PDA

Zobacz pełną wersję : [Wetlina i okolice] Miejsce na podróż poślubną



Lioness
23-03-2013, 19:27
Cześć wszystkim :).
Nigdy nie byłam w Bieszczadach, więc nie znam specyfiki. Wiem tyle, co się dowiedziałam ze zdjęć i maps.google :grin:
Poszukuję noclegu w okolicach Wetliny, ale niekoniecznie musi być sama Wetlina. Wyjazd jest w lipcu.

Na czym mi najbardziej zależy:
- standard jak na podróż poślubną, czyli lepszy niż "studencki" :)
- CISZA I SPOKÓJ - żadnych umc-umc-dyskotek ani samochodów i ciuchci przejeżdżających pod oknem
- fajnie, jakby pensjonat oferował wyżywienie
- fajnie też, jakby były dodatkowe atrakcje, typu wypożyczalnia rowerów, miejsce na ognisko (choć podejrzewam, że to prawie każdy pensjonat oferuje)
- no i trochę prywatności, w końcu to podróż poślubna 8-)

Szukałam już trochę w różnych bazach i googlach, ale wiadomo, że każdy pensjonat chce się pokazać z jak najlepszej strony, a w rzeczywistości może być kiepski, dlatego potrzebuję opinii znawców i bywalców :).
Na razie spodobało mi się Grzechowisko w Wetlinie. To dosyć nowy obiekt i nie znalazłam w necie żadnych opinii na jego temat. Pewnie bym się zdecydowała, gdyby oferowali tam wyżywienie, ale niestety nie oferują.

I mam pytanie, czy kolejka często jeździ i mocno hałasuje? Nie wiem, czy odrzucać pensjonaty, które stoją blisko torów.

vm2301
23-03-2013, 22:56
W kwestii kolejki.

Po pierwsze rozkład jazdy:

http://kolejka.bieszczady.pl/rozklad-jazdy/

Po drugie, to raczej ni będziecie siedzieć w pensjonacie w godzinach jazd, skoro wspominasz rowery, zakładam, że w ciągu dnia będziecie "gdzieś bywać".

partyzant
24-03-2013, 08:42
Napisz dlaczego "padło" właśnie na Bieszczady, czy twój ślubny też ich nie zna ? Przepraszam, że jestem wścibski ale trudno uwierzyć, że interesuje Was wyrypa i górskie szczytowanie w rozumieniu ambitnej turystyki, więc może skupić się na sypialni i bezstresowym otoczeniu powiedzmy w Krynicy, obojętne Górskiej czy Morskiej. Podobno żeby sprawdzić czy On(Ona) cię kocha, zabiera się przed ślubem przyszłą połówkę w góry. Co będzie jak rozczarujecie się po ślubie ?

Lioness
24-03-2013, 12:08
vm2301 - dzięki za sensowną odpowiedź. Rzeczywiście w takich godzinach nie będziemy siedzieć. Myślałam, że kolejka kursuje jak normalny pociąg, tzn. że w godzinach nocnych czy porannych też.
partyzant - beznadziejne pytania, na które nie zamierzam odpowiadać. Poza tym nie na temat, bo pytałam jakie noclegi polecacie, a nie jak oceniacie trwałość mojego małżeństwa, skoro jeszcze nigdy nie byliśmy akurat w Bieszczadach.

Basia Z.
24-03-2013, 12:13
Osobiście tam nie byłam (nie mój "sektor cenowy"), ale wymagający kolega bardzo chwalił pensjonat "Sosnowy Dwór" pomiędzy Cisną a Wetliną.

http://www.sosnowydwor.pl/

Noclegi jak widzę nie są tanie, ale myślę że w podróży poślubnej warto sobie zafundować coś wyjątkowego.

długi
24-03-2013, 16:21
http://www.chatywsiole.pl/
http://www.grzechowisko.pl/
http://www.chatywsiole.pl/

partyzant
24-03-2013, 17:07
Niestety rozdrażniło mnie porównanie bieszczadzkiej ciuchci do umcia-umcia dyskoteki i posądzenie jej o zakłócanie spokoju komukolwiek. Reszta była już tylko konsekwencją takiego porównania. Wydawało mi się, że taka oczywista reklama pensjonatów jest zabroniona, ale widocznie jeszcze raz muszę przeczytać regulamin.

Basia Z.
24-03-2013, 20:17
Wydawało mi się, że taka oczywista reklama pensjonatów jest zabroniona, ale widocznie jeszcze raz muszę przeczytać regulamin.

Mogę Cię Partyzancie zapewnić, że z podania namiarów na pensjonat nie odnoszę żadnej osobistej korzyści. Po prostu chciałam pomóc.

Marcowy
24-03-2013, 21:36
Przepraszam, że jestem wścibski ale trudno uwierzyć, że interesuje Was wyrypa i górskie szczytowanie w rozumieniu ambitnej turystyki, więc może skupić się na sypialni i bezstresowym otoczeniu powiedzmy w Krynicy, obojętne Górskiej czy Morskiej. Podobno żeby sprawdzić czy On(Ona) cię kocha, zabiera się przed ślubem przyszłą połówkę w góry. Co będzie jak rozczarujecie się po ślubie ?

Beznadzieje mędrkowanie... W Bieszczady jeździ się wyłącznie dla wyrypy?


Wydawało mi się, że taka oczywista reklama pensjonatów jest zabroniona

To nie była reklama, a już na pewno nie oczywista. Nie widzisz żadnej różnicy między reklamą a rekomendacją czy poleceniem? I jak chciałbyś polecić komuś obiekt bez podawanie jego nazwy? Zabawa w anagramy? Czy w rysowanie strzałek?

Ja nieodmiennie i z czystym sumieniem polecam Łukę, www.willaluka.pl - sprawdziła się świetnie jako miejscówka na kameralne chrzciny :)

Lioness
25-03-2013, 14:47
A co szkodziło napisać "koleżanko, mylisz się. Kolejka nie hałasuje jak normalny pociąg, więc nie masz się o co martwić" zamiast takiego jadu?
Tomek - dzięki za odpowiedź :)

długi
25-03-2013, 22:19
Doczytałem, że wskazane jest wyżywienie "na miejscu" Jako łakomczuch mogę polecić to, co sprawdziłem na własnym podniebieniu:
Arnika w Mucznem i Przystanek Cisna w Cisnej. Jest wyższy standard i dobra kuchnia. W Przystanku wegetariańska.
Pozdrawiam
Długi

Lioness
08-04-2013, 17:38
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pensjonat zarezerwowany :) Jeden z tych, co polecaliście, ale nie powiem który, żeby nie było, że reklama :P