PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebny nam jakis MALOWNICZY i niezbyt ciezki szlak [wydzielony]



agatka661
19-10-2012, 08:18
Ok teraz zadam pytanie. Tylko nie zlinczujcie :) Otoz.... tak sobie siedze i szukam jakiegos szlaku do zrobienia w jeden dzien. No wiec przedstawie zarys sytuacji- po gorach chodzilam... iles tam lat temu. Nie pamietam szlakow, 2 lata temu znow zaczelismy jezdzic, robilismy w miare krotkie szlaki jak poloniny, z wetlinskiej na smerek. Urodzilam dziecko, moja sprawnosc spadla do zera. 2 mce temu zrobilam bukowe berdo z mucznej, tak wiec ot to moj szczyt mozliwosci< w sumie to bylo mega goraco, moze to tak zmeczylo> Jedziemy w ndzl..... w 4ke, w tym ja<niska sprawnosc> oraz osoba, ktora miala operacje na kolano, nie moze tez pokonywac dlugich szlakow. Jedziemy samochodem. Potrzebny nam bedzie jakis MALOWNICZY <lubie robic zdjecia> i niezbyt ciezki szlak. No i tak szukam, szukam i nie wiem na co sie zdecydowac? mOZE POmozecie ? Rodzice<chodza po gorach> maja ladne zdjecia ze szlaku zrobionego wchodzac z kalnicy na smerek. no ale srednio mi to odpowiada,, bo musielibysmy pozniej z wetliny szukac transportu do kalnicy. Moze pomozecie ? Nie ukrywam, ze zalezy mi na ladnych krajobrazach i widokach, chce porobic zdjec :) No i jedziemy na jeden dzien, w Wetlinie pewnie bedziemy dopiero kolo 10tej najwczesniej i wieczorem musimy juz wracac ;/

tomekpu
19-10-2012, 08:57
To chyba jedynie Wetlińska z przełęczy spełnia warunki.

Basia Z.
19-10-2012, 09:08
Ok teraz zadam pytanie. Tylko nie zlinczujcie :)

Na przyszłość proszę zadawaj pytania we właściwym do tego wątku, a nie byle gdzie.

A jesienny spacer proponuję na Dwernik Kamień, lub ewentualnie na Łopiennik.

No i kup mapę aby wiedzieć, gdzie są szlaki.

WUKA
19-10-2012, 09:27
I nie z "mucznej" tylko z Mucznego!

agatka661
19-10-2012, 09:27
dziekuje, nie bede juz zasmiecala watku, mape mam przed soba:)... i mysle, ze damy rade zrobic carynska z brzegow gornych do ustrzyk, a pozniej wrocimy moze jakims busem. Ok zeby nie bylo, ze nie mowie o kolorkach- no to u mnie w miescie sa piekne i mam nadzieje, ze i Bieszczady w tym roku zachwyca takimi barwami :) jak wroce wrzuce jakies zdjecia :) tymczasem chetnie ogladne Wasze jesli jeszcze ktos by mial :)

agatka661
19-10-2012, 09:29
I nie z "mucznej" tylko z Mucznego!8) ok ok nie denerwowac sie :):mrgreen:

tomekpu
19-10-2012, 11:59
Swoją drogą trza się pakować powoli na te kolorki :mrgreen:

tomas pablo
19-10-2012, 12:45
Swoją drogą trza się pakować powoli na te kolorki :mrgreen:
..a ja bym trochę się spieszył . Pogoda wręcz idealna, kolorki zachwycające , tylko focić./ Mnie to dobrze...bo już z okna mam takie widoki :mrgreen: /

tidżej
19-10-2012, 12:53
Swoją drogą trza się pakować powoli na te kolorki :mrgreen:

Tomek :evil: - zostań w domu! Pogoda ma być w ten weekend :mrgreen:

tomekpu
19-10-2012, 13:51
Wiem ale i następny tydzień nie wygląda okropnie. Ale nie w Bieszczady, bardziej na zachód ;) W Bieszczadach to w tym roku byłem jakieś 20 godzin.

Sonka
19-10-2012, 15:14
Jest cudnie i będzie cudnie. Bieszczadzką jesień mam przed sobą, od kilku dni jestem w górach.
Proponuję Dwernik Kamień, tu jest pięknie, grzybnie i misiato. Przed chwilą widziałam tropy matki z młodym miśkiem. Dziś wlazłam na matkę sarnę, a po chwili na młodziutką sarenkę, potem skrzyżowałam szlaki z lisem i ...zającem.
Mamy dziwną jesień, taką pełzającą, rozpoczęła się pod koniec sierpnia na Pogórzy Przemyskim i w Bieszczady wędrowała bezdrożami klucząc niemiłosiernie. Kolorki są uzależnione od szaty roślinnej, najpiękniej jest tam, gdzie są jaworzyny. Jest kilka fajnych miejsc bajecznie kolorowych, ale o nich cicho, sza. Mogę tylko wspomnień o Dolinie Górnego Sanu, torfowiska wysokie w Tarnawie wyglądają bajecznie. Mała próbka na zdjęciu Inki http://www.facebook.com/photo.php?fbid=437294416327560&set=a.165714946818843.39053.100001410155424&type=1&theater Ta fotografia za mną chodzi.
Jeżeli Asia zdecydowała się na Caryńską (nie wiem, czy to dobra decyzja, kolano zobowiązuje) to proponuję piękny wariant z Brzegów na Caryńską, a potem zielonym w dół na Przełęcz, przez cały czas będziecie mieć piękno przed oczyma.

agatka661
19-10-2012, 21:49
dziekuje bardzo za odpowiedzi, zainteresowaliscie mnie rowniez tym Drewnik kamien, poszperalam i znalazlam tu na forum wypowiedz kogos kto polecal ten szlak-


Chodzi o taką trasę: Od mostu na Sanie w Sękowcu ścieżką rowerową w kierunku Nasicznego, biegnie ona stokówką, prawie po płoaskim,jakaś godzina,potem skręcacie w las na czerwoną ścieżkę, miejsce jest dobrze oznakowane, na charakterystycznym zakręcie,traficie. No i już na sam Dwernik Kamień,łagodnym podejściem. Po drodze miniecie umocnienia z I wojny św. A widok jaki się przed wami otworzy zapiera dech.Obie Połoniny, Wetlińska centralnie, Rawki, Przysłup Caryński. Zejście ze szczytu zieloną ścieżką, bardzo ładne, do wodospadu na Hylatym z stamtąd już krok do Zatwarnicy.Sama przyjemność. Trasa na 4 godziny, tak więc na szczycie można posiedzieć dłużej nie martwiąc się , że nie zdążycie przed zamknięciem sklepu (w sezonie do 17). Bo trasę należy obowiązkowo zakończyć pod kultową wiatą Zatwarnicy. To są dosyć świeże ścieżki, zwróć więc uwagę, czy masz aktualną mapę.

Polecacie to samo podejscie jak wytlumaczone wyzej ? Zdjecia z Pana Goggle ukazujace Drewnik Kamien sa sliczne :)

bartolomeo
20-10-2012, 09:55
Dyskusję dotyczącą niewłaściwego wątku, przekręcania nazw i ogólnie życzliwości (lub jej braku) wydzieliłem do odrębnego wątku (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/7691-Strach-zada%C4%87-pytanie-wydzielony). Nie mogę się jednak powstrzymać i z całą życzliwością do nowej forumowiczki jednak napiszę, że nie ma czegoś takiego jak Drewnik Kamień:


zainteresowaliscie mnie rowniez tym Drewnik kamien

Zdjecia z Pana Goggle ukazujace Drewnik Kamien

Jest za to Dwernik Kamień :-) Gdyby ktoś chciał mi za tę poprawkę zmyć głowę to zapraszam do wątku wspomnianego powyżej.

Agatkę661 prosimy o zdjęcia i relację po powrocie z wycieczki :-)

Sonka
21-10-2012, 15:15
Na Dwernik Kamień wiedzie kilka ścieżek dydaktycznych. Oznakowana kolorem czerwonym wytyczona przez LP zaczyna się w Nasicznem, a kończy na polance szczytowej Dwernika Kamienia. Całkowicie pokrywa się ona z ścieżką Przysłup Caryński-Krywe. Odcinek w/w ścieżki biegnący przez Dwernik Kamień zaczyna się w Nasicznem, wiedzie przez szczyt, a potem schodzi do Zatwarnicy w okolicy mostu na Sanie. Jest jeszcze ścieżka ekomuzeum "W krainie Bojków" tworzy ona pętlę zaczynającą się i kończącą w Zatwarnicy. Najłatwiej jest nią wędrować, gdy musi się pozostawić samochód na parkingu. Zaczyna się ona i kończy w okolicy wodospadu na Hylatym.

agatka661
22-10-2012, 09:12
Hej. my juz PO :)
:oops: znow przekrecilam nazwe miejscowosci, ale niestety moj mozg nie powrocil po porodzie do normalnosci i czasami ze zmeczenia zapominam jak sie nazywam:? :)) Ale to nie w temacie :)
Zostawilismy auto za mostem.... zrobilismy pętle, wrocilismy tam gdzie stalo auto :)
a szlak hmmmm..... Chyba jednak wole wedrowac po szczytach i poloninach. Szlak na Dwernik ladny, napewno ma swoich zwolennikow, ale jak dla mnie za duzo lasu i za malo wolnej przestrzeni :))) ..... Ale zeby nie bylo, ze narzekam- myslalam ze na Dwernik Kamien jest duzo ludzi, bo troche spotkalismy na szczycie...... No ale jak zobaczylam ile ludzi jest w Wetlinie, ile jest zaparkowanych samochodow przy wejsciach na Wetlinska to zwatpilam. Jezdzilam na wiosne, jezdzilam na wakacje i to nic w porownaniu z wczorajszym dniem. Ludzi od groma, myslelismy jechac na nalesniki- chyba czekalibysmy z pol dnia... wiec zrezygnowalismy... no i w sumie stwierdzilismy, ze nie ma juz co robic i wrocilismy do domu. A droga na Rzeszow- maga zakorkowana, jechalismy dluzej niz to bylo przewidziane.
Pogoda piekna, ludzie chcieli korzystac, no nie mozna sie dziwic :)
Ajeszcze odnosnie szlaku- Ubralismy sie wszyscy za cieplo! Nie spodziewalam sie, ze bedzie AZ tAk cieplo....
po drodze spotkalismy hmmm tylko traszke :P<i robala:D> W lesie pieknie kolorowo, zaraz postaram sie wrzucic jakies zdjecia, ale odrazu mowie, ze nie beda rewelacyjne.
Chcielismy podjechac na Sine wiry<trasa bardzo krotka podobno km>, ale nie wiedzielismy jak tam trafic ;/<bylismy juz tam, ale trasa dluzsza zajmujaca za duzo czasu, ktoreego wczoraj niestety juz nie mielismy
Podsumowujac- nastepnym razem napewno bedzie Carynska, ale to juz raczej na wiosne i z dzieciakiem:)<co sie z tym wiaze- do domku, a nie pod namioty;/> Jestem zadowolona, choc czuje lekki niedosyt, niestety jeden dzien w gorach to stanowczo za krotko. Tym bardziej, ze mamy do nich kawalek :)
<sorki za brak ń ć ó, ale siedze z dzieckiem na rekach , ciezko mi pisac jedna reka:)

agatka661
22-10-2012, 15:57
tu jest pare zdjec -https://picasaweb.google.com/106412799961822044720/NaForum?authkey=Gv1sRgCKGViOvZ3J3PBw <dwa ostatnie z okolic Wetliny>
pozdrawiam!

Piskal
22-10-2012, 17:50
Zostawilismy auto za mostem.... zrobilismy pętle, wrocilismy tam gdzie stalo auto :)
a szlak hmmmm..... Chyba jednak wole wedrowac po szczytach i poloninach. Szlak na Dwernik ladny, napewno ma swoich zwolennikow, ale jak dla mnie za duzo lasu i za malo wolnej przestrzeni :))) ..... Ale zeby nie bylo, ze narzekam- myslalam ze na Dwernik Kamien jest duzo ludzi, bo troche spotkalismy na szczycie...... No ale jak zobaczylam ile ludzi jest w Wetlinie, ile jest zaparkowanych samochodow przy wejsciach na Wetlinska to zwatpilam.
Czy może być za dużo lasu?:shock: Właśnie dlatego jest ten szlak piękny, że jest tyle lasu. A widok na szczycie dech zapiera. A ludzi bardzo mało. A jak wódeczka tam smakuje! Ech, rabym wrócić tam jak najszybciej...

agatka661
22-10-2012, 20:22
Czy może być za dużo lasu?:shock: Właśnie dlatego jest ten szlak piękny, że jest tyle lasu. A widok na szczycie dech zapiera. A ludzi bardzo mało. A jak wódeczka tam smakuje! Ech, rabym wrócić tam jak najszybciej... Wyrazam swoje zdanie, kazdemu podoba sie co innego :) Lasy w mojej okolicy mam bardzo piekne, takze lasow mam pod dostatkiem. Nie napisalam, ze bylo brzydko :) Napisalam, ze nastepnym razem wybiore Polonine, zas ten szlak wspominam milo:) Moze keidys tam wroce :) Ogolnie widoczki troche podobne do Tomaszowskiego Widoku na Slowacji.

delux
22-10-2012, 21:34
Czy może być za dużo lasu?:shock: Właśnie dlatego jest ten szlak piękny, że jest tyle lasu. A widok na szczycie dech zapiera. A ludzi bardzo mało. A jak wódeczka tam smakuje! Ech, rabym wrócić tam jak najszybciej...

Sam bym wrócił,mimo że dopiero wróciłem...a że smakuję to fakt....:-D

erem
29-10-2012, 11:45
Jest za to Dwernik Kamień :-) Gdyby ktoś chciał mi za tę poprawkę zmyć głowę to zapraszam do wątku wspomnianego powyżej.


A nie Holica? :-)