PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawostka przyrodnicza



Lupino
19-05-2003, 17:28
Witam!

Będąc wczoraj w miejscu interesującym (Iwonicz Zdrój), zaciekawiła mnie pewna tablica informacyjna. Jeżeli ktoś z Was zna się na ptakach to proszę o sprostowanie albo potwierdzenie tej informacji. W sumie to ciekawe. Muszę to sprawdzić. Dołączam również widoczek okolic Dukli.

asiczka
21-05-2003, 12:49
Lu, wkleję tu ciekawego linka, ok? A za to wyślę info do Eda - co z tym budzikiem.

http://www.intur.com.pl/biblioteka/katalog.php?16,29,64,0,3,p~podk~WOJEWÓDZTWO*PODK ARPACKIE



Wiadomość została zmieniona (21-05-03 11:52)

Aleksandra
21-05-2003, 14:56
Hej Lupino,
jak Ci sie podobała trasa z Miejsca Piastowego do Dukli? Jest co podziwiać... Cergowa prezentuje się wspaniale... ehh pomarzyć tylko... jechałeś dalej na pustelnie i do skansentu ...? Cergową można oglądać prawie z każdej strony...
pozdrawiam na dalsze podróżowania
Aleksandra

Lupino
21-05-2003, 17:13
Cześć Olu!

Jechałem od Iwonicza Zdroju do Dukli (wąziutka strasznie droga). Bardzo piękne miejsce. Zdjęcie zamieszczone 19.05 pokazuje Cergową właśnie. Jest tam ciekawy Rezerwat Tysiąclecia.
Tym razem chciałem pokazać inną ciekawostkę z Iwonicza - Bełkotkę.

ps.

Opisana jest na zamieszczonej tablicy, a bąbelki na drugim zdjęciu to właśnie ten gaz.



Wiadomość została zmieniona (21-05-03 16:16)

Aleksandra
22-05-2003, 11:15
Dzięki Lupino,
a jak wody pitne w uzdrowisku w Iwoniczu?
I pytanie dla wszystkich, ile osob próbowało wód w Iwoniczu Zdroju? Jakie macie faworytki wśród iwonickich wód? To rejony co prawda jeszcze nie zaliczane do Bieszczadu, ale zawsze to ciekawe okolice.
Pozdrawiam wszystkich
Aleksandra

ps. czy u Was też zieleń wiosenna jest nad wyraz intensywna?

jenn
27-05-2003, 09:58
cze Lupino :-))
taka sama tablica dotycząca ptakow stoi w Wetlinie na terenie Nadleśnictwa, tuz przy drodze. A co do ptaków... troche sie znam, ale nigdy nie probowalam sprawdzac w rzeczywistosci czy o tych oznaczonych godzinach faktycznie odzywaja sie te gatunki ptakow, ktore sugeruje tablica...
pozdrawiam