PDA

Zobacz pełną wersję : [Polańczyk] Urlop z dziećmi - gdzie?



pietrek
15-06-2003, 01:42
Wybieram się z dwójką moich sześcioletnich córek w Bieszczady na początku sierpnia na dwa tygodnie, a nie byłem u Was koło... 15 lat? (mam 36). Wiem, że w tym czasie sporo się zmieniło, a moi znajomi, którzy często jeżdżą w Bieszczady nastawieni są raczej wyłącznie na rower. W związku z tym mam pytanie - gdzie mógłbym się zatrzymać (zatrzymywać) aby: móc pomieszkać z dziećmi w okolicy zapewniającej im ładne widoki (wiem, wiem, że wszędzie:-) ), możliwość krótkich wędrówek (może kąpieli? Solina?), w ciekawym domu i może z miłymi gospodarzami (agroturystyka?) ?

Stały Bywalec
20-06-2003, 19:30
Sugeruję OW MSWiA "Jawor" w Polańczyku.
Nastaw się raczej na jakiś większy ośrodek wypoczynkowy z zapleczem "zabawowym" dla dzieci wewnątrz budynku. To na wypadek złej pogody. Nie ma nic gorszego, jak użeranie się z dzieciakiem, którego nie można niczym zająć z powodu deszczu.
Nie wiem, jak jest obecnie, ale w polecanym Ci ośrodku funkcjonowało nawet kiedyś przedszkole (w dni powszednie). Rodzice oddawali tam swoje pociechy i do godz. 15-tej mieli święty spokój.
Na stronie www.bieszczady.info.pl znajdziesz (noclegi w B.) adresy i telefony m.in. ośrodków wczasowych. Podzwoń tam lub "poimejluj". Polecam większe ośrodki ("kombinaty" wczasowe) - znajdzie się tam więcej dzieci, a to oznacza towarzystwo dla Twoich małych panienek. Zajęte rówieśnikami dadzą spokój rodzicom. A może wybierasz się tam z nimi sam ? W takim wypadku Ci współczuję.
Pozdrawiam

Michał
20-06-2003, 19:56
Witaj!

Sorry Pietrek co ludziska odpowiadają Ci na pytanko dopiero po 5 dniach.
Nie polecam Soliny - to kąpiele dla twardzieli. Aktualnie to ściek.
Jeżeli wybierasz się z "babkami", które czasem dla rozładowania nudów potrzebują plumkania i mają tyle latków co zapodane, to proponuję Ci ośrodek Zelmera w Bystre (mają tam basen kryty, stolówkę, itp). Trasy z tego miejsca są przeurocze w dowolną stronę i stosunkowo krótkie.
Jeżeli potzrebujesz szczególów, to odezwij się.

P.s.

Ponieważ wybierasz się z małymi dziećmi - pamiętaj, aby być stosunkowo blisko Ośrodka Zdrowia.

Pozdrawiam

Stały Bywalec
20-06-2003, 21:08
A, Szanowny Kolega się odezwał. Ale dlaczego też dopiero po 5 dniach ?
Jeśli chodzi o ośrodek zakładów "Zelmer", to znam go w zasadzie tylko z zewnątrz. Raz pozostawiłem przy nim samochód, gdy szedłem trasą Bystre - Rabe - Chryszczata - Przełęcz Żebrak - d. Rabe - Rabe - Bystre.
Faktycznie - ośrodek sprawia wrażenie nadającego się na pobyt z małymi dziećmi. Ja bym jednak z 6-latkami pojechał do trochę większej miejscowości, z zapleczem medycznym (na wszelki wypadek, odpukać !).
Pozdrawiam

Michał
20-06-2003, 22:25
Witajcie!

O tym większym ośrodku też pisałem - stamtąd blisko jest do Baligrodu i do Leska.
A odezwałem się tylko właśnie z tego powodu (zaglądam na forum, co wcale nie znaczy, że mam ochotę na "pogawędki").
Pozdrawiam