PDA

Zobacz pełną wersję : Reklama w nagłówku forum [wydzielony]



maciejka
13-12-2012, 00:00
Witam!

Forum jest ustrojstwem jak donoszą użytkownicy skomplikowanym dlatego postanowiłem zamieścić kilka informacji, które mogą pomóc w razie problemów.

To ja się pytam Adminie, czy jest już tak źle, że musimy zamieszczać reklamy?

Wojtek Pysz
13-12-2012, 17:53
To ja się pytam Adminie, czy jest już tak źle, że musimy zamieszczać reklamy?
Do pytania się dołączam i obrazek załączam.
Żeby to chociaż był jeden, spokojny banerek, zmieniający się przy otwieraniu kolejnych podstron, może dałoby się przeżyć.
A tutaj PASKUDNE flashowe banerki zmieniają się co parę sekund, waląc czytelnika po oczach bez umiaru.
Co by trzeba uczynić, żeby to wywalić? Komu zapłacić, ile i dlaczego tak dużo:)

30841

creamcheese
13-12-2012, 18:36
Fakt, kaszana! Myślałem, że to jakaś pomyłka, a tu od kilku dni takie buty!...hmmm...może to dlatego taka posucha i nowych postów jak na lekarstwo?

maciejka
13-12-2012, 19:54
Fakt, kaszana! Myślałem, że to jakaś pomyłka (...)
Taa, dekoracja na święta czy rózga od Św. Mikołaja...;-)

Jak wczoraj zobaczyłam te kolorowe, latające banery, to rzeczywiście krew mi się zagotowała - tak po prostu reaguję na reklamy. Czemu od razu dałam wyraz. Ale przespałam się, emocje opadły, sprawę przemyślałam. Dalej mi się to nie podoba, ale wytłumaczyłam sobie tak: jestem gościem, Admin gospodarzem, skoro gospodarz tak zrobił, to miał swoje powody i nic mi do tego.
Podobało mi się, że nasze forum jest wolne od reklam, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością...Dlatego upodobałam sobie to miejsce do rozmów bieszczadzkich i innych spotkań.
Cóż, małe rozczarowanie;-)
Jeśli musi być z reklamami, to może przynajmniej da się zmienić formę prezentacji. Tak jak napisał Wojtek, niech chociaż nie bije po oczach, może jakaś bardziej statyczna, spokojniejsza postać?

Ps. Wczoraj z tych nerwów to pierwszy lepszy wątek techniczny wybrałam hihi;-)

Wojtek Pysz
13-12-2012, 20:48
... Ale przespałam się, emocje opadły, sprawę przemyślałam. Dalej mi się to nie podoba, ale wytłumaczyłam sobie tak: jestem gościem, Admin gospodarzem, skoro gospodarz tak zrobił, to miał swoje powody i nic mi do tego.
A ja myślę, że coś Ci do tego;)
Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze.
Właścicielem domeny "bieszczady.info.pl" jest Agencja Interaktywna Bieszczady Mirosław Leszczyński,Plac Konstytucji 3 Maja 7,38-600 Lesko. Ja myślę, ze sam fakt istnienia forum w tej domenie wystarczająco nabija jej liczniki popularności. I umieszczanie na forum tej paskudy jest próbą zjedzenia dwa razy tej samej bułki. A to bywa czasem niesmaczne i może nie wyjść na zdrowie. Nie wiem, kto to jest Mirosław Leszczyński i czy tutaj bywa. Nie wiem, czy "admin" ma tu coś do gadania, czy tylko tu "sprząta". Jeśli zrobił to z własnej woli, to nieładnie zrobił. Spróbuję się przespać z tematem i ja, może mi się przyśni inne, bardziej tolerancyjne spojrzenie...

Marcowy
13-12-2012, 20:52
Łomatko... Ludzie... Na każdym innym forum musicie podawać komplet swoich danych osobowych i wyrażać zgodę na przesyłanie wiadomości reklamowych. Czy z tego forum dostajecie jakiś spam do skrzynek mailowych? A może ktoś Wam każe klikać w jakieś debilne linki? Czy podawać PESEL i numer buta? :roll:

Forum bieszczadzkie - jak każdy projekt internetowy - musi zarobić przynajmniej na koszty utrzymania, czyli na opłaty za domenę, silnik i serwer. Czy ktoś z Was dołożył kiedykolwiek złotówkę do tego? To dlaczego właściciel ma do tego dokładać?

Co do wyskakujących reklam - wystarczy włączyć odpowiednią opcję w przeglądarce, żadne reklamy nie będą atakować :-)

Wojtek Pysz
13-12-2012, 21:13
Forum bieszczadzkie - jak każdy projekt internetowy - musi zarobić przynajmniej na koszty utrzymania, czyli na opłaty za domenę, silnik i serwer. Czy ktoś z Was dołożył kiedykolwiek złotówkę do tego? To dlaczego właściciel ma do tego dokładać?
Za subdomenę "forum.bieszczady.pl" nie płaci się dodatkowo ani złotówki. Silniki forum są w większości bezpłatne, niewątpliwie kosztuje ich utrzymanie, czyli Twoja praca. Nie wiem, jakie jest Twój udział w tym biznesie oraz stosunki własnościowe. Jak wspomniałem powyżej, sam fakt istnienia forum w tej domenie daje lepsze pozycjonowanie domenie, niż jakiekolwiek inne zabiegi. Gdybym miał przy swoim interesie takie forum, dopłaciłbym dużo do tego, żeby tylko się ode mnie nie wyniosło.
A może by tak ... Proponuję ogłoszenie corocznej składki na serwer, żeby nam nikt łaski nie robił, że u niego na "krzywy ryj" gościmy.

Co do wyskakujących reklam - wystarczy włączyć odpowiednią opcję w przeglądarce, żadne reklamy nie będą atakować
Facet oślepiający mnie kiedyś z tyłu, przez lusterko światłami drogowymi, na zwróconą na postoju uwagę odpowiedział: Możesz se pan przecież zasłonić lusterko:)

PS. Forum bieszczadzkie nie jest już projektem, było nim w okresie projektowania;)

Marcin
13-12-2012, 21:33
to dlaczego nie ma reklamy tu http://bieszczadzkieforum.pl/ pomimo szumnej informacji że jest to forum największych portali bieszczadzkich?

nie rankinguje się strony w taki sposób...
zaglądałem na to forum bo jest bez reklam.
teraz zaczynam się wachac czy aby nie zlikwidowac tej strony z paska ulubionych.

maciejka
13-12-2012, 21:46
Łomatko... Ludzie... Na każdym innym forum musicie podawać komplet swoich danych osobowych i wyrażać zgodę na przesyłanie wiadomości reklamowych. Czy z tego forum dostajecie jakiś spam do skrzynek mailowych? A może ktoś Wam każe klikać w jakieś debilne linki? Czy podawać PESEL i numer buta? :roll:

Marcowy, piszesz nie na temat.
Czy mam się odnosić do absurdów tego świata?
Nie jestem na NK, FB czy innych forach. Nie wiem jakie panują tam zwyczaje, że trzeba podawać PESEL, numer buta, klikać w debilne linki, dostawać spam i wiadomości reklamowe. Cóż, zapewne innym to odpowiada, skoro w to wchodzą.
Owszem, rejestrując się na forum musiałam podać swoje dane osobowe, wystarczające do identyfikacji mojej osoby. Trudno, rozumiem, że wchodząc w jakąś społeczność nie można pozostać całkiem anonimowym; zakładam, że dla wspólnego bezpieczeństwa...(?)


Forum bieszczadzkie - jak każdy projekt internetowy - musi zarobić przynajmniej na koszty utrzymania, czyli na opłaty za domenę, silnik i serwer. Czy ktoś z Was dołożył kiedykolwiek złotówkę do tego? To dlaczego właściciel ma do tego dokładać?

Nie znam kulisów forum i nie muszę znać. Nikt mi o kosztach i opłatach uczestniczenia w forum nie informował. Podpisałam jedynie regulamin i muszę go przestrzegać bez kręcenia nosem. W tym godzić się na moderację postów bez możliwości choćby moderowania własnych słów (mam zdaje się 30 min. na edycję).
Mówię co jest plusem tego miejsca i co mi wadzi.
A swoją drogą, wydaje mi się, że zapewniamy popularność stronie, ściągmy ludzi w Bieszczady. Wszyscy na tym korzystają.

Co do wyskakujących reklam - wystarczy włączyć odpowiednią opcję w przeglądarce, żadne reklamy nie będą atakować :-)
Czy mówisz o opcji "blokuj wyskakujące okienka", która zamyka również drogę do interesujących linków? Będę wdzięczna za wyłączny sposób zablokowania forumowej reklamy:-)

sir Bazyl
13-12-2012, 21:48
Mi też się taka migająca dyskotekowa forma reklamy bardzo nie podoba, oj bardzo. Jeśli już musi być to nie można tego zrobić tak jak było kiedyś? Jakiś spokojny baner? Zajrzałem na trzy inne górskie fora i nic tam nie mryga i nie straszy. Na jedno szybko się zarejestrowałem i absolutnie nie wymagano ode mnie kompletu danych osobowych i wyrażenia zgody na przesyłanie wiadomości reklamowych. Absolutnie się nie znam na tym ile kosztuje i kto płaci za utrzymanie forum a kto zarabia na całym portalu, ale pamiętam, że kasę ze sprzedaży tej domeny ktoś kiedyś zgarnął i chyba nie była mała skoro skłóciła kilku wcześniej współdziałających właścicieli internetowych portali, więc na pewno koszty utrzymania forum się zwróciły z nawiązką.

Mamcia DwaChmiele
13-12-2012, 22:02
Nie wchodząc w dyskusje o słuszności i podstawach do zamieszczania reklam, podpowiadam osobom, którym bardzo one przeszkadzają - jeśli używasz Firefoxa (tej przeglądarki z liskiem), zainstaluj dodatek do blokowania reklam - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus/ < wystarczy kliknąć guziczek Zainstaluj, zrobi się samo. U mnie działa, żadnych reklam nie mam.

joorg
13-12-2012, 22:06
... Czy ktoś z Was dołożył kiedykolwiek złotówkę do tego? To dlaczego właściciel ma do tego dokładać? ...
Człowieku , o czym Ty piszesz ??? paranoja..co raz bardziej jestem przekonany o nie otwieraniu tego forum ,nie mówiąc już o jakimkolwiek tu pisaniu.Nie będe dokładał ..nabijania licznika.

admin
13-12-2012, 22:20
1) TAK na forum pojawila sie reklama. Jedna w topie strony. Flash. Flash jest glownie uzywany do tego by w nim tworzyc reklamy.
2) nie wydaje mi sie bym musial kogokolwiek pytac o to czy mam prawo umieszczac tutaj reklamy czy nie.
3) sa dwa wyjscia: zaakceptowac ten baner i przejsc nad nim do porzadku dziennego ALBO zwinac zabawki i udac sie gdzies indziej. Bedzie mi przykro jesli ktokolwiek wybierze to drugie rozwiazanie ale jak wielokrotnie wspominalem przy innych okazjach - mamy wyboru i JEST wybor.
4) banner nie reklamuje tresci niezgodnych z prawem, obrazliwych, naruszajacych czyjes dobra osobiste. Reklamuje strone "matke" ktora zarabia na serwer, domene itd. Wiele for oglasza zbiorki z ktorych sie potem utrzymuje. Tak swietoszki - FORSA sie tutaj tez liczy. Po ponad 10 latach oplacania wszystkiego z mojej kieszeni postanowilem to zmienic. Ponownie - nie wydaje mi sie bym musial sie tlumaczyc z tego ze sprzedalem domene, za ile, czy wystarczylo to na utrzymanie czegokolwiek itd.
5) jak wspomniala mamcia_dwa_chmiele - dla osob ktore czuja sie atakowane przez banner, czy w inny sposob narusza on ich spokoj ducha jest bardzo proste rozwiazanie. 2 kliki i banera nie ma. Przy okazji nie bedzie ich tez np.: na portalach. Benefit podwojny.

Mysle ze wyjasnilem wszystko. Cos pominalem?

maciejka
13-12-2012, 23:04
Mysle ze wyjasnilem wszystko. Cos pominalem?
Adminie, wydaje mi się, że wyraziłeś się jasno i wprost.
Ale i Ty prześpij swoją wypowiedź;-)

Coś tak czuję, że zawisło nad nami fatum 12/13 grudnia 1981 roku.
Jestem pokoleniem stanu wojennego, z pamięcią tej ostrej zimy, czołgów na ulicach, niepokoju, buntu i całych tych lat konspiracji - życiowo wiecznej walki;-)
Spokoju, spokoju nam trzeba...:-)

bartolomeo
13-12-2012, 23:07
To fakt, i mnie potrzeba spokoju.

PS Już coś miałem napisane, ale się powstrzymam.

creamcheese
14-12-2012, 00:01
Tak swietoszki - FORSA sie tutaj tez liczy. Po ponad 10 latach oplacania wszystkiego z mojej kieszeni postanowilem to zmienic. Ponownie - nie wydaje mi sie bym musial sie tlumaczyc z tego ze sprzedalem domene, za ile, czy wystarczylo to na utrzymanie czegokolwiek itd.
Mysle ze wyjasnilem wszystko. Cos pominalem?

Tak. Pominąłeś dobry smak i kulturę.
Pozdrawiam

admin
14-12-2012, 00:15
Tak. Pominąłeś dobry smak i kulturę.
Pozdrawiam

Mozliwe i przepraszam jesli kogokolwiek urazila moja wypowiedz. Z natury jestem prostolinijny... co czasem obraca sie przeciw mnie.

Nie zmienia to faktu ze mnie osobiscie uraza atak ktory niektorzy userzy prowadza w tym watku. Kazdy ma swoje racje, reklam nikt nie lubi (ja tez nie).
Zamieszczajac ten banner wcale nie bylem z tego faktu szczesliwy ale znowu - rzeczywistosc jaka jest kazdy widzi.

Pierogowy
14-12-2012, 01:14
MASAKRA.

...ta jakaś specyficzna drażliwość pryncypałów i "złote rady" dla pospólstwa.

Dziękuje.

Papierosy też są szkodliwe dla zdrowia i należy maluczkim o tym wspomnieć na każdym opakowaniu ,gdyż,przecież o tym nie wiedzą !

Dziękuje.

Jako prostak i świętoszek (ale nie prostolinijny) lubię jak mnie chwalą i posiadam jakąś informację(np:...meteorologiczną ).
Toteż cech" lepiących pierogi inaczej" zapisał mnie na inne forumy towarzyskie.
Tam( np:żeglarskie) są utrzymywane z kasy YCPolska (coroczne składki klubowe) ;
na innych sponsor utrzymuje serwer,plus silniki -na swojej domenie(też chciałbym tak!).
To są tylko jakieś rozwiązania .Na pewno jest ich więcej.
Różnica pomiędzy bieszczadzkim a wyżej wymienionymi polega na tym ,że istnieje tam ...szacunek .
Tzw: respect ( z ang. i z franc.).
Pomiędzy ...majtkiem a majtkiem
majtkiem a ...kontradmirałem.
Taka gawiedź.

Co do kultury się nie wypowiadam bom niekulturalny.
Coś pominąłem?
(sługa uniżony to pisze,a będąc niekształcony lubię powtarzać słowa kształconych i uprzywilejowanych :))

PS.
Rozumiem cierpienia admina co do umieszczenia reklamy...coby ulżyć w bólu chętnie ...przytrzymam go za rękę (oczywiście tą z pierścieniem prokonsula na palcu :) )
ale..
Jakość i forma tej reklamy... ,twórcy(serdecznie pozdrawiam ) powinni być karani chłostą -w każdy piątkowy wieczór ,na dziedzińcu stolicy województwa, tak,dla odmiany co tydzień innego.
To jakaś promocja super środka dezynfekującego stopy!!!
Strzał samobójczy.

sługa uniżony PIERRE'ogowy
Pierogarnia nieczynna.
Serwer ...się biedak zatruł...te pierogi z grzybami.

MASAKRA.

Basia Z.
14-12-2012, 09:57
Reklama jako taka mi nie przeszkadza, bo wiem że jest koniecznością. Trudno aby ktoś z własnej kieszeni dokładał przez kilka lat do utrzymania forum.

Przeszkadza mi jej forma i to miganie, które męczy wzrok. Nie da się tego zrobić jakoś inaczej - bardziej stacjonarnie ?
Np. na każdej podstronie inny (stacjonarny) obrazek.

Adbloka i innych blokad nie lubię stosować, gdyż czasem (na niektórych stronach) wyskakujące okienka są potrzebne.

Wojtek Pysz
14-12-2012, 11:39
2) nie wydaje mi sie bym musial kogokolwiek pytac o to czy mam prawo umieszczac tutaj reklamy czy nie.
Przespałem się. I złagodniałem. Rzeczywiście, masz prawo. Gazda też ma prawo zrobić kupę na skraju swojej łąki, bo to jego łąka ;)

Marcowy
14-12-2012, 11:42
Ale piękna awantura... No ale skoro powiedziało się "A"... :-)


Za subdomenę "forum.bieszczady.pl" nie płaci się dodatkowo ani złotówki. Silniki forum są w większości bezpłatne,

To nie musi być prawda - zależy, kto jest właścicielem domeny, kto - subdomeny, i jak się ci dwaj dogadali. Jak jest w tym przypadku, pewności nie mam i niespecjalnie mnie to zajmuje, bo "mój udział w tym biznesie" jest zerowy, a "moja praca" na forum nic nikogo nie kosztuje. Ale prowadzę inne serwisy internetowe, jakieś pojęcie o sprawie mam i tylko dlatego w ogóle zabieram głos w (nie swojej) sprawie.


sam fakt istnienia forum w tej domenie daje lepsze pozycjonowanie domenie, niż jakiekolwiek inne zabiegi.

Może i tak, ale... co z tego? Nie można chcieć więcej?


Gdybym miał przy swoim interesie takie forum, dopłaciłbym dużo do tego, żeby tylko się ode mnie nie wyniosło. A może by tak ... Proponuję ogłoszenie corocznej składki na serwer, żeby nam nikt łaski nie robił, że u niego na "krzywy ryj" gościmy.

Zupełnie teoretyzując: ja akurat, mając takie forum przy swoim biznesie, wolałbym jednak umieścić płatną reklamę, niż prosić użytkowników o zrzutę albo dokładać z własnej kieszeni. Ale rozumiem, że są różne biznesy i różne szkoły ich prowadzenia ;)


Facet oślepiający mnie kiedyś z tyłu, przez lusterko światłami drogowymi, na zwróconą na postoju uwagę odpowiedział: Możesz se pan przecież zasłonić lusterko:)

Analogia jest tendencyjna :-P Facet oślepiając złamał przepisy, właściciel umieszczając reklamy w swoim "cyrku" żadnych przepisów nie łamie.


Forum bieszczadzkie nie jest już projektem, było nim w okresie projektowania;)

Niestety, nie masz racji, słowo "projekt" ma znacznie szerszy zakres semantyczny :-) Nie będę się przerzucał linkami, jak zechcesz, sam znajdziesz...


Marcowy, piszesz nie na temat. Czy mam się odnosić do absurdów tego świata?

Maciejko, to był wstęp zmierzający do stwierdzenia, że to forum chroni nas jednak przed większością "absurdów tego świata", z wyjątkiem tego "absurdu", że że musi na siebie - w ten czy inny sposób - zarobić.

Edit:

Właśnie otworzyłem stronę ulubionego programu II Polskiego Radia i dostałem w pysk banerem Gdańska, a pop-up soczewek kontaktowych poprawił kopniakiem. A to przecież publiczna stacja, utrzymywana za moje pieniądze, na dodatek ze szlachetną muzyką klasyczną... Jak śmieli?! :evil: ;)

Edit 2:

Wydzielam dyskusję do nowego wątku.

diabel-1410
14-12-2012, 18:33
Reklama na forum niezbyt mi przeszkadza ale jeśli będzie możliwość pominięcia tej reklamy poprzez płatność sms lub przelew to chętnie skorzystam z takiej opcji.

Jimi
14-12-2012, 19:42
Mam zainstalowane coś do blokowania wyskakujących okienek, więc reklama jaką widzę to zmieniające się obrazki w rogu -w niczym mi to nie przeszkadza.

don Enrico
14-12-2012, 23:57
2) nie wydaje mi sie bym musial kogokolwiek pytac o to czy mam prawo umieszczac tutaj reklamy czy nie. Adminie Kochany !!!
Z trzech trzykropek!k wzywany
2) nie wydaje mi sie bym musiał kogokolwiek pytać o to czy mam prawo umieszczać tutaj reklamy czy nie.
I słusznie ?

tomekpu
15-12-2012, 07:10
I w czym jest problem? Że Admin po ładnych kilku latach dokładania do interesu stwierdził że wystarczy? Ciekawym jestem kto z Was byłby gotów przez tyle lat poświęcać własny czas i pieniądze. Pozdrawiam wszystkich a Darka w szczególności.

Piskal
15-12-2012, 07:41
1. Czy mi się podoba reklama?
2. Czy Darek miał prawo?
3. Czy zmienić jej wygląd na mniej oczojebliwy?
4. Czy należy myć ręce przed jedzeniem?

Ad.1 Nie
Ad. 2 Tak
Ad. 3. Tak
Ad. 4 Tak

W sumie (statystycznie) jestem na "Tak"

długi
15-12-2012, 09:34
W niczym mi nie przeszkadza reklama gdzieś na górze paska.
Zdumiała mnie radykalność wypowiedzi. Trochę jak dyskusja naszych (?) polityków

sir Bazyl
15-12-2012, 09:43
I w czym jest problem? Że Admin po ładnych kilku latach dokładania do interesu stwierdził że wystarczy? Ciekawym jestem kto z Was byłby gotów przez tyle lat poświęcać własny czas i pieniądze. Pozdrawiam wszystkich a Darka w szczególności.

Tomkupu, nikt nie kwestionuje prawa właściciela forum do zamieszczenia tej dyskotekowo-siermiężnej reklamy, ale tak się jakoś składa, że forum to użytkownicy a nie admin i myślę, że oni jako je współtworzący mają prawo do wyrażenia swojej opinii, nawet jeśli będzie niezbyt pochlebna i całkiem nie po linii władzy.
Co do finansowania forum, to ani Ty, ani ja, ani jak się okazało nawet Marcowy, nie wiemy jak to de facto wygląda, więc pozwól, że niektórzy mogą się nie przyłączyć do Ciebie w wyrażaniu żalu nad stanem finansów admina. Co innego poświęcony czas – tu na pewno należą się gorące podziękowania Darkowi jak również wszystkim piszącym na forum – bez czasu przez nich poświęconego na pisanie, obróbkę i wklejanie zdjęć itd., admin miałby święty spokój i nie musiałby nad nim pracować.
Do tej pory czułem się tutaj jak „u siebie” i dlatego było to jedyne forum, na którym może niewiele, ale się udzielałem. Okazało się to być całkiem mylnym wrażeniem, gdyż ja i parę innych osób, dowiedzieliśmy się, że jeśli coś nam się nie podoba to możemy wyp...ć a nie żalić się i szlochać bo i tak Ojciec Admin Wszechmogący nie przytuli i nie pogłaszcze :wink: niewdzięcznych niegodziwców!
Kończąc tą wypowiedź chciałbym również wszystkich pozdrowić, a Darka w szczególności, gdyż jasno zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli sam nie zrezygnuję z łaskawie udzielonego mi miejsca na forum, to zawsze i bez zbędnych wyjaśnień mogę zostać przez właściciela zbanowany.

vm2301
15-12-2012, 10:52
Wielkie "halo" o nic.

O nic, bo tego typu reklamy są wszędobylskie.

Nie sądzę, by ktokolwiek ze zbulwersowanych porzucał czytanie bezpłatnych internetowych wydań wszelkiej maści periodyków, choć tam reklamy są non-stop.

Nie sądzę, by przestał kupować nawet gazety, czasopisma, czy abonament telewizji kablowej, choć nie ma kanału prawie ani jednego, który by reklamami się nie wspierał.

Zamieszczenie banneru reklamowego na forum internetowym, choćby to było bieszczadzkie, nie jest obesraniem jakiegoś sacrum, a co najwyżej niedogodnością, czy nieco irytującym elementem, na który nie trzeba wcale patrzeć. Ja go widzę jedynie po kliknięciu na nowy wątek, czy przy otwarciu forum. Wyskakujące okienka można blokować, tak samo jak na innych stronach.
No i nie widzę różnicy między reklamą proszku, a reklamą własnego "portalu górskiego".

Trzeba moim zdaniem zrozumieć, że ktoś, kto to forum technicznie podtrzymuje, nie chce ponosić kosztów, a nawet jeśli zechce parę groszy w zamian za swój czas zarobić, to też grzechu nie popełnia.

Wprowadzenie choćby drobnej opłaty spowoduje ograniczenie liczby użytkowników o dobre 2/3, a może i nawet zostanie kilku piszących. I to bynajmniej nie chodzi o kilka PLN rocznie, a sam fakt wnoszenia opłaty.

Zaczną pisać na kolejnym forum, które ... opustoszeje po wprowadzeniu opłaty, bo użytkownicy nie chcieli widzieć jednego banneru ... ;)

Dajcie spokój, są rzeczy znacznie bardziej wkurzające. Strzelacie do muchy z Grubej Berty.

sir Bazyl
15-12-2012, 12:08
Wielkie "halo" o nic.
"Halo" takie maciupkie, chyba że Ty widzisz je wielkim?

O nic, bo tego typu reklamy są wszędobylskie.
Nie prawda, myślę że jesteś sam w stanie odnaleźć w ciągu paru chwil kilka for górskich/turystycznych, na których reklam nie ma.

Nie sądzę, by ktokolwiek ze zbulwersowanych porzucał czytanie bezpłatnych internetowych wydań wszelkiej maści periodyków, choć tam reklamy są non-stop.

Nie sądzę, by przestał kupować nawet gazety, czasopisma, czy abonament telewizji kablowej, choć nie ma kanału prawie ani jednego, który by reklamami się nie wspierał.
Nie znając innych użytkowników bardzo łatwo "nie sądzisz". Ale wątek nie o tym kto ma telewizor a kto gazet nie czyta.


Trzeba moim zdaniem zrozumieć, że ktoś, kto to forum technicznie podtrzymuje, nie chce ponosić kosztów, a nawet jeśli zechce parę groszy w zamian za swój czas zarobić, to też grzechu nie popełnia.
Oczywiście, że to da się zrozumieć. A czy można zrozumieć, że komuś się forma/wygląd reklamy nie podoba jak również forma i treść wypowiedzi innych uczestników forum (np. mi się fragment mojej poprzedniej już nie podoba ale nie mogę zmienić) oraz admina?


Dajcie spokój, ....
Tu są sami niespotykanie spokojni ludzie :-D

vm2301
15-12-2012, 13:02
Czy widzę je wielkim? Powiedzmy zbyt wielkim w stosunku do sytuacji.
Gdy sie sugeruje wyprowadzkę z forum z tego powodu lub porównuje do obsrywania własnego podwórka, to choć do awantury pewnie daleko, to halo zbyt wielkie w stosunku do problemu moim zdaniem.

Co do obecności reklam na innych forach górskich, to nieważne, czy reklamuje się własny portal, sklep ze sprzętem turystycznym, czy noclegi. Być może i sa takie zupełnie wolne od nich.
Pisząc o powszechności miałem na myśli coś więcej poza górskimi forami, stąd i wzmianka o mediach.

Uwaga Bazylu o tym, co "sądzę nie znając innych" zupełnie bez sensu. sam 90% własnych opinii opierasz na tym samym, więc daj spokój.
Chcesz powiedzieć, że nie czytasz wydań internetowych żadnych mediów?
Wątek jest nie o mediach, to fakt, ale o obecności reklam i ich wpływie na samopoczucie użytkownika ;)


Nie komentuję sposobu prowadzenia rozmowy przez tu obecnych, mogę zrozumieć wszystko Bazylu. Odniosłem się do 2-3 wypowiedzi, które wydały mi się po prostu zbyt szumne w stosunku do problemu, nic poza tym.

Pozdrawiam:)

admin
15-12-2012, 16:49
Statyczny banner juz sie robi. Podmienie banner jak tylko bedzie gotowy.

Bazylu w zyciu nie zbanowalem i nie zbanuje zadnego usera za to ze krytykowal to co robie.
Prosze wiec badz obiektywny i pisz o faktach, a nie o tym co Ci sie wydaje.

sir Bazyl
15-12-2012, 17:49
...
Nie komentuję sposobu prowadzenia rozmowy przez tu obecnych, mogę zrozumieć wszystko Bazylu. Odniosłem się do 2-3 wypowiedzi, które wydały mi się po prostu zbyt szumne w stosunku do problemu, nic poza tym.

Pozdrawiam:)
Ok, jakoś to do siebie wziąłem, a przecież nie stawiałem nigdzie sprawy na ostrzu noża i ani mi w głowie wyprowadzka :) Forum to dla mnie przede wszystkim możliwość wymiany informacji związanych z Bieszczadami, zabawa, czasami nauka i też często się dziwę, że część osób traktuje swój tu pobyt "zbyt poważnie". Ale ludzie są różni i mają do tego prawo.
Pozdrówka!

Statyczny banner juz sie robi. Podmienie banner jak tylko bedzie gotowy.

Bazylu w zyciu nie zbanowalem i nie zbanuje zadnego usera za to ze krytykowal to co robie.
Prosze wiec badz obiektywny i pisz o faktach, a nie o tym co Ci sie wydaje.
I fajnie z tym statycznym banerem, jednak warto było się odzywać :wink:
Darku, uśmiechnij się - jesteś w Bieszczadach (zniknęło to hasło, czy tylko u mnie się coś porobiło?) wiem, że to było mało obiektywne, ale chciałem jakoś sarkastycznie podsumować swoją wypowiedź i później się skapowałem, że zbyt to może było uszczypliwe ale już nie mogłem wyedytować. Przepraszam więc i odszczekuję: za takie pierdoły Darek nikogo nie zbanował i chyba/być może/istnieje szansa/trzeba mieć nadzieję/ że pewnie nie zbanuje :mrgreen:
Pozdrówka!

admin
15-12-2012, 20:46
Jestes jednym z moich "ulubionych" userow ktorych czytuje i szanuje za wiedze i poziom wypowiedzi. Chce bys wiedzial (Ty i takze pozostali "przedpiscy") ze doceniam konstruktywna krytyke.

Dzieki!

Michał
17-12-2012, 18:53
Witajcie

Ja tam nic nie widzę i nic mnie po oczach nie wali.
O so chozi?
No może wkurza mnie, że logując się muszę F5 wcisnąć
itp.
No ale czymże byłaby Opera bez tego F5?
Nie na temat?
Eee. Po prostu wyłączyć zbędne wtyczki i spoko.
I denerwować się wzajemnie.
I nie straszyć.
Mówie to ja - kiedyś zbanowany przez Darka, ale za co innego :-)

Pozdrowienia Darku

P.s.
Jest jakaś rada na to F5 w Operze?

coshoo
17-12-2012, 20:08
O co chodzi z tym F5 (odświeżaniem strony) w Operze? Używam tej przeglądarki i nie notuję żadnych problemów.

Michał
17-12-2012, 20:22
Witaj


O co chodzi z tym F5 (odświeżaniem strony) w Operze? Używam tej przeglądarki i nie notuję żadnych problemów.

Takie problemy mam tylko na tym forum. Dlatego pytam.
Wersja 12.11.
Po zalogowaniu pojawia sie ponownie okno logowania. F5 wpuszcza łaskawie :-) na forum.
Przeglądanie poczty i powrót na stronę główną - to samo.
Magiczne F5 działa, ale nie zawsze.

Aha - włączyłem sobie te wtyczki.
Fajne te banerki. I mało miejsca zajmują.
Ale w powiecie bieszczadzkim nie wyświetlają żadnego schroniska.
I ło Matko Wielka - w Stężnicy kompleks wielgachny.
Gdzie się podzieje bidny miłośnik niezmąconego spokoju pod Radziejową?
Kędy wszędzie będą łany tiuristów?
:-)
Dobra - zapłacili. Kliknąłem i niechaj teraz zapłacą Darkowi.

Pozdrówka

Pierogowy
17-12-2012, 21:25
Przepraszam więc i odszczekuję!

hallo
Bazylku;
naprawdę ,jestem dumny ,że również noszę status 70 :)
w takim towarzystwie,
gratuluję ,że potrafiłeś zrobić krok w tył !

z całej ,tej " wcześniejszej " dyskusji zadowolony jestem .
poznałem stosunek kilku forumowiczów(przy okazji i tych dbających o maluczkich) ;
stosunek do okołofinasowych spraw;
stosunek do maluczkich.
I fajnie.

czy jestem cmokerem?
...na pewno ,jestem uniżonym sługą forumowym.
pozdrawiam
:)

:)

tolek banan
27-12-2012, 12:09
"Nie prawda, myślę że jesteś sam w stanie odnaleźć w ciągu paru chwil kilka for górskich/turystycznych, na których reklam nie ma."

I na nie przyjdzie czas

bertrand236
27-12-2012, 13:47
He! he! Fajna dyskusja. Od początku nic nie rozumiałem, bo mi nic nie wyskakiwało i nadal nic nie wyskakuje. Ot, co. Ale przeczytałem z zainteresowaniem....

Sir Bazylu!

Jak się wylogujesz, to zobaczysz napis, gdzie jesteś i co masz zrobić!

Darku!

Czy ten napis może się pojawiać po zalogowaniu?

Pozdrawiam serdecznie

Pierogowy
30-12-2012, 19:26
hallo,

http://www.largeformatphotography.info/forum/forum.php?

podrozdział.... LF Forums -Business-
to odnośnie gromadzenia "zapasów"na utrzymanie strony forum...czysto i legalnie....(ale przeczuwam ,że na Bieszczadzkim forum zupełnie nie o to chodzi :) )

a poza tym ... , "nakładka"na stronie jakby znajoma i ...nic się nie porusza i... nie suszy stóp :)
naturalność tego forum jakoś mnie ujmuje,za każdym razem jak się loguję !

i to nie jest żaden panegiryk :)

Barnaba
15-01-2013, 04:12
heh, nic nie powiem.... swego czasu modzi do mnie pisali, że hoho, a konkretów jak nie było tak nie ma :) Spoko, fajno ze jest. Będzie mrygać, będzie wyskakiwać, będzie kolorowo.

Kwestia utrzymania forum to jakiś absurd:) Może w czasach kiedy forum powstawało (dlaczego nikt, podążając za trendami, nie zrobił "urodzin forum"?), kwestia utrzymania serwera była istotna... ale teraz? Niemalże nieograniczona liczba baz danych, GIGAntyczna pojemność serwerów, do tego nielimitowany transfer to standard juz nie dla klasy "de luxe" ale dla całkiem przeciętnych ofert hstingowych. Reklama to dźwignia handlu (a więc zysku) a nie sztuka samą sobie :) Ciach.

Aby to uregulować, znormalizować, ucywilizować- można by pokusić się o HYDEPARK, ale czy zieloni do tego dojrzeli, czy są jeszcze żółci w tym temacie?

Pierogowy
17-01-2013, 16:13
Statyczny banner juz sie robi. Podmienie banner jak tylko bedzie gotowy.


15.12. 2012...
może coś przegapiłem
:)




doceniam konstruktywna krytyke.

Konstruktywizm podobno wywodzi się z Rosji..., a tam stosunek do upływającego czasu jest ...i był ...powiedzmy ambiwalentny
:)
Cenię sobie ten kierunek ,może raczej bliższy odłam mający swoje żródła w Bauhausie. Toteż forma "migającego " banera jest dla mnie tak mało ...konstruktywna.
:)

pozdrawiam
sługa uniżony

sir Bazyl
17-01-2013, 18:12
Tomciu, strasznie jesteś niecierpliwy – dopiero miesiąc minął! Ja nawet już sobie wytłumaczyłem do czego toto służy (oprócz denerwowania forumowiczów oczywiście :twisted:). I wymyśliłem, uwaga, że to służy do zarabiania pieniędzy :mrgreen:. I tak sobie pomyślałem , że może to i dobrze, bo jak do tej pory utrzymywanie miejsca na serwerze spoczywało na barkach Darka a moderatorzy chcieli swój czas i energię przy robieniu porządków na forum mitrężyć za darmochę (takie społeczne działanie na forum, że tak to ujmę, o profilu non-profit), to pewnie teraz skoro służy ono zarabianiu forsy to im też co nieco skapnie, przecież niemożliwe jest żeby w tej regule pracowali za frajer:?: Miesiąc minął, więc już pewnie coś na konta wpłynęło i nie ma co zazdrościć! Z moich obserwacji wynika, że robota to niewdzięczna, albo się ktoś oburza, że za dużo wycięte, albo że za mało, albo że tamtemu to tak a temu to inaczej, itd., itp. Ufam, że na pewno nikt z nich frajerów nie robi i nie interesuje mnie ile zgarnęli za ten miesiąc ale tak technicznie chciałbym się dowiedzieć, czy kasa jest rozdzielana za ilość usuniętych postów czy wręcz odwrotnie. Troszkę chyba musi być ten podział zysków trudny, myślę i myślę i jakoś nie mogę dojść do wzoru jaki można tu zastosować, no bo przecież jak będzie więcej jatek to ruch na forum większy ale zniechęcić wtedy mogą się ci, co wolą o Bieszczadach rozmawiać a samo dojo na długo chyba nie wystarczy. Twardy orzech do zgryzienia. W pierwszy wtorek lutego, na comiesięcznym spotkaniu rzeszowskim pociągnę zielonych troszkę za języki i może się dowiem jak to zostało rozwiązane.
A baner jak mi się nie podobał tak mi się nie podoba!
A w balona ludzi robić nie wypada, nawet jeśli to tylko forumowicze...

admin
17-01-2013, 20:46
Oj oj :) Dni liczy...

Tak sie sklada ze na sobote zaplanowalem sobie czas by sie tym banerem zajac.

don Enrico
21-01-2013, 19:33
Oj ! pojawiło się coś banerowego , coś co nie skacze po oczach. I dzięki temu widać to

Pierogowy
23-01-2013, 22:30
hallo;

Cieszę się i dziękuję (za siebie ).
Obawiałem się ,że forum zostało tylko zbanerowane , nie zbalonowane (to za sir Bazylem).
:)

Barnaba
31-01-2013, 17:54
czy kasa jest rozdzielana za ilość usuniętych postów czy wręcz odwrotnie....
Hah, jeszcze modzi zatęsknią za Lucyną : - )

Nieśmiało poruszyłem temat działu Hyde-Park, czy znów nastanie milczenie, którego kresem będzie oburzenie moim spamem, czy może uda się to po ludzku rozwiązać?