PDA

Zobacz pełną wersję : Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa



Jankiel
11-10-2012, 09:09
Ogłoszenie nieformalnej grupy RATUJMY ZAMEK "SOBIEŃ"

Nadszedł długo oczekiwany moment!!!
Już 13 października, w sobotę o godz. 14, starujemy z pierwszą akcją naszej nieformalnej grupy działającej na rzecz ratowania zamku "Sobień".
WIELKIE, JESIENNE SPRZĄTANIE ZAMKU SOBIEŃ!!!
Szczegóły na załączonym plakacie
Nie zawiedźcie nas i stawcie się licznie, najlepiej w rodzinnym gronie!!!
Zapraszamy

więcej informacji: http://www.facebook.com/RatujmyZamekSobien

Sonka
11-10-2012, 11:40
Mam pytanie za 100 punktów. Wczoraj byłam w ruinach zamku. Co zamierzacie sprzątać? Tam nie ma śmieci. Poważnym problemem jest żwirowania działająca po drugiej stronie Sanu.

WUKA
11-10-2012, 13:12
Dlaczego poważnym problemem jest coś, co znajduje się po drugiej stronie Sanu??

Sonka
11-10-2012, 17:36
Ruiny są częścią rezerwatu. Żwirownia nie tylko zniszczyła krajobraz ale także zmieniła stosunki wodne.

Jankiel
14-10-2012, 19:02
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=504791336200416&set=a.504790669533816.122136.496745937004956&type=1&theater
Na fb można obejrzeć efekty sobotniej akcji.

szymon magurycz
05-11-2012, 18:11
Miło, że pojawili się ludzie gotowi zająć się ruiną części dóbr sobieńskich. Kmitom Ziemia Sanocka tak wiele zawdzięcza... szkoda tylko, że część lokowanych przez nich wsi została zniszczona bezpowrotnie... niech przynajmniej Sobień trwa.

Anyczka20
05-11-2012, 23:32
Piękna akcja,ciekawe co się z tego wykluje w przyszłości :))

leszczu
06-11-2012, 23:09
Mam pytanie za 100 punktów. Wczoraj byłam w ruinach zamku. Co zamierzacie sprzątać? Tam nie ma śmieci. Poważnym problemem jest żwirowania działająca po drugiej stronie Sanu.
Zobacz na ich profilu na fb ile śmieci :)
Ktoś się podjął bardzo zacnej idei wielki szacunek, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Anyczka20
11-11-2012, 15:53
Dziś o 16.40 w Radio Rzeszów będzie reportaż Rafała Potockiego dotyczący zamku "Sobień".

Anyczka20
12-11-2012, 15:08
http://www.radio.rzeszow.pl/o-nas/nasze-reportae

leszczu
12-02-2013, 16:57
Stało się!!!
W środę 13 lutego o godzinie 17.30 w salach sanockiego zamku odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Miłośników Zamku Sobień, na którym przedstawimy Statut przyszłego Stowarzyszenia i wybierzemy jego Władze. Wszystkich chętnych do działania na rzecz naszego unikalnego zamku serdecznie zapraszamy. Musi być nas przynajmniej 15 osób, co jak widać po profilu facebookowym nie powinno być problemem.
Do zobaczenia w środę!!!
Info z FB

Czy ktoś z forumowiczów się wybiera ? Z Leska jadą najprawdopodobniej dwie osoby :), może ktoś jeszcze dokooptuje ?

joorg
12-02-2013, 17:30
Leszczu , z całym szacunkiem , ale co tam jest do ratowania ? trzeba tylko zabezpieczyć przed dalszym rozpadem , a do tego nie trzeba tworzyć nadbudowy i stowarzyszeń ;) i fasad wszelakich.Energia i pieniądze zużyta na tworzenie "nadbudowy" powinna być zamieniona na "cement"
Pozdrawiam Janusz
ps . już o kilku projektach ratowania ? słyszałem ..o ratowaniu różnych "zamków" i cerkwi i na tworzeni stowarzyszeń sie kończyło, zycze sukcesu
.. do ROBOTYYY

leszczu
12-02-2013, 20:51
Leszczu , z całym szacunkiem , ale co tam jest do ratowania ? trzeba tylko zabezpieczyć przed dalszym rozpadem , a do tego nie trzeba tworzyć nadbudowy i stowarzyszeń ;) i fasad wszelakich.Energia i pieniądze zużyta na tworzenie "nadbudowy" powinna być zamieniona na "cement"
Pozdrawiam Janusz
ps . już o kilku projektach ratowania ? słyszałem ..o ratowaniu różnych "zamków" i cerkwi i na tworzeni stowarzyszeń sie kończyło, zycze sukcesu
.. do ROBOTYYY
Z tego co pamiętam to nie jest to wszystko takie proste muszę odnaleźć artykuł na ten temat tzn.
dobrze by było że "cement" rozwiązać miał by sprawę. Oczywiście nie trzeba nic tworzyć ale myślisz że jakikolwiek urząd odpowie mi tobie czy komuś innemu jako osobie prywatnej ? Wrzuciłem info bo jest taka idea co z tego będzie sam nie wiem bo mam zamiar wybrać się po raz pierwszy na takie spotkanie, wiem że wcześniej już tam wokół wysprzątali wszystko. jestem dobrej myśli
pozdrawiam

leszczu
12-02-2013, 21:42
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080504/BIESZCZADY/155135249

joorg
13-02-2013, 00:28
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080504/BIESZCZADY/155135249


Cytat z jw.

"Józef Kosiba, nadleśniczy w Łączkach:

- Ile mogliśmy zrobić za pieniądze Lasów Państwowych, tyle zrobiliśmy. Kompleksowe zabezpieczenie murów według wyceny specjalisty kosztowałoby ok. milion złotych. Ani LP, ani WKZ na ma takich pieniędzy. "

Jakieś żarty , za milion to można prawie nowy zamek wystawić,ale ... może uda się ;) przy okazji " fundacje" jakąś założyć, i z 20 ludzi zatrudnić za pieniądze unijne. To wtedy faktycznie, "cement" na ratowanie będzie kosztował 1000000 PLN , a może EURO ;)

DUCHPRZESZŁOŚCI
13-02-2013, 01:34
Jakieś żarty , za milion to można prawie nowy zamek wystawić,ale ... może uda się ;) przy okazji " fundacje" jakąś założyć, i z 20 ludzi zatrudnić za pieniądze unijne. To wtedy faktycznie, "cement" na ratowanie będzie kosztował 1000000 PLN , a może EURO ;)

Janusz! Z tymi ruinami to wielka biurokracja. Bo zgodnie z naszym prawem trzeba masę biurokratycznych ekspertyz zrobić, by ruinę jakoś posklejać. Gdyż inaczej konserwator zabytków na to nie zezwoli. Na dodatek to rezerwat. To i konserwator przyrody będzie wtrącał swoje trzy grosze. A jak Sonka wcześniej wspomniała że tam obok żwirownia to i geolodzy będą maczać w tym palce a i pozwolenie na remont starostwo musi wydać. No i jacyś architekci muszą projekt zrobić. Coś takiego to "droga przez mękę". A każdy ekspert każe słono płacić. Z tego miliona na cement będą jakieś grosze, bo wszystko zeżrą papiery.

joorg
13-02-2013, 01:59
... Z tego miliona na cement będą jakieś grosze, bo wszystko zeżrą papiery.
Wiem Duchu ,ale nie mogę pojąć ;)..poznałem trochę tej biurokracji , Amerykańskiej ..Chińskiej .. (PRL to pestka wobec biurokracji USA ) to jest na zasadzie "Ty mi dajesz pracę tworząc jakieś wymogi na papierze , ja ci odpowiadam i coś dla innych wymyślam" itd. a z tego g...o wynika , ale wszyscy mamy prace ;)

asia999
13-02-2013, 21:35
Lubię Sobień. Za jego położenie, za historię, ale też za to, że nie jest "komercyjną trwałą ruiną" jakich wiele w Polsce. Życzę nowemu Stowarzyszeniu jak najlepiej - żeby Im się udało uratować to co jeszcze można uratować. : ) Tylko nie dopuśćcie do tego, żeby stał się wyłącznie kolejną biletowaną stertą odremontowanych kamyków. :wink: