PDA

Zobacz pełną wersję : Strach zadać pytanie [wydzielony]



tidżej
19-10-2012, 10:46
Na przyszłość proszę zadawaj pytania we właściwym do tego wątku, a nie byle gdzie.(...)
No i kup mapę aby wiedzieć, gdzie są szlaki.

I nie z "mucznej" tylko z Mucznego!
Strach zadać pytanie... A całkiem nie tak dawno wpadł mi w ręce wątek Twój Wuko właśnie o ilości Bieszczadu w Bieszczadzie, który chyba rozwinął się w kierunku życzliwości na forum w tym, w stosunku do nowych...

Caryńska tak samo widokowa i krajobrazowa jak Wetlińska w propozycji Tomka. Jak kondycja słaba to i tu i tu z przełęczy dość krótkie podejście, widoczki w prawo, w lewo, dookoła, a i w ostateczności można zejść po własnym śladzie.
Dziś już jadę kolorki podpatrywać i Bieszczad w Bieszczadzie.

Życzliwości życzę!

WUKA
19-10-2012, 11:29
A w czym widzisz Tomku moją nieżyczliwość?????Poprawiłam tylko nazwę miejscowości. Tobie nie przeszkadza, gdy ktoś obok mówi "Wosiate", "Tarnina" itp? Może trzeba było użyć bardziej wyszukanej formy na to np. Moja Droga agatko661, prawidłowa nazwa brzmi Muczne ! Pozdrawiam Cię serdecznie. WUKA

tomekpu
19-10-2012, 11:44
Jej, ale to nie do mnie?

tidżej
19-10-2012, 12:20
Jej, ale to nie do mnie?

Tomków Ci tu pod dostatkiem, więc to do mnie było :)
Odpisałem Wuce na PW, bo tu by się zrobiła bez sensu przepychanka. A ja dla Wuki mam zbyt wiele szacunku, by się tu na słowa szamotać :)
Nie mnie z Mistrzem słowa przecież!

Po powrocie fotki podrzucę :)

Basia Z.
19-10-2012, 12:41
Ja z kolei nie lubię bałaganu na forum. A pytającej wyczerpująco (na tyle na ile wiedziałam) odpisałam na pw.

bartolomeo
20-10-2012, 11:13
Dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Moim zdaniem prostowanie błędnie zapisanych nazw własnych jest nie tylko na miejscu ale nawet wskazane. Klasycznym przykładem błędu wielokrotnie powielanego jest Czarnohora pisana ze zbędnym "c" przed "h" (celowo nie podaję błędnej wersji). Trzeba to poprawiać za każdym razem jak na to trafimy, podobnie trzeba z Wołosatej robić Wołosate, z Mucznej - Muczne a z Drewnika - Dwernik. I nie jest to moim zdaniem żadna złośliwość w stosunku do "nowych", bo takie błędy czy literówki trafiają się i zasiedziałym w temacie. Ważna jest oczywiście forma, w jaką się tę uwagę ubiera, ale nie uważam aby w tym konkretnym przypadku było to problemem.

I druga sprawa:

A pytającej wyczerpująco (na tyle na ile wiedziałam) odpisałam na pw.
Dlaczego na PW? Na pytanie zadane publicznie powinniśmy odpowiadać publicznie. Są oczywiście sytuacje wyjątkowe, ale chyba nie w tym przypadku.

asia999
20-10-2012, 12:43
Ja się zgadzam z tym poprawianiem. Że trzeba. Czasami - zwykle przy pierwszym zetknięciu z jakąś nazwą - ktoś ją nieświadomie przekręca. Zwykłe zwrócenie na to uwagi jest po prostu zwykłym zwróceniem uwagi. Ale jeśli (a tak czasami się zdarza), że ktoś taką pomyłkę traktuje natychmiast jako powód do różnych uszczypliwości (na tematy znane i oklepane - czyli kto jest godzien a kto nie, dostąpić majestatu gór) to trochę jest to głupie. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

A tak roboczo - np. Rozsypaniec i tak pozostanie dla mnie Roztrzepańcem :mrgreen:, bo przy tej drugiej "nazwie" od razu uruchamiają się fajne wspomnienia.

Życzę agatce661, żeby tak samo było u niej z Drewnikiem - Dwernikiem. :razz:

Alchem
22-10-2012, 00:35
Gdy byliśmy pierwszy raz w Bieszczadach, nie wiem jak to się stało, ale źle przeczytałem (i zapamiętałem) nazwę Połoniny Caryńskiej. Nikt mnie nie poprawił, a ja przez kilka dni powtarzałem, że byłem na "Carycyńskiej". Jak już się zorientowałem, to strasznie głupio mi się zrobiło. Czeski błąd, a czułem się jak bałwan (choć tak naprawdę nie wiem jak się w takiej sytuacji czuje bałwan). Gdyby mi ktoś zwrócił uwagę, szybciej bym się poprawił. Dlatego jak najbardziej popieram poprawianie, szczególnie w przypadku błędnie wymawianych nazw. Nie odbierałbym tego w żadnym przypadku jako złośliwość, a wręcz przeciwnie - jako przejaw życzliwości.

buba
22-10-2012, 21:56
Jakos nie zauwazylam aby w postach Basi i Wuki byla jakas uszczypliwosc.. Raczej wlasnie obie dziewczyny mam wrazenie ze sa wyjatkowo sympatyczne i przyjazne do wszystkich wokolo!

Ja np. jestem wdzieczna Andrzejowi za poprawke "Akahalaki" na nazwe wlasciwa :-) A tak sie dziwilam czemu tej nazwy nigdzie w necie znalezc nie moge ;)

A czy strach zadawac pytanie? czesto odpowiedz jest taka jak pytanie.. Jak pytanie glupie to i odpowiedz moze byc nieco ironiczna. Zeby bylo jasne- nie mowie tu zupelnie o watku agatki!! ale raczej o takich pytaniach jak np. kiedys padlo czy w drodze z Cisnej pod Hon jest bardzo niebezpiecznie i mozna spotkac dzikie zwierzeta.. Albo ktos sie specjalnie loguje i pisze jak to bylo brudno w jakims pensjonacie- i na tym konczy forumowa kariere.. Trzeba byc milym na forach ale czasem to mam wrazenie ze niektore wpisy sa prowokacja albo po prostu ktos sobie jaja robi...

Ja wciaz pamietam jak zostalam zrąbana za pierwsze pytanie jakie zadalam tu na forum dawno, dawno temu... Fakt- mozna to bylo zrobic milej ale nie mam wielkiego zalu do tych osob bo i moje pytanie bylo glupie i niestosowne..

Basia Z.
22-10-2012, 23:20
To ja jeszcze o pisaniu na pw.

Dostałam na pw dodatkowe pytania o trasę - no to w miarę swojej wiedzy odpisałam również na pw, nie widzę w tym nic niestosownego.

bertrand236
23-10-2012, 00:18
Ja też
Pozdrawiam Basiu!

bartolomeo
23-10-2012, 07:07
Dostałam na pw dodatkowe pytania o trasę - no to w miarę swojej wiedzy odpisałam również na pw

Nie o tym pisałem:


Na pytanie zadane publicznie powinniśmy odpowiadać publicznie.

Jeżeli pytanie było na PW to sprawa jest jasna.

Jimi
23-10-2012, 07:58
Nie za bardzo orientuję się o co chodzi w tym wątku ale co do przekręcania nazw to kiedyś na Tworylne mówiłam Trywolne, wiele ludzi to przekręca ;P

don Enrico
23-10-2012, 10:36
Nie za bardzo orientuję się o co chodzi w tym wątku ale co do przekręcania nazw to kiedyś na Tworylne mówiłam Trywolne, wiele ludzi to przekręca ;P
Przekręcanie, to zwykła pomyłka, której żaden normalny osobnik się nie obawia i nie wstydzi.
Są jednak również tacy, którzy uważają że się nie mylą i gdy zadadzą pytanie STRACH ICH POPRAWIĆ, bo się okazuje że tu nie ma życzliwości , tolerancji a wokół same forumowe kliki .

partyzant
23-10-2012, 12:12
Przez kilka lat myślałem, że wtedy spaliśmy w Teleśnicy Owczarowej a kiedy wreszcie odkryłem druzgocącą prawdę nijak nie mogłem przyzwyczaić się do prawidłowej nazwy.

Recon
15-01-2022, 23:17
Pozwoliłem sobie powchodzić na bardziej mi zapamiętane nicki i nie tylko ja zrobiłem sobie sporą przerwę od Forum. Najsmutniejsze jest jednak to, że "już" ludzie z Forum odchodzą na niebieskie połoniny. Jeden forumowy obywatel mnie zaintrygował, bo zniknął jego nick, chociaż zapisy zostały. Piszę o Przemoli. Z lekkim strachem spytam... ktoś coś wie, co z nim?

Hero
16-01-2022, 17:01
Z tego co pamiętam poprosił o zmianę nicku i usunięcie konta. Powód nie jest mi znany.

Recon
16-01-2022, 20:58
Dziękuję Hero.