PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z profilem



spokojny
03-05-2013, 00:39
Witam Wszystkich bardzo. Zapisałem się, bo łążę po Bieszczadach, bo lubię łazić po Bieszczadach, bo dobrze jest z kimś o tym pogadać. Wierzę, że będzie mi tu dobrze ; ). Proszę mnie, świeżemu powiedzieć, jak mam "wypełnić" swój profil, bo nie wiem, gdzie pójść. Poza tym, jestem z Hrubieszowa, trochę biegam, trochę pedałuję, trochę wędruję, trochę fotografuję... . Zapytam od razu, co by rozwiać swoje wątpliwości: czy tutaj też wymagany jest jakiś staż, żeby móc np. napisać pw czy podać linkę do swojej strony amatorsko-forograficznej (obecnie głównie bw tradycyjne), bo miałem przykre doświadczenia z podobnym portalem? Pytam z czystej ciekawości, bo parcia na to nie mam, ale też nie chcę być traktowany, jak osobnik specjalnej troski ; )?

bartolomeo
04-05-2013, 20:06
czy tutaj też wymagany jest jakiś staż, żeby móc np. [...] podać linkęTak (http://forum.bieszczady.info.pl/announcement.php?f=6).

spokojny
06-05-2013, 07:38
No dobrze, z linkowaniem jasne (choć moja strona nie ma charakteru komercyjnego, a jedynie poznawczy ; ). A co z dostępem do własnego profilu?

Marcowy
06-05-2013, 12:20
No dobrze, z linkowaniem jasne (choć moja strona nie ma charakteru komercyjnego, a jedynie poznawczy ; )

Granice bywają cienkie, stąd zapis w regulaminie ;)


A co z dostępem do własnego profilu?

Po zalogowaniu się u góry po prawej klikasz "Twój profil", a potem "Panel kontrolny", skąd masz pełny dostęp do konta. Nie szalej z linkami i baw się tu dobrze :-)

spokojny
06-05-2013, 23:02
Dzięki za powitania, rzadko linkuję, natomiast nadal nie mam dostępu do konta, czyli brak "...permission to access..." i takie tam. Już mnie nie lubią?

spokojny
12-05-2013, 09:09
Naprawdę nie ma nikogo, kto by posiadał wiedzę w tym temacie?

Darkowski
12-05-2013, 10:30
Mam taki sam problem ale jak dotychczas nie dostałem odpowiedzi co z tym zrobić :)

spokojny
13-05-2013, 22:04
Najwyraźniej nie potrzebują tu nowych. Albo nikt nie panuje nad technikaliami.

bartolomeo
13-05-2013, 22:08
Strasznieś, jak na spokojnego, nerwowy. Moderatorzy nie mają żadnych uprawnień i możliwości interwencji w tej sprawie - jak pojawi się na forum admin to zareaguje. A na razie pisz, czytaj, grzebanie w profilu zostaw sobie na później.

spokojny
13-05-2013, 22:13
A po czym poznajesz, że jestem nerwowy? To mnie tam widać?
Brak reakcji musi z czegoś wynikać.
A przede wszystkim dzięki za odzew. To już coś ; ).

bartolomeo
13-05-2013, 22:16
A po czym poznajesz, że jestem nerwowy?Mało się uśmiechasz :mrgreen:

spokojny
19-05-2013, 07:51
Ha,
ha,
ha, ; ).

bigun
23-05-2013, 15:26
a ja nie moge dodac avatara :(

Marcowy
23-05-2013, 19:44
Zazwyczaj wystarcza: Twój profil - Panel kontrolny - Twoje ustawienia - Edytuj Avatar

A na czym polega niemoc?

pogoria
23-05-2013, 21:43
Ja też, poza tym nie mogę dodać żadnych informacji w swoim profilu bo jak coś chcę zmienić to mnie wyrzuca

spokojny
02-06-2013, 11:04
Pojawia się piękna ramka z tekstem:
"spokojny, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:
Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation."
Brak edycji "Twojego(mojego) profilu". To jakaś norma?

Marcowy
02-06-2013, 12:20
Nie, to wygląda na jakiś błąd systemowy, skontaktuj się z Adminem.

admin
02-06-2013, 23:56
Witam,

Wynika to z ostatnich zmian w ustawieniach forum ktore przeprowadzilismy okolo 2 miesiecy temu. By zapobiec fali spamu (takze w profilach) mozliwosc edycji profilu zostala zablokowana dla nowych uzytkowinikow.
Wszystkie niedostepne opcje zostana wam odblokowane gdy przejdziecie okres proby. Nie ma tym niecheci do "nowych", a jedynie proba rozwiazania problemu z cwaniakami ktorzy uzywali naszego forum do spamowania.

Darkowski
03-06-2013, 00:35
Czyli co? Jak jestem zarejestrowany od 04.2008 r. to nadal jestem "nowym użytkownikiem"? To super. Poczułem, że i wiek stanął mi w miejscu :)

bartolomeo
03-06-2013, 08:15
nadal jestem "nowym użytkownikiem"?A nadal nie masz dostępu do ustawień profilu?

Darkowski
03-06-2013, 10:42
Niestety, nie mam.

spokojny
03-06-2013, 11:43
"...gdy przejdziecie okres próby." Tzn. kiedy? Pomijam fakt traktowania mnie jak potencjalnego "cwaniaczka". Trochę to żenujące. Tak, tak wiem, regulamin i inne pierdoły. Chore czasy, chore zasady. A ponieważ dziś wszyscy są przewrażliwieni na swoim punkcie, nie należy mojej wypowiedzi traktować w kategorii "wycieczki osobiste" ; ).

bartolomeo
03-06-2013, 16:44
Niestety nie ma innej metody aby powstrzymać nawałę spamu zalewającego ostatnio fora internetowe, gdyby chcieć ręcznie to porządkować to co drugi użytkownik musiałby być moderatorem. Weź to na spokojnie :smile:, pisz, czytaj, dyskutuj a ani się obejrzysz będziesz mógł zmienić awatar albo walnąć link w stopkę.

Mam nadzieję, że wybaczysz nam te drobne niedogodności.

admin
08-06-2013, 01:56
"Nowy uzytkownik" to skladowa 2 czynnikow - stazu na forum + ilosci napisanych postow.

Do pelnego dostepu wymagamy:
Staz na forum -> min 60 dni
Liczba postow -> min 35

Jak widac powyzej nie ma tutaj zadnej filozofii pt. liczba schodzonych par butow w Bieszczadach albo cos podobnego. Ot durny mechanizm ktory matematycznie kwalifikuje ludzi do okreslonych grup.
Wyjscie mniej bolesne od tego w ktorym moderatorzy musieliby to moderowac recznie.

Darkowski - zmienilem Ci grupe. Powinies miec juz dostep do wszystkich funkcji (wyloguj sie i zaloguj ponownie).

Darkowski
09-06-2013, 11:05
Darkowski - zmienilem Ci grupe. Powinies miec juz dostep do wszystkich funkcji (wyloguj sie i zaloguj ponownie).

I to jest bardzo dobry komunikat :) Dzięki!

Brooce
29-10-2015, 17:07
Nie myśleliście o umożliwieniu zmiany awataru nowym użytkownikom? Zazwyczaj nie przesiaduję zbyt dużo na forach więc zebranie tych 35 postów trochę mi zajmie, a jednak lubię gdy ludzie widzą do kogo piszą (nawet symbolicznie).

bartolomeo
29-10-2015, 18:45
Udostępnij mi obrazek to Ci ustawię.

dorota z krakowa
06-11-2015, 17:11
Udostępnij mi obrazek to Ci ustawię.

Ja też mam problem ale ze zdjęciem profilowym.
Wysłałam fotkę ale chyba nie powiodło się jej umieszczenie. Proszę o info jak to zrobić skutecznie.

bartolomeo
06-11-2015, 17:40
Powiodło się, zdjęcie profilowe masz ustawione.

Trochę zgaduję w czym może być problem, nie wiem czy dobrze: być może chciałaś sobie ustawić awatar a nie zdjęcie profilowe. To są dwie różne rzeczy, ustawiamy je tu:

awatar (http://forum.bieszczady.info.pl/profile.php?do=editavatar)
zdjęcie profilowe (http://forum.bieszczady.info.pl/profile.php?do=editprofilepic)

Jeżeli źle zgadłem to napisz dokładniej co Ci nie działa.

dorota z krakowa
08-11-2015, 15:23
Nie mam pojęcia co nie działa. Mam zaznaczony "brak awatara".
W zdjęciach profilowych widzę mój obrazek, ale mimo wszystko to nie działa.

I jeszcze, co ciekawe, nie miałam najmniejszego problemu z umieszczeniem tego samego zdjęcia na moim facebookowym profilu !

bartolomeo
08-11-2015, 16:22
Zdjęcie profilowe to coś innego niż awatar. Powyżej podałem linki, ustaw sobie awatar bo zdjęcie profilowe już masz.

FB nie ma nic do tego.

dorota z krakowa
09-11-2015, 17:17
"Wgrywanie pliku nie powiodło się" - taki komunikat otrzymałam próbując ustawić awiatar. Tam jeszcze jest prośba o wpisanie strony www. Ale nie mam pojęcia co można tam wpisać, skoro zdjęcie mam w folderze "dokumenty" na dysku...

dorota z krakowa
12-11-2015, 18:18
Dziękuję! Wreszcie się udało :)

Recon
02-01-2016, 17:35
Podstawowe informacje
Informacje o ReconLokalizacjahttp://forum.bieszczady.info.pl/images/misc/userfield_edit.gif (http://forum.bieszczady.info.pl/#)już nie... Warszawa (Ursynów)Zainteresowaniahttp://forum.bieszczady.info.pl/images/misc/userfield_edit.gif (http://forum.bieszczady.info.pl/#)i Bieszczady teżZawódhttp://forum.bieszczady.info.pl/images/misc/userfield_edit.gif (http://forum.bieszczady.info.pl/#)BrakGadu-Gaduhttp://forum.bieszczady.info.pl/images/misc/userfield_edit.gif (http://forum.bieszczady.info.pl/#)Brak


Czy ktoś wpisuje na swoim profilu "zainteresowania", "zawód" archaicznie stary komunikator gg. Czy nie lepiej zamienić na informacje "Facebook", "Twitter" , "Skype"?

bartolomeo
07-01-2016, 21:08
Miejsce na identyfikator Skypa jest w profilu od lat, wykorzystuje to bardzo niewielka grupa forumowiczów. A adres strony Facebooka lub Twittera możesz wpisać np. w pole "Twoje Forum/WWW". Robienie przeróbek profilu i układanie go inaczej niż domyślnie to rzecz, na którą brak niestety czasu.

>Podpowiedź< (http://forum.bieszczady.info.pl/profile.php?do=editprofile)

uszatek_mis
19-01-2016, 15:31
Coś się chyba stało z obrazkami (pingwinka?) hostowanymi na tinypic. komunikaty "Podgląd pliku niemożliwy" skutecznie zasłaniają część wpisów.

bartolomeo
19-01-2016, 16:19
Mógłbyś wkleić albo przesłać na PW zrzut ekranu? Nie potrafię odtworzyć tego błędu i nie wiem gdzie mam szukać problemów.

EDIT: już widzę. Na razie nie wiem jak to naprawić, bo na Tinypic nic nie trzymamy, ale będę prowadził intensywne rozmyślania :wink:
EDIT2: coś wymyśliłem :mrgreen: Chwilowo wyłączyłem podwójne wilczki za II turę, ale pojedyncze, za I turę, powinny działać prawidłowo. Jeżeli widać nadal komunikat z Tinypic proszę odświeżyć stronę. Czy ktoś, kto miał opisany problem, może potwierdzić, że zniknął?

uszatek_mis
20-01-2016, 08:05
Teraz jest ok.

Krytyk Ludowy
02-10-2016, 11:21
Witam i nawiązuję do możliwości udostępnienia obrazka przed terminem - czy mogę poprosić? Bęcnę chętnie, zanim dorobię się stażu 35 wpisów, bo to trochę potrwa, a paplać tylko po to, by "przekręcić" licznik nie ma sensu. Trochę łyso tak występować kamuflozo no-name. Wystarczy, że jestem kamuflozo w jeżynach i liściach strasząc turystów i pracujących przy drewnie na lesie.

Jak mogę udostępnić obrazek ? Privem?

Dziękuję "from de mountejn":mrgreen:

Wojtek z Krakowa.

mercun
27-11-2016, 22:29
No właśnie Panowie. To chyba jedyne takie forum gdzie aby dodać awatar trzeba na to zasłużyć. Linkowanie mogę zrozumieć - awatar nie. I przy okazji - admin odpowiada na pytania mailowe tylko od wielkiego dzwonu?:shock: A może trzeba się umówić na audiencję?

bartolomeo
27-11-2016, 22:41
To chyba jedyne takie forum gdzie aby dodać awatar trzeba na to zasłużyć.Po pierwsze primo nasze forum jest faktycznie jedyne :mrgreen: A po drugie primo właśnie po to, aby nie trzeba było zasługiwać, kilka dni temu testowo została zniesiona blokada na edycję profilu i wedle mojej wiedzy nie ma obecnie (a przynajmniej być nie powinno) żadnych utrudnień w dodawaniu awatarów. Jeżeli jakieś napotkałeś to opisz szczegółowo komunikaty o błędach. Albo próbujesz wstawić obrazek niespełniający odpowiednich wymogów albo ja coś przeoczyłem w konfiguracji i muszę to naprawić.


I przy okazji - admin odpowiada na pytania mailowe tylko od wielkiego dzwonu?Użytkownik Admin w ogóle poczty z forum nie czyta i w ogóle na forum nie zagląda. Jak już zauważyłeś nasze forum jest jedyne, także na tym polu jesteśmy wyjątkowi.


A może trzeba się umówić na audiencję?I po co te złośliwości? Nie możesz zapytać normalnie tylko od razu z pretensjami?


No właśnie Panowie.Wśród nas są także Panie.

mercun
27-11-2016, 23:10
po to, aby nie trzeba było zasługiwać, kilka dni temu testowo została zniesiona blokada na edycję profilu i wedle mojej wiedzy nie ma obecnie (a przynajmniej być nie powinno) żadnych utrudnień w dodawaniu awatarów. Jeżeli jakieś napotkałeś to opisz szczegółowo komunikaty o błędach
Ale to nie zadziałało, komunikat nadal jest jaki był.
42072
[Użytkownik Admin w ogóle poczty z forum nie czyta i w ogóle na forum nie zagląda. Jak już zauważyłeś nasze forum jest jedyne, także na tym polu jesteśmy wyjątkowi./QUOTE] Nie ma sprawy - dla uproszczenia życia należy możliwość kontaktu z Adminem usunąć. E la vita e bella!:razz:
[QUOTEI]I po co te złośliwości? Nie możesz zapytać normalnie tylko od razu z pretensjami? Zero złośliwości, zapytałem normalnie w mailu ale - vide powyżej.

Wśród nas są także Panie. To mnie cieszy ale Pań nie należy obciążać sprawami technicznymi po przejma rolę Panów ( One to mogą ale Panowie roli Pań - nijak) :smile:
A że forum jest Jedyne - to tylko należy się cieszyć i Niech Żyje Po Wieki ku radości społeczności.:smile::smile::smile:

bartolomeo
27-11-2016, 23:15
Ale to nie zadziałało, komunikat nadal jest jaki był.Wyloguj się i zaloguj ponownie.


Pań nie należy obciążać sprawami technicznymi po przejma rolę PanówNie brnij w tę ślepą uliczkę.

PS Uważaj na cytowanie, Twój post jest w części nieczytelny.

mercun
27-11-2016, 23:30
No teraz chodzi. Wielkie dzięki.
Nie brnij w tę ślepą uliczkę.

PS Uważaj na cytowanie, Twój post jest w części nieczytelny. Nie ma tak źle, bo jak widać ślepe uliczki niekoniecznie prowadzą donikąd;) Inna sprawa , że ja już jestem nieci ślepy.

bartolomeo
09-02-2017, 17:58
kilka dni temu testowo została zniesiona blokada na edycję profiluBlokada na edycję profilu została przywrócona.

Spamerzy uruchomili automaty, które rejestrowały na forum konta i w różne pozycje profilu wpisywały adresy do reklamowanych stron. Dziś (ręcznie, nie mam do tego automatu) zbanowałem około 60 spamerskich kont, które wykorzystały do spamowania możliwość edycji profilu.

Nie ma wyjścia, edycja profilu musi być zablokowana. Tym samym nowi użytkownicy ponownie nie mają możliwości ustawiania awatarów. Po awansie do grupy "Bieszczadnicy" (liczy się staż na forum i liczba postów) blokada edycji profilu jest automatycznie znoszona.

Miriam
17-07-2017, 22:22
Jestem zalogowana na forum, ale nie mogę edytować swojego profilu. Wyświetla mi się komunikat, że nie mam pełnego dostępu do forum.

bartolomeo
17-07-2017, 23:04
Znalazłaś odpowiedni wątek, teraz go przeczytaj (może być od końca :evil:).