PDA

Zobacz pełną wersję : Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"



bertrand236
15-10-2012, 20:04
Mam w ręce książkę "Wilki" wydaną wraz filmem dokumentalnym Tadeusza Mirczewskiego "Myśliwi spod Otrytu"wydanej przez Wydawnictwo Mirczumet. Jak przeczytam i obejrzę to podzielę się wrażeniami.
Autorzy goście: Rozalia Pepera, Julian Huta, Ryszard Napora, Andrzej Pawlak, Wojomir Wojciechowski.
Kilkanaście fotografii, wilki w mniejszości. Więcej ludzi na nich i ofiar wilków jest.
Pozdrawiam

bertrand236
30-10-2012, 19:16
Czytam w miarę posiadanego czasu i chęci do czytania. Im dalej się posuwam w głąb książki, tym chęci do czytania mam mniej.
Pozdrawiam

wilczesia
26-12-2012, 21:22
super!
książka fantastyczna. przeczytaliśmy - cała rodzinka, znajomi również - i mówię Wam - wszyscy z zapartym tchem :)

pozdrawiamy, Wilk - leśnik znad Biebrzy

bertrand236
03-01-2013, 23:50
Przebrnąłem do końca. Żałuję, że nabyłem, chociaż jeszcze nie zapłaciłem. Przepraszam sprzedających :-D
Kilka uwag (są to moje prywatne uwagi, bardzo subiektywne zresztą)
Pan Franciszek Kaźmierczyk napisał około 60 opowiadań od pół strony do kilku stron każde. Jedno jego żona Kazimiera. Opowiadań o czasach kiedy się osiedlił w Bieszczadach 2.Opowiadań o wilkach (zwyczaje itp) 8. Polowania na wilki z nagonką 6. Polowania na wilki z ambony (padlina pod amboną i strzał na pewniaka - no może trochę przesadziłem 8. Opowiadania o zwierzętach różnych 7. Polowania na dziki również z ambony 12. Polowania na żubry 4. Na niedźwiedzia 3. Na Konia :-D 2. Na rysia 5. Na byka 4. Ogólnie czytało mi się słabo.

Goście Pani Rozalia Pepera, i Panowie:Julian Huta, Ryszard Napora, Andrzej Pawlak i Wojomir Wojciechowski Napisali w sumie 23 opowiadania. Są one lepsze niż Pana Kaźmierczyka ale głowy nie urywają. Najbardziej podobały mi się opowiadania Andrzeja Pawlaka, bo z humorem są napisane. A może dlatego, ze Go znam?
W sumie lipa. Książka nie jest warta pieniędzy. Dołączony do niej film jest lepszy niż książka.
Osobiście odradzam kupowanie...

Pozdrawiam

Slav
03-01-2017, 20:24
Książkę przeczytałem i polecam tym,którzy chcą zagłębić się w PRLowskie polowania. Filmu nie udało mi się oglądnąć.


https://www.youtube.com/watch?v=0WYDFRVl-6g