PDA

Zobacz pełną wersję : Jaworne - polana



marcins
11-06-2012, 16:19
Czas płynie, Bieszczady się zmieniają, dawne łąki, pastwiska i kwietne polany stały się samoistnie lasem, krzakami lub zostały sztucznie zalesione. Dlatego postanowiłem wyjść z pewną propozycją do forumowiczów, aby zająć się taką jedną - moim zdaniem całkiem przyzwoitą polaną na grzbiecie Jawornego lekko na zachód od Wołosania. Trzeba by było ją trochu odkrzaczyć, przekosić, złożyć siano w formie stogu lub kilku kopek... Potrzebne byłoby kilka rąk do pracy, maczet, siekier, kos spalinowych, grabi i pilarek... Reglowe polany giną, a razem z nimi widoki, borówki, storczyki... Jeśli będzie pozytywny odzew to myślę, że moglibyśmy zorganizować taką akcję w sierpniu lub wrześniu, a w latach kolejnych ograniczyć się do ewentualnego koszenia, jeśli sił i chęci starczy...

Duch_
11-06-2012, 16:23
Możesz na mnie liczyć ;) a właściwie na nas :)

krzychuprorok
12-06-2012, 13:24
Dobry pomysł.

joorg
12-06-2012, 18:31
Czas płynie, Bieszczady się zmieniają, .... będzie pozytywny odzew to myślę, że moglibyśmy zorganizować taką akcję w sierpniu lub wrześniu, a w latach kolejnych..... sił i chęci starczy...
Piszę się też ..Marcinie i pozdrawiam

Małgocha
13-06-2012, 09:40
Zależy dużo od terminu, ale ja też się zgłaszam :) Kosić lubię.....

Browar
13-06-2012, 18:46
Dla mnie termin też dość istotny.A o którą polanę chodzi,tam jest kilka...

marcins
13-06-2012, 23:25
Jak się grom chętnych znajdzie to termin ustalimy, żeby każdemu pasował - w rachubę wchodzi któraś z sierpniowych lub wrześniowych sobót. Wrzucę też zdjęcie z geoportalu. Polana z babrzyskiem Browar.

iaa
05-09-2012, 07:03
I co w temacie? Bo: minął sierpień, mija wrzesień...