PDA

Zobacz pełną wersję : Zaręczyny w Bieszczadach



piotru
11-10-2012, 20:23
Witam serdecznie.

Mam prośbę do was.
Wybieram się na w pierwszy lub drugi weekend listopada w Bieszczady w wiadomym celu (tytuł tematu). Mam wybrany szczególną datę, która będzie w stylu 2222 dzień razem.

Jako bazę wypadową potrzebuję domek/apartament o komfortowych warunkach na 2 dni w cenie max 200zł/noc dla 2 osób - (raz w życiu się można szarpnąć) jak np. te domki domkinadzalewem.net
Najlepiej jakiś tego typu komfortowy domek czy apartament koniecznie z kominkiem :) w okolicach Ustrzyk Górnych, Cisnej, Baligrodu, Wetliny, jeśli nie to gdzieś dalej.

Jak jest z pogodą w listopadzie? Pytanie może trochę głupie bo nigdy nic nie wiadomo, ale czy nastawić się raczej na aurę zimową czy jeszcze jesienną. W sumie to ten śnieg by mi nie przeszkadzał, chodzi mi tylko o to coby szlak był w miarę przetarty żeby się nie zgubić :))
W góry pójdziemy ogólnie pierwszy raz, jeśli dobrze pójdzie to pewnie będziemy wracać często żeby powspominać :)

Pytanie do was gdzie lepiej się oświadczyć? Myślałem nad 3 miejscami:
Tarnica-wędrówka szlakiem z Wołosatego coby się dziewoja nie zmęczyła zbytnio, ale pytanie jaką porę na to wybrać. Nie chciałbym trafić akurat na szczyt w momencie kiedy nie będzie nawet miejsca aby usiąść. (chyba że teraz poza sezonem już tlumów niema). Na szczycie krótka scenka i jesteśmy (albo nie jesteśmy) zaręczeni :D

Kremenaros - dzięki temu mogę się oświadczyć nie w Polsce nie zagranicą ale jednocześnie w 3 Państwach :)

Innespokojne wzniesienie, z ładnym widokiem

Ponieważ nie spotkałem jeszcze takiego tematu to prosiłbym aby go przypadkiem jakiś moderator nie usuwał, a może w tym temacie będą sie pojawiać warte do wiedzenia miejsca.

don Enrico
11-10-2012, 21:10
No pięknie, tylko masz problem.
Gdzie znaleźć intymny domek z kominkiem który będzie blisko Kremenarosa, lub Tarnicy ?
Albo jedno, albo drugie, chyba że chcesz smignąć 50 kilosów z Bystrego.

piotru
11-10-2012, 21:44
To zależy jakie "blisko" mamy na myśli. Na pewno bliżej niż Solina jeśli by się dało.

krzychuprorok
11-10-2012, 22:39
Ciężko stwierdzić jaka będzie pogoda w listopadzie, śniegu może jeszcze nie być, ale zimno już na pewno.


W góry pójdziemy ogólnie pierwszy raz, jeśli dobrze pójdzie to pewnie będziemy wracać często żeby powspominać :)

No właśnie, czy dziewczyna na pewno dobrze będzie wspominać zaręczyny, gdy na zmarzniętą i zgrabiałą rękę wkładałeś jej pierścionek? Jak przez pogodę nie dojdziecie na Tarnicę czy Kremenaros to co? oświadczysz się w lesie pod bukiem? Jak napisałeś, że to będzie wasz pierwszy raz w górach to nie wiem czy zaręczyny na szlaku to dobry pomysł. Może najpierw oświadcz się w tym wypasionym domku lub apartamencie a np na drugi dzień pójdźcie na wycieczkę w góry. Nie miej mi za złe tych słów, napisałem to co myślę.

jojo
11-10-2012, 22:42
Proponuje Dwernik Kamień. Ludzi nie będzie i DZIEWOJA się nie tak bardzo zmęczy.

Recon
11-10-2012, 23:12
Popatrz na mapę gdzie to jest, jakie fajne górki masz blisko a i Cisna blisko... domek i widoki z niego też niczego sobie.... popatrz http://lesneuroczysko.pl/galeria/galeria-dom-modrzewiowy/
Zapomniałem o cenie... no tak :(

TQT
11-10-2012, 23:30
Dwernik - krótka trasa, nie zamarznie po drodze. weź termos romantyku :)

Jimi
12-10-2012, 00:18
mi się podoba opcja Kremenaros:) tylko nie wiem jak z noclegiem, pewnie w Ustrzykach Górnych coś znajdziecie (nie znam Ustrzyk więc nic nie doradzę ale na pewno coś takiego co chcesz jest, ewentualnie Hotel Górski) i stamtąd można ruszyć na Kremenarosa tylko podejście z Ustrzyk na Rawkę jest dosyć trudniejsze. tłumów żadnych nie będzie. poza sezonem nie ma tłumów w bieszczadach.

piotru
12-10-2012, 01:17
No właśnie, czy dziewczyna na pewno dobrze będzie wspominać zaręczyny, gdy na zmarzniętą i zgrabiałą rękę wkładałeś jej pierścionek? Spakuję jej rękawiczki :D


Jak przez pogodę nie dojdziecie na Tarnicę czy Kremenaros to co? oświadczysz się w lesie pod bukiem? Hmm wtedy pewnie coś się wymyśli, w ostateczności w domku przy winie


Może najpierw oświadcz się w tym wypasionym domku lub apartamencie a np na drugi dzień pójdźcie na wycieczkę w góry. Myślę właśnie nad odwrotnym rozwiązaniem, jeśli nie dojdziemy to wtedy ewentualnie w domku


Dwernik - krótka trasa, nie zamarznie po drodze. weź termos romantyku :) Z tym termosem to dobry pomysł! :D Dzięki


mi się podoba opcja Kremenaros:) tylko nie wiem jak z noclegiem, pewnie w Ustrzykach Górnych coś znajdziecie (nie znam Ustrzyk więc nic nie doradzę ale na pewno coś takiego co chcesz jest, ewentualnie Hotel Górski) i stamtąd można ruszyć na Kremenarosa tylko podejście z Ustrzyk na Rawkę jest dosyć trudniejsze. tłumów żadnych nie będzie. poza sezonem nie ma tłumów w bieszczadach.
Myślałem żeby raczej podjechać do początku szlaku zielonego i zostawić samochód na parkingu i pójść w stronę schroniska i potem dalej na Kremenaros.

Petefijalkowski
12-10-2012, 05:52
mi się podoba opcja Kremenaros:) .

jak oświadczyny na Kremenarosie, to nocleg..... koniecznie też W Kremenarosie :):)

ja się oświadczałem na Smotrecu, pomimo zimna przyjęte zostały :)

P.

PaweleS
12-10-2012, 07:29
A może tak w ruinach cerkwi w Krywem;)
Dla mnie to przepiękne,cudne miejsce.
A i stokówką ostrożnie można trochę podjechać.
Wtedy chodzenia zbyt dużo by nie było.

robines
12-10-2012, 08:17
PawelS dobrze prawi,dla mnie Krywe to miejsce magiczne,boskie a "spać" możecie u Pawlaków: http://www.wilczajama.pl/ bo to blisko jest a dziczyzna pierwoj sort(o ile twoja luba to lubi) i warunki "dość romantyczne".

Marcowy
12-10-2012, 09:40
Jak magia, to Łopienka! Jeśli nie traficie na odpust :) Podejść z parkingu łatwo (nawet w śniegu), okolica malownicza, do Soliny blisko.

Powodzenia :)

piotru
12-10-2012, 11:37
Czy Dwernik-Kamień będzie lepszym celem od Tarnicy?
W sensie mniejszej liczby turystów pewnie tak, ale co powiecie na spotkanie z jakimś "miśkiem", są jakieś szanse? Bo niezbyt będzie mi się wtedy uśmiechało :D

robines
12-10-2012, 11:50
Jeżeli spotkasz miśka to będziesz farciarz numer 1. Ja jeżdze w Bieszczady kilka razy do roku i tylko raz spotkałem panią misiową z małym(w Łopience).U siebie zaś w B.Małym już 2 razy miałem przyjemność widzieć niedzwiedzia. Co do szczytu to ja bym wybrał Dwernik Kamień ale sam musisz zdecydować.Twoja kobita,Twój "problem",pozdro.

krzychuprorok
12-10-2012, 14:58
Czy Dwernik-Kamień będzie lepszym celem od Tarnicy?

Tak, to lepszy pomysł.

tomas pablo
12-10-2012, 15:42
o ile zdecydujesz się na Dwernik - Kamień / oj, sam bym tam się oświadczył !! .../ to noclegi -albo w hotelu w Zatwarnicy /niestety, bez kominka.../ albo Domek Myśliwski w Sękowcu / bajer i luksus / albo domek z kominkiem w Sękowcu / ja osobiście wybrałbym ten wariant /

piotru
12-10-2012, 15:56
Na to wychodzi że zostanie Dwernik, nad noclegiem jeszcze się zastanawiam.

Piskal
12-10-2012, 16:05
o ile zdecydujesz się na Dwernik - Kamień / oj, sam bym tam się oświadczył !! .../ to noclegi -albo w hotelu w Zatwarnicy /niestety, bez kominka.../ albo Domek Myśliwski w Sękowcu / bajer i luksus / albo domek z kominkiem w Sękowcu / ja osobiście wybrałbym ten wariant /
Popieram!

Wojtek1121
12-10-2012, 18:17
Może wybierzecie się na spacer z Mikowa w kierunku Przełęczy Żebrak to po drodze będziecie mogli wypić wino musujące który już na Was czeka ukryte 10cm poniżej gruntu. Niestety przyzwoite kieliszki trzeba zabrać z sobą. Po namiary na pw do mnie.

piotru
12-10-2012, 18:25
A pytanie jeszcze odnosnie Dwernika-Kamienia, skąd najlepiej wyruszyć na szczyt (dobrze jakby był jakis parking na początku trasy.)

Gienia
12-10-2012, 18:28
Zatwarnica, lub Nasiczne... Powodzenia życzę..:grin:

tomas pablo
12-10-2012, 18:39
A pytanie jeszcze odnosnie Dwernika-Kamienia, skąd najlepiej wyruszyć na szczyt (dobrze jakby był jakis parking na początku trasy.)
o ile wybierzesz Zatwarnice / lub Sękowiec to właściwie z miejsca możesz ruszać . Ruiny w Krywem też są romantyczne /ale nie wiem jak tam z remontem.../

piotru
13-10-2012, 00:15
ruszyć mogę z obojętnie którego miejsca, byle by dojechać tam samochodem, bo nocleg niestety w okolicach Soliny już mam prawie pewny, no ale coś za coś.

bieszczadzka_tęsknota
13-10-2012, 03:00
Co do noclegu z kominkiem to 6 lat temu spędziłam kilka nocy w uroczym domku z kominkiem w Przysłupie (tym między Dołżycą a Kalnicą). Szczegóły na priv, nie wiem jak to miejsce sprawdzi się obecnie i zimą.

Piskal
13-10-2012, 17:42
A pytanie jeszcze odnosnie Dwernika-Kamienia, skąd najlepiej wyruszyć na szczyt (dobrze jakby był jakis parking na początku trasy.)
Najlepiej od mostu w Sękowcu, stokówką, potem w las(czerwona ścieżka, jeśli dobrze pamiętam), łatwe podejście.Następnie w dół zieloną od szczytu do wodospadu na Hylatym. Piękna trasa.

Ubłocony
16-01-2013, 12:27
Coś wiadomo o tych oświadczynach? Na czym stanęło? Oświadczył się, czy jeszcze nie? Przyjęła? Ktoś coś wie? Może czytałem nieuważnie?

piotru
17-01-2013, 00:09
coś wiadomo ;) oświadczył sie na kremenarosie w mglisty dzień, pierścionek ładny to przyjęła, i życie toczy sie dalej, można rzec że raz z górki raz pod górkę tak jak nasza trasa.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc/opinie/porady.

Ubłocony
18-01-2013, 07:39
pytałem, bo przymierzam się do podobnego działania :) W jakiś majowy weekend albo co... ;)