PDA

Zobacz pełną wersję : Przełęcz Żebrak.



Marcus
25-11-2012, 09:06
Witam,
szukam info na temat dotarcia samochodem osobowym do Przełęczy Żebrak.
Czy jest stamtąd szlak na Chryszczatą? Ile czasu zajmuje przejście tam i z powrotem?

Marek

creamcheese
25-11-2012, 10:23
Można od Mikowa, od Woli Michowej jest chyba zakaz...z Żebraka na Chryszczatą i z powrotem około 3 h.
Polecam mapę.
Pozdrawiam

Marcus
25-11-2012, 11:18
Mam mapy.

Z Mikowa jest wyraźny zakaz.
Z Woli Michowej brak zakazu. Z Bystrego prawdopodobnie można dojechać.
Bardziej chodziło mi o info dot. jakości drogi: asfalt, szutrowa, dziury, tylko terenowym...?
Pamiętam stan dróg ...typu do Mucznego, Zatwarnicy...
Czy na Żebraku mogę zostawić samochód?

creamcheese
25-11-2012, 12:03
Ja chodze na nóżkach więc nie ogladam się na zakazy;)
Na mapie Ruthenusa 2010/11, z Mikowa i Bystrego brak zakazu, z Woli jest zakaz
ExspressMap 2008 z mikowa zakaz, z Woli i Bystrego brak
Demart 2009/10 brak zakazów ze wszystkich stron
Jak pamiętam to w Woli stoi znak zakaz B-1.
Z Woli jest teraz asfalt-nówka, który zastąpił szutrówkę, a na przełeczy widziałem wypasione autko osobowe
A nie mógłbyś zostawić samochodu koło sklepu w Woli i przejść tą godzinkę z buta?
Pozdrawiam

Marcus
25-11-2012, 14:46
Nie lubię chodzić tam, gdzie mogę dojechać. Wolę ten czas i siły poświęcić na trasy górskie.

Dziękuję za pomoc.

Wojtek1121
25-11-2012, 14:57
Z całą odpowiedzialnością mogę poinformować , że zarówno od Mikowa , Woli Michowej i Bystrego jest zakaz wjazdu. na pewno był 20 listopada tego roku. Tak ku przestrodze zakaz jest egzekwowany. Byłem kontrolowany na tej drodze.

creamcheese
25-11-2012, 15:14
Więc jednak pozostaje z buta;);)
A propos dojeżdżania tam gdzie można dojechać, to jest wiele górek na które można wyciągiem, kolejką...ale nie o to chyba w górach chodzi (msz)...?
Pozdrawiam

Marcus
25-11-2012, 15:19
Racja.
Ale bardziej chodziło mi o drogi samochodowe. Na te szkoda czasu.
W górach - tylko nogi.

Pozdrawiam

Browar
25-11-2012, 15:32
Z całą odpowiedzialnością mogę poinformować , że zarówno od Mikowa , Woli Michowej i Bystrego jest zakaz wjazdu. na pewno był 20 listopada tego roku. Tak ku przestrodze zakaz jest egzekwowany. Byłem kontrolowany na tej drodze.

Do tego na przełęczy jest zamontowana kamera a mandaty na początku po 200, teraz rozdają po 500.

Marcus
25-11-2012, 16:01
Zostają buty.

Z której miejscowości, dojście jest najszybsze, najciekawsze?

creamcheese
25-11-2012, 16:05
Najszybsze z Woli Michowej. Ciekawe są wszystkie
Pozdrawiam

partyzant
25-11-2012, 17:35
Bardzo lubie drogę ze Smolnika przez Magurę (Maguryczne) , Worota, Rozdila Choryszniańskie. Można oczywiście modyfikować trasę np. przez Jasielnik, duże pole do błądzenia więc zawsze z kompasem i mapą. Nie można nie zauważyć śladów żubrów i nie tylko, przy dużym szczęściu można mieć bliskie spotkania ( miałem). Dla mnie to trasa ciekawa i dość krótka ale samemu trochę łyso.

Marcus
26-11-2012, 18:13
Sprawdziłem ostatnią trasę na dokładniejszej mapie. Napewno ciekawa, ale trudna w sensie znalezienia ścieżki. Pewnie nieoznakowana...

Myślę, że za tydzień wybierzemy trasę z Woli Michowej.
W przyszłym roku chciałbym przejść Wysokim Działem z Cisnej na Wołosań.

Pozdrawiam

bertrand236
26-11-2012, 21:13
Legalnie na Żebrak nie dojedziesz z żadnej strony. Zakazy są poustawiane z wszystkich trzech stron. Najlepsza droga jest z Mikowa, prawie autostrada, najgorsza z Bystrego. ale osobowym przejedziesz

długi
27-11-2012, 07:30
Jeżeli celem jest Chryszczata, to podjedź do Duszatyna (brodami od Smolnika nie ma zakazu) i dalej pieszo oznakowanym szlakiem. Po drodze zobaczysz śliczne Jeziorka, a na zakończenie w Duszatynie pierogi z dziczyzną. Świetne.

buba
27-11-2012, 07:30
Pamietam ze kiedys bylo tam bardzo zabawnie bo od Bystrego zakazu nie bylo,tak samo na samej przeleczy nie bylo zakazu na drodze w strone Woli Michowej. Za to w Woli Michowej jak sie czlowiek odwrocil to zakaz juz byl ;) Ot droga jednokierunkowa! Ale to dawno temu bylo.. Wtedy co jeszcze na przeleczy zamiast kamery byla wiata ze żmijami ;)

creamcheese
27-11-2012, 07:39
Wtedy co jeszcze na przeleczy zamiast kamery byla wiata ze żmijami ;)

...i szutrówka niemiłosiernie powybijana, że chodzić po niej było trudno...a teraz asfalt spod sznurka
Pozdrawiam

Marcus
27-11-2012, 18:19
Jeziorka Duszatyńskie ostatnio oglądałem 2 razy, zimą i na wiosnę. Przedłużyłem wtedy trasę na Chryszczatą. Teraz chciałbym poznać resztę Wysokiego Działu.

buba
27-11-2012, 22:48
...i szutrówka niemiłosiernie powybijana, że chodzić po niej było trudno...a teraz asfalt spod sznurka
Pozdrawiam

wot i nasze czasy! asfalt spod sznurka, zakaz wjazdu i kamerka zeby łapac tych co smieli po nowym asfalcie jezdzic.. Dla niedzwiedzi go zrobili? Gdzie tu logika?? :-/

creamcheese
28-11-2012, 12:34
.. Dla niedzwiedzi go zrobili? :-/
...i dla żubrów ;)
a tak było dobrze...zanim Unia przyszła. Całe szczęście zostało jeszcze kilka stokówek niezaasfaltowanych.
Pozdrawiam

machoney
28-11-2012, 15:33
Te asfalciki to pod przyszłą prywatyzację lasów :)