PDA

Zobacz pełną wersję : Przejście w Krościenku



maknop
03-04-2003, 14:52
Nie orientujecie sie jak wyglada sprawa dojazdu z granicy z Kroścenka do Lwowa, czy lokalni przewoźnicyz jednej i drugiej strony umożliwiają dojazd, czy jest tam na razie pustynia, jesli chodzi o transport? Czy polscy przewoźnicy też się tam kręcą? Planuje wyjazd w wakacje i chciałby wiedzieć coś więcej, z góry dziękuję

Stały Bywalec
03-04-2003, 15:53
Jeśli będziesz w wakacje w Bieszczadach, to przejdź się po Polańczyku i zwróć uwagę na ogłoszenia. Szczególnie przy (i w recepcji) sanatorium "Siarkopolu". Ogłaszają się tam małe firmy turystyczne oferujące jednodniowe wycieczki do Lwowa. Wygląda to tak. Wyjazd rano (przed 6-tą z Polańczyka) mikrobusem, który jedzie do Krościenka i zabiera po drodze zapisanych wycieczkowiczów. Trzeba się umówić w dokładnie oznaczonym miejscu i być tam punktualnie. Zapisać się można pewnie nie tylko w Polańczyku, ja jedynie podaję ten przykład.
Potem wycieczka przesiada się (w Krościenku) na pociąg i jedzie nim do Chyrowa. W Chyrowie wymiana waluty w zaprzyjaźnionym (z organizatorem wycieczki) sklepie, trochę korzystniejsza dla nas niż w kantorze, a potem przesiadka do mikrobusa należącego do wspólnika z Ukrainy. Automatycznie robi się b. luzacka atmosfera, z głośników lecą piosenki lwowskie, a po samochodzie krążą puszki z ... czymś mocniejszym niż piwo czy wino. Trzeba uważać, aby się nie "ululać" już w drodze do Lwowa.
Potem zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem, w tym spacer po cmentarzu łyczakowskim, cmentarzu Orląt Lwowskich, a potem po starówce. Obiadokolacja w niezłej knajpie.
Powrót analogiczny jak przyjazd - odwiozą Cię w to samo miejsce, gdzie wsiadłeś.
W tym roku mogą nastąpić modyfikacje - są plany odwołania pociągów do Chyrowa.
Cena wycieczki ok. 100 zł/os., w tym pełny koszt transportu, "poczęstunku" w mikrobusie i częściowo przewodnika (pamiętam, była jakaś "zrzutka" dla niego).
Wycieczkę wspominam b. przyjemnie. Szkoda, że nie pamiętam nazwiska właściciela firmy. To był taki gość ok. 50-tki, wesołek, kooperujący z właścicielami (i zarazem kierowcami) dwóch mikrobusów: po polskiej stronie rozklekotanej nysy, a po ukraińskiej - równie rozklekotanego, lecz ... mercedesa.
Pozdrawiam i życzę przyjemnych wrażeń z wycieczki.

admin
03-04-2003, 16:58
Witam!

W ostatnim czasie już po otwarciu przejścia drogowego (turystycznego) w Krościenku wiele "miejscowych" firm turystycznych organizuje wycieczki do Lwowa (i nie tylko).

Nie będziesz miał najmniejszych problemów ze znalezieniem "po drodze" takich ofert (Ustrzyki Dolne, Lesko, Sanok)
- polecam punkty informacji turystycznej.

Obecnie cena takiej wycieczki jednodniowej to od 70 do 100 złotych (osoba).

maknop
04-04-2003, 08:16
Dzieki za odpowiedź, ale interesuje mnie tylko sama możliwosc przejazdu do Lwowa, ewentualnie za granice. Planuje pobyt ok. 4 dni, kwatery mam, zreszta to juz moj 3 taki wypad do Lwowa, ale zawsze korzystałem z pociągu do Cyrowa. Ciekawy jestem czy w zwiazku z otwarciem przejscia niebedzie wygodniej korzystac z samochodu, busa itp. Przejscie jest tylko samochodowe, tak? Indywidualnych , pieszych turystów nie obsługuje?

admin
04-04-2003, 15:14
Witam!

Niestety przejście jest tzw "kołowe" czyli można go jedynie przejechać (np. rowerem).

Chcę zwrócić Twoją uwagę na coraz większe kolejki - "miejscowi" odkryli nowe możliwości dorobienia sobie na tańszym paliwie czy innych używkach :) i się zakorkowało :]