PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o Połoninę Wetlińską



haushinka
03-08-2012, 15:30
Witam wszystkich. Od dawna marzyłam o wyprawie w Bieszczady - niestety nie mam zbyt wiele czasu w tym roku i uda mi się odwiedzić je tylko na 1 dzień przy okazji wizyty u rodziny w Krośnie. Wujek doradził mi, że na 1 dzień to mogę się wybrać np. na Połoninę Wetlińską i chciałabym z tej rady skorzystać. I tu się rodzi moje pytanie. Ponieważ jeżeli dobrze się zorientowałam (jeżeli nie to proszę mnie poprawić - jestem baaardzo pocątkująca) jest na połoninę szlak żółty, a potem można zejść czerwonym do Brzegów Górnych. Ile może trwać taka wycieczka?

Chyba, że ktoś zaproponuje mi fajną trasę, tak, żeby zmieścić się między busami o 11.30 i powrotnym o 18.00 - obydwa do i z Wetliny. Niestety ograniczają mnie te PKS-y.

creamcheese
03-08-2012, 17:20
Skąd wiadomo jak chodzisz? Mi wystarcza spokojnym kroczkiem 4h. Pozdrawiam

haushinka
03-08-2012, 17:26
Skąd wiadomo jak chodzisz? Mi wystarcza spokojnym kroczkiem 4h. Pozdrawiam

Pytam orientacyjnie.

creamcheese
03-08-2012, 17:30
Odpowiedziałem konkretnie;)...a żeby jeszcze konkretniej, to pisałem ja...50+. A trasa jest wystarczająco fajna i nie trzeba niczego innego proponować. Pozdrawiam

haushinka
03-08-2012, 17:44
Bardzo dziękuję :)

calanthe
03-08-2012, 20:12
No i nie patrz na busy, na pewno bez problemu złapiesz stopa! W Bieszczadach nie można się spieszyć ;)
przyjemności życzę! :)

don Enrico
03-08-2012, 21:08
(...) Ponieważ jeżeli dobrze się zorientowałam (jeżeli nie to proszę mnie poprawić - jestem baaardzo pocątkująca) jest na połoninę szlak żółty, a potem można zejść czerwonym do Brzegów Górnych. Ile może trwać taka wycieczka?
(...)
Aż z ciekawości popatrzyłem na mapę ; gdzie jest ten szlak żółty.
I co ? Okazało się że na Wetlińską prowadzą dwa szlaki żółte (o trzecim podejściu od Zatwarnicy nie wspomnę)
O którym pisząc miałaś na myśli : tym ze Starego Sioła - przez Orłowicza ?
Kolega Cream.... pisze że spokojnym kroczkiem zajmuje mu to 4 h
Gratuluję kroczku, ja bym nie dał rady.
A może jest mowa o innym żółtym tym z przełęczy Wyżnej ???
Przed wyjazdem lepiej sprawdź, co by nie wpaść w pułapkę.

creamcheese
04-08-2012, 07:45
Aż z ciekawości popatrzyłem na mapę ; gdzie jest ten szlak żółty.
I co ? Okazało się że na Wetlińską prowadzą dwa szlaki żółte (o trzecim podejściu od Zatwarnicy nie wspomnę)
O którym pisząc miałaś na myśli : tym ze Starego Sioła - przez Orłowicza ?
Kolega Cream.... pisze że spokojnym kroczkiem zajmuje mu to 4 h
Gratuluję kroczku, ja bym nie dał rady.
A może jest mowa o innym żółtym tym z przełęczy Wyżnej ???
Przed wyjazdem lepiej sprawdź, co by nie wpaść w pułapkę.
:lol:
Kolega don E...słusznie zauważył kilka żółtych szlaków na Wetlińską. Ja myślałem o tym ze Starego Sioła, spod sklepu ABC;).
Z tym spokojnym kroczkiem to chyba ciut przesadziłem;) ale bez zbytniego forsowania się, w listopadzie, po drobnym śnieżku(szronie), na lekko, z zejściem do Osady i powrotem pod sklep asfaltem 4,5h to chyba nie jest wyczyn?
Pozdrawiam

Piskal
04-08-2012, 10:49
Jaki autobus o 11.30 do Wetliny? Z Krosna dopiero wyjeżdża? Jeśli tak, to o której masz zamiar wejść na szlak? Nie wyrobisz się, chociaż by dlatego, że będziesz miała presję czasu, na szlaku nie należy sie spieszyć i zgodnie z prawem Marfiego na pewno się coś wydarzy. A jeszcze dojazd z Berehów lub Górnej Wetlinki (bo to zejście proponuję) trzeba doliczyć.

creamcheese
04-08-2012, 14:05
Z Górnej Wetlinki (dobrze radzi Piskal żeby tam zejść) to tylko 3km z buta po asfalcie, albo stop...ale oczywiście trzeba doliczyć ten czas na powrót. A nie lepiej przenocowac w Wetlinie i wracać rano?
Pozdrawiam

haushinka
04-08-2012, 19:54
Jaki autobus o 11.30 do Wetliny? Z Krosna dopiero wyjeżdża? Jeśli tak, to o której masz zamiar wejść na szlak? Nie wyrobisz się, chociaż by dlatego, że będziesz miała presję czasu, na szlaku nie należy sie spieszyć i zgodnie z prawem Marfiego na pewno się coś wydarzy. A jeszcze dojazd z Berehów lub Górnej Wetlinki (bo to zejście proponuję) trzeba doliczyć.

mam na myśli, że o 11.30 jest w Wetlinie - konkretnie 11.39

akaha
04-08-2012, 21:02
Autobus z Krosna do Wetliny (Veolia) ma przystanek Wetlina WYŻNA PRZEŁĘCZ, zaś powrotny jest już tylko z Wetliny (tak wynika z rozkładu). Może warto byłoby podjechać na ten ostatni przystanek, wejść Przełęczą Wyżną do Chatki Puchatka i kierować się Połoniną Wetlińską na Przełęcz Orłowicza i spokojnie zejść do Wetliny na powrót. Dzisiaj zrobiliśmy taką trasę tylko w odwróconej kolejności a wróciliśmy do Wetliny stopem.