PDA

Zobacz pełną wersję : Foto-Powsimorda 2012 - zaproszenie do konsumpcji.



Pierogowy
25-08-2012, 18:57
hallo,

Niniejszym mam przyjemność zakomunikować iż konsumpcja nagrody powsimordowej w kategorii fotografii odbędzie się.
Oczywiście dzięki nietuzinkowej gościnności Mavo w Nasiczańskiej scenerii.
Wszyscy wiedzą,gdzie stoi dom o oknach przepełnionych nieboskłonem...,a jeśli nie... to na privatnym emilu wskażę ,dla gadżeciarzy GPS też się znajdzie namiar współrzędnych.
Warto zasięgnąć informacji wcześniej bo...zasięg telefonów w tym miejscu jest ograniczony .
Termin rozpoczęcia to piątek 12 października a koniec...hm...napiszę niedziela 14 ,a życie samo zweryfikuje kalendarium.
Wszyscy przyjeżdżający mają zagwarantowany sen,ale gdzie ...to już inna historia ,oczywiście do wyboru,w zależności od aury.
Zapewnić mogę ze swojej strony ,że ...ugotuje 12 litrów zupki-solianki ,wg.przepisu babci lwowianki (ostatnio był śląski żurek...a Browara nie było...)
oraz gwarantuje napoje zwiększające posmak i służące przygrywce do następnych specjałów.
Krupnioki i rzymloki ze śląskiego świniobicia też będą.
Plus kawa z ciśnieniowego ekspresu ,kawa prosto z Istambulskiego targu...
Co do pierogów...każdy ,kto przywiezie pierożki (wszelkie smaki dopuszczone z delikatnym wskazaniem na "ruskie" )otrzyma pewną nagrodę...
Oczywiście każde, kulinarne" zawiniątko" mile widziane.
itd,itp.
Kolega pląsający Janek zwraca uwagę na wygodne taneczne obuwie, a nasz bard Manio obiecuje regenerujące masaże (ciekawe ...,dlaczego tylko paniom ).
Poza tym przecież otaczają nas góry.

Obiecuję ,że będzie można dotknąć jednej z moich nieprzemakalnych kurtek,o których to pisałem gdzieś tam.
Zapraszam wszystkich chętnych ,którzy chcieliby uścisnąć dłoń powsimordy.(i to niejednego ...)

ps:
1)
Jasiek-gospodarz, ostatnio położył przepiękna białą gładź na ścianach..z mojej strony prośba o przywiezienie fotografii (tematyka nieokreślona) w formacie 13-18 cm ,przez uczestników konsumpcji ,to będzie duża prośba? To taki sympatyczny akord ,który pozostanie w pamięci gospodarza i...na jego ścianie.
2)
Rzeszowski regiment być może zaszczyci mnie swoja obecnością i potraktuje to jako ,wyjazdowe co miesięczne spotkanie( "wtorkowe" )i pokaże jakieś fotki z ostatnich wyrypek?
Co jednocześnie oznacza,że inne oddziały będą również mogły to samo uczynić.
3)
Zapraszam szczególnie miło -wszystkich konkurentów w turnieju :fotografii powsimordowej z tego roku,jak i z poprzednich lat.
4)
Gwarantuję uczestnikom nicnierobienie.

Alchemia fotografii ma wiele form.Oto jedna z nich...

Zapraszam.

Browar
26-08-2012, 11:59
Ciekawe co na to Mavo? :twisted:
A fotograficzni melepeci (jak ja) też by mogli skąpać się w aurze prawdziwych Artystów przybywając na to spotkanie??

don Enrico
26-08-2012, 12:04
I czy można zabrać buty ?
bo ja bym chciał znaleźć tą dziurę w całym, a boso po skałkach to tak nie wypada.

Mamcia DwaChmiele
26-08-2012, 16:23
...ugotuje 12 litrów zupki-solianki ,wg.przepisu babci lwowianki

Ale upewnij się, czy Twoja solianka to aby na pewno solianka, bo na naszym forum są prawdziwi znawcy tematu. Ja dla przykładu, ugotowałam kilka dni temu gar solianki, która, jak się okazało po degustacji pewnego sympatycznego Forumowicza, solianką wcale nie była! ;)))

don Enrico
26-08-2012, 20:40
Ciekawe co na to Mavo? :twisted:
A fotograficzni melepeci (jak ja) też by mogli skąpać się w aurze prawdziwych Artystów przybywając na to spotkanie??
Myślę że wkrótce Pierogowy, pełniący rolę koordynatora wypowie się jednoznacznie dla kogo to zaproszenie jest skierowane.

Pierogowy
27-08-2012, 14:32
hallo,

Browarze
załóżmy,że mavo uwielbia niespodzianki ...;

co do melepetów...to każdy ma taki epizod w życiu-niekoniecznie dotyczący fotografii ,a różnych profesji-więc bądźmy rodziną i łączmy się w radości i smutku (:))
zapraszam
...a melepeta to już prawie,prawie wyznawca muzy Melete (a to jedna z opiekunek aojdów...więc może ktoś będzie opiewał czyny biesiadników jak herosów...?);
Nasiczne jako Helikon...hi,hi,hi

Heniosławie
buty?...należy zabrać oczywiście ...te... w których Komisarz ,będzie chadzał po wodę do strumienia i...jednocześnie kolega Zbig używać będzie do stania na ...głowie :)
rozumiem ,że zakupiłeś trendy-sandałki i chcesz się pochwalić ?
:)
Mamcio...
nie jestem pewien ,nie jestem pewien swojej solianki...
i jeszcze przeraża mnie proporcja na taką ilość litrażu...hm...,powiedzą inni... wystarczy przemnożyć i sprawa załatwiona...hm...fachowcy wiedzą ,że to nie takie proste...
najlepiej, Natalko chyba będzie ,jak zapakujesz forumowicza w plecaczek 32 litrowy (forumowicz rocznik 70 ...?) i zjawisz się w odpowiednim miejscu celem degustacji...oczywiście tańce bez Ciebie się nie odbędą-o tym nie muszę wspominać...:)

reasumując :
zapraszam wszystkich -dla których słowo Bieszczady to także oznacza dialog z drugim człowiekiem , a przy okazji szacunek dla jego odmienności.

nie obiecuję,że będę coś przynudzał o fotografii,ale na pewno będę poruszał się pomiędzy palnikami (nie,nie palnikami lamp studyjnych...) kuchni gazowej,a może nawet uda się wyskoczyć na wschód lub zachód słońca gdzieś na zbocze powyżej...

wszak, wszystko jest fotografią.

Mamcia DwaChmiele
27-08-2012, 17:48
oczywiście tańce bez Ciebie się nie odbędą-o tym nie muszę wspominać...:)

Ależ mi się miło zrobiło! Już zaczynam ćwiczyć w niecierpliwym oczekiwaniu ;)


http://www.youtube.com/watch?v=U2NfIQAhwQ4

joorg
27-08-2012, 18:47
... Już zaczynam ćwiczyć ... ;)


http://www.youtube.com/watch?v=U2NfIQAhwQ4
Nie dało mi , muszę to napisać...to jest super :lol:
ps. tylko Która z nich.. to Ty jesteś ;) ? Mam pewne spostrzeżenia, ;)

Asia Zmiennocieplna
28-08-2012, 01:31
[FONT=Tahoma]hallo,
rzymloki ze śląskiego świniobicia też będą

Czyżby to było to danie, którego smak tak wyraźnie pamiętam, ale nazwę już zdążyłam zapomieć? Ale czemu nazwa nie zpadła w pamięci skora tak przecież smakowało;) Trudno o lepszy pretekst aby sobie przyponieć :) a i fotki 13-18 się znajdą.

Pierogowy
29-08-2012, 11:40
już zdążyłam zapomieć?

hallo

hi,hi,hi
z myślą o Tobie podobnych...przypomnę ich smak,wiedząc ,że to taki regionalny,nietuzinkowy, śląski produkt...
pamiętam Twoją minę...gdy podając ci odsmażonego wcześniej rzymloka zapowiedziałem ,iż doprawiony jest ...cynamonem :)
cieszę się ,że znajdziesz chwilkę na powiększenie fotki i chwilkę ,aby październikowo pospacerować ingremio.
:)

creamcheese
29-08-2012, 13:11
Czy ten Wasz rzymlok to to samo co niektórzy wymawiają;) przez z z kropką?
Pozdrawiam

Pierogowy
30-08-2012, 10:37
hallo,

oczywiście,
tak,tak,tak!!!:grin:

Żymlok - je to wuszt (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wuszt&action=edit&redlink=1) ze mjůnszu żymły (http://szl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBym%C5%82a) a śwjyżyj krwje (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Krew&action=edit&redlink=1) ze wjeprzka (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wjeprzek&action=edit&redlink=1) a zemlůnych wůntrůbkůw, skůrůw a fetu (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Fet&action=edit&redlink=1). Nojczyńśći prziprawjo śe je cwiblům (http://szl.wikipedia.org/wiki/Cwibla), korzyńůma (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Korzy%C5%84y&action=edit&redlink=1) a majorankym (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Majoranek&action=edit&redlink=1).
Żymloki sům czorno-fjoletowe, majům uůne nojczyńśći skůra zrobjůno ze strzewja. Żymlok mo ksztołt ańfachowygo wusztu a je do 5 cm (http://szl.wikipedia.org/w/index.php?title=Cyntymyjter&action=edit&redlink=1) ruby.


to tak w.g netowej gwary sląskiej
(pisze z klawiatury niemieckiej i czasami prosciej mi jest pisac rz niz z z kropka )

Jimi
30-08-2012, 19:22
Śląski to pokręcony język :) Przebywałam trochę wśród Ślązaków i jak się rozkręcą to nic zupełnie nie idzie zrozumieć :) A co do spotkania -postaram się być na 60% a jeśli by mnie ktoś czasem zgarnął po drodze niekoniecznie z samego krakowa ale i okolicznych miejscowości (tarnów, bochnia, wieliczka, katowice itp) to będę na 99%, upiekę rogaliki drożdżowe. Słyszałam, że impreza bywa przednia dlatego trochę się obawiam co to się będzie działo ;)

Basia Z.
30-08-2012, 20:12
Śląski to pokręcony język :) Przebywałam trochę wśród Ślązaków i jak się rozkręcą to nic zupełnie nie idzie zrozumieć :) A co do spotkania -postaram się być na 60% a jeśli by mnie ktoś czasem zgarnął po drodze niekoniecznie z samego krakowa ale i okolicznych miejscowości (tarnów, bochnia, wieliczka, katowice itp) to będę na 99%, upiekę rogaliki drożdżowe. Słyszałam, że impreza bywa przednia dlatego trochę się obawiam co to się będzie działo ;)

To ja się też wstępnie deklaruję i również proszę o "zgarnięcie".
Mogę przywieźć pieczony schab na zimno.

Ale ponieważ wyjeżdżam jeszcze od 11 do 22 września (tym razem komercja, ale w jedno z moich ulubionych miejsc - to jest Krym), więc dokładnie umawiać się będę dopiero po powrocie.
W każdym razie proszę mnie policzyć.

Pierogowy
01-09-2012, 16:52
hallo,

co do transportu...to jeszcze nic konkretnego nie mogę powiedzieć...
ja jadę z trójką przyjaciół...więc będę miał niejaką trudność jeszcze kogoś wcisnąć (chyba ,że to jest maciejka...:) :) )
ale ...z zachodu jadą jeszcze dwa samochody...więc coś wymyślimy i logistycznie poukładamy te puzzle:)

na dzień dzisiejszy frekwencja spotkania...26 osób ...

:)

komisaRz von Ryba
03-09-2012, 22:24
a pierogi po lizbońsku? jest szansa? tyle o nich słyszałem ....

Pierogowy
26-09-2012, 01:03
hallo, Mam dwa pytanka:)

1; solianka czy dyniowa-krem z grzankami ? (tak mnie naszło ...bo może być zimno i dyniowa -bardziej gęsta i rozgrzewająca )

2;a raczej zaproszenie Czy sonka miałaby ochotę również spróbować zupki? zapraszam serdecznie,jest okazja rozwiać wszelkie dywagacje,poza tym spotkanie w bractwie przewodników zawsze jest inspirujące (nie chodzi o mnie ,bo ja to ceper jestem ,ale może będzie miedzy innymi Basia )

.Zapraszam :)

Basia Z.
26-09-2012, 09:00
hallo, Mam dwa pytanka:)

1; solianka czy dyniowa-krem z grzankami ? (tak mnie naszło ...bo może być zimno i dyniowa -bardziej gęsta i rozgrzewająca )

2;a raczej zaproszenie Czy sonka miałaby ochotę również spróbować zupki? zapraszam serdecznie,jest okazja rozwiać wszelkie dywagacje,poza tym spotkanie w bractwie przewodników zawsze jest inspirujące (nie chodzi o mnie ,bo ja to ceper jestem ,ale może będzie miedzy innymi Basia )

.Zapraszam :)

Zdecydowanie jestem za solianką :)

A czy dało się już coś może skompletować w temacie dojazdu z zachodu ?

mavo
26-09-2012, 18:34
1 I to i to.Nie jadłem ani jednej ani drugiej.
2 Do zaproszenia się przyłączam serdecznie.Jestem w stanie odstąpić koleżankom nasze łoże mał.:razz:
3 Puki co na zachodzie bez zmian.(coś wymyślimy)

don Enrico
28-09-2012, 20:22
Pierogowy napisał :

Niniejszym mam przyjemność zakomunikować iż konsumpcja nagrody powsimordowej w kategorii fotografii odbędzie się....A w dalszej części dowiadujemy się o soliankach, żymlokach, żurkach i innych pierogach.
Liczyłem że konsumpcja w kategorii fotografii będzie miała wzniosły styl konsumowania wzrokiem licznie zgromadzonych obrazów (najlepiej bieszczadzkich)
No, może niekoniecznie musi mieć to formę przegryzania obrazów utrwalonych na papierze fotograficznym.
Co jest ?
A gdzie duchowe przeżycia ?
Będą jakieś zdjęcia ? czy tylko mikroskopijne wglądówki 13*18 ?
Co z takimi wglądówkami można zrobić ?
A może pójść na maxa i będą pokazy na ekranikach aparacików ?

komisaRz von Ryba
03-10-2012, 12:10
a gdyby tak Bieszczady w skali 1:1 to wyzwanie
albo fotografie na podłodze , kto padnie to zderzy się z sztuką


hmm
Z czego ja mam tą herbatkę …

Pierogowy
05-10-2012, 21:24
a gdyby tak Bieszczady w skali 1:1 to wyzwanie
albo fotografie na podłodze , kto padnie to zderzy się z sztuką


hmm
Z czego ja mam tą herbatkę …


Hallo,
krótko i jasno (wpływ dobranocki i tekstów pingwinów. ..hi hi hi)
:-)
Już za tydzień się widzimy...tzn:wszyscy którym Nasiczne stanie na drodze...:-P
ekipa konsumencka powinna posiadać:
śpiworek,
coś pod śpiworek,
coś na ząb przed śpiworkiem,
coś na sen przed śpiworkiem...
coś porannego na po śpiworku..
i...
( znowu zapomniałem co...? )

Poza tym... fotografie fotografie fotografie
w sobie i...na papierze. ..a może nawet zaprezentujemy fotografie... elewacyjną
:-)
o ile aura pozwoli ( to dla miłośników...duuużych rozmiarów ) .
transport dla potrzebujacych załatwiony...
(o ile ktoś w potrzebie,
to proszę o kontakt,może coś jeszcze wykombinujemy...)
Hej,

Krysia
05-10-2012, 21:48
Hmmm...miały być UG a tu takie buty...
Ktoś się może wybiera już we czwartek wieczorowonocą?żeby w piątek już w góry uderzyć?

mavo
05-10-2012, 23:09
Gwoli przypomnienia.
Jest do dyspozycji wędzarnia. I jak to w wędzarni można wędzić.
Można wędzić karkówki,polędwice wieprzowe i wołowe,golonka,żeberka,szynki,boczki,słoniny(gr ube),ryby ,kurczaki, gęsi, indyki,przepiórki oraz pardwy.
Oczywiście istnieje pewna masa krytyczna wkładu która powoduje że jest sens uruchomiania tej skomplikowanej instalacji.:grin:

Pierogowy
09-10-2012, 09:32
Hmmm...miały być UG a tu takie buty...
Ktoś się może wybiera już we czwartek wieczorowonocą?żeby w piątek już w góry uderzyć?

Hallo
Proszę o kontakt z mavo. ..na private post
A może...

Krysiu. ..czy Twój Olsztyn zamienił się w Olsztyn. ..ten jurajski? ??
:-)

don Enrico
09-10-2012, 23:58
Uprasza się organizatorów o sprecyzowanie warunku niezbędnego w uczestnictwie, czyli wejściówki zdjęciowej.
Jakie warunki ma spełniać to zdjęcie ?
Format 13*18 , czy możliwe większe ?
Passe ?
W ramce ?
Takie dylematy były dzisiaj bezskutecznie dyskutowane.

Krysia
10-10-2012, 08:45
Ja nie, ale kolega jest ze Ślunska;-)
Nie wiem czy dotrę, bo mnie dopadł jesienny marazm, ale nawet się nauczyłam pierogi robić jako łapówkę;-)
Nieskromnie powiem, że pyszne;-) jak u mojej mamy normalnie;-)

komisaRz von Ryba
10-10-2012, 10:19
Hallo,
krótko i jasno (wpływ dobranocki i tekstów pingwinów. ..hi hi hi)
:-)
...
ekipa konsumencka powinna posiadać:

..a może nawet zaprezentujemy fotografie... elewacyjną ...
powinna posiadać wysmielity humor
sprzed do fotografii elewacyjnej dzieki uprzejmości forumowego kolegi bedzie
ale błon 13x18 chyba raczej juz nie



...w góry uderzyć?
my pełna kulturka gór nawet kwiatkiem ;)


Gwoli przypomnienia.
Jest do dyspozycji wędzarnia. I jak to w wędzarni można wędzić.
Można wędzić karkówki,polędwice wieprzowe i wołowe,golonka,żeberka,szynki,boczki,słoniny(gr ube),ryby ,kurczaki, gęsi, indyki,przepiórki oraz pardwy.
Oczywiście istnieje pewna masa krytyczna wkładu która powoduje że jest sens uruchomiania tej skomplikowanej instalacji.:grin:

Gwoli przypomnienia, najlepszy z rzeczonej wedzarni był karp do dziś pamietam a w tym spisie jakiś taki że już prawie go nie zauważyłem i juz się zastanawiałem czy jechac na szczescie jedna osoba sie chwaliła przepisem mamy na pierogi z ryba i tylko nadzieja mi została, znaczy nadzieja ze nie chwalipieta ale od słow do czynów.

Pierogowy
10-10-2012, 11:54
Uprasza się organizatorów o sprecyzowanie warunku niezbędnego w uczestnictwie, czyli wejściówki zdjęciowej.
Jakie warunki ma spełniać to zdjęcie ?
Format 13*18 , czy możliwe większe ?
Passe ?
W ramce ?
Takie dylematy były dzisiaj bezskutecznie dyskutowane.



13-18 cm (format fotografii bez passe...)
to kwestia kosztów, dostępu do labu, porządku ,unifikacji,zadł€żenia narodowego i tego co konsumuje na kolacje- premier Grecji , ...itd.
...ale mieszkamy w demokratycznym państwie wiec otwarta przestrzeń na indywidualne podejście do tematu...
:)

Pierogowy
10-10-2012, 12:02
Ja nie, ale kolega jest ze Ślunska;-)
Nie wiem czy dotrę, bo mnie dopadł jesienny marazm, ale nawet się nauczyłam pierogi robić jako łapówkę;-)
Nieskromnie powiem, że pyszne;-) jak u mojej mamy normalnie;-)

Krysiu,na privat masz mój numer telefonu i numer do mavo-Jaśka
Jasiek wyjeżdża z Krakowa wieczorem ,w czwartek ,wobec tego w piątek rano oddychasz w pełni już bieszczadzkim powietrzem :))

a co do pierogów...
wezmę fartuszek coby nie przeziębiłaś się- podczas kulinarnej pracy !!!
będzie gorąco ...wiec fartuszek wystarczy!

:)

Pierogowy
10-10-2012, 12:15
ha,

jeszcze ważna sprawa...
Manio jak na razie... bawi się nieopodal... w Ustrzykach Górnych i z zastępem rogatych organizuje Czartagranie....:((
wiec oczekując na przyjazd gwiazdora ( :) )jako support wystapi Rolling Stones oraz Marek Grechuta,ja dowiozę w swojej limuzynie Coldplaya i Beirut ,a jak się zmieszczą instrumenty i kapelusz... to wrzucę do bagażnika Cohena i Johna Coltrane'a.

jak by...
preferencje i klimat ... lekko dekadencki... komuś przypasował to proszę również jakąś muzę spakować...
(puszczamy dyski cd ...inne w Nasicznym nie odbierają :)

Krysia
10-10-2012, 12:16
Dzięki, dziki David nie chce jechać już w Bieszczady na ten weekend, więc trudno. Kto tych zagramaniczniaków zrozumie;-).
A ja sama to jak coś to z Warszawy mam Neobusa, więc dzięki jeszcze raz za namiary.
Gdybym za tydzień nie miała Pragi, a za 2 tygodnie jakiejś głupiej Serbii (którą sama wymyśliłam, więc nie mogę dziewczynom tego zrobić i nie jechać) to nawet sekundy bym się nie wahała tylko od razu w Bieszczady. A tak samej znowu na jedną noc...ja już stara się zrobiłam, stetryczała:mrgreen::mrgreen::mrgreen:, choć i Wy, i Czartownicy to jednak ciągniecie jak magnes!

Pierogowy
10-10-2012, 12:28
hallo

Krysia jedna noc ...ale jaka!!!
w fartuszku albo i...

nie, żebym namawiał ...
:))

Krysia
10-10-2012, 12:37
Hahaha;-)

Pierogowy
10-10-2012, 12:49
aaa

muzykę słuchamy....ale przede wszystkim puszczamy się...
puszczamy się ...w taniec
,na początku KOROWÓD grechuty itd

Basia Z.
12-10-2012, 13:31
Schab upieczony, plecak spakowany, tylko na Pierogowego czekam aby wyruszyć. Na razie z nudów nawet przyszłam do pracy chociaż mam urlop.
Ale mam nadzieję, że na wieczór dobijemy na miejsce.

kobieta_bieszczadzka
12-10-2012, 15:04
Pierogi narobione, ciasto upieczone, bochen chleba jest ... już za chwileczkę, już za momencik ;) ... ja też pewnie wieczorem lub nawet nocą jakąś ... do zobaczenia :)

Browar
14-10-2012, 19:06
Mavo,Pierogowy & reszta ferajny, wielkie dzięki ;)

bertrand236
14-10-2012, 22:23
Pozdrawiamy wszystkich i przepraszamy, że tak krótko się widzieliśmy....

Renatka i

Basia Z.
14-10-2012, 23:10
Ja też dziękuję wszystkim za to wspaniałe spotkanie, a szczególnie Mavo za gościnę i Pierogowemu za podróż i całokształt.
Właśnie dotarłam do domu.

Recon
15-10-2012, 00:18
Wcześniej dochodziły sygnały o ponad trzech dziesiątkach ludków wybierających się do Nasicznego, ale jak się naocznie przekonałem to rotacyjnie przewinęło się ich grubo więcej. Dziękuję Wszystkim, że mogłem tak wielu poznać w realu i odświeżyć wcześniejsze znajomości. Dzięki Wam wszystkim były to dla mnie trzy wspaniałe dni.

Hero
15-10-2012, 00:42
Dzięki wszystkim za te dwa krótkie, ale owocne spotkania. Udało się w jednym kawałku dotrzeć do domu. Mavo, przystępuję do lektury :)

kobieta_bieszczadzka
15-10-2012, 01:01
Było, było, no było.... ech.... no wiecie jak było :mrgreen: i ... ja chce jeszcze raz !!!!!

Dziękuję za wszystko :) Na samo wspomnienie ogarnia mnie szczęśliwość :) ... Wspaniale było Was wszystkich spotkać ...

Jimi
15-10-2012, 02:37
ja również składam wielkie podziękowania: Mavo, Pierogowemu, Jankowi-koledze Pierogowego, Bartolomeowi, Mamci i Bazylkowi (każdy z nich wie za co:) i wszystkim obecnym za przemiłe spotkanie -było świetnie:) Grajków nam nie brakowało -Ivan ukraińskim akcentem rozkręcił towarzystwo, później wyczekiwany Manio a i Jędrula coś zagrał.

Wiola /Zbyszkowa:)/
15-10-2012, 21:30
Wiola/Zbyszkowa:)/(...) choć nowa w Waszym gronie, również bardzo dziękuję za chwile razem przeżyte wszystkim tym, którzy znaleźli sie na tym końcu lepszego świata a może na jego początku:) Ognisko, gwiazdy przez teleskop podziwiane, naleweczki i poranna kąpiel w potoku!!! Majteczki w kropeczki kontra koronki i obcasy:) to tylko w Bieszczadach i u Ciebie Jaśku. Dziękuję stokrotnie. Wiola.

olkaa
15-10-2012, 21:41
Wspaniali ludzie , atmosfera , dobra muzyka , mnóstwo radości .......super wspomnienia!! Ja również dziękuję wszystkim za spotkanie , miło było pobyć z Wami w realu:-)
Rozmawiałam przed chwilą z mavo , który wszystkich pozdrawia i chciałby wiedzieć czy wszyscy już dotarliście do domów :-) . Ponieważ nie ma w tej chwili dostępu do internetu przeczytałam posty z forum i przekazałam swoje wrażenia , poproszę o następne meldunki , a ja przekażę je dalej :-)

Miejscowy
15-10-2012, 21:51
melduję, że rezydencja zakluczona, klucz u sąsiadów, prąd wyłączony, gaz zakręcony, Iwan do Chyrowa odwieziony (mam złe wieści w kwestii jakości drogi - ale otem potem) i tylko większych porządków nie udało się uskutecznić, gdyż belkowe piwko za mocno nas sponiewierało..

aha i jeszcze pobazgraliśmy ścianę:
30450

Zbyszek
15-10-2012, 22:04
Pięknie było, cisza, barwy, których nie potrafię opisać, blask ognia, dźwięk gitary, głos Mania + :) serce Mavo i klimat zdjęć Pierogowego. Ach jak trudno jest wrócić do rzeczywistości.
Dzięki bardzo i może do zobaczenia.

lux
15-10-2012, 22:13
Cześć Wam. Otóż spotkałem Pierogowego na Przełęczy Nsiczniańskiej w sobotę i dostałem zaproszenia na imprezkę, bardzo zachwalał i zapraszał. Opis był troszkę makabryczny i do tego sami Nikonowcy ;) Teraz żałuję, że nie wpadłem... Poza tym witam wszystkich, jako dotychczasowy czytacz forum. Pozdrowienia dla Pierogowego i Zbycha z żonką od D i Ł :D

Wiola /Zbyszkowa:)/
15-10-2012, 22:30
Witajcie!!! My też żałujemy, że Was nie było Zbyszek z Wiolą, żonką:)))

komisaRz von Ryba
16-10-2012, 12:19
...aha i jeszcze pobazgraliśmy ścianę:
30450


to wygląda na wzór ;)
Jaskowi za odwagę udzielenia gościny, Pierogowemu za wrażenia duchowe i kulinarne,
dziewczynom że ogarnęły cały bałagan w czasie gdy reszta po raz koleiny świat naprawiła
za tance i pląsy zwłaszcza z zewnątrz widziane niesamowite były
poranny Atget i Sudek wrażenie nieziemskie
poranna loża szyderców wprost cudowna
wszystkim którzy byli czas cały i tym co tylko na chwilę zaglądnąć mogli
i kropki były i koronki
i kobieta co grzyby na patelni wprost hurtowo w cudny sposób przyrządzała
i nikt się nie zgubił
i tylko pierogów z ryba nie dowieźli
i loty balonowe jak by nie do końca udane ;)

creamcheese
16-10-2012, 12:26
i tylko pierogów z ryba nie dowieźli

Przeca Sonka obiecała!!
Przez te jej obietnice to ja wracając z Tarnawy już nie zaglądałem do Rudy Różanieckiej by je spróbować w Dębowym Dworze. Sorry:???:

kobieta_bieszczadzka
16-10-2012, 13:00
... ale były pierogi z miętą .... bo ja poczułam miętę do tego miejsca :-D i tak jakoś wyszło :) ... ale jak się bardzo, ale to bardzo uprzesz, to się zrobi i z rybą te pierogi, ale może by tak zrobić wariacje... pierogi z wędzoną rybą i ziołami ;) ... tylko teraz karp, sum czy amur ? ;)

Miejscowy
16-10-2012, 20:41
to wygląda na wzór ;)
zaiste wzór. nasz napis to wzór pisowni mojego ulubionego pozdrowienia ukraińskiego z mojej kolekcji pozdrowień.
w tłumaczeniu (bo nie tak łatwo przeczytać bukwowe bazgroły):
"Daj Boże zdróweczka"
oczywiście z dedykacją dla wszystkich

Pierogowy
17-10-2012, 15:57
DZIĘKUJE,
BARDZO DZIĘKUJE,
WAM
I WAM TAKŻE,
ZA TEN CZAS, ŻE POŚWIĘCILIŚCIE GO,
ABY*ZAISTNIAŁ INNY,
WPRAWDZIE KRÓTKO,
TAKI CHWILOCZAS.*

BARDZO DZIĘKUJE GOSPODARZOWI
(nad *innymi gospodarzami -latający na smoku )

ps.Cdn.



*Wysłano z Samsung Galaxy Note

mavo
19-10-2012, 21:11
Tydzien temu spalem na betonie.Ale z racji tego ze byl to beton Nasiczanski bylo miekko ,cieplo i spokojnie.Bylo tez bezpiecznie bo wokol byli zacni biesiadnicy utrudzeni Pierogowa impreza.
Za wszelkie niedogodnosci przepraszam. A bylo ich nie malo.
Za Wasza obecnosc dziekuje. Za fotografie w szczegolnosci.
Macie ochote czekac 12 miesiecy? Bo ja nie.;) Jakies pomysly?
Jak lektury?:mrgreen:
SERDECZNOSCI

Hero
19-10-2012, 21:16
Jak lektury?:mrgreen:


Jestem w trakcie, ale nie jest to lektura lekka. Po przeczytaniu trzeba się jeszcze będzie nauczyć pisania recenzji.

Jimi
19-10-2012, 22:41
Poproszę bardzo o przesłanie zdjęć grupowych na pamiątkę :)

Wiola /Zbyszkowa:)/
19-10-2012, 23:29
Drogi Gospodarzu, Jasku, mam wyrzuty sumienia! Odstąpiłeś swoje łoże a sam na betonie? W sumie to się nie dziwie i nie oburzam , bo w naszym domu jest tak samo. Bardzo dziekuję:) Pytałeś mnie o sny. Odpowiedziałam zdawkowo ale chcę , byś wiedział, że pomiędzy śpiącymi przechadzała się kobieta z trójramiennym świecznikiem, ubrana w jasnoniebieską szatę. Patrzyła na ludzi, na zdjęcia, na scianę z napisami, schyliła się nad Tobą i powiedziała: to on da siłę tej krainie. Koniec snu. Pozdrawiam. Pomiedzy jawą a snem... / Może zaduszkowe spotkania na ...?/

Pierogowy
25-10-2012, 22:36
hallo,

moi mili dajcie mi jeszcze chwilkę ,a ogarnę się co nieco ...
błona czarno biała już wołana ,fotki grupowe ...no właśnie ...co z nimi ?
fotki jak najbardziej grzeczne i ułożone ...pozowane ...te na zewnątrz i te wewnątrz pod ścianą fotonasiczną ?
publikować ...
czy kazdemu wysłac na priva z umową o mozliwości publikacji wizerunku plus zachodnioeuropejską stawką jako wynagrodzenie za publikację netową (emerytura gwarantowana !!!) ?

hm...spotkanie ...wiosenne ? zimowe ? jutro?
:razz:

Hero
26-10-2012, 00:24
Jeśli nit nie zgłaszał, że nie chce byś publikowany, to publikować jak leci :) Spotkanie zimowe tuż przed Sylwestrem, tuż po, lub w lutym. Spotkanie wiosenne dwa tygodnie przed KIMBem :)

kobieta_bieszczadzka
26-10-2012, 00:45
a ziemniakowe, andrzejkowe, mikołajkowe, pomikołajkowe, przedświąteczne...:mrgreen: ? Popieram - publikować !! No pokażcie coś ...

mavo
28-10-2012, 10:44
A może Stary Nowy Rok?
Kulig.? Pochodnie?Baranek z rożna?

Pierogowy
30-10-2012, 23:27
A może Stary Nowy Rok?
Kulig.? Pochodnie?Baranek z rożna?

hallo,
Jasiek...krucabomba...
popatrz ..ilu czytelników ,ma to forum...
jak i który nie miał do szkoły pod górkę to i racjonalne wnioski jest w stanie poskładać !!!

czyżby???

Pierogowy
30-10-2012, 23:29
MANIO !!!

zapomniałem się zapytać !
Kiedy płyta ???
(mistrzu gitarrrry i nie tylko :) )

Pierogowy
30-10-2012, 23:32
aha ;

odnośnie materiału dokumentacyjnego...
dajcie jeszcze chwilkę...
nie mogę się doszukać aparaciku...
:)

Pierogowy
31-10-2012, 15:24
jestem do dzisiaj pod wrażeniem...
kultury przygotowywania do konsumpcji (Kasia,Ewa,Małgosia,Renia,Wiola...),
kultury podawania (Recon-wróciłem z przyjemnością do filmu z 2006r- J, Menzla na motywach powieści J,Hrabala .),
Kultury konsumowania...
a
kultura muzykowania to odrębny temat...mam nadzieje ,że na ten temat wypowiedzą się melomani !

dziękuje za doniesienie,dowiezienie,doręczenie!!!
fotografii
popatrzcie na uśmiech mavo ---warto było

(kolaż o większej rozdzielczości ,ewentualne pojedyncze fotki wysyłam na emila,po uprzednim zgłoszeniu takowej potrzeby,
ewentualny retusz(czyt. kamuflaż wykonuję w.g stawki za roboczogodzinę,wystawiam fakturę VAT-płatna po 180 dniach od dnia wystawienia-wersja na Polskę)
:)

zbiorówka na czarno białej błonie...
niebawem
:)

http://galeria.serwertomeks.nazwa.pl/zp-core/full-image.php?a=inne&i=b56860f872074284411b15a704c6990b.jpg&q=75

:)

Asia Zmiennocieplna
06-11-2012, 00:00
Większość się upakowała na pięterku, a tutaj proszę bardzo - taaakie miejsce do spania było na dole! u podnóża samej galerii :)
Ciekawe co się śni w taki miejscu...

kobieta_bieszczadzka
09-11-2012, 19:20
A może Stary Nowy Rok?
Kulig.? Pochodnie?Baranek z rożna?

dobra ... namyśliłam się... jakby coś to się piszę :mrgreen: ... w końcu obiecałam, że dowiozę coś do chochli ;)...

olkaa
10-11-2012, 00:43
Pierogowy ....
jestem do dziś pod wrażeniem kultury wszelkiej maści :-) ......impreza była super
Mavo.....
piszę się na całą resztę :-))

Recon
10-11-2012, 01:19
Oj tak tak... wrażenia piszę gdzie indziej, ale wspaniałą atmosferę zapamiętam na długo.
Jak tak dalej pójdzie to trzeba dla domku mavo zrobić grafik lub kalendarz (jak w Chacie Socjologa). Ja się chyba też zapiszę na jakiś kulig "cy cuś" bo baranka to już u Ciebie mavo jadłem.
A.D. 2012 czy nadchodzi koniec świata? przeczytałem w dwa dni. Dziękuję za książkę. No cóż ostatnio czytane książki to niczym jakiś swoisty ciąg. Książka mi się podobała bo spojrzałem na pewne zjawiska innymi oczama.

ps. Zaraz... o jaką resztę chodzi?

mavo
11-11-2012, 11:14
Noo.To zróbmy tą imprezke.
Jakiś temat przewodni?
Reconie.Dużym chłopcem jesteś.;)
PS Zapaliło by się papieroska.:smile:

kobieta_bieszczadzka
11-11-2012, 21:37
PS Zapaliło by się papieroska.:smile:

A Ty Ty robaczku ... ;) :razz:

Jestem za imprezką :) za tematem przewodnim również ... :) jak widać ogólnie jestem na tak :mrgreen: Znaczy się dyskusję czas rozpocząć ... ?

mavo
11-11-2012, 21:55
W ostatnim poście zapomniałem dodać Osu. Przepraszam.

kobieta_bieszczadzka
11-11-2012, 22:06
a ja tych Osu nie lubię... szczególnie jak mi taki Osu lata i osuje :) ... ale co z tematem kolejnej konsumpcji ?

komisaRz von Ryba
20-11-2012, 00:41
jeszcze kilka z ostatniej konsumpcji
modelka jak modelka ale fotograf
https://lh4.googleusercontent.com/-jrTnqFWn3dI/UKqymkij_QI/AAAAAAAACdI/4mO5suupX3o/s720/ORL_7790.JPG
plany znaczy czy aby to tutaj
https://lh3.googleusercontent.com/-52bjybUxhdI/UKqymkqGu7I/AAAAAAAACdE/VCkuD-Q9moA/s720/ORL_7809.JPG
jak tu to tu,tu przybijamy
https://lh3.googleusercontent.com/-w9nhH7EKwcU/UKqyl7Bd5fI/AAAAAAAACdA/DAXQTCy1Djo/s512/ORL_7813.JPG
pięknie panie pięknie, tylko nie wyraźnie
https://lh5.googleusercontent.com/-0ErM1Qx3JuQ/UKqyndSR8WI/AAAAAAAACdQ/pBh0QzVLaIM/s512/ORL_7816.JPG
nazajutrz po strawie duchowej przyszła kolej na stawę duchową
https://lh3.googleusercontent.com/-5xth6JzpO80/UKqyokqCcxI/AAAAAAAACdc/KzPEUEq3sMc/s512/ORL_7827.JPG https://lh6.googleusercontent.com/-m7XjQLcrfp0/UKqyoKQXymI/AAAAAAAACdU/PE5c8hiYDD8/s512/ORL_7842.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-bfGsRwzfvhg/UKqypNJiWTI/AAAAAAAACdo/91qmsM8gcaw/s512/ORL_7846.JPG https://lh3.googleusercontent.com/-kmUCsZA0dNw/UKqyokn-SHI/AAAAAAAACdk/WT3Qwn9nths/s512/ORL_7845.JPG
a później nad wodospad :)
https://lh6.googleusercontent.com/-LLizVVhpWxQ/UKqypuzpZuI/AAAAAAAACds/YecWO9ro4hg/s912/ORL_7876.JPG
znaczy było jak zwykle i aby tak dalej ...

Pierogowy
20-11-2012, 22:39
jeszcze kilka z ostatniej konsumpcji
modelka jak modelka ale fotograf
https://lh4.googleusercontent.com/-jrTnqFWn3dI/UKqymkij_QI/AAAAAAAACdI/4mO5suupX3o/s720/ORL_7790.JPG


hi hi hi
Ivan sam był oniemiały urodą i sensualnością uczestniczek powsimordowego spotkania...
[...]wy poliaki sprytne ludzie, wszystkie dziewczyny poszły w plener z uczestnikami,a ja zanim oczy przemył zostałem sam z...[...]
u nas na Ukrainie,takich modelek nie ma[...]

pozdrawiam Ivana, który jako jeden z nielicznych był w stanie udżwignąć brzemię fotografa ...czyli aparat fotograficzny :)

don Enrico
20-11-2012, 23:23
Ivan od lat dziecięcych miał awersję po słowa pisanego. Gdy dyrektor szkoły zmusił go do wypracowania to popełnił je na papierze toaletowym.
I tu dygresja !:!::idea:
Jeśli ktoś nie ma drygu do pisania ? (awersję wręcz) to czy może być na płaszczyźnie forumowej ?
Czy może uczestniczyć w spotkaniach forumowych ?
Wszakże jeśli chodzi o wirtualna obecność to go no ie ma (na buku). Ale Ivan jest !

Pierogowy
10-12-2012, 22:30
hallo

zima tuż...a fotka z jesieni jeszcze nie zawisła ...:shock:
jako ,taka kropka nad ...czarna na białym niech jest ...;)

PS.
Fotografia w pełnej okazałości dostępna dla uczestników ,
w formacie :30cm*30cm (12 MB jako JPG),po przesłaniu na priv emila właściwego do odbioru powyższej przesyłki .:-P

http://galeria.serwertomeks.nazwa.pl/zp-core/full-image.php?a=inne&i=c56dc722de64b3bbd53284267a5eb07a.jpg&q=75

Biesiek
11-12-2012, 00:18
Witam

Hmmm... bywam na forum dosyć często, pisuję raczej rzadko, ale wiedziony ciekawością (i odrobiną doświadczenia;-), zadałem sobie pytanie - jak może wyglądać negatyw, gdy spróbujemy skonwertować go do... negatywu ;-)))). Sprawdziłem i... to działa ;-))))
Pozdrawiam, nie tylko osoby ze zdjęcia ;-)))))

Pierogowy
12-12-2012, 21:52
Witam

Hmmm... bywam na forum dosyć często, pisuję raczej rzadko, ale wiedziony ciekawością (i odrobiną doświadczenia;-), zadałem sobie pytanie - jak może wyglądać negatyw, gdy spróbujemy skonwertować go do... negatywu ;-)))). Sprawdziłem i... to działa ;-))))
Pozdrawiam, nie tylko osoby ze zdjęcia ;-)))))

hallo,

Biesiek ,
hi hi hi ,
ten negatyw, to z racji niesfornych historii z poprzednich "grupówek"...:),

co do konwertowania...
nie sięgałbym tak daleko...wszak nie wszyscy to chrześcijanie :),
kiedyś używało się nazewnictwa negatyw-pozytyw :),
wystarczyło zeskanować negatyw jako diapozytyw ...i...już !

na fotce z nicka widzę ,że chodzisz z "ogonem"...:)
może ...tak dobrze za-stabilizowane fotografie... trafią kiedyś do galerii?

pozdrawiam
zmiana ze stanu ektoplazmy w stan (powiedzmy...) światłoczuły może być ciekawy !
:O