PDA

Zobacz pełną wersję : Facebook



olkaa
22-05-2013, 23:10
Czas najwyższy uaktywnić nasze forum na facebooku. Adminie , czy jest taka możliwość ?

Browar
22-05-2013, 23:39
Ale po co? Chcesz przenieść forum na fejsbuka?

olkaa
23-05-2013, 00:00
Nie chce przenieść ........chcę uaktywnić :-) Nowe czasy ......chyba czas się dostosować :-)

bartolomeo
23-05-2013, 06:31
A na czym miało by owo "uaktywnienie" polegać?

Piskal
24-05-2013, 19:54
Czasy nowe, ale forum stare, nie przesadzajmy z tym pędem cywilizacyjnym. To tak jakby z Dydiówki przenieść się do Polańczyka. Jam niefacebookowy, ale gdybym był, to raczej też byłbym przeciwny. W końcu to forum bieszczadzkie.I- powtórzę za Browarem- po co? W takiej formie doskonale się sprawdza.

Petefijalkowski
24-05-2013, 20:38
Jestem na fejsie, ale wg mnie pod kątem for górskich, tematycznych to SAMO ZŁO. Spopularyzowanie się fejsa zabiło dosłownie nasze lokalne forum turystyczne (klubowe). Wszyscy siedzą na fejsie, tam są np informacje organizacyjne odnośnie wyjazdów, ale już dyskusji o tym i owym, krajoznawczych, górskich, historycznych ni chu. Jestem mocno przeciwny fejsyzacji for....

P.

Recon
24-05-2013, 20:54
Po co? hmmmmmm.Też nie jestem i raczej nie zamierzam być na NK, Facebooku itp., ale zauważmy... Forum tutejsze to nie jest wspólnota zatwardziałych ortodoksyjnych Amiszów, chociaż ma swojego przywódcę. I to właściwie jest pytanie do Niego. Na tyle co Go poznałem to zapewne teraz obserwuje przebieg dyskusji, bo nie lubi się wtrącać, chociaż ma głowę na karku. Niestety nie mogę wejść na Facebook i sprawdzić, ale chyba tam jest już konto tylko służy głównie reklamom. Więc pytanie do admina czy chce aby na Facebooku też było drugie życie Forum? Bo tak jak tutaj znalazł (chętnych) zielonych to i tam na F znajdą się też chętni a już 1 osobę mam nawet na oku i polecam ze mną kontakt (a i będzie się ta osoba do tego nadawała!) ;)Widzimy wszędzie "lubię to" więc może warto obywatelom Facebooka dać możliwość kliknięcia w magiczny znaczek "F". Społeczeństwo F liczy już bez mała miliard i jak mówią "nie ma ciebie na Facebooku to nie istniejesz". Dobra, dobra ja i inni istniejemy ;)I tyle w temacie z mojej strony.

Recon
24-05-2013, 20:55
31913 I tak jeszcze odnośnie "po co?"

maciejka
24-05-2013, 21:38
Widzimy wszędzie "lubię to" więc może warto obywatelom Facebooka dać możliwość kliknięcia w magiczny znaczek "F". Społeczeństwo F liczy już bez mała miliard i jak mówią "nie ma ciebie na Facebooku to nie istniejesz".

Nie ma co mnożyć bytów, żeby pozbyć się kompleksów.
Lepiej popracować nad jakością tego, co już mamy.

Marcowy
24-05-2013, 22:19
Jak się domyślam, Matce Założycielce o fanpejdża się rozchodzi. Również nie widzę większego sensu, chyba że bijemy się o Złotą Patelnię i większą liczbę wejść, kosztem jakości oczywista.


Lepiej popracować nad jakością tego, co już mamy.

A co z nią nie tak? :-)

Recon
25-05-2013, 01:48
Nie ma co mnożyć bytów, żeby pozbyć się kompleksów.

To chyba jakaś parafraza filozoficznej zasady "Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę". Idąc Twoim tropem maciejko to 910 milionów ludzi i to często poważnych, byłoby z kompleksami a ci co nie mnożą bytów, ci pozostali (mówię tylko o tych świadomych), czy czasami też nie mają kompleksów z powodu jednego bytu?
Gdyby się trzymać Twojej parafrazy a też i wspomnianej zasady filozoficznej to byłoby jedno Forum i jeden portal o Bieszczadach. Tak tylko piszę o naszym temacie. A jak wiemy jest inaczej.
Jak prosto byłoby wtedy znaleźć wszystko o tych górach, jak prosto zamieścić reklamę, jak prosto wymienić informacje. Może kiedyś twardą ręką rządy przejmą filozofowie, ale czy to wtedy ucieszy tych wszystkich, którymi będą rządzić i czy to będzie biznesowo dobre?

Temat tego wątku kompletnie mnie nie zainteresował bo teoretycznie mnie nie dotyczył, ale po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać nad tym. Aktywnych Forumowiczów jest circa 4% (wg. danych z Forum) a tak na prawdę pewnie z 1%, rotacja KIMB-owiczów też jest zapewne niewielka... ale dajmy sposób wyliczeniom. Zgłosiła pytanie jedna osoba a ile osób o tym myślało, jednak nie zadało pytania? Nikt tego nie wie.
Wkroczyła i ciągle wkracza w życie ogromna armia ludzi internetu, teraz mają Facebook, ale już kombinują nad czymś nowym.
Jeśli chcemy być swoistymi "Amiszami" (bez kompleksów) to nimi zostaniemy. Jak się dowiedziałem inne Forum "tam" już jest i na miejscu admina bym się zastanowił czy w to nie wejść, bo to też biznes. Biznes też nie lubi próżni. No chyba, że admin to "Amisz". :P
A może w sumie to... po kiego wpieprzam się w nie swoje sprawy?

Ps. Ciekaw jestem czy na Facebooku już coś jest z KIMB-u?, może jest tam już relacja?... no ale ani ja ani Piskal nie mamy tam konta i... musimy tutaj czekać. :P

bartolomeo
25-05-2013, 06:12
Więc pytanie do admina czy chce aby na Facebooku też było drugie życie Forum? Bo tak jak tutaj znalazł (chętnych) zielonych to i tam na F znajdą się też chętniPewnie się znajdą. Ale to będzie odrębny byt - ludzie z forum w sporej części nie będą czytać prowadzonych tam rozmów (jeżeli takie będą, patrz na post Petefijalkowskiego) a facebookowicze nie będą tu zaglądać. To będzie, tak jak pisze Maciejka, nowy byt. Moim zdaniem niepotrzebny.

Jak kto chce reklamować nas na Facebooku - droga wolna, niech działa. Ale otwieranie jakiejś "filii" forum, umożliwienie pisania tam (na Facebooku) relacji i prowadzenia rozmów jest moim zdaniem bez sensu. Albo albo. Albo istniejemy w postaci odrębnego forum albo w postaci grupy na Facebooku. Ja wolę forum, nawet jak jest mało aktywne.

Recon
13-06-2013, 22:16
Będę prawie (to robi różnicę) jak archeolog i odkopię temat bo raz, że go już trochę przysypało a dwa... tak jakoś było mi w nim brak "słowa"od admina.Trochę lobbowałem za tym F, ale dziś posłuchałem http://www.youtube.com/watch?v=2Ck-dr6zsfg Przy odrobinie czasu posłuchajcie co facet mówi w innych swoich relacjach. Lubię go za niezależne poglądy, a że i ciekawie mówi... więc go lubię jeszcze bardziej. Nie wycofuję się z tego co wcześniej w tym wątku napisałem. Każdy kto ma chęć być na F lub NK to jego sprawa i jeśli są chętni by było tam Forum to też jest oki. Ważne by nie szkodzili tam innym!Tak już z innej beczki... ostatnio poświęciłem trochę(!) czasu by zobaczyć czy ja sam gdzieś w tym przepastnym świecie internetu się "przewijam". Nie jestem ani na NK ani na F a jednak gdzieś siebie znalazłem wymienionego z nazwiska i imienia na jakimś protokole. Za to znalazłem kilku o takim samym nazwisku i imieniu, a niektórzy chyba aż nazbyt się tam pchają. Szukając w internecie "czegoś" ważne by mieć dobrą metodę by nie wpaść w tysiące bzdetów. Za to mój nick wraz z linkiem (i to jeszcze jakim!) do Forum jest wysoko pozycjonowany i chociaż geneza jego powstania jest zupełnie inna, niż to co w Google wyskakuje, to jednak w odprysku procenta ma "jakieś tam" powiązanie, jednak fizycznie to już nie to samo.

Recon
02-01-2016, 17:03
Do adminów prośba by w tytule dodano "i Twitter w Bieszczadach". Na tt i fb pojawiają się ciekawostki, które może zaciekawią forumowiczów. Sam osobiście nie mam jeszcze konta na fb, ale to chyba tylko kwestia czasu. Twitter bardziej mi się podoba, dotychczas byłem tam firmowo a od wczoraj ruszyłem osobiście.
Jeśli tytuł zostanie zaakceptowany to wątek może ruszyć jako taki niby "expres info" a i skłoni do wymiany myśli i to niekoniecznie na tematy komunikatorów a zawartych postów z nich samych.
Dziś jako ten pierwszy:

Tomasz Wasilewski ‏@WasilewskiTomek (https://twitter.com/WasilewskiTomek) 1.01 (https://twitter.com/WasilewskiTomek/status/682816690737016832)#MRÓZ (https://twitter.com/hashtag/MR%C3%93Z?src=hash)! -20,4° jest teraz w #Stuposiany (https://twitter.com/hashtag/Stuposiany?src=hash) (Bieszczady) #pogoda (https://twitter.com/hashtag/pogoda?src=hash) #zima (https://twitter.com/hashtag/zima?src=hash)

bartolomeo
02-01-2016, 20:57
Jesteśmy w dziale "Techniczne", to nie jest miejsce aby wklejać wiadomości z Facebooka czy Twittera. Jeżeli chcesz to robić to załóż nowy wątek w odpowiednim miejscu.
Moim zdaniem kopiowanie całych tweetów przez ^C ^V jest... legalnie wątpliwe :smile: Zgodnie z polskim prawem można bez ograniczeń cytować fragmenty opublikowanych dzieł (tweety są dziełami, co by o samym Twitterze nie twierdzić), ale jakoś sobie nie wyobrażam, aby cytować fragmenty tweetów. Z tego co widzę (ale nie przyglądałem się zbyt uważnie, przyznaję) poważne portale internetowe radzą sobie albo opisując tweeta albo wklejając nie sam tekst tweeta ale zrzut ekranu wraz z fragmentami "otoczenia" tweeta.

I tak na koniec prywatnie: nie widzę najmniejszego sensu z retweetowaniu z Twittera. Ale jeżeli masz ochotę - proszę bardzo. Byle zgodnie z tym co napisałem powyżej.

Piskal
02-01-2016, 22:32
Tyko po co?

Marcowy
03-01-2016, 12:07
Nie ma co zaklinać rzeczywistości i twierdzić, że Facebook i Twitter nic nie znaczą, a na dodatek to samo zuooo ;) Mi osobiście czasem brakuje interakcji w drugą stronę, czyli możliwości łatwego podzielenia się zawartością forum ze znajomymi na Facebooku.
A po co się dzielić? Ano choćby po to, że wiele tutejszych wpisów zwyczajnie zasługuje na większe grono czytelników, a po drugie: taka działalność promowałaby forum i ułatwiała dopływ świeżej krwi, na której brak czasem narzekamy. Owszem, Facebook i forum to dwa byty, ale - takie moje zdanie - mogą one żyć w symbiozie, bez ujmy na honorze ani innej straty po którejkolwiek ze stron.
Ale póki co, ta dyskusja jest raczej akademicka, bo forumowy CMS jest przedpotopowy (a raczej przedfejsbukowy, co na jedno wychodzi), więc nie przewiduje ułatwień w łączeniu z jakimikolwiek mediami społecznościowymi, choćby przez dodanie przycisku "Share" przy postach. Zawsze można po prostu wkleić na FB link do konkretnego postu, choć to średniowiecze... :-)

bartolomeo
03-01-2016, 12:36
Wypróbuj Share Link Generator (http://www.sharelinkgenerator.com/).

EDIT ... albo przycisk na samym dole strony każdego wątku (część strony opisana jako Zakładki).

Marcowy
03-01-2016, 19:11
Abc, testing, testing...

Edit 1-3: Już nieistotne, bo...

Edit 4: ...trwa modernizacja, więc czekamy na efekty :-)

Szkutawy
03-01-2016, 19:34
Marcowy... w zasadzie wszystko, czego oczekiwałeś jest.

Recon
03-01-2016, 23:05
A co jest? :roll:

Szkutawy
03-01-2016, 23:29
Recon... a możesz se nacisnąć u góry na głównej stronie i zsynchronizować z własnym kontem na tym fejsie... albo se nacisnąć przy otworzonym wątku w zakładkach i Ci się pokarze na tablicy fejsa.... albo skopiować link i wkleić w jakieś tam miejsce na tym fejsie... normalnie możesz se więcej ponaciskać:lol:... no naciskaj...

Parę godzin temu to działało, chyba, że zlikwidowali to całe naciskanie.... no tak jak chciałeś jest;)

Recon
06-01-2016, 12:12
Jeszcze nie mam konta fb, bardziej liczyłem na tt.

bartolomeo
06-01-2016, 13:59
Przygotuj kod przycisku w postaci linku (http://kod.do.wklejenia/na.strone?wraz-z-parametrami) a ja wkleję to na stronę obok Facebooka.

PS Tylko link, kod JS nie wchodzi w rachubę.