PDA

Zobacz pełną wersję : Powsimordy 2012 - głosowanie



Marcowy
01-01-2012, 13:29
Witajcie w piątej, jubileuszowej edycji Powsimord, które zaczynają się... JUŻ! :razz:

W tym roku wybieramy Powsimordy w czterech kategoriach:

Forumowicz Roku
Ekspert Roku
Literat Roku
Fotografik Roku

Ordynacja wyborcza w skrócie wygląda tak:
- Kandydaci w kategoriach: Ekspert, Literat i Fotografik Roku powinni zasłużyć się na niwie bieszczadzkiej, natomiast w kategorii Forumowicz Roku wybieramy dowolną jednostkę wybitną bez ograniczeń terytorialnych.
- Z powodu ww. obostrzenia oddając głos w trzech pierwszych kategoriach należy także podać link do wybranego przejawu bieszczadzkiej aktywności kandydata.
- Każdy użytkownik zarejestrowany na forum przed 31 grudnia 2011 roku ma czynne i bierne prawo wyborcze (z wyjątkiem mua). Superpowsimordom, które w ubiegłym roku pauzowały, czyściec się skończył, więc głosujemy na wszystkich bez ograniczeń osobowych (ale z ograniczeniami "bieszczadzkimi").
- Jeden użytkownik = jedna karta do głosowania.
- Karta do głosowania wysłana = klamka zapadła. Decyzji nie można uzupełnić, zmienić czy anulować. Karta wypełniona błędnie nie zostanie odesłana do poprawki, ale w części niepoprawnej będzie uznana za nieważną, uprasza się zatem o przemyślane decyzje!
- W jednej kategorii można oddać głos tylko na jednego kandydata.
- Można oddać głos na tego samego kandydata w kilku kategoriach.
- Podstawą oceny powinna być aktywność forumowa przejawiona między 1 stycznia 2011 a 31 grudnia 2011.

I tura głosowania:
- trwa od teraz do 15 stycznia 2012 roku,
- polega na oddaniu głosu na dowolnych kandydatów,
- odbywa się poprzez wysłanie do niżej podpisanego Prywatnej Wiadomości o treści:

Tytuł wiadomości: I tura

Treść:

- Forumowicz Roku – nick kandydata,
- Ekspert Roku – nick kandydata i link do wybranego dzieła,
- Literat Roku – nick kandydata i link do wybranego dzieła,
- Fotografik Roku – nick kandydata i link do wybranego dzieła.

- Po 15 stycznia nicki finalistów zostaną podane do publicznej wiadomości w kolejności alfabetycznej. Do II tury awansuje w każdej kategorii po minimum 2 kandydatów, na których oddano najwięcej głosów. Zasady awansowania do II tury mogą jak zwykle ulec modyfikacji, stosownie do rozkładu głosów w turze I.

II tura głosowania:
- trwa od 16 do 31 stycznia 2012,
- polega na oddaniu głosu na jednego z finalistów w każdej kategorii,
- polega na wypełnieniu karty do głosowania według schematu z tury I, ale z tytułem wiadomości: II tura,
- Jeśli II tura nie przyniesie rozstrzygnięcia w którejś z kategorii, zostanie ogłoszona tygodniowa dogrywka według analogicznych zasad.

Ostateczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na forum w pierwszych dniach lutego. Jak zwykle wręczenie nagród odbędzie się podczas obrad głównych KIMB-u 2012. Nieobecne Powsimordy zostaną poproszone o podanie nazwiska i adresu do przesyłki lub o wskazanie KIMB-owego plenipotenta. Nagrody łatwo tłukące się nie podlegają wysyłce ani przekazaniu pełnomocnikowi, ale niezwłocznej utylizacji podczas KIMB-u.

Jak zwykle Wasze głosy są tajne tylko do dnia KIMB-u. Wszystkie karty do głosowania zostaną wydrukowane i na KIMB-ie będą do wglądu. Na forum znajdzie się jedynie – aktualizowana na bieżąco – lista osób, które spełniły swój obywatelski obowiązek. Jak zwykle regulamin może ulec modyfikacjom stosownie do realiów.

Czekam na Wasze deklaracje odnośnie sponsoringu nagród i będę wdzięczny za każdy gest. Ode mnie są jak zwykle dyplomy i gadżety.

W II turze będziemy mieli też Mordolotka, o czym później.

Do urn! To nie wyścig, ale im więcej głosów, tym lepiej!

Pozdrawiam, Ojciec Dyktator
:razz:

bartolomeo
01-01-2012, 14:49
Marcowy wyraźnie to napisał, ale nie zaszkodzi to raz jeszcze podkreślić:

oddając głos w trzech pierwszych kategoriach należy także podać link do wybranego przejawu bieszczadzkiej aktywności kandydata.
Głosowanie jest odrobinkę bardziej skomplikowane niż w latach poprzednich, ale za to na mniej kategorii, więc się wyrównuje :mrgreen:

Aby sobie ułatwić zadanie można, po wejściu do odpowiedniego działu (np. "Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady"), odszukać na dole strony Opcje wyświetlania wątków i ustawić jak na załączonym rysunku Ostatni rok. Ja włączyłem sobie jeszcze sortowanie wg. daty utworzenia wątku (Początek tematu) od najmłodszych do najstarszych (Malejąco) ale to już rzecz gustu. Potem wciskamy Pokaż wątki i mamy zamiast 349 wątków na 18 stronach tylko 54 wątki na 3 stronach. To już da się przejrzeć, jak ktoś potrzebuje.

http://www.bmiller.pl/forum/2011/ostatni_rok.jpg

Trzeba tylko uważać, że ostatni rok to ostatni rok :wink: Pod koniec stycznia takie ustawienia spowodują, że nie zobaczymy wątków utworzonych na samym początku poprzedniego roku, wtedy sugerowałbym zostawić wyświetlanie wszystkich wątków a wyłącznie ustawić sortowanie wg. daty utworzenia wątku lub daty pojawienia się w nim ostatnich postów.

Marcowy
01-01-2012, 19:11
Dodam jeszcze coś takiego: brak linku nie powoduje nieważności głosu, jeśli "bieszczadzkość" działań kandydata nie budzi żadnych wątpliwości. Jednak w sytuacjach wątpliwych głos bez linków zostanie uznany za nieważny, zatem dodawanie linków leży w interesie elektoratu :-)

I brawo dla pierwszej odważnej :-D

1. darkangel79

Marcowy
03-01-2012, 13:24
Coś Wam słabo idzie...

2. michalN

Marcowy
04-01-2012, 09:37
Trochę się ruszyło :-)

3. Aleksandra
4. bertrand236
5. Zbyszek
6. Piskal

Marcowy
05-01-2012, 09:36
7. Hero
8. bartolomeo

Szalejecie... :P

Marcowy
07-01-2012, 19:25
9. Ostatni_Mohikanin
10. mavo

Wkrótce półmetek pierwszej tury! Pobudka!

Piskal
08-01-2012, 12:22
Witajcie w piątej, jubileuszowej edycji Powsimord, które zaczynają się ... :razz:


Pozdrawiam, Ojciec Dyktator
:razz:
Rodacy! Do urn! Uczcijmy jubileusz!!!

Marcowy
08-01-2012, 20:07
Czad :-)

Krysia
08-01-2012, 21:11
ja oddaję głos pusty, możecie mnie policzyć, ale nie głosuję na nikogo (nie chce mi się szukać linków).

Piskal
08-01-2012, 22:03
ja oddaję głos pusty, możecie mnie policzyć, ale nie głosuję na nikogo (nie chce mi się szukać linków).
Czyli wolisz olać kolegów współforumowiczów, niż poświęcić odrobinę czasu na poszperaniu na forum.

bertrand236
08-01-2012, 22:19
Czyli wolisz olać kolegów współforumowiczów, niż poświęcić odrobinę czasu na poszperaniu na forum.

Mocne słowa Piskalu. Mamy demokrację. Każda/każdy może głosować, tak jak uważa. Ot, i tyle.
Pozdrawiam tych co oddali i jeszcze goręcej tych, co nie oddali a oddadzą ale również i tych, co nie oddali i nie oddadzą. O!

Pierogowy
08-01-2012, 22:37
hallo;
a ja oddam i...
nie oddam a nastawię !
O!
.... może czajnik na herbatkę , a może odtwarzacz CD na "Herbatkę" KABARETU S P....?

Krysia
09-01-2012, 07:22
Czyli wolisz olać kolegów współforumowiczów, niż poświęcić odrobinę czasu na poszperaniu na forum.
Tak, wolę i OLEWAM TYCH, którzy są tacy mundrzy i wymyślają takie udogodnienia.:razz:
Jak widać nie tylko ja ha ha ha

Marcowy
09-01-2012, 09:14
11. Pierogowy

Nawet dwa razy, więc statystycznie się nam poprawiło 8)

buba
09-01-2012, 09:32
Tak, wolę i OLEWAM TYCH, którzy są tacy mundrzy i wymyślają takie udogodnienia.:razz:
Jak widać nie tylko ja ha ha ha

Nie tylko ty ;)

ja bym moze i zaglosowala bo mi sie podobaly bardzo relacje coshoo, Petefijałkowskiego, Wojtka Pysza, czy lukiego.. Moge w kazdej chwili podac linki i poswiecic czas, leniwa nie jestem.. Ale nie wolno.. Glos i tak bedzie niewazny, mimo ze moim zdaniem te osoby wniosly bardzo duzo do naszego forum, duzo informacji, powiewu przygody, wolnosci, pieknych zdjec i prawdziwego , podrozniczego ducha.. Ale nie wolno ich wyroznic.. Bo granica, choc umowna na mapie a w terenie nieraz zupelnie nierozpoznawalna sztywniejsza jest niz mur berlinski ;) Takie zasady to sie nie dziwcie frekwencji...

I pomyslec ze te zasady stworzyli ci co sa za shengen i keine grenzen ;)

don Enrico
09-01-2012, 10:36
Nie tylko ty ;)
(...) podobaly bardzo relacje coshoo, Petefijałkowskiego, Wojtka Pysza, czy lukiego.. Moge w kazdej chwili podac linki i(...).. Ale nie wolno ich wyroznic.. (...)
Dlaczego nie wolno ich wyróżnić ?
Luki pisał o pobycie na Pikuju (najwyższy bieszczadzki szczyt)
Wojtek P. o najstarszym schronisku bieszczadzkim
mam pytać dalej ?
Jakoś nie kojarzę ich z relacjami z Norwegii, Austalii czy Bawarii ...

buba
09-01-2012, 10:45
Dlaczego nie wolno ich wyróżnić ?
Luki pisał o pobycie na Pikuju (najwyższy bieszczadzki szczyt)
Wojtek P. o najstarszym schronisku bieszczadzkim
mam pytać dalej ?
.

jesli o nich chodzi to mi zapadla w pamiec Połonina Równa, Świdowiec i zakarpackie błota.. Czyli co, mam szukac czy byli w tym roku rowniez w Bieszczadach i cos o nich napisali- i w linku wrzucac ten fragment bieszczadzki? Czy jak z czarnohorskich grzbietow opisuja ze widzieli Pikuja to juz sie liczy? A jak mieli mgłe? ;) Czyli relacja z Norwegii tez jest ok, gdy przed wyruszeniem wypili browara w Wetlinie? ;)

buba
09-01-2012, 11:09
Coby mnie o lenistwo nie oskarzali- mi sie podobaly te relacje, zdjecia i przygody :-)

Wojtek
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6801-Rowerem-na-Po%C5%82onin%C4%99-R%C3%B3wn%C4%85

coshoo
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6292-Jesienne-Karpaty-Wschodnie.
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6902-Gorgany-wspomnienia-z-jesieni-2008

luki
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6909-Przez-Pikuj-Bor%C5%BCaw%C4%99-Negrowiec-Krasn%C4%85-zakarpackie-b%C5%82ota-%C5%9Awidowiec-do-Kamie%C5%84ca

Pete
http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6894-Przez-karpackie-przelecze-czyli-z-Czerniowiec-do-Worochty-przez-Hryniawe-%29

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6586-Przez-Hryniawy-i-Czywczyny-do-Doliny-Bialej-Cisy

Czyli co? luki i coshoo maja szanse bo otarli sie o Pikuja.. Wojtek ma mniejsze - ale byc moze widzial Pikuja z Rownej z daleka, moze komisja dopusci.. ( a moze wogole kiedys byl na Pikuju? ale moze rok temu wiec sie juz nie liczy? ;) ) najgorsza sprawa z Pete.. Nie dosc ze mgla na Hryniawach to jeszcze przekraczal granice w Medyce.. Bo jakby przypadkiem w Kroscienku..oooo, to by naciagane, ale dawalo jeszcze rade...
Czy elementem przetargowym ma byc kto z nich jeden dzien z pietnastu spedzil w granicach administracyjnych Bieszczad? toz to absurd...

Ja np. nie wiem czy Turka, Uzok albo Wolowiec to Bieszczady czy juz nie.. Nie mam grubej krechy na mapie...

Ciezko inaczej wyroznic sprawiedliwie- wiec tu napisze. Wiele radosci mi dostarczyly wszystkie wasze relacje, wiele inspiracji, pomyslow na przyszlosc. Chłopaki jezdzijcie dalej, pstrykajcie fotki i piszcie.. chocby was zanioslo do Honolulu :-)

don Enrico
09-01-2012, 11:30
(...). Chłopaki jezdzijcie dalej, pstrykajcie fotki i piszcie.. chocby was zanioslo do Honolulu :-)
Dziewczyny i chłopaki ! Jedźcie nawet do Honolulu i piszcie relacje
ale nie obrażajcie się jeśli nie uhonorują was za nie ani na forum motocyklistów, ani na forum bieszczadzkim, ani na forum kosmetycznym.
Powsimordy to taka zabawa i nie ma się co obrażać na jej reguły.

Krysia
09-01-2012, 12:53
Heniu na ZMIENIONE reguły.
I koniec.
To są jakieś innowacje wprowadzone chyba z okazji jubileuszu?

Piskal
09-01-2012, 13:12
Szukacie dziury w całym. Dyskusja dotycząca tegorocznych Powsimord toczyła się wcześniej i tam należało zgłaszać uwagi.
A jeżeli ktoś pisze wybitną relację, jak np. nasza droga buba, to można też ją (tę relację- bo to nie tyczy się li tylko buby) wyróżnić, w końcu jest to też przejaw aktywności na forum. I mieści się, wg nowych zasad w tej kategorii:

Witajcie w piątej, jubileuszowej edycji Powsimord (...)
- Kandydaci w kategoriach: Ekspert, Literat i Fotografik Roku powinni zasłużyć się na niwie bieszczadzkiej, natomiast w kategorii Forumowicz Roku wybieramy dowolną jednostkę wybitną bez ograniczeń terytorialnych.

Po co więc ta dyskusja?I ten sarkazm.
A jeżeli ktoś nie chce szukać linków, to niech nie szuka, ale moim zdaniem Powsimordy to zabawa polegająca na wyróżnieniu kolegów( koleżanek) z forum przez kolegów (koleżanki) z forum i z szacunku dla ich pracy, wiedzy, inwencji, talentu wreszcie sympatii, warto więc chyba dodać sobie tę odrobinę trudu?

Bawmy się, bo kto wie, czy ten świat potrwa jeszcze dwa tygodnie (Sł. Mrożek)

Marcowy
09-01-2012, 13:15
To są jakieś innowacje wprowadzone chyba z okazji jubileuszu?
Co roku są jakieś innowacje. Zmiana tradycji to tutejsza tradycja :-)


Dyskusja dotycząca tegorocznych Powsimord toczyła się wcześniej i tam należało zgłaszać uwagi.

Otóż to. Niezmienna jest jednak tradycja, że zażarta dyskusja wywiązuje się wtedy, gdy trwa głosowanie, więc mleko się już rozlało - w wątku poświęconym rozważaniom, jakie mają być Powsimordy 2012, panowała godna podziwu jednomyślność :P



12. WUKA
13. don Enrico

bertrand236
09-01-2012, 20:54
"Malkontent Roku" - tytuł zobowiązuje nawet, gdy ma już parę lat... Krysia się przekomarza ;)

don Enrico
09-01-2012, 21:38
"Malkontent Roku" - tytuł zobowiązuje nawet, gdy ma już parę lat... Krysia się przekomarza ;)
No i dobrze.
Jakby było smutno bez malkontenta roku.

Miejscowy
10-01-2012, 12:50
jak Smerfy bez Marudy
"Nie cierpię nie cierpieć"
:D

Marcowy
11-01-2012, 17:45
No i zacięło się głosowanie na trzynastce... :|

Po wstępnym podsumowaniu wiadomo, że niewiele wiadomo. Rozrzut kandydatów (jak to w I turze) ogromny - w 4 kategoriach nominowaliście łącznie 30 osób! Różnice między (z przeproszeniem) typami są prawie żadne, więc o wejściu do II tury zadecydują pojedyncze głosy. Na razie wszystkie Wasze głosy są ważne.

Do urn!

sir Bazyl
11-01-2012, 19:58
Kochane Forumowiczki i mili Forumowiczowie, zasady są jakie są i za rok można je będzie zmienić (taka się nam narodziła tradycja), a na na dzień dzisiejszy trzynaście głosów to strasznie mało. Myślę, że na prawdę warto włożyć minimum wysiłku i zagłosować wedle ustalonych ram, by docenić wkład naszych Koleżanek i Kolegów w życie forum. Serdecznie pozdrawiam wszelkie frakcje forumowe!

Piskal
11-01-2012, 20:04
Warto przypomnieć początki, ech, trudne początki...

Powsimordy 2008 (http://www.youtube.com/watch?v=tsDGm63RZfo)

Marcowy
12-01-2012, 09:11
I pooooszliii... :-D

14. sir Bazyl
15. Gandalf
16. piotrrz

Żeby mieć jasny cel - rok temu w I turze oddaliście 39 głosów!

don Enrico
12-01-2012, 11:45
(...)

Żeby mieć jasny cel - rok temu w I turze oddaliście 39 głosów!
Rok temu nie było kryzysu, a teraz trzeba na wszystkim oszczędzać.

Marcowy
12-01-2012, 13:53
17. Miejscowy
18. filiplesny

Marcowy
13-01-2012, 09:26
19. marmota_m
20. marcins

Ostatnie trzy dni I tury! Kogo nie nominujecie, tego nie będzie w II turze!

Marcowy
14-01-2012, 19:27
21. asia999
22. długi

Mamy też pierwsze zgłoszenia od sponsorów, które będą objawione very soon.

Za dzień z kawałkiem zamykamy urny w I turze!

Piskal
14-01-2012, 20:49
Teraz wszyscy pewnie się rzucą na lokale wyborcze.

Marcowy
15-01-2012, 14:03
Za 10 godzin zamykamy!

Wygląda na to, że do II tury wejdą wszyscy ci, na których oddaliście więcej niż jeden głos. Na razie we wszystkich kategoriach takich osób jest 14. Po jednym głosie zebrało łącznie 19 kandydatów, zatem każdy Wasz głos się liczy!

Marcowy
15-01-2012, 19:59
23. maciejka
24. Basia Z.

Ostatnie 4 godziny!

Marcowy
16-01-2012, 10:55
Szanowny Elektoracie :smile:

Od wczorajszego wieczora układ sił się nie zmienił, zatem miło mi ogłosić, iż I tura wyborów Powsimord 2012 została zakończona. Oddaliście 24 głosy w 4 kategoriach, zgłaszając łącznie 33 kandydatów (niektórzy forumowicze są policzeni kilkakrotnie, ponieważ zostali nominowani w kilku kategoriach). Wszystkie głosy i kandydatury były ważne.

Do II tury awansowali wszyscy, którzy otrzymali co najmniej dwa głosy. W kolejności alfabetycznej są to:

Forumowicz Roku:
- bartolomeo
- Buba
- don Enrico

Ekspert Roku:
- marcins
- Samotny Włóczykij
- sir Bazyl
- Wojtek Pysz

Literat Roku:
- filiplesny
- Piskal
- sir Bazyl
- trzykropek

Fotografik Roku:
- Phantom22
- Pierogowy

Ruszamy zatem z II turą!

II tura głosowania trwa od dziś do 29 stycznia 2012 i polega na oddaniu głosu na jednego z finalistów w każdej kategorii. Czekam na Wasze PW zatytułowane: II tura i wypełnione w następujący sposób.

Forumowicz Roku - nick kandydata
Ekspert Roku - nick kandydata
Literat Roku - nick kandydata
Fotografik Roku - nick kandydata

Linki nie są już konieczne, pozostałe zasady jak w turze I.

Jeśli II tura nie przyniesie rozstrzygnięcia w którejś z kategorii, zostanie ogłoszona tygodniowa dogrywka. Ostateczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na forum na przełomie stycznia i lutego.

Jak zwykle czekam na Wasze deklaracje odnośnie sponsoringu nagród i będę wdzięczny za każdy gest. Ode mnie są jak zwykle dyplomy i ekskluzywne gadżety, o pozostałych sponsorach - już wkrótce!

UWAGA! Niniejszym rusza MORDOLOTEK!
Wśród głosujący, których typy pokryją się z wynikami II tury, zostaną rozlosowane nagrody! O ile rzeczeni szczęśliwcy pojawią się na KIMB-ie, rzecz jasna.

Gratulacje dla finalistów, wszyscy do urn! :smile:

Krysia
16-01-2012, 12:39
Aaaa już teraz po staremu?to zaraz pomyślę;-)

Marcowy
16-01-2012, 12:52
I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej... :grin:

1. Krysia
2. Gandalf
3. Ostatni_Mohikanin
4. Basia Z.
5. marmota_m
6. tomas pablo
7. bertrand236

WUKA
16-01-2012, 16:57
Serdecznie dziękuję tym, którzy mnie zgłosili. Zawiadamiam, że rezygnuję z kandydowania. Uważam, że swoje już otrzymałam. Trzykrotny tytuł Poety Roku oraz Super Powsimorda napawają mnie niezmiennie dumą (o czym moze poświadczyć Marcowy).Myślę, że kategoria LITERAT przerasta też moje możliwości i nie mieszczę się w niej z tym "w czym robię" ! Trzymam kciuki za swoich faworytów! Miłej zabawy, w której wezmę oczywiscie udział ale jako elektorat.

bartolomeo
16-01-2012, 17:07
Zawiadamiam, że rezygnuję z kandydowania.Szkoda, ta osierocona kategoria będzie teraz niepełna... A że LITERAT? Ja bym większej wagi do nazwy nie przywiązywał, LITERAT bo używa głównie literek :mrgreen: Przemyśl to, proszę jak Superpowsimorda Superpowsimordę :wink:

Basia Z.
16-01-2012, 17:46
Szkoda, ta osierocona kategoria będzie teraz niepełna... A że LITERAT? Ja bym większej wagi do nazwy nie przywiązywał, LITERAT bo używa głównie literek :mrgreen: Przemyśl to, proszę jak Superpowsimorda Superpowsimordę :wink:

Nie literat a literatka. ;)

WUKA - niestety w ten sposób pozbawiłabyś mnie szans na mordolotek, bo ja swój głos już oddałam :(

Krysia
16-01-2012, 17:55
eeeee sory, ale ja też głosowałam teraz na Wukę.
To co dalej?
Jeszcze raz mamy głosować?czy tylko erratę mamy wprowadzić i zagłosować w jednej kategorii już

sir Bazyl
16-01-2012, 18:31
... A że LITERAT? Ja bym większej wagi do nazwy nie przywiązywał, LITERAT bo używa głównie literek :mrgreen: ...
Bartolomeo oczywiście namieszał!:twisted: Ja to do tej pory myślałem, że literat to taki, co to grzmoci literatkę za literatką (C2H5OH żeby nie było :mrgreen:) i stąd jakoś gładko przełknąłem tą nominację 8-) A teraz, w zaistniałej sytuacji, cóż mam począć? Nie no, zrzec się nie mogę, bo już słyszę ten jęk zawodu głosujących na mnie rzesz (podobno dwóch) fanów!:lol:
Kurcze blade - czy na prawdę nie potrafimy się bawić?!

don Enrico
16-01-2012, 18:56
Serdecznie dziękuję tym, którzy mnie zgłosili. Zawiadamiam, że rezygnuję z kandydowania.(...)
Wiesiu ! nie możesz rezygnować.

Marcowy
16-01-2012, 19:14
Wiesiu droga, ja też uważam, że Twoja rezygnacja jest po prostu niewykonalna. Nie dlatego, że chcemy kandydatów uszczęśliwiać na siłę, ale dlatego, że nie można nikomu zabronić uznania Twojej poezji za najlepszą. Jeśli stanie się tak, że zostaniesz Literatką Roku, to tylko dlatego, że tak uzna większość, a na to nie masz wpływu. Czy zechcesz zrezygnować z rezygnacji? :-)

WUKA
16-01-2012, 19:56
Moi Kochani! Przepraszam jeśli spowodowałam zamieszanie i popsułam troszke zabawę ( da się pewnie jeszcze nie odbierać szansy Basi na mordolotka). Już dawno pisałam o tym, że należy docenić prześlicznie pisane relacje. Niektóre godne wydania książkowego bez korekty!!! Ucieszyła mnie ta nowa nazwa kategorii, bo rozszerzyła wreszcie "pole manewru"...co nie znaczy, że nie ma wygrać ktoś rymujący!!!. Ja juz naprawdę WSZYSTKO otrzymałam i tak jak kiedyś czmychnęłam przy pierwszej okazji na emeryturę, żeby dac pola młodszym ( nie znaczy to, że byłabym godnym "rywalem"), tak i teraz uważam , że pora ze sceny zejść. Mało teraz w moich ukochanych Bieszczadach bywając, rzadziej popełniam coś na cześć im należną , za to bardziej chłonę to o czym inni na Forum "donoszą". Niech wygra najlepszy, wiem jaka to radość! Serdeczności Wszystkim!

Nie znaczy to, że znikam albo...zmieniam Forum.Co to to nie!!!!

marcins
16-01-2012, 20:15
Myślę, że motywy, którymi kieruje się WUKA są słuszne i ją popieram.

sir Bazyl
16-01-2012, 20:26
Myślę, że motywy, którymi kieruje się WUKA są słuszne i ją popieram.

O masz Ci los (czyli na ser mater!)! Oprócz powitania na forum powstała nowa grupa wsparcia!:mrgreen:
Nie rozumiem, nie popieram, nie zgadzam się :twisted:

tomas pablo
16-01-2012, 20:52
a ja rozumiem ! ..wolę WUKI należy uszanować ! to jej wybór i wola ( a w końcu to TYLKO zabawa , a nie wędrówka na szafot :mrgreen: )

WUKA
16-01-2012, 20:56
Masz rację sir Bazylu, na ser mater, narobiła się pacałycha. W związku z podejrzeniami, że mam muchy w nosie, zadrę do kogoś w sercu, zbyt poważnie traktuję zabawę itp. powinnam chyba powiedzieć : ok, zostaję ale prosze na mnie nie głosować bo NAPRAWDĘ SĄ WSPANIALI kandydaci w tej kategorii i czekam na ich wybór i NIC ponad moje pierwsze usprawiedliwienie nie jest na rzeczy. No to znowu Basia straci szansę w mordolotku. Ta joj! Niech to kaczka kopni!

sir Bazyl
16-01-2012, 21:09
a ja rozumiem ! ..wolę WUKI należy uszanować ! to jej wybór i wola ( a w końcu to TYLKO zabawa , a nie wędrówka na szafot :mrgreen: )

Cmokier i potakiwacz ;)
Rację macie, jak się każdy przy swoim uprze, to cała zabawa nie ma sensu. A jak nie ma, to po co kontynuować? Chyba pora wygasić? Kto jeszcze by chciał się wycofać?
PS
Teraz przeczytałem post Wuki, więc odszczekuję swoje skamlenie, gdyż już nie na miejscu jest.

WUKA
16-01-2012, 21:10
Wiecie co? Zabierajmy się za głosowanie, bo o to w tej fajnej zabawie chodzi!

Krysia
16-01-2012, 21:11
Wuko to zostajesz w końcu?
bo się trochę pogubiłam

WUKA
16-01-2012, 21:34
Z kandydowania rezygnuję, udział w głosowaniu biorę i nigdzie się z Forum nie wybieram. Przepraszam tych, którym sprawiłam zawód. Może się zrehabilituję jakims fajnym wierszem?

Krysia
16-01-2012, 21:35
To ja w kwestii formalnej, czy te osoby które głosowały na Wukę mają powtórzyć całe głosowanie, czy tylko w tej jednej kategorii?

marcins
16-01-2012, 21:55
Się kurna formaliści znaleźli ;) Bazyl stękasz i sermaterzysz jak moja śp babcia ;)

sir Bazyl
16-01-2012, 22:32
...Bazyl stękasz i sermaterzysz jak moja śp babcia ;)
A niech to śnig spoli, jakby tak się nasze śp babcie zeszły :)
Ja tak tylko (no może prawie tylko) dla poddierżenia razgawora :)

Krysia
16-01-2012, 23:04
Ano znaleźli, bo czemu ja też mam mordolotka nie wygrać?
W ogóle to ja naprawdę żałuję, że zagłosowałam w drugiej turze, bo widzę, że ona jeszcze zabawniejsza od pierwszej!

marcins
16-01-2012, 23:50
Może i zabawniejsza, ale kandydaci do antygłowy, tudzież dupy jak kto woli... Jeno w jednej kategorii z czystym sumieniem głos oddać mogę by wreszcie niedoceniony zakapioryzm zyskał uznanie, więc z założenia mordolotek mnie mija.

Krysia
17-01-2012, 07:15
Widzę, że też glosowałeś na...;-)))))

Basia Z.
17-01-2012, 08:03
Mordolotek, nie mordolotek, niech stracę, zdania na temat najlepszego składacza literek i słów i tak nie zmienię.
Po prostu takie mam zdanie, że czasem znacznie więcej można wyrazić stosując mniej słów.
;)

Marcowy
17-01-2012, 08:35
Obudziliście Ojca Dyktatora 8) Zrobimy tak:

Niczego nie zmieniamy, nikogo nie eliminujemy, wszystkie oddane głosy są ważne, wszyscy nadal mają szansę w Mordolotku. Jeśli stanie się tak, że nasza zacna WUKA wygra, to swój tytuł - prawem zwycięzcy - sceduje na kogo zechce. W ten sposób uszanujemy zarówno opinię tych, co już oddali na nią głosy, jak i wolę WUKI, która ma szlachetny zamiar ustąpić pola innym.


8. Hero
9. piotrrz
10. WUKA
11. Miejscowy
12. Pastor
13. nkrz
14. michalN

bartolomeo
17-01-2012, 10:13
kandydaci do antygłowy, tudzież dupy jak kto woli...O rany... Powiedziałbym, że coś Cię z rana ukąsiło ale pisałeś wieczorem. Czy trzeba od razu wybrać kogoś, kto na Nobla zasługuje? To jest zabawa, a robimy tutaj z tego sprawę jeżeli nie życia i śmierci to głowy i dupy co najmniej. To, że kandydaci Ci się nie podobają ma od razu oznaczać, że są do dupy?!?

Co się kurka z Wami stało? Lamenty na trzy strony, że się ktoś na mordolotka nie załapie, że trzeba linki podać, że się ktoś wycofał albo że został. Normalnie stowarzyszenie starych pierników. Marcowy - masz anielską cierpliwość, to Tobie należy się nagroda, ale żeś się niecnie na samym początku wycofał.

Ja się nie wycofam, nawet jak Marcin uważa, że jestem kandydatem do dupy :-P A niech tam - nawet jak ma w tym uważaniu rację. I głosował też będę.

Mamcia DwaChmiele
17-01-2012, 10:24
Co to jest mordolotek? :)

bartolomeo
17-01-2012, 11:15
A takie coś: http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6436-Powsimordy-2011-g%C5%82osowanie?p=113917&viewfull=1#post113917. Uszczegółowienie zasad w następnych postach.

Pierogowy
17-01-2012, 11:34
ale kandydaci do antygłowy, tudzież dupy jak kto woli...

hallo;
to ja z pewną nieśmiałością pozdrawiam kandydatów...;)
a "nie kandydatów" z powsimorderczą i pomiejskąmorderczą mordą ,o! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Marcowy
17-01-2012, 11:43
MORDOLOTEK to zabawa wymyślona przez Piskala i związana z typowaniem zwycięzców konkursu. Jeśli cała czwórka, na którą oddało się głos w II turze, zostanie wybrana Powsimordami, głosujący bierze udział w losowaniu nagrody dla "typera z intuicją". Nie ma żadnego oddzielnego głosowania - typuje się głosując w II turze, czyli mimochodem ;)

A teraz:


NAGRODY, NAGRODY, NAGRODY!!!


NAGRODY DLA POWSIMORD

Poniżej lista nagród na dziś. Wykaz będzie oczywiście sukcesywnie uzupełniany. Jestem pewien, że i w tym roku sponsorzy nie zawiodą :-D Tegoroczni finaliści konkursu otrzymają:

Forumowicz Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala,
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka,

Ekspert Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala,
- książka "Cerkwie szlaku ikon" Roberta Bańkosza,
- prawdziwy garniec prawdziwych pierogów od Klubu Rzeszowskiego,
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka,

Literat Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- piernikowe serduszko bieszczadzko-kujawsko-pomorskie od WUKI,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala,
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka,

Fotografik Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- prawo do organizacji imprezy w rezydencji Mavo,
- koszulka termoaktywna od Zbyszka,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala.
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka.

NAGRODY DLA WSZYSTKICH GŁOSUJĄCYCH

Wśród elektoratu zostanie wylosowanych:
- Łącznie 10 map "Sztuka pogranicza polsko-słowackiego", "Etnografia pogranicza polsko-słowackiego" oraz "Przyroda pogranicza polsko-słowackiego". Są to turystyczne mapy 1:130.000 ze szczegółowymi opisami i zdjęciami na odwrocie, zdjęcia w załączniku. Uwaga! Zgodnie z wolę P.T. Anonimowego Sponsora z losowania wyjęci są mieszkańcy dalekiego, ale jakże bliskiego Rzeszowa - ci mogą zaopatrzyć się w mapy innymi kanałami (info na PW).
- Flaszka dobrego trunku do samodzielnego wykopania w Bieszczadach - tradycyjny gift od Wojtka1121.


NAGRODY DLA FINALISTÓW MORDOLOTKA

Do wylosowania:
- termos i 2 kubki termiczne od Zbyszka.

Tradycyjnie warunkiem odbioru nagród dla Głosujących i Morodolotkowiczów jest obecność na KIMB-ie!


Dziękuję i czekam na dalsze zgłoszenia darczyńców!

Krysia
17-01-2012, 13:05
Ja żałuję, że zagłosowałam w ogóle.
i tyle

Gandalf
17-01-2012, 14:52
A sprawiedliwiej nie powinien wtedy dostać drugi w kolejności ???
Jeśli stanie się tak, że nasza zacna WUKA wygra, to swój tytuł - prawem zwycięzcy - sceduje na kogo zechce.

bartolomeo
17-01-2012, 16:02
stowarzyszenie starych piernikówZa ten epitet przepraszam. Rozpędziłem się.

don Enrico
17-01-2012, 21:08
Za ten epitet przepraszam. Rozpędziłem się.
Starych pierników ? Cóż to za określenie kujawsko-pomorskie ???
Starych pierdołów. To jest poprawne , galicyjskie określenie.
Jako nieformalny kandydat na prezesa Starych Pierdołów Forumowych dopraszam się używania jedynie takiego używania .

maciejka
17-01-2012, 22:21
Normalnie stowarzyszenie starych pierników.
Normalnie masz rację, ale można było użyć bardziej eleganckiego określenia np. stetryczałych marudów;):mrgreen:

Hi, hi hi... no cóż wszyscy staramy się poprawić statystyki;-)

A tak przy okazji, czy Gandalf nie podrzuca trafnego pomysłu, żeby w przypadku rezygnacji zwycięzcy, tytuł i nagroda przechodziły na drugiego w kolejności?

WUKA
17-01-2012, 22:30
Po raz ostatni udzielam wyjaśnienia w tej dyskusji. Pomysł Marcowego nie był wcześniej ze mną konsultowany i nie zamierzam nikogo wskazywać (poza udziałem w głosowaniu). Rezygnacje podtrzymuję i tyle. Pozdrawiam.

maciejka
17-01-2012, 22:42
Tak sobie myślę, że zawsze może się zdarzyć, że ktoś zrezyzygnuje z nominacji.
Może po ogłoszeniu wyników I tury powinien być moment przerwy- ciszy przedwyborczej...?
żeby nominowani mogli zapoznać się z wyrokiem;-) wyrazić swoje zdanie i potem dalej wybory...?

marcins
17-01-2012, 23:13
O rany... Powiedziałbym, że coś Cię z rana ukąsiło ale pisałeś wieczorem. Czy trzeba od razu wybrać kogoś, kto na Nobla zasługuje? To jest zabawa, a robimy tutaj z tego sprawę jeżeli nie życia i śmierci to głowy i dupy co najmniej. To, że kandydaci Ci się nie podobają ma od razu oznaczać, że są do dupy?!?

Co się kurka z Wami stało? Lamenty na trzy strony, że się ktoś na mordolotka nie załapie, że trzeba linki podać, że się ktoś wycofał albo że został. Normalnie stowarzyszenie starych pierników. Marcowy - masz anielską cierpliwość, to Tobie należy się nagroda, ale żeś się niecnie na samym początku wycofał.

Ja się nie wycofam, nawet jak Marcin uważa, że jestem kandydatem do dupy :-P A niech tam - nawet jak ma w tym uważaniu rację. I głosował też będę.

Bartolomeo, jak dalej będziesz tak przynudzał tymi przydługawymi pouczeniami, wyjaśnieniami itd. itp. to nigdy nie dostąpisz zaszczytu czystego zakapioryzmu. Tego się nie daje czytać co piszesz. Nie rób sobie jaj z poważnych spraw. Myślę, że od strony ontogenetycznej masz jeszcze nie do końca ukształtowany charakter, dodatkowo skażony kapitalizmem, imperializmem, widać, że nie żywisz się bulwami topinamburu oraz resztkami z wilczych uczt i nie tropisz niedźwiedzi w Bieszczadach... ;)

bartolomeo
17-01-2012, 23:49
Przyznam, że nic z tej wypowiedzi nie zrozumiałem (a z poprzedniej to jeszcze mniej), za to bardzo podoba mi się słówko 'ontogenetyka' i chyba je sobie walnę w stopkę. A Ty tymczasem zorganizuj na nagrody dla Powsimord bulwy tego topinamburu (też ładne słówko) bo ze sponsorami coś cienko.

Bartolomeo
vice-piedoła

Krysia
18-01-2012, 08:20
No więc ja się pytam: co z tymi co głosowali na Wukę.
Mamy zagłosować jeszcze raz w całości czy tylko w tej jednej kategorii.

Marcowy
18-01-2012, 09:49
Mówiąc o cesji tytułu miałem na myśli to, że zwycięzca może zrobić z tytułem, co mu się żywnie podoba. Mieliśmy już przypadki odmowy przyjęcia tytułu Powsimordy i nikt nikomu za to łba nie urwał. Głosujemy w każdej kategorii tylko na jedną osobę, tę - naszym subiektywnym zdaniem - najlepszą, więc "rezygnacja z bycia subiektywnie najlepszym" wydaje mi się nieco kuriozalna ;)

A pomysł honorowania wicelidera tej sytuacji wydaje mi się dość niezręczny. Wolałbym nie rozwijać myśli.

Ale dobrze. Nic na siłę. Robimy tak:

Zgodnie z jej prośbą, na WUKĘ nie głosujemy. Osoby, które oddały na nią głosy, są proszone o ponowne przesłanie kart (przypomnę im o tym w PW).

Mimo wszystko - zapraszam do urn! :-D

Marcowy
18-01-2012, 09:54
15. bartolomeo
16. mavo
17. Piskal
18. Pierogowy

Mamy też nagrodę od mavo! Po raz drugi, więc możemy mówić o tradycji!

Fotografik Roku otrzyma prawo do organizacji NIMB, czyli Nasiczańskiej Imprezy Mało Bolesnej w pewnej zacisznej rezydencji ;]

Dziękujemy i czekamy na następców!

Mamcia DwaChmiele
18-01-2012, 12:08
Mamy też nagrodę od mavo! Po raz drugi, więc możemy mówić o tradycji!

Fotografik Roku otrzyma prawo do organizacji NIMB, czyli Nasiczańskiej Imprezy Mało Bolesnej w pewnej zacisznej rezydencji ;]


Mało Bolesnej? To w jakiejś nowej formule będzie się odbywała? :mrgreen:

Miejscowy
18-01-2012, 12:31
Mało Bolesnej, łomatkobosko :DDD

pozdro fur mavo!

Gandalf
18-01-2012, 13:07
I stąd głosowałem na WUKĘ i zdania nie zmieniam !!! W imię zasad, jak czytam, tracę szansę na Mordolotka, ale przeżyję :-D
"rezygnacja z bycia subiektywnie najlepszym" wydaje mi się nieco kuriozalna ;)

komisaRz von Ryba
18-01-2012, 21:54
Starych pierników ? Cóż to za określenie kujawsko-pomorskie ???
Starych pierdołów. To jest poprawne , galicyjskie określenie.
Jako nieformalny kandydat na prezesa Starych Pierdołów Forumowych dopraszam się używania jedynie takiego używania .

jak rzekł klasyk ;) zresztą "przywilejem starości jest mądrość"

Marcowy
19-01-2012, 09:47
19. długi
20. asia999
21. olgaa
22. Duch_
23. komisaRz von Ryba
24. filiplesny

Marcowy
20-01-2012, 09:36
25. PiotrekF
26. Zbyszek


A dzięki nieocenionemu Zbyszkowi sypnęło nagrodami!


Każda Powsimorda będzie się cieszyć z flaszeczki okowity.

Dodatkowo Fotografik Roku odzieje się w koszulkę termoaktywną (po wymierzeniu człowieka).

Ponadto do rozlosowania wśród zwycięzców Mordolotka będzie termos i 2 kubki termiczne!


Kolejny raz wieści o śmierci Powsimord okazały się mocno przesadzone! Dziękuję wszystkim! :-D

A teraz wieści z urny:

Oddaliście 25 głosów, wszystkie ważne. W trzech kategoriach trwa zażarta walka, a różnice między finalistami wynoszą najwyżej 2 oczka. Wszystko się zatem może zdarzyć, jeśli oczywista oddacie swój głos. W weekend wstępne podsumowanie, dalsze relacje wkrótce.

Ojciec Redaktor 8)

WUKA
20-01-2012, 12:06
Tegoroczny powsimordowy Literat otrzyma ode mnie piernikowe serduszko (bieszczadzkie choć kujawsko - pomorskie)

Marcowy
20-01-2012, 12:49
Dzięki za dobre serce :)

maciejka
20-01-2012, 16:51
Tegoroczny powsimordowy Literat otrzyma ode mnie piernikowe serduszko (bieszczadzkie choć kujawsko - pomorskie)

WUKA i liczę na to, że mrugniesz przy tym słodko oczkiem do pozostałych laureatów, tudzież nienagrodzonych;-)

pozdrawia, maciejka, która ma swój udział w toruńskiej produkcji:grin:

Marcowy
22-01-2012, 13:45
Śródpodsumowanie II tury wygląda tak, że w dwóch kategoriach mamy praktycznie remis, w dwóch - zdecydowanych faworytów. Jednak stosunkowo niewielka bezwzględna liczba głosów powoduje, że w zasadzie wszystko się może zdarzyć.

Ostatnio swoje głosy oddały 3 damy, czekamy na "karetę" :)

27. maciejka
28. calanthe
29. Aleksandra

Zaczyna się ostatni tydzień II tury! Do urn!

Marcowy
22-01-2012, 19:05
30. don Enrico

Marcowy
26-01-2012, 09:01
Tak dobrze żarło i zdechło... :P

Zostały 4 dni!

Marcowy
26-01-2012, 19:51
A mój ulubiony Klub Rzeszowski postanowił ufundować nagrodę dla Eksperta Roku - garniec pierogów!

Nagroda jest jak najzupełniej serio - i garniec, i pierogi.

don Enrico
26-01-2012, 21:57
Czy to prawda że Pierogowy poprosił o przeniesienie swej kandydatury z Fotograficznej na Eksperckiej ?

Krysia
27-01-2012, 08:15
Ale pierogi mam nadzieję, że własnoręcznie zrobione, a nie kupione gdzieś tam?;-)

Marcowy
27-01-2012, 09:03
Czy to prawda że Pierogowy poprosił o przeniesienie swej kandydatury z Fotograficznej na Eksperckiej ?

Prawda, nawet próbował przekupić, że się niby nagrodą podzieli. Ale wiadomo, że ściemniał, więc wszystko zostaje po staremu.


Ale pierogi mam nadzieję, że własnoręcznie zrobione, a nie kupione gdzieś tam?;-)

Wszystko "hand made", ponoć garniec również.

31. sir Bazyl

Tytułem rekapitulacji: tylko w jednej kategorii pozycja lidera jest praktycznie niezagrożona, w dwóch - przewaga jest minimalna, a w jednaj mamy ciekawy remis.

Ostatnie 3 dni wyborów! Każdy głos na wagę Powsimordy!

Piskal
27-01-2012, 20:11
Może jeszcze jakaś mała mobilizacja...

Gandalf
27-01-2012, 21:05
Może jeszcze jakaś mała mobilizacja... Właśnie słucham nowej zremasterowanej wersji płyty Nirvany, od lat tak samo dobra :-)

asia999
27-01-2012, 23:19
Klub Rzeszowski postanowił ufundować nagrodę dla Eksperta Roku - garniec pierogów!


Wszystko "hand made", ponoć garniec również.

...ciekawe czy Klub Rzeszowski przygotował sobie już przepis na pierogi z topinamburem...:twisted::mrgreen:

Marcowy
28-01-2012, 19:33
32. Dlugi
33. Gar
34. jojo
35. Jurko

No i proszę, liderzy kategorii się zmienili! Do urn! :-D

Marcowy
29-01-2012, 16:34
36. R20
37. marcins

Za 7,5 godziny zamykamy!

Marcowy
29-01-2012, 19:14
38. Wojtek1121
39. Marcowy

Wojtek 1121 tradycyjnie ufundował flaszkę do samodzielnego wykopania w Bieszczadach. Dane GPS zostaną wręczone osobie wylosowanej spośród elektoratu przybyłego na KIMB. Dziękujemy!

PS. Koledze P., który wylosował tę nagrodą w zeszłym roku, przypomina się, że rzeczona butelka zacnego trunku nadal spoczywa w gościnnej bieszczadzkiej ziemi.
Chyba że jakiś zakapior miał niesamowity fart...

Ostatnie 5 godzin głosowania!

marmota_m
29-01-2012, 19:46
Na jakiej głębokości zakopana, że nie zamarznie i nie rozsadzi jej...? ;) No chyba, że aż taka moc w niej drzemie...

maciejka
29-01-2012, 19:59
Na jakiej głębokości zakopana, że nie zamarznie i nie rozsadzi jej...? ;) No chyba, że aż taka moc w niej drzemie...

Hmm..z równie wielką ciekawością dotarłam do źródła;-) i uzyskałam odpowiedź, że w naszym klimacie nic jej nie grozi :grin:
Cóż pozostaje wytrwałość...w szukaniu :mrgreen:

Marcowy
30-01-2012, 09:54
Szanowni Głosujący i Głosowani,

Piąta edycja nagród Bieszczadzkiego Forum Dyskusyjnego "Powsimordy 2012" przeszła do historii. Wszystkie głosy w II turze były ważne, we wszystkich kategoriach mamy zwycięzców. Ich ogłoszenie nastąpi w tym tygodniu, podobnie jak kandydatów do Morodolotka.

Już dziś wieczorem poznamy Fotografika Roku! Zaopatrzcie się w popcorn i napoje wyskokowe!

Dziękuję wszystkim głosującym, sponsorom i kibicom!:-D


Rzutem na taśmę głos oddał:
40. Capricornus
Jak widać, nowy rekord frekwencji nie został ustanowiony, jednak uważam, że wynik jest i tak bardziej niż przyzwoity. A miło się pracuje z przyzwoitymi ludźmi 8-)

don Enrico
30-01-2012, 10:42
Marcowy :

Zaopatrzcie się w popcorn i napoje wyskokowe
Czekamy z niecierpliwością ...a skąd ja wezmę ten popcorn ? czy muszę iść do kina ?

Jak widać, nowy rekord frekwencji nie został ustanowiony, jednak uważam, że wynik jest i tak bardziej niż przyzwoity. A miło się pracuje z przyzwoitymi ludźmi 8-)
A ja przekornie przeczytałem to co białe, między literkami i już wiem kto NIE głosował, ale nie ujawnię tego.

Piskal
30-01-2012, 18:04
A ja przekornie przeczytałem to co białe, między literkami i już wiem kto NIE głosował, ale nie ujawnię tego.
Sprawdziłem. Nie zagłosowało 5101 użytkowników.

mavo
30-01-2012, 18:09
Już dziś wieczorem poznamy Fotografika Roku! Zaopatrzcie się w popcorn i napoje wyskokowe!
A w Warszawie popołudnie?

bertrand236
30-01-2012, 18:16
Popcorn zeżarłem, napoje wyskokowe wypiłem i gratuluję Fotografikowi Roku!

mavo
30-01-2012, 18:23
Może czekamy na trzęsienie ziemi:mrgreen:

don Enrico
30-01-2012, 18:32
Sprawdziłem. Nie zagłosowało 5101 użytkowników.
Ejże !
Jako miłośnik liczb zwrócę uwagę, że jest to wielkość niezbyt dokładana.
Prawo wyborcze ma co najwyżej 300 osób. Reszta jest milczeniem.

Piskal
30-01-2012, 18:42
Ejże !
Jako miłośnik liczb zwrócę uwagę, że jest to wielkość niezbyt dokładana.
Prawo wyborcze ma co najwyżej 300 osób. Reszta jest milczeniem.
Nie zagłosowało 5101 użytkowników, w tym 273 aktywnych. A propos statystyk. A reszta jest milczeniem.
Już widzę radość Ojca Dyktatora, gdy otrzymuje 5000 głosów...

Marcowy
30-01-2012, 19:40
Wieczorynka się skończyła, DTV ignorujemy, więc zaczynamy!

"Fotografik Roku" był w II turze kategorią najmniejszą pod względem liczby kandydatów, ale nie najmniej emocjonującą. Zaczęło się od głosów wieszczących niemal monopol jednego kandydata, na dodatek beniaminka, więc na koniec pierwszego tygodnia II tury w powietrzu wisiała sensacja. Ale w drugim tygodniu do głosu doszedł elektorat starego (notabene) wyjadacza, więc ostatecznie dużą przewagą głosów zwyciężył człowiek dobrze znany pod każdym (nie tylko szerokim) kątem.

Fotografikiem Roku 2011 i Powsimordą 2012

z Waszego wyboru został recydywista

Pierogowy!!!

Gratulacje! :-D

olgaa
30-01-2012, 19:49
Ano stało się Pierogowy znowu stawia: Mrgreen:gratulejszyn

Miejscowy
30-01-2012, 19:49
GRATULACJE! :)
Chociaż Pierogowy zdjęcia robi zasadniczo beznadziejne (vide ta w ogóle niewyraźna kapliczka co wisi pod Rawką Małą), ale świetne imprezy robi!!
Oby, ktoś kiedyś, podobnie "beznadziejnymi" fotografiami dzielił się na forum

Piskal
30-01-2012, 19:51
Gra tu lacje, a tam gra ktoś inny. Wielka (Powsi)morda do pożerania pierogów. Hip hip, hura! Niech żyje i je.

Krysia
30-01-2012, 20:05
człowiek dobrze znany pod każdym (nie tylko szerokim) kątem.

Ja tam nie wiem, ale chcesz o tym porozmawiać?;-)))))

Pierogowy gratki!!!
to mam 1/4 z mordolotka już trafioną;-)))

jojo
30-01-2012, 20:08
Gratulacjeeee !!!

bartolomeo
30-01-2012, 20:13
Pierogowy znowu stawiaOczywiście pierogi! Ja poproszę takie co kiedyś wrąbaliśmy w w Łupkowie razem z wiaderkiem :wink:

Gratulacje!

bertrand236
30-01-2012, 20:22
Gratulacje! Mogę nosić wiaderko....

Zbyszek
30-01-2012, 21:03
Gratuluje Tomku i bardzo się cieszę na myśl o wspólnej degustacji soku z winogron:lol:
Brawo dla rywala.

Basia Z.
30-01-2012, 21:13
Gratulacje dla kolegi !

Górny Śląsk górą !

mavo
30-01-2012, 22:12
Należy pomysleć o bardzo szybkiej próbie generalnej II NIMB-u aby zaś nie doszło do totalnej klapy jak podczas pierwszego.:razz:
Konspekt mile widziany.

sir Bazyl
30-01-2012, 22:43
Wznoszę stakan Szustowa za zdrowie Zwycięzcy! Gratulacje!!!

Pierogowy
31-01-2012, 00:06
o żeś to,
ja byłem pewien ,że dzisiaj powsimordyzm niefotograficzny a jakiś "staropiernikowy" :-D ogłasza herod Marcowy !
to jeszcze w domu awaria z wymiennikiem c.o.,a tu mrozy rosyjskie zaglądają zza winkla...
no cóż,krótko :

Lepiej,gdy jest gorzej
bo lepiej być może .
Gorzej,gdy jest lepiej,
bo może być gorzej.

konkurentowi-konkurentce ---phantom 22 ---dziękuję za wspólny wysiłek na bieżni i życzę szczęścia na następnym okrążeniu wokół słońca :-) :-) :-) ;
olgaa -stawiam :-D z przyjemnością;
miejscowy-dzięki za ciepłe słowa,poprawię się-może jeszcze bardziej niewyraźne :-) fotografie zrobię...;
Piskal-i gra,i je,i powsimordu-je :-) ;
Krysia-trzymam za Twojego mordototka;;
jojo-może w końcu się spotkamy -nie w krainie deszczowców :-) ;
bartolomeuszu-pierogi będą-florenckie ,a wiaderko -rzeszowskie (,o ile komisarz zakosi z pierogarni-jak zwykle) :-) ;
bertrandzie 236-...wiaderko pełne pszenicznego piwa... :-) ;
zbychu-portugalskie winogrona dojrzewają tylko dla Nas-ale to już wiesz :-) ;
Basia Z- "[...]Górny- górą a dolinami miód płynący spijam..." :-) ;
mavo-obiecuję usiąść i z komisarzem unijnym o dotację powalczyć ,przy okazji rozmów fiskalnych w Bruxeli...a bez próby generalnej to nawet nie ma co się brać za organizowanie konsumpcji -wspaniałej nagrody ;-)
Bazylu-widzę paluszki nie odmarzły i swoją powinność robią...nie zakręcaj butelki zbytnio mocno,gdyż okazja będzie się zawartością podzielić :-D

jeszcze raz dzięki za fajną zabawę !!!
idę w świat to brzemię nieść na wątłych plecach...

PS. czy ten garnek pierogów mógłbym wyhandlować za...powiedzmy garnek świeżutkiego krupnioka ...no,dobra ...jeszcze jeden garniec rzymloka dorzucę ?
co?

Krysia
31-01-2012, 07:29
ps. Czy ten garnek pierogów mógłbym wyhandlować za...powiedzmy garnek świeżutkiego krupnioka ...no,dobra ...jeszcze jeden garniec rzymloka dorzucę ?
Co?
]
nie

Mamcia DwaChmiele
31-01-2012, 07:54
Trochę spóźnione, ale nie mniej gorące gratulacje Tomku :)

bartolomeo
31-01-2012, 08:11
Czy ten garnek pierogów mógłbym wyhandlować za...powiedzmy garnek świeżutkiego krupnioka ...no,dobra ...jeszcze jeden garniec rzymloka dorzucę?
nieMarcowy, czyżbyś zdradził już Krysi, że została Ekspertem Roku i może rozporządzać nagrodami? To bardzo nieładnie z Twojej strony, a fe! Wszystko było pewnie ukartowane, co?

A Powsimorda Pierogowa niech się nie martwi, może ze dwa pierogi w Rzeszowie zostaną po przygotowaniu nagrody dla Eksperta :wink:

Marcowy
31-01-2012, 08:23
Wszystko było pewnie ukartowane, co?

No. Tradycja kartowania ma się na forum dobrze :-D

A dziś przed południem poznamy Literata Roku. Tu się dopiero działo! Co dzień zmiana lidera, a wynik ostateczny zaskakujący dla wszystkich. A dla laureata (czy laureatki) pewnie najbardziej :-D

Mamcia DwaChmiele
31-01-2012, 08:24
A mój ulubiony Klub Rzeszowski postanowił ufundować nagrodę dla Eksperta Roku - garniec pierogów!

Nagroda jest jak najzupełniej serio - i garniec, i pierogi.

A ja się od mojego ulubionego Klubu Rzeszowskiego wczoraj dowiedziałam kto te pierogi będzie robił... tfu! zostało mi zakomunikowane ;)

WUKA
31-01-2012, 08:47
Tomku, gratulacje najszczersze! Pozdrawiam!

don Enrico
31-01-2012, 09:26
Jak mawiał wieszcz : fotografów było wielu, ale ...
Tak, tak, w zalewie milionów odgłosów migawek znaleźć uznanie na tak szacownym forum !
Gratulacje.
p.s. Tomku , wprawdzie nie mam takich uprawnień jak Krysia aby rozporządzać się Twymi nagrodami, ale taka mała sugestia,
jak by było zacnie, gdyby Twój rywal na finiszu który tak mocno rozbłysnął ostatnio, mógł być zaproszony do konsumpcji tejże ?

tomas pablo
31-01-2012, 12:17
moje GRATULACJE !!

Duch_
31-01-2012, 13:03
Taa fajnie że mój faworyt wygrał ;) Pomimo tych nieostrych i mało kolorowych zdjęć bardzo się ciesze i gratuluje :)

Marcowy
31-01-2012, 13:12
Szanowni,

Przechodzimy do obwołania Powsimordą kolejnego bieszczadzkiego indywiduum, a konkretnie Literata Roku 2011.

Kategoria była bardzo mocno obsadzona, nic zatem dziwnego, że w pierwszym tygodniu II tury mieliśmy nieustający remis. Jednak w drugim tygodniu głosowania na czoło wysforowało się dwóch kandydatów, którzy na pozycji lidera wymieniali się niemal codziennie. Ostatecznie niewielką, ale zauważalną większością głosów

Literatem Roku 2011

wybraliście

Trzykropkiinicwięceja!

Wielkie gratulacje! :-D

Krysia
31-01-2012, 13:45
Gratki!!!
A propos Kropek żyjesz???

don Enrico
31-01-2012, 13:53
No, Stachu ! wreszcie się doczekałeś. Gratulki !
A jak już pozbierasz materiały w terenie, to czekamy na nieustający ciąg dalszy.

Marcowy
31-01-2012, 13:58
PS. O ile wiem, Stachu przebywa daleko. Jeśli macie z nim kontakt albo wiecie, kiedy wraca, dajcie mi proszę znać na PW.

maciejka
31-01-2012, 14:50
No, no szanowna Komisja Wyborcza tym razem wytrzymała z wynikmi do południa, ciekawe kiedy zaskoczą nas kolejne niusy...?:grin:



Gratulacje, w kolejności ogłoszenia wyników, dla:

Pierogowego, zręcznie fikającego w kategorii lekko-świetlnej atletyki (i pomyśleć, że cały sekret tkwi w odpowiednim żywieniu;-)))
Trzykropka, tak biegle i wdzięcznie władającego literkami, że kraina bieszczadzka jawi się jak żywa, na jawie i w śnie:)

bartolomeo
31-01-2012, 14:55
Brawo trzykropek! Konkurencja była w tej kategorii największa, ale trzykropkowi się należało! To są najbardziej poetyckie relacje z tych pisanych prozą :mrgreen: Gratulacje!

sir Bazyl
31-01-2012, 15:36
Trzykropku - strasznie się cieszę z namaszczenia Cię mordą (he,he)! Gratulacje!!!
Wracaj do nas szybko i pisz dalej, bo czytanie Twoich wspomnień to balsam na dusze zabieszczadzonych!

WUKA
31-01-2012, 18:57
Kropku, cieszę się, że moje serduszko trafi w Twoje "literackie" dłonie. W pudełeczko po nim chwytaj wenę i nie wypuszczaj nigdy ! Wykorzystuj ją często, żeby nam radość czytania przynosić !

Piskal
31-01-2012, 19:11
Gratulacje! Się należało, bez dwóch zdań. I piszę to bez najmniejszej nawet zazdrości (jako były konkurent), bo czytam Twoje relacje z wielką przyjemnością.

bertrand236
31-01-2012, 21:07
Gratuluję!
i pozdrawiam

marcins
31-01-2012, 21:21
Gratulacje dla foto- i prozografów

Marcowy
01-02-2012, 09:34
A dziś około połednia poznamy Eksperta Roku! Nie odchodźcie od ekranów!

Krysia
01-02-2012, 12:26
A dziś około połednia poznamy Eksperta Roku! Nie odchodźcie od ekranów!
mamy połednie;-)

marmota_m
01-02-2012, 12:36
Ojciec Dyktator ćwiczy naszą cierpliwość ;)

Mamcia DwaChmiele
01-02-2012, 12:51
Podzieliłby się ktoś popcornem? Słyszałam, że da się jakoś przez USB przetransferować :roll:

Gandalf
01-02-2012, 12:53
A dziś około połednia poznamy Eksperta Roku! Nie odchodźcie od ekranów! Już prawie 13 i nadal nic ...

Krysia
01-02-2012, 12:54
Jak u Hiczkoka buduje napięcie hahaha

Marcowy
01-02-2012, 13:28
Jacy przywiązani go zegarków... :P

Szanowna Publiczności,

Jak Państwo wią, kategoria Ekspert Roku była również mocno obsadzona. Kandydaci szli łeb w łeb, czasem jeno który na pół chrapy z szyku się wysforował, ale zaraz reszta peletonu ponownie a zachłannie w swoje trzewia go wciągała. Ostatecznie jednak z Waszego wyboru

Ekspertem Roku 2011, czyli Powsimordą 2012

został

Wojtek Pysz!!!


Gratulacje i uściski! :-D

Krysia
01-02-2012, 13:31
Wow , gratki!!!

WUKA
01-02-2012, 13:40
Super! Wojtku gratulacje - mam wrażenie ( i chyba się nie mylę), że Ty NAPRAWDE WSZYSTKO WIESZ!

tomas pablo
01-02-2012, 13:59
gratuluję BARDZO, BARDZO !!!! .....

don Enrico
01-02-2012, 14:23
Wojtku ! podziękowania za wszystkie Twoje objaśnienia, rozjaśnienia i relacje.
Właściwy człowiek na właściwym miejscu (zasiądzie gdy zmieni opony w rowerze na zimowe)

bartolomeo
01-02-2012, 14:32
Gratulacje Wojtku! A jak już ochłoniesz i odbierzesz nagrody to może wreszcie :wink: nauczysz się czegoś ciekawego o cerkwiach, bo tam jest jedna cerkiewna książka.

Zbyszek
01-02-2012, 14:36
Brawo Wojtku

Basia Z.
01-02-2012, 16:12
Gratulacje Wojtku i Trzykropku.
W pełni zasłużone zwycięstwo :)

bertrand236
01-02-2012, 16:52
Nawet jeżeli wygrałeś tylko o "błysk szprychy" to i tak wygrałeś zasłużenie... GRATULUJĘ!!!

Pozdrawiam

Piskal
01-02-2012, 19:25
Spieszę z gratulacjami. Przepraszam ,że tak późno, ale rower mi zamarzł. Teraz to już będziesz musiał przyjechać na KIMB.

jojo
01-02-2012, 19:49
GRATULACJE WOJTKU !
Może to nie w temacie eksperta, ale ja cały czas jestem w pod wrażeniem rowerów na Połoninie Równej i twojego wykonania pieśni w BORSZY.

sir Bazyl
01-02-2012, 19:54
Wojtku, przyjmij serdeczne gratulacje i przybądź na wtorkowe spotkanie to Cię pod sam sufit podrzucimy na wiwat! (nie będę ukrywał, że kwestia lądowania będzie uzależniona od Twoich deklaracji ws. udzielenia Ci pomocy w rozpierożeniu garnca :wink:)

olgaa
01-02-2012, 19:57
Wojtku Gratulacje:)

Gandalf
01-02-2012, 21:28
Wielkie gratulacje !!! Liczę, że kiedyś będę mógł poznać zwycięzcę, bo Jego uwagi zawsze robią wrażenie :-)

Aleksandra
01-02-2012, 23:29
Spieszę pogratulować dotychczasowym zwycięzcom: Congrats! (Félicitations!) ; Congratulations ; Glückwunsch! i czekam na kolejne odcinki. /Ale bez popcornu - nie znoszę nawet jego zapachu bryyyy/ ;)

Wojtek Pysz
02-02-2012, 06:23
Ekspertem Roku 2011, czyli Powsimordą 2012
został
Wojtek Pysz!!!

Przyznanie mi tego tytułu jest dla mnie zdarzeniem zupełnie nieoczekiwanym. Głównie z tego powodu, że swoją wiedzę o Bieszczadach oceniam na trójkę, momentami z lekkim plusem. Zauważyłem kiedyś, że nominatem był m.in. Bazyl, a gdzie mi tam do niego z wiedzą o Bieszczadach. No, może wiem coś o sztuce cerkiewnej, ale to tak w zarysie. Jedyny powód zdobycia tego tytułu, jaki mi przychodzi do głowy, to fakt, iż jestem już tak stary, że kiedyś później, to może już być za późno:)

Przyznanie tego tytułu jest dla mnie nie tylko wielką niespodzianką. Jest też powodem do zawstydzenia. Nie brałem czynnego udziału w tym głosowaniu, co niewątpliwie odnotował skwapliwie Henek:) Nie przeglądałem także wyników i nikomu nie gratulowałem. A nawet przyznanie mi tego zaszczytnego tytułu zauważyłem z niemałym opóźnieniem. Przejawiam też nikłą aktywność w życiu organizacyjno-rozrywkowym forum, czyli w planowaniach, naradach i projektach. No, może z wyjątkiem czynnego uczestnictwa w RIMB-ach, ale też „nie po linii”, bo na rowerze. I żeby być sobą, pewnie takim pozostanę.

W podsumowaniu: podnosi mnie na duchu to, że i dla takiego dziwaka znajduje się miejsce w tak zacnym towarzystwie. Dziękuję.

tomas pablo
02-02-2012, 10:15
oj tam, oj tam...NALEŻAŁO się Bracie , więc trza brać na klate !!! :roll:

trzykropkiinicwiecej
02-02-2012, 11:45
W podsumowaniu: podnosi mnie na duchu to, że i dla takiego dziwaka znajduje się miejsce w tak zacnym towarzystwie. Dziękuję.

...Witajcie, pozwólcie że posiłkuję się cytatem przedmówcy, ale w takt mojej myśli uderza mocno i z przytupem. Pięknie DZIĘKUJĘ za uznanie, choć trochę mnie ów fakt zdziwił, i zaskoczył, dziwię się nieustannie. Mimo że przeszło rykoszetem, poczyniło poważne ślady które odbijają się echem w mojej głowie. Jako że aktualnie nie mam nic prócz plecaka, to skrobię coś na marginesie i jak poukładam się w sobie, to przedłożę rękopisy. Tymczasem Bywajcie Dobre Ludy, Powsimordom współplemiennym gratuluję i do... na pohybel zamarzniętym gilom w nosie. :)

sir Bazyl
02-02-2012, 20:11
Czyżby Marcowy zapadł w sen zimowy? Przecież kategorii powinno być tyle co łap u sierściuchów! :)

długi
02-02-2012, 20:44
U mojej sierściuchy są trzy ;)

Pierogowy
03-02-2012, 00:36
hallo;

jeszcze raz dziękuję za miłe słowa:oops:

TRZYKROPKU- zdrowia,
zdrowia do pisania!
WOJTKU-gratuluję i obiecuję nadmuchać opony w Twoim osobistym rowerze ,własnymi płucami
(oczywiście po spożyciu substancji ,która bywa w stanie lotnym -lżejsza od tlenu)
oby Cię niosły tam....gdzie Cię nie poniosło jeszcze...(aha w sprawie pierogów,słyszałem że kolarze -substancje mączno-serowe ...żle przyswajają i to może zaszkodzić ich diecie ,a co za tym idzie pewnie nagroda pierogowa bedzie ci ciążyć...wiec proponuje szybkie przepakowanie owej nagrody do mojej sakwy :-P...całej? no może dwa pierogi dla Bartolomeusza ostawię...przecież obiecał ,że dwa dla mnie się znajdą :)

Marcowy
03-02-2012, 09:28
Jak widać, sierściuch sierściuchowi nierówny :-D

Forumowicza Roku poznamy dziś w okolicach południa! A na pewno między wschodem a zachodem!

Marcowy
03-02-2012, 14:14
Szanowni Forumowicze,

Dziś, w charakterze wisienki na torcie, poznamy Forumowicza Roku, czyli indywiduum pod wieloma względami ponadprzeciętne, ponadregionalne i ponadczasowe. Chciałbym jak zwykle napisać, że walka była zacięta, ale... nie była. Już na samym początku większość bezwzględną głosów zdobył jeden bezwzględny kandydat, przez cały czas kontrolował pozycję lidera i w żółtej koszulce, przez nikogo niezagrożony, dojechał do mety. Pozostali kandydaci przyjechali nieco później, w całkiem zwartym peletonie.

Miło mi poinformować, że

Forumowiczem Roku 2011, czyli Powsimordą 2012

po raz kolejny wybraliście

don Enrico!!!

Gratulacje, Heniu! I niech Ci rzeszowska gwiazda pomyślności nigdy nie zagaśnie! :-D

bartolomeo
03-02-2012, 14:25
Gratulacje Heniu! Za obie nagrody, bo Marcowy jakoś przemilczał :evil: fakt, że od dziś jesteś nie tylko potrójną Powsimordą ale także Superpowsimordą najwyższej kategorii! :mrgreen:

marmota_m
03-02-2012, 14:28
Wszystkim Mordkom gratulacje :mrgreen:

Krysia
03-02-2012, 14:35
Gratki Heniu!!!

Basia Z.
03-02-2012, 14:51
Heniu !

Gratulacje i dziękuję za wszystkie fajne imprezy, za wszystkie ciekawe forumowe wpisy !

W pełni zasłużona nagroda :)

sir Bazyl
03-02-2012, 16:15
Don Enrico, Ty Potrójna Mordo Wąsata, niechże Cię uściskam - serdeczne gratulacje!
Szacun wielki Atamanie!

tomas pablo
03-02-2012, 17:34
Gratulacje Heniu !

don Enrico
03-02-2012, 17:41
Oh !!!
Nie wiem co powiedzieć.
Dziękuję wszystkim za udział w tej zabawie, bo to przecież tylko zabawa.

olgaa
03-02-2012, 17:41
J też ściskam i gratuluje Heniu:)

joorg
03-02-2012, 17:45
Gratulacje składam Wszystkich Powsimordom 2012...a szczególne dla Don Enrico...Henkowi..bo za całokształt

Piskal
03-02-2012, 18:21
Henek, Mordo ty nasza Powsi. Superpowsimordo!
Wszystkiego dobrego. Gratulacyje!

Miejscowy
03-02-2012, 18:30
Ljuba, bratsy, ljuba, ljuba bratsy żyt,
S naszim atamanam nie prichoditsja tużit //muzyka

Pozdrowienia i gratulacje dla wsjech powsich mórd!

Capricornus
03-02-2012, 19:56
Gratuluję serdecznie tryumfatorom V edycji Powsimord... pozdrawiam z Pyrlandii.

Zbyszek
03-02-2012, 20:54
Super Heńku :-)
Powsimorda wirtualny i w realu.
Gratuluje wszystkim nominowanym.

Pozdrawiam.

jojo
03-02-2012, 21:26
Gratulacje heniu !!!!

jojo
03-02-2012, 21:27
Gratulacje Heniu !!!!!

komisaRz von Ryba
03-02-2012, 21:41
Gratuluję

Pożeraczowi pierogów zwanemu czasemdegustatorem za poezję tworzoną migawką

trzy... za relacje które nadal pamiętam jak bym widział fotografie

Wojtkowi P za to że nie zostałzawodnikiem z 3C lecz dzielnie dojeżdża tam gdzie inni nie dochodząi wie gdzie jest

Don owi Atamanowi wąsów podkęcaczowibo bez niego nie jeden wyjazd pozostał by w sferze marzeń

CZOŁEM WAŚMOSCIOM !

don Enrico
03-02-2012, 22:45
Dzięki, dzięki, Panie Grochu ....
Podziękowania wszystkim, podziękowania specjalne, dla tych którzy chcieli wziąć udział w forumowej zabawie powsimordowej.
Podziękowania dla Ojca Dyktatora za to że nie dał się zbałamucić demokracji i wysłuchał cierpliwe różnistych imaginacji.
Podziękowania dla szerokich rzesz forumowych, za to że cierpliwie znosiła moje fanaberie.
Podziękowania dla tych którzy głosowali na mnie - nie wiedząc że po raz ostatni.(wyjaśnię później)
Podziękowania serdeczne dla tych którzy chcieli wziąć udział w imprezach jakie skrzyknąłem.
Podziękowania za Wasz udział w FORUM , bo to forum nadaje pęd i kierunek mojemu działaniu.
Ale mam też niedosyt.
W ostatnim roku pojawiło się na forum wiele wartościowych osób , które według mnie nie zostało docenionych.
Pojawia się pytanie na podsumowanie : czy oprócz Starych Pierdołów do których się zaliczam nie należałoby stworzyć kategorii - debiut roku ?
ps. Wojtek P. pisał :

podnosi mnie na duchu to, że i dla takiego dziwaka znajduje się miejsce w tak zacnym towarzystwie. Dziękuję.
Ja uważam że siła tego forum tkwi właśnie w dwóch ramionach :
- dziwaków
- debiutantów
I na nich liczę otwierając zakładki forum.bieszczady.info.pl

WUKA
03-02-2012, 23:08
Enrico, gratulacje najszczersze i życzenia wielu pomysłów i to takich, na które nawet debiutanci wpaść nie mogą! Pozdrawiam!

maciejka
04-02-2012, 12:57
Serdeczne gratulacje dla:

Wojtka Pysza, wszechstronnego rzeczoznawcy, w dodatku z rowerem i gitarą :grin:
Don Enrico, naszego forumowo-terenowego wodzireja

Podziękowania za Wasz udział w FORUM , bo to forum nadaje pęd i kierunek mojemu działaniu.
Po to masz miecz Heniu, żeby go czasem w mrowisko wsadzić...;)

Marcowy
04-02-2012, 16:21
Marcowy jakoś przemilczał :evil: fakt, że od dziś jesteś nie tylko potrójną Powsimordą ale także Superpowsimordą najwyższej kategorii! :mrgreen:

Mea culpa... :oops: Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że tydzień w fabryce był ciężki. Także z tego względu ogłaszanie wyników Powsimordowych było dość chaotyczne. Wybaczcie, taki lajf.

Ogłaszam zatem, że don Enrico, jako trzeci w historii Forum, za trzeci z rzędu tytuł Forumowicza Roku uzyskuje zaszczytne miano SUPERPOWSIMORDY. Dołącza tym samym do forumowego Panteonu, w którym zasiadają już WUKA i Bartolomeo.

A podsumowując tegoroczne wybory:

Z Waszej woli i ochoty nagrody Forum za rok 2011 otrzymali, czyli Powsimordami 2012 wybrani zostali:

- w kategorii Forumowicz Roku - don Enrico,
- w kategorii Ekspert Roku - Wojtek Pysz,
- w kategorii Literat Roku - trzykropkiinicwiecej,
- w kategorii Fotografik Roku - Pierogowy.

Dzięki hojności sponsorów zwycięzcy otrzymują:

Forumowicz Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala,
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka,

Ekspert Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala,
- książka "Cerkwie szlaku ikon" Roberta Bańkosza,
- prawdziwy garniec prawdziwych pierogów od Klubu Rzeszowskiego,
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka,

Literat Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- piernikowe serduszko bieszczadzko-kujawsko-pomorskie od WUKI,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala,
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka,

Fotografik Roku
- okolicznościowy dyplom i gadżet,
- prawo do organizacji imprezy w rezydencji Mavo,
- koszulka termoaktywna od Zbyszka,
- mokra (?) niespodzianka od Piskala.
- butelka wina domowej roboty od Hero,
- butelka okowity od Zbyszka.

Wśród elektoratu przybyłego na KIMB zostanie wylosowanych:
- Łącznie 10 map "Sztuka pogranicza polsko-słowackiego", "Etnografia pogranicza polsko-słowackiego" oraz "Przyroda pogranicza polsko-słowackiego". Są to turystyczne mapy 1:130.000 ze szczegółowymi opisami i zdjęciami na odwrocie, zdjęcia w załączniku. Uwaga! Zgodnie z wolę P.T. Anonimowego Sponsora z losowania wyjęci są mieszkańcy dalekiego, ale jakże bliskiego Rzeszowa - ci mogą zaopatrzyć się w mapy innymi kanałami (info na PW).
- Flaszka dobrego trunku do samodzielnego wykopania w Bieszczadach - tradycyjny gift od Wojtka1121.

A TERAZ ZŁA WIADOMOŚĆ...

Niestety, żaden z głosujących nie wytypował mimochodem zwycięskiej czwórki, więc nie mamy zwycięzcy Mordolotka.

A TERAZ DOBRA WIADOMOŚĆ!

Z woli sponsora nagrody dla Mordolotkowiczów zostaną rozlosowane wśród wszystkich głosujących obecnych na KIMB-ie. Do ww. puli dokładamy zatem termos i 2 kubki termiczne od Zbyszka.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych i do zobaczenia na KIMB-ie! :-D

don Enrico
04-02-2012, 16:47
Marcowy podglądnął i napisał :

przez cały czas kontrolował pozycję lidera i w żółtej koszulce, przez nikogo niezagrożony, dojechał do mety..
27441
Podejrzana ta żółta koszulka.
To proszę zgadnąć gdzie mnie Marcowy widział ?
A może to pytanie powinno być wątku z cerkwią w tle ?

bartolomeo
04-02-2012, 16:56
Forumowiczowi Roku zagadki z cerkwią z Radruża wolno dawać wszędzie! :wink:

DUCHPRZESZŁOŚCI
04-02-2012, 20:35
Pierogowemu Życzę - aby zawsze obiektyw uchwycił to co może być godne uwag! Byśmy się zachwycali utrwalonym obrazem chwili.
Trzykropkowi Życzę - aby nadal pozostawał poetyckim prozaikiem! Abyśmy mogli nasycić wyobraźnię.
Wojtkowi Pyszowi Życzę - wszelakich dróg jak najwięcej do przejechania! Byśmy wiedzieli Co? Jak? Gdzie? i Kiedy?
Don Enrikowi Życzę - niekończących się pomysłów mądrego wykorzystania czasu! Aby wszystkie "Stare Pierdoły", "Dziwacy" i "Debjutanci" mogli brać przykład.
A Wszystkim gratuluję!

kamil.zeglarz
04-02-2012, 21:03
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięskich Powsimord:)!

pzd. Kamil

bertrand236
04-02-2012, 21:38
Łubu dubu!
Łubu dubu!
Niech żyje nam
Prezes Rzeszowskiego Klubu
Niech żyje nam!
To Gratulowałem ja bertrand236.
Nie gratulowałem wcześniej, bo mnie nie było...


Acha! I rób tak dalej! Rób tak dalej.....


Pozdrawiam

don Enrico
05-02-2012, 08:53
Uśmiałem się, jak za dawnych lat.

marcins
05-02-2012, 19:39
Gratulacje raz jeszcze, zbiorcze dla Wszystkich...

...żal jeno zakapiorów, że nie znaleźli uznania wśród ogółu ;)

Aleksandra
06-02-2012, 09:27
Gratulację najserdeczniejsze!!! I jeszcze więcej łazęgostwa i bieszczadowania.

asia999
07-02-2012, 22:01
PIĘKNE GRATULACJE i OWACJE dla Wszystkich Nowo Panujących Szanownych Powsimord :-)))))))))))))))

...żal jeno zakapiorów, że nie znaleźli uznania wśród ogółu ;)

no zal, żal... ja byłam ciekawa co by było gdyby:twisted:...wiadomo - ogół nadaje rytm i wyznacza trend ale...zarówno diabeł jak i pikantny smak tkwią w szczegółach:wink:

Marcowy - w przyszłym roku zakręć może jakoś tak kategoriami, żeby wybory nie były tak do bólu przewidywalne:wink:

don Enrico
08-02-2012, 07:53
Marcowy - w przyszłym roku zakręć może jakoś tak kategoriami, żeby wybory nie były tak do bólu przewidywalne:wink:
Przewidywalne ?
A mnie się wydawało że nikt takiego rozkładu nie przewidział.

Marcowy
08-02-2012, 09:45
Też bym nie uznał wyników głosowania za przewidywalne, a na pewno nie do bólu ;P Zakręt już wykonaliśmy - połączyliśmy niektóre kategorie i ustaliliśmy "bieszczadzkość" jako warunek kandydowania. Śmiem twierdzić, że zwrot był skuteczny: wśród finalistów mieliśmy wszak aż 50% beniaminków i tylko 50% recydywistów.

Czyli był zakręt, choć nie "zakręt śmierci" ;)

asia999
08-02-2012, 22:01
nikt takiego rozkładu nie przewidział.
kiedyś już różnica pomiędzy "głosować" a "typować" albo "przewidywać" była już tu omawiana:wink:


Czyli był zakręt, choć nie "zakręt śmierci" ;)
racja, zakręt był i za zakręt oklaski dla Marcowego, ale...gdyby tak jakaś "spirala śmierci" albo skok przez płonące kółko? Ja w inwencję Marcowego wierzę!:grin:

dobra, kończę marudzenie.:twisted: