PDA

Zobacz pełną wersję : Powsimordy 2013 - przygotowania



Marcowy
26-11-2012, 10:36
Drodzy i Szanowni,

No to jak? Ciągniemy dalej? A jak tak, to jak? :-)

Dla przypomnienia: w roku ubiegłym głosowaliśmy w następujących kategoriach:

Kategorie z bieszczadzkością jako wymogiem:
- Ekspert Roku,
- Fotografik Roku,
- Literat Roku.

Kategoria eksterytorialna:
- Forumowicz Roku.

Tak ma zostać? A jak nie, to jak ma być, żeby jakoś było? Bo nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było...

don Enrico
26-11-2012, 12:11
Podtrzymuję swoją propozycję eksterytorialną : Debiut roku

Piskal
26-11-2012, 12:24
A ja apeluję do przyszłych sponsorów- jest to zabawa polegająca na wyróżnieniu naszych forumowych kolegów (koleżanek), a z roku na rok coraz lichsze te nagrody. Nie chodzi mi o to, żeby były Bóg wie jak cenne, ale żeby było ich więcej, żeby laureat miał poczucie, że jest doceniony przez większą liczbę osób. Satysfakcja- bezcenne.

Jestem za debiutem. Byłem co prawda za wprowadzeniem innej kategorii- Kryptoreklamodawca Roku, ale murowany kandydat został zbanowany, popieram więc Don Heniosława. Trza nam świeżej krwi.

Pyra.57
26-11-2012, 21:02
Piskalu a uznanie forumowej braci - moim zdaniem bezcenne.

bertrand236
26-11-2012, 21:57
...

Kategorie z bieszczadzkością jako wymogiem:
- Ekspert Roku,
- Fotografik Roku,
- Literat Roku.

Kategoria eksterytorialna:
- Forumowicz Roku.

...

+ Debiut roku

To jest to....

Pozdrawiam

Pierogowy
27-11-2012, 20:08
A ja apeluję do przyszłych sponsorów kolegów (koleżanek), z roku na rok coraz lichsze te nagrody

hallo,

proponuję...
Piskalu,
coby w tej edycji Powsimordy ;
literki pisane przez Ciebie, w powsimordowych dedykacjach ;
w przecudnym poezji szyku- były kaligrafowane ...
atramentem szczerozłotym, ewentualnie ...złotym !
może... lichsze stanie się mniej lichsze !

a ja ...ze swojej skromnej osoby dorzucę:

dla Fotografa Roku
---przygotuję ( jemu albo i jej )...drugie śniadanie,gdy będzie się wybierał na fotografowanie krajobrazu;

dla Literata Roku
---naostrzę 10 ołówków- gdy iskra twórcza zaświeci-aby nie było żadnych, warsztatowych problemów z jej uchwyceniem (może być ...zatemperowanie ,[czyt>nie utemperowanie]- scyzorykiem ? );

dla Eksperta Roku
---ofiaruję pozycję książkową pt: "W kręgu górnośląskich podań i legend"- tom pierwszy-Czarny Śląsk- którą zebrał Bernard Szczech,coby ukazać jak blisko jest Śląsk w stosunku do Bieszczad(ów).

dla Forumowicza Roku
---garść orzechów włoskich,gdyż może wyjść z wprawy w rozgryzaniu zawiłości forum;

dla Debiutanta Roku
---dostarczę mały kieliszek ,szklany ,125 gram,aby mógł się podzielić swoją-" świeżą krwią ",z każdym ...kto się dosiądzie przy ognisku ;

podzieliłbym się jeszcze tym i owym pierogowym,
ale
skończył mi się atrament :)

Piskal
27-11-2012, 22:42
[FONT=Tahoma]
coby w tej edycji Powsimordy ;
literki pisane przez Ciebie, w powsimordowych dedykacjach ;
w przecudnym poezji szyku- były kaligrafowane ...
atramentem szczerozłotym, ewentualnie ...złotym !





Byle nie Amber Złotym

don Enrico
27-11-2012, 23:21
Hej ! hej ! nie galopujta się ! Jeszcze Ojciec Dyktator nie wydał pozytywnej decyzji co do kategorii Debiut Roku a tu już takie prominencje ;

(...)
dla Debiutanta Roku
---dostarczę mały kieliszek ,szklany ,125 gram,aby mógł się podzielić swoją-" świeżą krwią ",z każdym ...kto się dosiądzie przy ognisku ;(...)

długi
28-11-2012, 08:19
Każdy dyktator sprzeciwił by się WOLILUDU.
Nasz Kochany Ojciec Dyktator (NKOD) z Ludem, Lud z NKOD, Niech żyje NKOD, niech zatwierdzi nową kategorię, Wiwat NKOD;)

Marcowy
29-11-2012, 11:11
Takie czasy, że decydują sponsorzy, a nie dyktatorzy :-D

Poczekajmy jeszcze parę dni, ale jeśli nie będzie fali protestów czy zalewu innych opcji, to Debiut Roku postanowiony :-)

A skrót NKOD mi się kojarzy z New Kids on The Block, ewentualnie Cool Kiss of Death ;)

kobieta_bieszczadzka
29-11-2012, 12:50
NKOD słabo mi się wymawia ;), więc proponuję NIKODeM - Nasz Intuicyjnie Kochany Ojciec Dyktator ewentualnie Marcowy :shock: czyli w skrócie zawarte wszystko łącznie, a nawet trochę ponad...

Co do nagród ... natchniona przez pewnych osobników jestem w stanie ufundować... uwaga.... miskę pierogów :twisted::roll::mrgreen:8-) ... dla której kategorii to się jeszcze pomyśli ;)

Pierogowy
29-11-2012, 13:25
Co do nagród ... natchniona przez pewnych osobników jestem w stanie ufundować... uwaga.... miskę pierogów :twisted::roll::mrgreen:8-) ... dla której kategorii to się jeszcze pomyśli ;)

JAKICH Pierogów??????
:O:O:O

kobieta_bieszczadzka
29-11-2012, 13:31
ech, no niech będzie .... według życzenia zwycięzcy 8-) ....

Pierogowy
29-11-2012, 18:10
Hm,hm...

Za bardzo nie będę wychwalał,Twoich wyrobów...
Bo...byłoby to... nieroztropne B-)

Zdradzę tylko,że poczułem... miętę!

kobieta_bieszczadzka
29-11-2012, 19:29
miętę powiadasz :mrgreen: ... do pierogów ;) ... jakoś mnie to nie dziwi :). Jeśli Powsimorda nie będzie reflektował(a) na pierogi, może zamienić na michę ... niech pomyślę... bigosu? 8-) Ewentualnie piramida muffinek marchewkowych ;)...

Pierogowy
29-11-2012, 23:56
hi hi hi

ja tam nie wiem co na to Powsimorda...jeden z drugim...;
:)
michę pełną pierogów Twojej roboty obiecuję solennnnnnnnie dostarczyć własnymi rękoma szczęśliwcowi !!!;
:)
kurczę,a może trafi się jakiś Superbigstarpowsimorda tzn: który zostałby Powsimordą we wszystkich kategoriach...i...będzie miał tyle nagród ,że nie dostrzeże tej jednej...maciupinej
:)

Marcowy
co do zmierzchu bogów czyt: dyktatorów...
a trzeba było zezwolić na demokratyczny wątek pt: Dojo ...,???
hm...od jednego uderzenia w ścianę ...się zaczyna ...
a potem tylko gilotyna,zsyłka ewentualnie wybrzeże Kuby do wyboru
:)

Marcowy
30-11-2012, 11:01
Marcowy
a trzeba było zezwolić na demokratyczny wątek pt: Dojo ...,???
hm...od jednego uderzenia w ścianę ...się zaczyna ...
a potem tylko gilotyna,zsyłka ewentualnie wybrzeże Kuby do wyboru
:)

Drogi Pierre,
(taki autorski skrót od Pierogowy ;) )
Ja niczego nie zabraniam ani na nic nie zezwalam, bo nie mam - dzięki Bogu - takiej mocy. Przedstawiłem swoje zdanie i tyle. Status quo jest takie, że jest regulamin, na który czasem trzeba zerknąć, ale który dekalogiem nie jest i można go zmienić, o ile się skutecznie lobbuje. A zazwyczaj najskuteczniej jest lobbować u najbardziej wpływowej osoby, czyli u Pierwszego :-D
Pozdrowienia serdeczne

creamcheese
30-11-2012, 11:18
Jak mowa o Pierwszym to musi być powtarzane, przynajmniej 2 razy:mrgreen:

Marcowy
05-12-2012, 10:22
No to postanowione - głosujemy w pięciu kategoriach.

Kategorie bieszczadzkie:
- Fotografik Roku
- Literat Roku
- Ekspert Roku

Kategorie eksterytorialne:
- Forumowicz Roku
- Debiutant Roku

Grudzień jest zatem ostatnim miesiącem na umieszczanie na forum przejawów swojej działalności. Głosowanie ruszy 1 stycznia, gdy to powstanie wątek wyborczy z nową (ale właściwie starą) ordynacją.

Tytułem zachęty - lista sponsorów.

Fotografik Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- drugie śniadanie od Pierogowego,

Literat Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- 10 naostrzonych (scyzorykiem!) ołówków od Pierogowego,

Ekspert Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- "W kręgu górnośląskich podań i legend" Bernarda Szczecha od Pierogowego,

Forumowicz Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- oryginalna, na zamówienie wykonana statuetka Powsimordy z drewna bieszczadzkiego od Klubu Rzeszowskiego,
- garść orzechów włoskich od Pierogowego,

Debiutant Roku
- pamiątkowy dyplom i gadżet,
- mały kieliszek szklany (taki 125 gramów) od Pierogowego.

Lista sponsorów nadal otwarta, więc zachęcam do potrząśnięcia kiesą :-)

Marcowy
05-12-2012, 19:19
Tradycyjny prezent od Wojtka 1121 - 0,5 litra do rozlosowania wśród głosujących, którzy pojawią się na KIMB-ie! Flaszka jak zwykle do samodzielnego zlokalizowania i wykopania!

Dzięki wielkie! Także za niechybną inspirację dla innych :-D

Hero
05-12-2012, 19:39
Ode mnie flakon nalewki dla każdej powsimordki :)
Też już chyba tradycyjnie.

Marcowy
05-12-2012, 19:49
Tradycja - rzecz święta :-D Dzięki!

Marcowy
14-12-2012, 15:20
No i w ramach nowej świeckiej tradycji do listy sponsorów dołączył Piskal!

- Dla Forumowicza Roku jest płyta z filmem Rio Bravo, opcjonalnie z własnoręcznym Piskalowym autografem Johna Wayne'a, chociaż - na specjalne życzenie - sponsor może podszyć się pod dowolnego artystę/ artystkę.

- Dla Eksperta Roku - nie nowa, za to sympatyczne portmonetka z wytłoczonym napisem BIESZCZADY wraz z minimalnym wkładem na piwo.

- Dla Literata Roku - symboliczna literatka, też nie pusta! Odbiór wyłącznie osobisty, w przeciwnym przypadku nagroda zostanie rozlosowana pomiędzy obecnych na KIMB-ie laureatów.

- Dla Fotografa Roku - coś, co nie jest zdjęciem, mianowicie oryginalny rysunek satyryczny autorstwa sponsora o tematyce górskiej (rysunek o tematyce, nie sponsor).

- Dla Debiutanta Roku - piernikowe serce, coby nie stracił serca do tego forum.

Dla wszystkich okolicznościowe naklejki.

Jest też nagroda - niespodziewanka dla laureatka Mordolotka! Ale jeśli nikt nie wytypuje poprawnie wszystkich zwycięzców, nagroda przechodzi na rok następny i tak dalej. Mamy neverending kumulację, czyli zwycięzce zbiera całą pulę.

Dzięki dzięki dzięki! :-D

don Enrico
14-12-2012, 23:41
mam nadzieję że w najbliższą niedzielę znajde odrobinę czasu i wykonam te 66 km aby odebrać drewnianą statuetkę POWSIMORDY
Bardzom ciekaw jaka będzie artystyczna transkrypcja miejscowego artysty podórskiego.
jakby co to będzie na Wojtka P.
Dobra, dobra, ja podjąłem ta ryzykowną a decyzję .....ale skutki kto będzie ponosił ?

don Enrico
15-12-2012, 00:06
Jejo !
temat jrarzę

Wojtek Pysz
22-12-2012, 15:20
Ode mnie, dla każdego z laureatów mapa:


Dla Debiutanta Roku – najnowsza mapa Bieszczadów z wytwórni Compass (zakupiona będzie tuż przed wręczeniem, żeby była autentycznie najnowsza).
Dla Fotografa Roku – Atlas szlaków rowerowych Podkarpacia, albowiem najlepszym środkiem transportu dla fotografa jest rower :)
Dla Literata Roku – „Podkarpackie, przewodnik turystyczny”. Jak literat, to niech sobie coś poczyta :) Do przewodnika załączone są dwie mapy Podkarpacia (północ i południe) w skali 1:100000
Dla Forumowicza Roku – mapa Bieszczadów sprzed ćwierć wieku (1987). Nieużywana, nigdy nie składana, w rolce, w sam raz do powieszenia na ścianie.
Dla Eksperta Roku – mapa Bieszczadów, na której naniesione są tylko poziomice, potoki i parkingi. Doskonała do utrwalania topografii – nie ma na niej rozpraszających uwagę dróg, nazw gór i miejscowości (które ekspert będzie na pewno znał na pamięć). Mapa w rolce, podarowana 15 czerwca 1986 r. w Łopience przez Piotrka Kamińskiego (Piter Kartografia), co potwierdził własnoręcznym opisem.

Marcowy
22-12-2012, 15:46
Szacunek i podziękowania dla tego Pana :-)

Przy okazji przypominam, że zostało 9 dni na wyeksponowanie działalności bieszczadzkiej i tej nie bardzo - Powsimordy 2013 są przyznawane tylko za aktywność w 2012 roku!

don Enrico
23-12-2012, 17:21
Wrócę jeszcze co do tradycji corocznego wprowadzania zmian w regulaminie : rzeknę i ja swoje dwa słowa.
Biorąc pod uwagę przemyślenia Wiesi która kiedyś napisała

Zawiadamiam, że rezygnuję z kandydowania. Uważam, że swoje już otrzymałam. Trzykrotny tytuł Poety Roku oraz Super Powsimorda napawają mnie niezmiennie dumą (o czym moze poświadczyć Marcowy)rzeknę PRZED a nie PO, że jestem wielce zaszczycony 3-krotnym uzyskaniem tytułu Forumowicza Roku i uważam że uzyskałem wszystko co mogłem.
Co za tym uważam że, taka nobilitacja przenosi mnie do Loży Zasłużonych a więc z litery prawa (czyt. regulaminu) nie mogę być kandydatem w następnych wyborach Powsimordowych.
A co na to powie trzeci forumowicz zasiadający w tej elitarnej Loży czyli kolega Bartolomeo ?
Pewnie odpowie jak wytrzepie wszystkie chodniki ?

bartolomeo
23-12-2012, 20:58
A co na to powie trzeci forumowicz zasiadający w tej elitarnej Loży czyli kolega Bartolomeo ?Już powiedział Marcowemu jakiś czas temu, ale widać trzeba to tu i teraz zadeklarować publicznie: nie będę kandydował ani teraz ani w przyszłości.

don Enrico
23-12-2012, 21:13
To że ani Bartek, ani ja nie będziemy mogli kandydować nie zmienia zasadniczego naszego poparcia dla zabawy w Powsimordy.
Jako elementy klubu rzeszowskiego nadaliśmy bieg sprawie , czyli co ?
Dla forumowicza roku ufundowana została przez klub, statuetka przedstawiająca postać "turysty" Jest to rzeźba drewnianej figurki wykonana specjalnie na nasze zlecenie , jedyna, niepowtarzalna tylko dla najlepszego forumowicza.
Bam!

http://www.youtube.com/watch?v=P1AUQdKpXtU&feature=youtu.be

Marcowy
23-12-2012, 21:49
Miałem to ogłosić 1 stycznia, razem z ordynacją, ale skoro poszło, to poszło.

Jeszcze raz dzięki za statuetkę, a także film instruktażowy :-D

Petefijalkowski
23-12-2012, 22:44
To ja też chętnie dołączę... dla forumowicza roku sprezentuję I wydanie mapy Bieszczad, PPWK. Rok coś ok 1958-1960, nie pamiętam.

Pete

Marcowy
03-01-2013, 21:16
Łojć, umknęło mi... Dziękuję bardzo, Pete! :-D

Pierogowy
15-03-2013, 10:59
NKOD słabo mi się wymawia ;), więc proponuję NIKODeM - Nasz Intuicyjnie Kochany Ojciec Dyktator ewentualnie Marcowy :shock: czyli w skrócie zawarte wszystko łącznie, a nawet trochę ponad...

Co do nagród ... natchniona przez pewnych osobników jestem w stanie ufundować... uwaga.... miskę pierogów :twisted::roll::mrgreen:8-) ... dla której kategorii to się jeszcze pomyśli ;)

Halo;

nie żebym się czepiał...:mrgreen:

martwię się o zawartość miski...miska jest dla mnie obojętna...
chociaż jej objętość może wzbudzić dodatkowe emocje :lol:

co się stało z Tą WSPANIAŁĄ NAGRODĄ ???:idea:

prizes
16-05-2013, 07:48
Nic się nikomu nie chce pisać,chyba śpią.