), podczas gdy znacznie dalej i niżej, jakby porzucone i skazane na zagładę, mocno do ziemi przygięte i skarlałe jak buki na granicy lasu i połonin Nie.
W celu wyjaśnienia tej afery proponuję powołać bezstronną komisję w składzie: długi, Gandalf, ja oraz trzech pozostałych, niezależnych forumowiczów, którzy również zagłosowali na Nie.
Cała prawda wyjdzie wtedy na jaw!
Nie dajmy się zbałamucić i na złą drogę sprowadzić, gdyż wszystko na forum może się tak zakończyć:


Ty , przecież myśmy już tu byli, tylko teraz idziemy w drugą stronę !!!
Ja pierdziu !
Kierunki nam się popiepszyły o 180 stopni.
Po kiego diabła to wszystko ?

A tak poważnie:

To może tak: dotychczasowy dział KIMB przemianowujemy na
Spotkania i sprawy forumowe
Tutaj zgadzam się z Bartkiem (ale tylko dlatego, że przetrzymuje moje zimówki u siebie w garażu :mrgreen:).


a nowy dział w innych tematach:
Turystyka nie-bieszczadzka
Opisy, relacje, wspomnienia, zdjęcia z wypraw pozabieszczadzkich.
Jeśli powstanie, to czy tutaj znajdą się np. Karpaty Wschodnie i zagadki cerkiewne (i żadne krzyki i płacze nie przekonają mnie, że cerkiew z Wiednia czy Półwyspu Krymskiego ma być w zagadkach bieszczadzkich!)

Napisałem.
Ja też! :oops:
A teraz idę zajrzeć do łóżka, czy tam czasem jakiś łeb konia nie leży!

bartolomeo
02-12-2011, 18:49
Szanowny serze Bazylu, rozumiem Twoje obawy ale takie jest nasze forum, w dziale Oftop mamy w tej chwili 1121 wątków i 22791 postów, odrobinę więcej jest tylko w dziale "Bieszczady praktycznie". Pewnie, że lepiej byłoby czytać relacje z zimowego podejścia na Okrąglik niż z wizyty nad Niagarą, ale wsadzając wszystkie poza-bieszczadzkie wątki do jednego worka nie poprawimy tej statystyki.

Trzeba pisać nowe relacje i dyskutować o Bieszczadach :wink: Co wcale się nie kłóci z robieniem porządku w Oftopiku.

A poza tym jak się nie zgodzisz ze mną w całości to sprzedam Twoje zimówki :twisted:

Wojtek Pysz
02-12-2011, 19:10
Szanowny serze Bazylu...
A poza tym jak się nie zgodzisz ze mną w całości to sprzedam Twoje zimówki :twisted:
Żeby ta groźba wyglądała poważnie, to ja kupuję. W całości ;)

admin
03-12-2011, 19:15
zrobione (http://forum.bieszczady.info.pl/forumdisplay.php/27-Turystyka-nie-bieszczadzka)

Prosze modow o posprzatanie.

długi
04-12-2011, 12:33
No proszę, groźbą, manipulacją sondażami, i teraz sprzątanie... karykatura demokracji, gdzie dyktat rzekomej większości nie uszanuje mniejszej mniejszości. Teraz będzie jak w BPN, mostki, schodki, barierki i ławeczki. Tu widoczek, tu relacja z sądeckiego. Pod linijkę jak w Szwajcarii. A jak napiszesz o zielsku niebieszczadzkim, to na kompost cię wyrzucą. Jak ja się teraz w tym odnajdę.. bez dżipiesa, Odebrali nam, wolnym resztę wolności. Buuu, idę nad morze popatrzyć na fale. Podobno to uspakaja. Relację zamieszczę w .... na chybił - trafił.
Serdecznie
Długi

admin
04-12-2011, 16:34
Ojjj Dlugi. Zako zasluzony kombatant tutejszego forum znajdujesz sie w grupie userow ktorym wybaczone bedzie kazde nieupozadkowane dzialanie. :) Poza tym Szwajcaria to wspanialy kraj i warto brac z nich przyklad.

długi
04-12-2011, 18:08
Byłem 2x w Szwajcarii. Bazylea - cudo, Zurych - ble. Zatoka Pucka pod Rewą - napełnia spokojem.
Pozdrawiam
Długi

admin
04-12-2011, 19:25
A u mnie -1 i deszcz ze sniegiem. Jutro w prognozach +8. To dopiero jest ble...

maciejka
26-07-2012, 22:58
Odnośnie robienia porządków...tak mnie zastanowiło...
Powstał dział "Turystyka nie-bieszczadzka", jest tam włożony wątek "Impresje (nie)bieszczadzkie" - z przeglądu większości wpisów, dotyczy relacji krajoznawczych, ale nie do końca - bo jak rozumieć wymowę pysków łaciatych psów...?;-)
A z kolei temat "Czarno-białe nie Bieszczadzkie" jest umieszczony w "Oftopiku" - chociaż też będący relacją z różnych miejsc, podróży...:???:

don Enrico
26-07-2012, 23:39
a jakie kryterium proponujesz Maciejko !
bo to forum bieszczadzkie zrobiło się nam trochę inter-bieszczadzkie
Czy to dobrze czy źle ?

tomas pablo
27-07-2012, 19:51
ja myślę że DOBRZE ! ...dzięki temu forum żyje, nie jest drętwe ..Specyficzne- iż my, zakotwiczeni we wspólnym temacie, jednak poruszamy się po podobnych obszarach / np. Roztocze, Beskid Niski czy Ukraina / . Reprezentujemy różne zawody, zainteresowania, różny przedział wiekowy...a jednak wracamy tutaj codziennie , by zerknąć choćby....
amen.

maciejka
28-07-2012, 00:49
a jakie kryterium proponujesz Maciejko !
bo to forum bieszczadzkie zrobiło się nam trochę inter-bieszczadzkie
Czy to dobrze czy źle ?

Skoro już powstał dział o Turystyce nie-bieszczadzkiej, to tylko jestem za konsekwencją w rozdziale wątków.
To kwestia czysto organizacyjna czy mam szukać w Oftopiku, żeby wkleić fotki z Roztocza (a tak jest obecnie, to co napisałam wcześniej) czy w w turystyce...
Natomiast co do złego i dobrego, że jest relacja czasem poza Bieszczadami...
Na potrzeby forum - społeczności, powstał dział sięgający poza granice w tytule. Dla mnie to normalne i nie robiące szkody w temacie zasadniczym.
Tak jak napisał Tomas Pablo.

bartolomeo
28-07-2012, 08:36
Wątek jest w Turystyce nie-bieszczadzkiej, więc tę sprawę można już zostawić. Inną, znacznie ważniejszą - jak ma wyglądać forum, zezwalać na dryfowanie dyskusji poza Bieszczady czy też ściśle trzymać się formalnie głównego obszaru zainteresowań - warto przedyskutować, ale to chyba już nie w tym wątku.